igapäev

What’s been going on!?!?!?

Kõigepealt peaksin ma vist ütlema, et mul on, tõesti on, siiiiiiiralt piinlik, et ma siia üldse jõudnud ei ole ja ega mul ei olegi mingit erilist vabandust enda kaitseks öelda. Olen lihtsalt olnud sootuks teisel lainel ja peale selle, et ma enda blogisse jõudnud ei ole, ei ole ma ka absoluutselt kursis olnud teiste kaasblogijate postitustega. Lihtsalt ei ole aega kuidagi.. ma ei tea, kuidas, sest kodus viibin ma ju ometi ikka endiselt samapalju nagu seda alati teinud olen.

Küll aga võin öelda, et see teisel lainel olek on seotud arvutimängudega ja nii kui me end siin korteris enam-vähem sisse seadsime, täitsin ma enda ühe pikaaegse unistuse, võtsin julguse kokku ja hakkasin streamimisega tegelema (ma ju kuskil vist mainisin siin, et ma seda teha tahan?). Ehk siis, olen webcami ees ja mängin samal ajal mänge nii et kõik näevad pidevalt laivis mu nägu ja kuulevad mu kohmakat inglise keelt.

Ühesõnaga võite vist ette kujutada, et see on midagi nightchati sarnast, kes siiani pole mõikand, millega tegu on, sest noh.. istun ma samamoodi ja loen tekste, mida inimesed, kes parasjagu vaatavad, chatis kirjutavad ja suhtlen nendega kaasa. Ainult et noh, tegu pole ikkagi mingi nightchati tutvusteotsimiste sõnumitega. Ah, ma ei oska seletada. :D Igatahes niimoodi oskas mu ämm seda tegevust endale kõige lihtsamini selgitada ja ütles mulle komplimendiks, et sobin küll nightchati. :D

webcam-toy-photo9-1c

Ma kardan, et te saate sellest nagunii sootuks teisiti aru ja mõtlete, et see on üks igavene lollus ja imelik asi, mida ma teen, sest ma mäletan, et kui ma kord ühele töökaaslasele üleüldse mainisin, et ma kodus arvutimänge mängin, maalis ta minust kohe endale ette hoopis teistsuguse pildi, et olen mingi erak, kellel reaalseid sõpru ei ole ja kes ilmselt peas salajasi mõrvamõtteid haub.. aga ei ole ju nii. :D

Kuigi meedias on väga palju olnud artikleid selle üle, kuidas keegi, kes koolitulistamise korraldas, kodus tulistamismänge mängis või kuidas keegi end arvutit mängima unustades surnuks näljutas, siis vaimselt korras inimestele need mängud ikka niimoodi psüühikale ei mõju.

Kuna ma aga olen lapsega kodune, siis ilmselgelt ei saa ma sellise hobiga tegeleda päevad läbi ja igal suvalisel ajal, seega alustan ma oma streami ja nightlife’i alles siis, kui Annabel on ööunne läinud, mis on umbes nii kella 22-paiku õhtul. Ja siis olen ma paar tunnikest ikka seda teinud, umbes nii kella 2-ni.

Ja siis viimasel ajal on Annabel kell 3 öösiti ärkama hakanud ja ei taha enam hästi magama jääda ja nii olen ma päris palju saanud magama alles kella viie paiku varahommikul. Aga hommikune äratus on ju ikka 9-10 paiku, kui Annabel ärkab, seega jah.. päevad kulgevad kuidagi teistsoodu ja igal võimalusel kogun ma kuidagi energiat, et õhtul jälle “tööle” minna.

webcam-toy-photo20-1

Põhjus, miks ma seda hetkel jutumärkides tööks nimetan on see, et ma teen seda täiesti meeleldi ja oma vabast ajast ja ööunest, AGA sellega on võimalik ka natukene taskuraha teenida. Seega teen ma seda veelgi suurema rõõmuga, sest ma olen lihtsalt nii faking häpi, et ma saan teha seda, mida ma terve elu olen teha armastanud ja mille peale ilmselt 1/4 oma elust kindlasti kulutanud ja saan selle eest nüüd veel mingit tunnustust ka.

Tänase päeva seisuga olen ma sellega nüüd tegelenud nii ~kuu aega ja selle ajaga paarSADA eurot plussi saanud. Ja ma olen nii õnnelik! Ma oleks ausalt maailma õnnelikum inimene, kui selline asi saakski olla igapäevatöö ja hetkel olengi ma oma elu uueks eesmärgiks seadnud oma streami edendamise ja kasvatamise. Kuni ma ju veel kodune olen ja kuna mul varsti ka emarahad läbi saavad. Oma meigiasju tahaks ikka oma taskuraha eest osta, mitte Keiolt lunida.

Kuigi.. ega sellega tegelemine pole miski ametlik töö ja ametlikku palka selle taga ei eksisteeri, vaid raha, mis sellega tuleb, on teiste inimeste annetatud raha, kellele su tegemine meeldib ja kes selle edenemisele kaasa tahavad aidata ja sind toetada. Umbes samamoodi nagu Malluka blogis on link võimalustele, kuidas teda rahaliselt toetada, ainult et ma ei tea, kui väga hästi see asi blogide kaudu toimib. Mulle tundub, et blogipidajaid eriti keegi oma rahaga aidata eitaha ja raha küsimist peetakse lunimiseks ja inimeste ärakasutamiseks.

Niisama lisana ütlen, et professionaalsed mängurid saavad oma töö eest päris palka ka ja see on ausalt öeldes kõvasti suurem kui miinimumpalk või isegi et mõne juhataja palk Eestis, seega ega see hobi ju nii crap siis ka ei ole. Suurimatel turnamentidel on võistlevatele võistkondadele rahalised auhinnad ikka päris suured ja näiteks Dota aasta suurima turnamendi võitja saab endale igal aastal tasku panna 1 MILJON dollarit. Rahad selles äris liiguvad ja teevad seda suurelt.

webcam-toy-photo37-1c2

Igatahes, hiljuti^ (nii paar päeva tagasi) sain ma kätte ka eriiiti mõnusa ja uhke arvutitooli/mänguritooli, mille ostsin rahade eest, mille streamiga kokku sain. Ja ma olen niiiiii tänulik igale armsale inimesele, kes minu striimi toetavad ja kes selle ostmiseks mulle raha “annetasid.” Kuigi asju, mida ideaalis vaja ja täiustada, on veel, nagu näiteks osta parem veebikas, parem mikrofon ja parem monitor, sest hetkel on mul kaks kehvemat sorti monitori ja tulistamismängude mängimiseks oleks näiteks vaja natukene spetsiaalsemat sorti, siis nende asjadega kannatab veidike oodata ja küll ma tasapisi teen. :)

Oh, god, ma ikka ei kujuta ette, mida te minust mõelda võite. :D Mul on endal miskipärast sellepärast natukene piinlik tunne, et mulle on ikkagi kuidagi tekkinud arusaam, et inimesed, kes sellega ei tegele, ei pruugi seda mõista ja peavad seda totakaks ja lapselikuks hobiks. Isegi Keio kunagi meie alguseagadel ei julgenud oma sõpradele öelda, et ma mänge mängin ja pigem häbenes seda, kuigi ta on ju ise ka gamer.

Võib-olla ongi minus miski lapselik pisik ja ausalt öeldes ei plaani ma sellest veel nii pea välja ka end kasvatada. Kui üldse kunagi. Meeleldi mängiksin ma teleka- ja arvutimänge kunagi ka koos Annabeliga (mitte muidugi päris nii pea). :D

dualmoniiijei

Selline^ näeb siis minu kukununnuke, mille tagant ma kõiki oma arvutitoiminguid teen, minu poolt vaadatuna hetkel välja.

No ja.. ma ei teagi, mida enam sellest rääkida. Kui mõni tunneb huvi, mis sorti mänge ma mängin, siis peamiselt on selleks Counter-Strike: Global Offensive ja Dota 2. Vahel sekka ka miskit muud, kui nende mängimiseks parajasti isu ei ole. Ja ega ma neis mängudes mingi professionaal ei ole ega selle poole ei pürgigi, vaid olen lihtsalt hobimängija.

Kui mõni tunneb huvi, kus mind siis laivis näha saab, sest videosid ma ju blogisse endast postitanud ei ole, aga tahaks ikka näha, milline ma niiöelda liikumises olen, siis võite mõnel õhtul piiluda minu Twitch kanalisse. Sealt näeb ka mõningaid viimaseid streame tagantjärele, kui kellelgi huvi vaadata. :D Kui keegi twitterit kasutab, siis saab ka sealt update’e streami kohta (link minu twitterile) ja ka minu uuelt facebooki fännilehelt (link sinna).

Ja eks ma ikka mõtlen, et.. ei, ma ei taha blogimist täiesti lõpetada või et ma siia enam kunagi ei postita. Üldse mitte. Ma lihtsalt, ootan mingit hetke, millal ma selle jälle tõsisemalt ette võtan, sest praegu olen ma uue asja pärast pidevalt nii hyped, et mõtlen ainult sellele. Küll see aga varsti maha raugeb ja saan mõlemaid samaväärse fiilinguga loodetavasti edasi võtta. :)

17 kommentaari

 • Liina

  Väga kihvt, et lõpuks ette võtsid selle! Elukaaslane tahab hakata millalgi oma korralikku arvutit kokku panema, siis on ka mõelnud striimida. Mängib samamoodi CS:GO’d ja koos mängime WoWi ka. Eelmine kevad ta just vahetas oma kõrvaklappe ja vaatas samu, mis Sul (või vaatasin neid mina, enam ei mäletagi), aga lõpuks sai sõpradelt kingiks Logitechid (ma ei mäleta seda täpset mudelit peast enam). Kui meeles, katsun ka Su striimi mõnipäev piiluma tulla!

 • Merilyn

  Ära tunne üldse piinlikkust! See, et minule selline asi näiteks peale ei lähe, ei tähenda, et sina ei võiks sellest üldse rõõmu tunda! See on khuul!

 • Eneli

  Oluline pole, mida teised arvavad vaid see, et teed midagi sellist, mida armastad ;). Väga äge, et oled saanud oma unistuse tõeks teha :)

 • Aili

  Väga lahe ju, et seda ikka tegema hakkasid ja veel nii edukas algus! Ainult ülesmäge nüüd ;)
  Ma pean ütlema, et ega ma väga vaimustuses nendest mängudest ei olnud. Noh, ega ma siiani ei ole, sest ma pole väga julgenud pulti kätte võtta. Mees aga mängib ja vaatab teiste streame ning mõned on päris naljakad minulegi. Kindlasti teinekord viskan ka sulle pilgu peale!

 • Laura R

  Nii lahe! Tulevikus räägi kindlasti veel oma hobist/tööst ka siin, loeksin meeleldi. Elukaaslane mul on samuti praegu suur CO fänn ja pidevalt vaatab ka kellegi streame. Näitasin talle su postitust ja ta ütles ka, et väga äge :D :)

  • Katre

   See on hea küsimus ja ega ma täpselt ei teagi selle kohta. :D Aga ma tahaks loota, et väga ei midagi, sest reaalselt minu enda pangakontole sealt midagi ei laeku, vaid rahad kogunevad Paypali kontole, kust siis vastavalt vajadusele seda kasutada saad ja no hetkel tegin ma Paypaliga tooliostu jms. :)

 • Eneli

  Super tubli, väga hea meel on sinu ja eduka alguse üle, nüüd täie hooga edasi ja ära absoluutselt lase teistest end heidutada. Eks aastad tagasi oli blogija ka veidi nagu imelik olla, vaadati mõistmatult otsa ja ei saadud aru, et mida sa siis nagu seal arvutis teed?! Kui aga pusid oma asja, mis sind õnnelikuks teeb, siis see ongi kõige olulisem! :)

 • Ellu

  Dota2? Püha jumal, mul polnud ausalt öeldes aimugi, et sa arvutimänge niimoodi armastad, kuigi olen su blogi juba ligi aasta jälginud!
  Väga lahe uudis ja mul on su üle super hea meel! Rock on!

 • Anni

  Aga mulle väga kahju, et sa ei pea enam blogi. Hakkasin su blogi lugema veel rasedana buduaarist. Käisin siin lugemas mitu korda päevas. Eriti meeldisid beebiteemasid ja outfiti postitusi. Kahju et enam ei ole sul blogimiseks aega.

 • Sandra

  Ma mõistan, miks paljud kitsarinnalised lugejad võivad põhjustada selle piinlikkuse, millest räägid. Aga. Olen mina küll väga kauge inimene arvutimängudest, viimased kokkupuuted olid ilmselt super marioga, aga minu meelest on see geeky side sinust nii nunnu :D selles suhtes, et ajad ju muutuvadki. Kunagi tundus vägaaa veider näha kui kellegi EMA oli rate.ee kasutaja. Tänapäeval on vähe emasid, kes FBs pole…. tänapäeva emad mängivadki arvutimänge, see on ju nende aja uuendus :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga