beebiblogi,  Ilu&Mood

Vahel võib lapsele ju midagi erilist lubada!?

Täna ma sooviks tutvustada teile ühte sellist ägedat poodi nagu Mon Amie, kus peamiselt müüakse lasteriideid, aga kust leiab huvitavat ka beebidele ja lapseootel emadele. Mis aga eristab Mon Amie’d teistest samalaadsetest poodidest? Minu arvates esiteks see, et nende kauplused on nii maitseka ja uhke sisustusega, kuhu sisse astudes tunneb iga laps end printsi või printsessina ja teiseks see, et nad müüvad nii ägedaid ja unikaalseid riideid erinevatelt maailmaparimatelt brändidelt.

Paraku aga on jäänud mulje, et väga paljud pelgavad astuda sisse poodidesse, mis on uhkelt kujundatud, justkui karjuks ilus logo ja ilus välimus automaatselt seda, et tegu on kallimasse hinnaklassi kuuluva kauplusega. No ehk natuke on seda rahalõhna ikka tunda, aga samas on ju ka teada, et kvaliteetseimad asjad maksavadki tüki rohkem, sest tooted on ka korralikult tehtud, heast materjalist ja kindlasti peavad paremini vastu kui massipoodide kaubad.monamiepood

Teades, et väga suur osa lapsevanematest ostavad oma lastele näiteks talveks kallihinnalisi Lenne ja Huppa kombekaid (sest need on ju ometi kvaliteetsed!), siis minu arust ei tohiks olla patt ka mõni kvaliteetne ja kaunis brändirõivas näiteks suvel ringilippamiseks veidi hinnalisem osta. Eks on arusaadav, et beebi või raseda puhul tahaks ikka võimalikult odavalt läbi saada, sest riided lähevad selga vaid kuu aega, kuid vanemale lapsele on minu arust igati õigustatud teinekord midagi uhket kinkida. :)

Kui ma Keiole Mon Amie’d mainisin ja brände, mida seal müüakse (Guess, Roccobarocco, Miss Blumarine, Monnalisa, Marc Jacobs Jr jne), ütles tema küll, et võiks Annabelile sealt 1-aasta vanuseks saamise puhul midagi osta.. ja edaspidigi. Ma silmasin seal niiii palju kenasid asju. Näiteks sellel pildil SIIN näete ühte üliilusat riietekomplekti ja ma ei tea, kas ma olen tõesti ära hellitatud või mitte, aga minu arust allahindlusega on nende toodete hind küll täiesti taskukohane eriti kui arvestada asjaolu, et neid saab laps (kes enam nii kiirelt ei kasva) ju ikka paar aastat kanda.

Siinkohal mainiks ka, et kindlasti tasub pilk peal hoida Mon Amie facebooki lehel, et olla kursis parimate pakkumiste ja uute toodetega. Näiteks praegugi on nende poodides üsna suured allahindlused ning brändirõivad saab ikka päris soodsa hinnaga, seega soovitan nende kauplustest Rävala puiesteel või Kristiine Keskuses läbi astuda ja oma silmaga ka lähemalt uurida. :)

Väikese kingituse sai Mon Amie armsate inimeste poolt pühapäeval kätte ka Annabel – nimelt Stella McCartney poolt disainitud armsa tudukombe ja kaasa veel paki lutsukomme (ilmselt Keiole, kuna mina väga lutsukaid ei armasta), väikese kleepsuraamatu koos pliiatsitega ja Mon Amie helkurika. Tudukombe on talle hetkel veel tiba suur (suuruses 6months), aga nii pea kui ta sinna mahub, siis kindlasti näitan teile ka, kui kihvt see välja näeb. Praegu aga vaatamiseks pildid, kuidas Annabel ise kingitust uudistas. IMG_4626c IMG_4635c IMG_4646 IMG_4649c IMG_4665c IMG_4670c

IMG_4679xIMG_4683cAnnabeli rõivas ikka Lindexist. :)

14 kommentaari

 • B

  Tegelikult on need brändirõivad ikka vanemate kiiks, sest ega eriti kedagi ju ei huvita kas su lapsel on seljas Guess või H&M või üldse mingi nimetu rõivas. Lapsel on sellest kama kaks. Kvaliteedi koha pealt nii palju, et ükski paari aastane laps ei suuda kanda ühte riiet nii räbalaks, et saaks rääkida mingist olematust kvaliteedist tavapoodides (noh aliexpressist tellides on see tõesti võimalik juba enne selga panekut tegelt :D). Enda poisile ostsin Hilfigeri triiksärgi ja peale esimest kandmist ja pesu kaeluse juurest niidid juba hargnesid, samas kui H&M triiksärk, mis on rohkem kordi kantud, pole siiani kuskilt isegi mitte hargnenud. Seega alati kallis ei võrdu kvaliteetne.
  Tihti on vanematel kombeks oma armastus rahasse ümber kasseerida, mistõttu lähevadki loosi kallid bränditooted, kuigi tegelikult ei mõista laps seda ega armasta sind rohkem. Sa ise lihtsalt saad selleks korraks oma vajaduse rahuldatud, aga see ei kandu üle lapsele.
  Nägin ise ühes pulmas, kus 4-aastasel oli seljas Guess kleit ning ema ei lubanud lapsel isegi torti süüa kartes et määrib kleidi ära. Ta on ju kõigest laps!
  Ma tahan öelda, et mida kallim on ese, seda armsam see SULLE on. Tegelikult on lapsel ükskõik, peaasi et oleks soe. Vaevalt keegi tahab, et ta laps kalleid rõivaid mäkerdaks (ja usu mind, sa ei kujuta ette veel kui kiirelt ja osavalt see käib!).

  • Katre

   No see on omaette teema jah. Lapsel tõesti iseenesest suva, mis tal seljas. Võib kartulikotis ka istuda seni kuni riietemaailmast midagi tajuma hakkab, aga mina ei näe selles küll siiski midagi imelikku, et midagi ilusat lubada vahel ikka. Mulle väga meeldivad lasteriideid ja meeldib ilusaid asju ka oma lapse seljas näha. :D
   Ja minu arust saab küll paariaastane riideid ikka räbalaks kanda (müttab ju ringi). Isegi Annabel suutis ühele tudukombele varvastesse augud kanda ja mõned odavamad hilbud lähevad 10minutit pärast kandmist topiliseks või on õhukesest materjalist. Mind see häirib. Alati panen sellist asja tähele ja pööran sellele tähelepanu. Eelistan kvaliteetset riiet siiski, mis peab sellele püherdamisele vastu ja ei kulu hõõrudes ära. :)

   Täpselt seda sama brändiriiete teemat saab ka täiskasvanute kohta rääkida. Ega teistele vahet pole, on sul seljas firmakas või suvaline hiinakas. Kuidas kellelegi meeldib. :)

   • B

    Minu ükski laps pole veel riiet nii räbalaks kandnud, et selle kohta saaks räbal öelda, pole see üks ja sama riie tal ju nädalaid seljas. Topilisuse koha pealt nii palju, et kui sa riiet ikka valesti hooldad, siis läheb iga riie sama kiirelt topiliseks. Kui sa riiet ikka hõõrud, siis kaotab see samamoodi oma algse väljanägemise, kuid ma ei usu, et sa Guess kleiti samamoodi hõõruma lähed nagu tudukombet nt :D. Tüdrukule ostsin Hilfigeri sukkpüksid, mis läksid samamoodi topiliseks nagu kõik teised enamjaolt, materjal sama aga kallima raha eest.
    Eelistan ise ka täiskasvanuna rohkem bränditooteid, kuid olen aru saanud, et lastele neid soetada on üsna mõttetu ikkagi. Paljud plekid on sellised mis ei tulegi välja ja keemimiste ainetega töödeldes rikud nagunii riiet. Ja vaevalt sa siis seda plekilist riiet enam lapsele selga paned, või mis? Oleks ju veidi kahju küll ligi 100eurosest kleidist.

 • liisu

  Eks ta vahva kindlasti ole aga minu jaoks on juba 3 eurine body kallis:/ vist harjunud teiseringi rõivastega , kus riided saab alates 20 sendist kätte ja ikka korralikud, mis petavad ära,nagu poleksgi kasutatud. Kui juba vanemaks saab siis ehk juba ostaksin uusi rõivaid:)
  Samuti mind ei häiri , kes jaksab see ostab aga kellel võimalused puuduvad ajavad ka muudmoodi läbi :)

 • marinaveskimagi

  Mina olen sinuga nõus, et lapsele võib ka midagi ilusat lubada, isegi kui ta sellest midagi ei jaga. Mina ise tahan ju näha, et mu laps näeb nunnu välja. Kõik taandub lõpuks sellele, mida vanem näha tahab. See on ju just see aeg, kus sa saad veel otsustada selle üle, mida laps kannab ja kuidas ta välja näeb. 3-aastased preilid osakavad juba väga hästi ise nõuda, mida selga panna ning mida mitte. Teismelistega on ju hoopis raskem. Võib olla tahab tüdruk kunagi hoopis punkar olla, ega siis emal enam otsustusõigust pole. Las siis jääb vähemalt nüüd see rõõm riietada last just nii nagu ema silm näha tahab ja ilus on.

  Mulle meeldivad lapsevanemad, kes oskavad lapsi stiilselt riietada, neid on kohe ilus vaadata ja pealegi see stiil kandub lõpuks ka lapsele üle. Mina küll tahaks, et minu tütar oskaks kenasti asju kokku sobitada, mitte ei viskaks suva asju selga. Ma ju kasvatan siis tulevast naisterahvast.

  Ma tean küll emasid, kes ei luba lastel liigutadagi, kui neil uhkem riie seljas on, aga oleme ausad, tänapäeva pesuvahendite kvaliteet on küll juba selline, et enamik plekke on võimalik välja saada.

 • Kai

  Mõned asjad olid tõesti toredate mustritega ja korra mõtlesin, et loomulikult, raha poolest pole ju midagi ületamatut sealt mõni asi tellida. Näiteks 1. sünnipäevaks üks särk või nii.

  Siis sain aru, et ma ikka ei taha, et mu laps „nimega“ riideid kannab. Mul veel poiss kah. Sellised lihtsamad ja riiete suhtes ükskõiksemad poisid on ikka palju lahedamad. Ja kui ma talle juba beebina ise selliseid asju selga panen ja siis tema teismelise eas üritan talle selgeks teha, kuidas bränd on kõigest kaubandus ja reklaam. Mitte väärtus omaette.

  Ma ise ju ka ei kannaks mingit brändivärki.

  Pigem oleks lahe, kui see esimese sünnipäeva eriline särk oleks näiteks minu tehtud, oskan küll. Või kui „nimega“, siis vähemalt mõne eesti disaineri või käsitöölise poolt Eestis tehtud asi.

  • Katre

   No disainerriietel ei ole alati kuskil ees suurelt kirjas mingi firmamärk või logo. Pigem asi ikkagi minu arust kvaliteetses materjalis ja unikaalsemas tootes.
   Mingi suur Guessi logo mulle ka ei meeldi ja sellised asjad, aga on nii palju muid kihve brände ju veel olemas, mis tõeliselt ägedaid asju teevad. :)

  • Anni

   Ma ei paneks ka suurt guessi sildiga särki selga lapsele, ega endale. Aga kusjuures tavaliselt on sellise suure brändi märgiga asjad feik, originaal asjad pole üldjuhul kunagi nii karjuvad.

 • Svea

  Ma kannaks ise brändiriideid ja ostaks mõned riided ka lapsele, kui rahakott seda lubaks. Aga tõesti-tõesti, Bianca pole veel siiani suutnud enda riideid nö räbalaks kanda, seega saan veel ta väikeseks jäänud riideid edasi pärandada vabalt. Teine lugu on jalatsitega, need kannab küll suht räbalaks ikka.
  Mon Amie pood on väga väga ilus, Bianca täditütrarde kogu garderoob on sealt ostetud ja loodan, et meile pärandatakse ka midagi edasi :D

 • Britt

  Mina ausalt öeldes väga sellesse bränditeemasse ei ole süvenenud. Päris titele kindlasti ei ostaks, sest need kasvavad nii ruttu välja, et rahast hakkaks kahju. Üle aastasele aga miks mitte mõni armas kleidikene või mantel. Samas oleneb palju ka lapsest. Sellisele trööberdisele ( on selline sõna üldse..) nagu Eileen..väga ei ostaks, sest tal tuleb 3526x päevas riideid vahetada, sest ta lihtsalt mökerdab end ära. Rahulikule lapsele juba teine lugu.

  Samas no oleneb mis üldse on kellelegi bränd või kallis hind. Keegi kommenteeris, et üle 3 eurone body on kallis, samas kui minu meelest oleks see peaaegu tasuta saadud

  Asi mille puhul ma aga väga kvaliteeti taga ajan on jalanõud ja üleriided. Need peavad alati olema korralikud, soojad ja ilusad. Tihtipeale juhtub lihtsalt, et nende kriteeriumitega käivad kaasas ka natukene kulukamad nimed.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga