igapäev

Uue korteri head ja vead

Ma olen nüüd mõnda aega siin uues korteris elanud ja eks ikka ilmnevad asjad, mis uue kodu puhul väga meeldivad ja asjad, mis nii väga ei meeldi. Kuna tegu siiski üürikorteriga, ei ole kõik vead viimseni ka päris enda likvideerida ja nendega tuleb lihtsalt osavalt elama õppida. Ja noh, üleüldse päris maha lõhkuma ja ümber ehitama kõike nagu ei hakka. :D

Ma ei oska tegelikult välja tuua ka otseseid plusse ja miinuseid, sest päris paljud asjad on minu jaoks kahelt poolt vaadeldavad, seega jaotan nad mm, vist tubade kaupa.

Koridor
Koridori puhul mulle meeldib väga, et seal on selline 1m² ala kiviplaadiga ja edasi parkett. Ehk et välisukse ees on natuke teistmoodi ala ja edasi kuni tubadeni läheb puidust põrand. Niimoodi saab mõtteliselt koridori justkui kaheks jagada ehk siis esik, kus jalanõud ja riided ja edasi koridor, kus on mu meigilaud/kummut.

Miinus selle koridori puhul on see, et see on ainuke koht, kus asub internetiruuteri jaoks kolme haruga pistik ja see pistik asub samamoodi niivõrd ebamugavas kohas, et noh.. ruuteri paigaldamine oli paras nuputamine ja mõtlemine. Kuna aga arvuteid ilmselgelt koridoris ei hoia, oli sealt edasi vaja internetijuhtmed ja ka ruuteri enda voolujuhe(!) vedada pikalt (~7m) elutuppa. Kes muidugi juhtmeta netti kasutavad, nendel oleks ilmselt jumalast suva, aga kuna me 2-lauaarvutiga mängurit, siis tuli selle võrra lihtsalt rohkem juhtmeid vedada. :D

Vaja:
laelamp
võib-olla vaip
pildid seinteleIMG_2631-1

Köök
Üürikorteri kohta on meil väga suur köök. Ma võin vist päris ausalt öelda, et ma ei olegi Eestis üürikorterites ammu nii suure pindalaga kööki näinud, sest enamjaolt on ikka pisikesed kökatsid. See on omajagu miinus ja omajagu pluss. Kuna meil oli eelmises korteris avatud köök elutoaga ja köögi ala nii pisike, muretsesime endale ka pisikese 85x85cm köögilaua, mis siinsesse kööki kaob ära kui nõel heinakuhja vms. :D Lihtsalt nii-nii palju ruumi jääb üle ja see köök siin lihtsalt nõuab suurt 6-istmekohaga söögilauda. :D

Ja isegi siis jääb ruumi ülegi, aga ühe seinaäärse ala otsustasime, et täidame Annabeli köögimööbliga. Käisime aasta alguses IKEAs ja ostsime talle niisuguse mänguköögi (kirjutan sellest millalgi ehk lähemalt ka), aga ikka on ruumi üle, seega tuleb talle osta ka oma pisike köögikapike, kuhu saab tema mängutoiduained panna ja võib olla ehk väike kohvikulauakegi.

Kui rääkida nüüd suurte inimeste köögikappidest ja tööpindadest, siis mulle väga ei meeldinud esialgu, et 2-kraanikausi ümber olev tööpind on sellisest metaljast materjalist nagu kuskil kooli või restoraniköökides, aga kusjuures soomes üürikaid vaadates leidub sellist lahendust väga paljudes. Korralikku puidust tööpinda on vähe ja köögikapid on ka siin natukene valesti paigutatud ehk siis kööginurgast läheb natukene nagu tööpinda kaduma, sest ka elektripliit on kehva koha peal jne. Kapid on üleüldse natukene ligadi logadi, aga noh.. üldmulje pealevaadates on tegelikult okei.

Seda, mida köögi jaoks täpsemalt vaja, ei ole me veel täpselt välja mõelnud, küll aga kuluks sinna ära:
suurem söögilaud
madalam kapike/lauake

Vannituba
Vannituba on täpselt paraja suurusega ja mahutab kõik, mida vaja. Tervelt üks sein on täis riiuleid, kuhu mahub nii palju staffi, et paha hakkab. Kõik puhastusvahendid saab omakorda nende riiulite kõige peale panna ja need asuvad nii kõrgel, et isegi pean natuke kikivarvukile minema, et midagi kätte saada ja Annabel ei küündi sinna ilmselt iialgi mitte mingi väega!

Lisaks on vannitoas 1 peeglikapp ja teises seinas veel üks suur peegel. Hea asjana on meil ka VANN, kus Annabel nüüd mõnuga sulistada saab jms. Ainuke asi on, et ühel riiulkapil murdus klaasist uks eest ära, seega noh.. mingi miinus ikkagi on, aga muidu olen vannitoaga ülimalt rahul. :D

Vaja:
mustapesukorv
vanni põhja libisemiskindel matt (Annabelile)
vannitoa vaip IMG_2647-1-2

Elutuba
Elutuba on meil veel natukene sisseelamata ja pole veel valmis sisustatud ja mõeldud, seega ma ei teagi selle miinuseid ega plusse väga välja tuua. Üleüldiselt tundub ta parajalt suuuuur. Siia on plaanitud nagu ikka olema peab diivan ja telekas, lisaks veel meie 2 lauaarvutit (ehk kaks arvutilauda) ja lisaks veel mängunurgake Annabelile. Ja kõik see peaks näiliselt ka ära mahtuma. Aga noh, asjad pole veel päris paika seatud. :D

Aa ei, ÜKS miinus elutoal ikka on. See on korteri KÕIGE pimedam ruum, sest elutoast saab minna ka rõdule ja rõdu on meil ka suhteliselt üüratu suurusega. Seega neelab rõdu enamiku valgusest enda katuse alla ja see, mis edasi tuppa jõuab, on väga vähene valgus. Rõdu on põhimõtteliselt nagu üks eraldi toake, kuhu Keio enda suveterrassi plaanib ehitada. :D

Vaja:
vaip
telekas
pildid seinale
uus diivan või diivanikate
Annabelile mänguvaip
diivanilaud üle värvida
mõni riiul seinal oleks ka kena, kui kannatab puurida ja panna
2 normaalset arvutitooli

Magamistuba
Ja lõpuks jõuamegi siis viimase armsa toani ehk magamistoani. Ikka oleme me seal kõik kolmekesi koos ja mis kõige olulisem võrreldes eelmise korteriga on, et magamistoa planeering on mõnus!

Ehk et kui Tallinna korteris oli magamistuba niisugune kitsas, et meie suurt (niigi väikest 120cm laiusega) voodit sai ainult ÜHTE pidi ja ainult ÜHES seinas hoida, siis siin on tegu pigem ruudu kujulise ruumiga ja voodit saab sättida siia-sinna ja kannataks vabalt ka laiem voodi ära paigutada. Lisaks on ruumi ka Annabeli voodile ja riidepuule. :)

Üks sein magamistoas on lükandustega sisseehitatud riidekapp, mille uksed on maast laeni ja seinast-seinani peeglist. Alguses mulle see idee meeldis, sest mul on juba aastaid puudunud võimalus end riidekapi juures jalatallast pealaeni peeglist näha. Siis aga hakkas mind mingi Feng Shui teema häirima ja kuidas peeglid magamistoas on paha asi suhtele ja kuidas peegel magamistoas võib magades su hinge endasse neelata ja kummitusi tuppa kutsuda jne. :D Mõtlesin, et peab peeglikapi ette ka kardina panema, mis ööseks kinni tõmmata, et rahulikum magada oleks ja natuke kartsin, aga nüüd kui ma seal juba magan, siis on suhteliselt suva ja see peegel ei häiri tegelikult mitte midagi ega mitte kedagi. :D

Kapp ise aga on mõnusalt suur ehk siis see mahutab kenasti ära kõik tekid-padjad (mida mul on palju) + minu riided + Keio riided + isegi Annabeli riided. Ja jälle on ruumi isegi ülegi, sest praegu on nii 30% kapist umbes kasutamata. Seda seetõttu, et pea pool kappi on kahekorruseliselt kaks toru, kuhu riideid riputada ja mul ei ole nii palju riidepuid, et kõik riided sinna riputada. :D Ja noh, kui kõik riided hoopis sinna riidepuule riputada, siis jääksid riiulid tühjaks, aga samas sinna ikka leiaks igast kola, mida panna. ;)

Magamistuba on põhimõtteliselt kõige ilmekam tuba ja näeb hetkel kõige mõnusam ja normaalsem välja, aga siiski on sinnagi vaja:
1 öökapp/1 põrandariiul
2 öökapilampi
riidekast/korv
kardinad

Eks ma millalgi näitan ka ülevaatlikke pilte, kui midagi täitsa valmis saab nii et on, mida näidata. :)

SHOP ANNABEL’s LOOK:
pluus › LINDEX
dressipüksid › LINDEX
IMG_2637-1

14 kommentaari

 • M.

  Oh see siuke kuiv lugemine, piltideta nii raske ette kujutada :( :) aga mõnusaim osa on kindlasti see suur rõdu! Selle peale olen lausa kade! :)
  Kas esimese pildi peal Annabel joonistab vildikaga mingi tahvli peale? Kas see selline valge tahvel, kust pealt saab hiljem vildikaid kustutada või? :)

 • Lia

  Olen ka nüüd pool aastat oma esimese üürikas elanud ja tean tegelt kui kasulik see endale oma tulevase päris kodu planeerimisel on. Ma vist iga päev mõtlen uusi asju välja, mida ma teisiti teeks. Nt, millel mina kindlasti mõtlen kui ükskord oma kodu looma hakkan on see, et see mööbel, mille ma valin kestaks aastaid ehk, et ei läheks moest välja. Mu praeguses korteris on söögilaud, kohvilaud ja telekakapp kõik üleni klaasist (olid korteri olemas, arvatavasti ostetud mingi 2006.a, sest maja on nii vana) ja no see on nii moest väljas. Aga ma ei hakka seda muutma ka, las ta siis praegu olla. Ma valiks midagi klassikalist, puidust. Ok see on suht teemast välja aga mida ma öelda tahan on see, et vist kõik inimesed, kes tahavad omale unistuste kodu kunagi luua siis võiks vähemalt paaris üürikas elada, et siis vaadata, mis talle sobib ja mis võiks olla teisiti. Näiteks ma sain teada, et mulle ei meeldi kõrged (suured, tagurpidi U kujulised ) segistid, hullult pritsivad, ja, et minu kodus peab kindlasti vann olema. Kuigi vanematekodus on vann aga seal elades ma käisin vannis haru harva aga samas uues korteris ma igatsen vanni.
  (Sorry et ma nii pikalt ja kohati teemast välja kipun kommenteerima. Ma ei oska lihtsalt paremini. Loodan, et mu peamine mõte ikka tuli välja :D)

 • Mrs T

  Väga tore, et te saite kolitud ja ennast juba natuke sisse olete seadnud :) Me elame oma korteris juba 3 aastat, aga näiteks vannitoas pole ikka mööblit … See-eest on mul aga mõnus ja suur IKEA köögilaud, mille taga on ka mõnus õmmelda ja muid asju teha! Selle sain kasutatud, aga korralikul kujul, Perekooli foorumis vist keegi müüs.
  Väga hea mõte on lapsele väike kööginurk suurde kööki teha!
  Isegi tahaks ENNE pilte näha ja siis PÄRAST pilte ;)

 • Anonüümne

  Kas te lauaarvutitele USB wireless adapterikesi ei taha osta? Nüüd on natukene hilja, sest juhtmed vist juba veetud, aga kui need ikka jalgu jäävad siis ma küsiks arvutipoest “USB wifi adapter”, peaks maksma 10 euro kanti.

 • Stina

  Ole nüüd pai ja kirjuta, kuidas teil läheb? :) Ma ei mõtle siia, mulle vastuseks, vaid tee postitus, eelistatult koos piltidega. Palun :) Lihtsalt natuke tunnen puudust sinu siirast heatahtlikkusest, siin, teiste blogide seas…

 • Sirle

  Mina ka ikka mitu mitu korda päevas refreshin lehte, et näha kas uusi postitusi on või siis viimasele postitusele kommentaare sinu poolt lisandunud, aga siiani mitte :(

  Usun, et kõik, kes su blogi jälgivad ootavad juba suuuuuuuuure huviga ammu uut postitust :)

 • Tiina

  Ikka jubedasti tahaks juba lugeda kuidas teil seal läheb, niiet minagi käin päevas mitu korda ehk midagi juba tulnud. Samas on mõistetav, et sa siia pole jõudnud. Uus elu nõuab sisse elamist :)

  Kõike head ikka teile sinna!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga