igapäev

Viljandi Hansapäevadel

Üleeile ja eile õhtul käisin ma kergelt Viljandis toimuvaid rahvusvahelisi Hansapäevasid uudistamas. Kuigi Viljandis toimuvad Hansapäevad igal aastal, siis ma polegi vist iialgi sellele üritusele jõudnud, sest noh, see pole lihtsalt eriti põnev tundunud. Sel aastal aga tähistati seda nii suurelt, et linn oli metsikult rahvast täis, pool linna liiklust kinni pandud ja pool linna hansalaata täis.

Igasugused laadad, eriti käsitöölaadad, meeldivad mulle väga. Esiteks on igasugune käsitöö ülimalt ilus ja teiseks on alati tore tutvuda erinevate käsitöötegijatega ja avastada uusi väike ettevõtteid, millest ma varem midagi ei teadnud.

Iseenesest ma väga midagi endale kokku ei ostnud, sest noh, rahaline seis ei ole eriti kiita, aga ikkagi kondasin nii meeleldi erinevate lettide vahel ringi ja leidsin päris palju huvipakkuvaid asju, mida ajapikku siiski endalegi muretseda võiks.

Annabelile skoorisin ma ühe leti juurest ühe eritiiii vinge puidust pusle. Ma kogu aeg kondan mööda erinevaid poode ja mänguasjapoode ja küsin igalt poolt, kas neil on puidust puslesid, mis nii väikesele lapsele sobiks, aga kuskil ei ole head valikut või siis ei ole üldse midagi saada. Puitlelu.ee putkakesest avastasin ma aga NII ideaalsed pusled, et kindlasti kavatsen just sealt tulevikus Annabelile veel puslesid osta.

Seal oli nii nupukestega puslesid kui ka niisama erinevate kujudega juppidest kokkupandavaid puslesid erinevale vanusele ja raskusastmele. Annabelile võtsin ma niisuguse 4-kihilise liblikapusle, mis maksis kõigest 5.80. Seda tundub, et on eriti vahva ja arendav kokku panna, väiksemast-suuremaks. Üks liblikas on 2-jupiline ja kolm liblikat 3-jupilised. Igati paras sellisele pusledega alustavale junsule. :)

Kes ka ägedaid puslesid kaua otsinud on, siis laadale tormama ei pea, sest see saab juba täna läbi, aga Puitlelu.ee kodukalt saate kenasti tellida. Suure puidust puslede valiku leiate näiteks siit ja kindlasti leiab igaüks oma lapse vanusele sobiva. :)

IMG_4332-1 puitlelu pusle

Igasuguseid imelisi käsitööehteid oli laadal hulganisti. Ühed ilusamad kui teised, nii et ega eriti kerge endale midagi valida ei olnudki. Selliseid vahvaid ja värvilisi puidust kasside, lindude, koertega kõrvarõngaid, prosse ja kaelaehteid teeb näiteks Ella Neele.

Jällegist, laadale tormama ei pea ja saate rahulikult kodus hoopis nende kodulehte uudistada ja mugavalt ilusaid ehteid endale ostukorvi lükata. On ju kaunid? Ma suutsin endale hetkel küll ostmata jätta, aga ma pean tunnistama, et need heleroosad kiisukesed peavad mu kõrva külge esimesel võimalusel saama!

IMG_4344-1 IMG_4346-1

Erinevatest kristallidest ja poolvääriskividest ehteid kohtas laadal samuti nii mitmeski kohas ja ma olin neist lummatud. Ma pole varem väga mõelnud, et võiks kristalli kaela riputada, kuigi esoteerikahuviline olen ma üldiselt küll. Aga kui ma neid kivisid oma käega katsusin ja lähemalt uurisin, siis läks huvi kohe suuremaks ja lubasin endale, et viin end enne selle kristallimaailmaga natukene rohkem kurssi ja siis muretsengi endale ka ühe, mis võiks sobida minu isiksuse, tähkuju ja olemisega. Päris huupi ei tahtnud laadalt välimuse järgi osta, aga kindlasti on peagi mõni kristall minu.

Pildil ilutsevad Tuletee Kristallipoe kaunid keed.

IMG_4325-1

Huvitavaid asju oli muidugi veelgi, maitsvaid ja orgaanilisi toiduaineid, käsitöö riideid lastele ja naistele ja meestele, metallist nõusid, savist asju, puidust nokitsetud asju ja nii edasi. Kõikide ettevõtete nimed kahjuks meelde ei jäänud, sest silme eest oli juba kirju ja pildi pealt ka välja ei suutnud lugeda, aga panen teile silmailuks ikka siia nüüd terve posu pilte hansalaadast veel.

Nagu oletada võib, siis väsis Annabel pikast laadalkondamisest ja vankris istumisest mingil hetkel ära, kuid selleks puhuks sain ta jalgu sirutama ja jooksma lasta Laste Rantšosse, kus leidus igasuguseid koduloomi – jänesed, kuked, kanad, ponid, kitsed, sokud ja veel mingid imeloomad/linnud, keda kodus pidada võib. :)

Need pulga otsas ümmargused asjad muide ei ole miskid pulgakommid või pulgakoogid, vaid hoopis pulgaõunad ehk siis suured ahjuküpsetatud õunad, suhkru sees karamelliseeritud ja lisaks veel šokolaadiga kaetud – omnom!

IMG_4329-1 IMG_4327-1 IMG_4334-1 IMG_4323-1 IMG_4337-1 IMG_4340-1 IMG_4342-1 IMG_4355-1 IMG_4357-1 IMG_4363-1 IMG_4376-1 IMG_4395-1 IMG_4386-2

13 kommentaari

 • Janeka

  See mees, kes neid puidust pannilabidaid ja muud sellist meisterdab/müüb, oli mõni aeg tagasi ka Tallinnas Õismäe kevadlaadal. Ma ei saanud tema käest ostmata jätta ilusat südame motiivis kuumaalust, südametega võinuga ja kiisuga pannilabidat. :D Ja need puidust kõrvarõngad… kohe jooksen tellima, suppppper ilusad! :)

  • Katre

   Ma ostsin ka kiisuga võinoa. Nii kui nägin, kohe ostsin. :D
   Kiisuga pannilabidas jäi minust laadale, aga ma loodan, et ma kunagi selle ka ikka muretsen. :D

   Seal muidu oli nii palju neid laudasid, kus samasuguseid puidust asju müüdi, et ma ei saanudki aru, kas sama ettevõte mitu oma lauda välja pannud või siis erinevad edasimüüjad..

   Kõrvarõngad kaunid jaaa. IMEKAUNID! :’)

 • kadi

  Mulle just hiljuti üks kristallidega ravitsejast massöör ütles, et endale kivi valides tulebki võtta just selline, mis meeldib ja mis sind kõnetab. Siis on kivil kõige paremad omadused. Seda, et hakata kivi tähtkuju vms selle järgi valima, pidas ta jamaks, sest inimesi ega ka kive ei saa sellise asja järgi liigitada ja öelda, et just see kindel kivi mis kusagil raamatus on kirjas, on sulle siis on õige. Soovitas selle uurimise osa vahele jätta, kui tahad, et kivile tema omadused alles jääksid. Kuna see naine ütles mulle vaid peale vaadates ära, kõik mis mul viga ja mis mulle muret teeb, siis ma usun ta juttu täielikult :-D

  • Katre

   Päris huvitav jutt. Üks kivi tõesti nagu kõnetas mind ja vaimusilmas kujutasin ette, kuidas ta minul toimiks ja minuga igati sobiks, aga jah just seetõttu, et ma sellest kivist ise midagi suurt ei teadnud, ei julgenud nagu ära osta. Samas netist tellides ka see jama, et ei pruugi päris see olla päriselt, mis pildil, et laadal nagu ise nähes ja katsudes oli iseenesest hea valida.

   Peab kuskile kristallipoodi siis minema kohale. :)
   Aitäh sulle sellise vihje eest.

 • Evelin

  Aga need lipsudest ülalpool olevad kõrvarõngad? Kes neid tegi? Kiisudega on ka ülitoredad, aga just need erinevad värvilised tunduvad nii minulikud. Lausa neli-viis paari jäi silma :D

 • heika

  Sel aastal olid Viljandis rahvusvahelised hansapäevad, mitte need mis igal aastal on, väga suur sündmus :)

  • Katre

   Ma tean jah. Seepärast ma varem ei olengi viljandi hansapäevadest osa võtnud, sest noh, kuidagi väike ja minust möödaminev sündmus olnud. See aasta aga peeti neid siin nii suurelt, siis ikka käisin läbi, kui ma juba siin olin. :)

 • Häly Kont

  Oi seal oli jah nii paljuu ilusaid asju, ma ei tea kas saigi kõik kohad läbi käidud või mitte. Eriti pugesid hinge Janika Mägi swarowski kristallidega ehted. Kõigepeal sai emale ühed ostetud ja siis läksime veel lõpuks korta tagasi, et mulle need teised ära osta, mille vahel ema tükk aega kaalutles.

  • Katre

   Jaa. Selline laat või asi võiks kogu aeg kuskil olemas olla. Võikski lausa olla selliste käsitöökaupade ostukeskus vms. Vot, sellises ma kolaks ja šoppaks väga meeleldi.
   Pärast kui kuskilt laadalt ära lähed, siis on alati natuke kurb meel ja nii mõnigi asi jääb hingele kripeldama, mille oleksid võinud ära osta, aga mida enam ei tea, kust saada võiks ja kes üldse tegija oli. :(

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga