Ilu&Mood

Üks suur juuksehooldustoodete arvustus

IMG_0587-1-3edMa pole oma elu jooksul iial väga suurt tähelepanu pööranud kallitele asjadele ja brändidele. Seda ka igasuguste keha- ja juuksehooldusvahendite poole pealt. Kasutan seda, mis kätte juhtub ja seda, mis oma töö hästi ära teeb. Hetkel tahaksin ma peatuda pikemalt just nimelt juuste teemal ja tuua välja mõned tooted, mis pettumust valmistanud või vastupidi, üllatust. Enamasti leiab minu vannitoariiulilt Gliss Kuri või Elvitali tooteid (ja ma tunnistan, et ma pole teadlik milliseid koostisosi ükski järgnev vahend sisaldab), aga aeg-ajalt olen ikka mõelnud, et peaks oma juuste eest rohkem hoolt kandma ja nende pika tervise ja ilu nimel ikka spetsiaalseid kallihinnalisi tooteid kasutama. IMG_0588-1

Näiteks kui ma blond olin, siis ma kord tellisin TIGI Dumb Blonde šampooni ja palsami, milles ma kohutavalt pettusin. Šampoon haises minu arust rõvedalt, jättes selle lõhna ka juustele külge ja kui palsam lõhnas isegi et hästi, jättis ta juuksed pigem raskeks kui pehmeks. Ühesõnaga ta pigem nagu kuivatas juukseid kui.. tegi neile midagi head. Sama täheldas ka blondide juustega sõbranna, kui ta kord minu pool nendega juukseid pesema juhtus. Nõnda need tooted vannitoariiulil seisid ja kasutasin neid ainult halbadel päevadel, kui parem kraam otsa sai ja parasjagu poodi ei viitsinud minna. Lõpuks viskasin pooltühjad topsikud lihtsalt minema, sest nende “avatud olemise aeg” oli ammu läbi.

Aga ega mu pettumus bränditoodete osas sellega ei piirdunud. Kui ma siin kevadel veel blond olin, siis ma kasutasin Four Reasonsi hõbeshampooni, mis mulle täitsa meeldis. Lõhn oli vähemalt oivaline! Mingit erilist vauefekti ma ei täheldanud, aga ega ta midagi halvemaks ka ei teinud. Siinkohal oli asi vist lihtsalt selles, et värvisin poevärvidega ja ajapikku kippusid juuksed pealaelt ikka kollakaks tõmbuma. Ükskõik missugust lillat möksi või kui palju ma pähe määrisin või kui kaua seda peas hoidsin.

IMG_0600-1-3Kuna üldiselt oli Four Reasonsi eelpoolnimetatud toode selline enam-vähem ja teadsin et plaanin juuksed tumedamaks värvida, ostsin endale sama tootja šampooni ja palsami, mis mõeldud värvitud juustele. Värvi tuleb ju ometi kaitsta! Pealegi sain nad Soomest -40% allahindlusega, seega why not. Need potsikud on nii kihvti väljanägemisega, et ma tõesti lootsin parimat, aga tulemuseks sain endale pähe KÕÕMA, millega ma nüüd võitlema pean. Muidu iseenesest paistis šampoon oma tööd hästi tegevat, aga ju siis minu juuksetüübile lihtsalt ei sobi. Näiteks Garnieri šampoon tekitab mulle samuti insta kõõma. Four Reasons Color palsamis aga pettusin selle tekstuuri tõttu. See oli kuidagi liiga vedel ja piimjas, nii et valgus sõrmede vahelt läbi ja ei haakunud nagu eriti juustega, seega ei olnud ka mingit tulemust näha.

IMG_0596-1-4Pärast seda pettumust meenus mulle selline HEA bränd nagu Joico. Kõik ju soovitavad Joico tooteid? Kui ma viimane kord juuksuris käisin, siis kasutas ka juuksur mu juuste pesemiseks Joico kuldse K-Pak sarja totsikuid ja need lõhnasid nii hästi. “Jaa, Joicot võiks küll kasutada. Need on KINDLASTI head!” Tellisin siis värske värvi püsimist silmas pidades endale Levelzone veebipoest Joico Color Endure šampooni / palsami ja ootasin neid kannatamatult. Esimene pesukord oli.. enam-vähem. Ei märganud mitte midagi erilist. Kui teist korda nendega juukseid pesin, tundsin et juuksed on kuidagi rasked ja ei saanud justkui eriti puhtaks. Pärast kolmandat korda mõistsin, et ka see võrratu toode ei sobi mulle! Esiteks on mul ikka veel natuke kõõma ja teiseks on pärast nende toodete kasutamist juuksed umbes nii kümme korda raskemad (rasvasemad). Tekib tunne, et tahaks KOHE uuesti pesta.

Veel paistab sealt korvikesest ka Macadamia Leave in Cream ja kuskil kapis on mul ka Macadamia juuksemask, mida ma pole veel kasutada jõudnud. Juustessejäetavat palsamit aga olen küll paaril korral pärast pesu niisketesse juustesse pannud, aga pole jällegi midagi erilist täheldanud. Kui mul pärast pesu juba juuksed HEA pehme palsamiga pehmeks said, siis Macadamia palsam ei suuda midagi juurde anda. Kui ma aga pead pestes palsamit ei kasuta ja pärast siis seda juustesse mökerdan, ei tee ta juukseid ikkagi nii siidiseks kui võiks, seega.. minu arust jällegi üks mõttetu toode, mistõttu ma seda juuksemaski kapist välja võtta ei julgegi. Ma lihtsalt ei julge ja ei taha selles pettuda. Kõik kiidavad ju Macadamiat! Kuidas saab olla, et mu juustele mitte üks asi ei sobi?

IMG_0606-1-2Enam ei kannatanud ma seda olukorda välja ja lippasin ühel õhtul majatagusesse poodi. Ostsin häda pärast oma armsa 3-eurose Gliss Kuri šampooni ja kujutate ette, kui hea tunne oli lõpuks ometi PUHASTE juustega olla? Paar päeva tagasi lisasin kollektsiooni ka palsami ja spreipalsami (mida ma muidu ka varem alati kasutanud olen) ja elu on jälle ilus. Minu kuldne kolmik on minu vannitoariiulil tagasi ja ma võin käsi südamel öelda, et mina enam neid kalleid värgendusi osta ei kavatse, sest see on lihtsalt raha raiskamine. Gliss Kuri toodete puhul pole mul iial vahet ka, kas ma kasutan tuhmidele, katkistele, elututele vms tüüpi juustele mõeldud asju – kõik toimivad. Ja poes valin alati tunde järgi. Näiteks mõtlesin, et “Seekord tahaks keratiiniga niisutavat palsamit,” ja hakkasin spreipalsamit sama sarja oma valima, kui torkas pähe uus mõte: “Tegelt peaks ikka värvi ka kaitsma, võtan hoopis värvikaitsesprei – milline geniaalne idee!” :D

Võib-olla on asi selles, et ma olen odavat käkki AASTAID kasutanud ja juuksed on nende toodetega ära harjunud? Võib-olla. Aga mis vahet sellel on, sest minu juuksed saavad nendega siidiselt pehmeks, kergeks, lendlevaks ja mida kõike head veel. Samuti püsivad mu juuksed puhtad umbes nii viis päeva ja ma pesen juukseid vaid 2-3 korda nädalas.

IMG_0604-1-2Veel saan minu juuste jaoks heade toodete nimekirja lisada Yellow Shine juuksemaski ja erinevad ampullid:
REPAIR ampulli puhul ma erilist erinevust ei märganud, aga eks ma muidugi seadsin ootuseks midagi sellist ka, et see justkui võluväel katkised juukseotsad ära parandab ja juuksed megaterveks teeb. Ei teinud. :( Aga eks mul olid juuksed selle kasutamise ajal ikka väga kahjustunud ka, seega äkki ta väiksemaid vigasid ikkagi suudab parandada, kui õigel ajal jaole saada? Kasvõi näilikult.

HYDRATE ampullid meeldisid mulle väga. Ühe korra mökerdasin ampulli niisama niisketesse juustesse ning ei loputanud välja. Juuksed olid hästi niisutatud küll ja kamm käis kergesti läbi. Teisel korral segasin ühe ampulli umbes peotäie Shine maskiga ja hoidsin tund aega peas, kilemütsi all. Pärast seda kooslust olid mu juuksed küll kui.. maailma siidjaimad ja niisutatuimad. Oh god. Vot sellist kooslust ma soovitan, kui on viitsimist maski pikemalt peas hoida. Mul seda tihti ei ole ja seega tahan ma peapesemise protsessiga kohe duši all valmis saada.

SHINE ampulle proovisin ma ka nii üksikuna kui ka koos maskiga ja noh, ma ei saa jällegi aru, mida ta täpselt tegema peaks. Mind on õnneks õnnistatud juustega, mis enamjaolt on ikka natuke läikivad ja pehmed niisamagi, seega ma ei pannud tähele, et ta oleks nad veel mitu korda läikivamaks teinud. Võib-olla kellelgi, kellel on tuhmid juuksed, toimib? Samas arvan ma, et läikivate juuste nipp on lihtsalt nende niisutamine, seega ikkagi oleks HYDRATE ampull vist mõtekam ja kasulikum, et kindla peale minna.

Yellow Shine mask üksinda meeldib mulle ka väga. Nagu ma äsja ütlesin, siis mul ei ole viitsimist palsameid/maske pikalt peas hoida, kuigi paar korda ma seda testimise mõttes tegin. Kui kuni tund peas hoida, siis on tulemus tõepoolest ahhetama panev. Minu juuksed said küll just nõnda siidiseks nagu telereklaamides. Enamjaolt aga piirdusin ma siiski sellega, et panin maski pähe, hoidsin 1-2 minutit ja loputasin maha. See mask toimis seega ka justkui palsamina väga hästi. Vähemalt minu juuksed olid pärast selle kasutamist puhtad, pehmed ja kõik muud head sõnad. :)

Kas te olete mingeid tooteid minu nimetatutest siin kasutanud ja kuidas teie rahule jäite? Millega oma pead pesete? Investeerite kallitesse brändidesse või kõlbavad ka tavapoe omad?

40 kommentaari

 • Kati

  Mulle ka enamik kalleid asju ei sobi. Näiteks väga kiidetud Rich tooted. Samamoodi Joico. Joico omadest sobibki mulle vaid see kuldne variant (nimi ei tule meelde ). Kasutasin ka aastaid Klis Guri tooteid. Siis Soomes juuksur soovitas Redken tooteid. Vot need on imetooted ja teevad juuksed imeliseks. Paari kuuga tegid mu värvist kahjustatid juuksed ilusaks ja terveks :).

 • Britt

  Mina kasutan neid asju, mis ette juhtuvad, kui aus olla :D

  Kunagi kasutasin mingeid Tigi šampoone/palsameid, aga ausalt öeldes oli lõhn nende juures ainukene hea asi. Samas Ego Boost juustesse jäetav palsam oli imeeehaaaa.

  Suurim pettumus oli John Frieda Brilliant Brunette šampoon ja palsam. Kõik kiitsid, et oii, nii jumalik, lõhnab hästi, teeb juuksed pehmeks ja säravaks. No alustuseks oli lõhn rõve ja see tegi mu juuksed ainult viis korda mustemaks :D

  Aga aitäh idee eest, ma nüüd mõtlesin, et võiks ka millalgi taolise postituse teha. Kuigi ma vist pean ühendama meigi-ja kehahooldus toodetega, sest ma ei kasuta just väga palju asju ja mis ei sobi, see lendab prügikasti :D

  • :)

   John Frieda blondile mõeldud palsam on küll väga hea. Lõhn jah just kõige meeldivam pole, aga juuksed on mul pärast väga pehmed ja siidised. Ja loomulikult oleneb see su enda juuste seisukorrast. Kui sul ikka hein peas, siis ega seda ühegi ime palsami/maskiga päästa ei saa :)

   • Katre

    Ma ütleks, et KATKISEID juukseid ei saa mingi vahendiga reaalselt päästa ja aitab vaid lõikus, AGA kui sul ikka niii nii kuiv juuksetüüp, et juuksed nagu heinatakud on, siis selle jaoks peaks ju vastavad vahendid ikka olemas olema, millega seda olukorda parandada saaks? :D

    • Britt

     Noh, minu juuksed on heinast ikka päris kaugel ja on muidu ikka pehmed,kohevad ja väga mõnusad katsuda, aga peale John Frieda tooteid olid need takused ja rasvased, aga kõigile ei saagi kõik sobida :)

    • :)

     Kahjuks vist peab sellega leppima. Mu enda sõbrannal väga kahused ja kuivad juuksed ja mitte miski pole neid veel siidisemaks muutnud. Võibolla on olemas tõesti mingi ime hea toode, mis aitaks, aga leidnud ta veel seda pole.

 • Mannu

  Minu lemmikud on Schwarzkopfi šampoonid. Näiteks Repair Rescue ja Color Save (http://www.belenechandia.com/data/article/160w/silver%20save-1.jpg ). Kuigi vahel, näiteks trennis, pesen täiesti suvaliste poešampoonidega – Puhas loodus greibi oma, Gliss kur või näiteks Inebrya Ice Creami sarjast mõnda – müügil enamasti juuksuritele mõeldud poodides, aga hinnad väga rahakotisõbralikud – näiteks liitrine potsik 9,6 euri ja juuksemaskid sel sarjal ka head! (kliendikaardiga veel soodukas ka – http://tradehouse.ee/et/?b=511#b511 ).

  Tigi Dumb Blonde oli ka minul kasutuses, mulle lõhn väga meeldis, aga mis ei meeldinud oli palsam. Kui juuksed olid kuivanud, oli tunne nagu need oleksid mustad, megarasvased. (Kuigi enne pesu väga ei olnud :D )
  Bed Headi sarjast kasutan aga siiani lillas potsikus olevat Small Talk seerumit. Nii mõnus viinamarja lõhn ja teeb juuksed ilusasti siledaks. Noh ei paista välja, et need nii karvased on :D

 • Marina

  Esiteks on sul selles õigus, et odavamad teevad su juuksed näiliselt puhtamaks ja paremaks, sest poe shampoonid sisaldavad palju rohkem parabeene ja sulfaate kui näiteks salongitooted. Salongitooted ( muidugi peab siiski enda jaoks need õiged leidma ) hakkavad oma tööd hästi tegema siis, kui sa oled suutnud selle jama juustest välja saada, mida sa eelnevalt sinna toppinud oled-sellega aitab esialgu sügavpuhastav shampoon, enne kui tavalist shampooni peale määrid. Mina kasutan kord kahe nädala jooksul seda, aga no minu juuksepesu ongi teadus omaette ja ühelgi normaalsel inimesel pole aega 2 tundi päevas juuksepesule kulutada:D

  Üldiselt minu juuksur ütleb ka, et Tigi ja Joico on liiga konsentreeritud meie põhjamaa juuksele ja jätabki juuksed raskeks. Mina ise olen jäänud kasutama Joicolt ainult seda kuldset proteiinimaski, mis taaselustab blonde juukseid.

  See Macadamia juustesse jäetav palsam on mõeldud rohkem kahuste juustega võitlejatele, seega pole ime, et sa tulemust ei näe. Mulle piltidelt tundub, et sul pole kahune juuksetüüp, kui sa just ei sirgenda juukseid ja mind sellega ära pole petnud.

  Minul tekitasid kõõma kallitest toodetest näiteks S-Factory tooted.

  Ülirahul olen muidugi Alterna toodetega, aga kalli hinna tõttu ei raatsi tavahinnaga osta ja ootan alati seda soodustuste aega. Nüüd ostsin proovimiseks apteegist Placenta Active shampooni ja palsami, siiani olen küll rahul ja hind jääb ka enamvähem normaalsuse piiridesse.

  • Katre

   Nagu ütlesin, siis ega ma kurssi pole end tõesti viinud, mis aineid miski sisaldab ja oletatavasti poe omadel midagi “kehvemat” ikkagi sees on, mis näiliselt ära petab, aga noh.. kui tulemus hea on, siis ei hakka ju vinguma. Pea pool elust olen neid kasutanud ja juuksed pole iialgi halvas seisus olnud ja isegi kui pole väga pikalt juukseid lõiganud, pole nende olukord nii hull kui mõnel, kes kasutab miljonieuroseid asju ja tuli just eile juuksurist.
   Aga aitäh sulle. Võib-olla ma teengi ühe kulutuse veel ja sebin endale mingi sügavpuhastava šampooni ja annan enda olemasolevatele toodetele siis veel ühe võimaluse. Oskad sa mõnda mitte väga kallist sügavpuhastavat šampooni soovitada ka? Väga suurt kulutust ei tahaks teha, kui ei tea, kas tulemus seda ka väärt on. :D

   Ja kahused juuksed mul tõesti ei ole ja olen täielikult juuste kuumtöötlemise vastane (lokitange-fööni kasutan 1-2x aastas heal juhul). Juuksed hoiavad ise enamvähem sirgelt – oleneb sellest kuidas ma neid kuivatamise käigus töötlen. Enamasti panen patsi ja seega tulevad kerged lained.

   • Marina

    Mul endal on Avalon Organics ja hind jääb alla 10 euro. Vahepeal oli Tallinna Kaubamajas soodukas, siis sai 6 euroga.
    Kuid mul just meenus, et sügavpuhastava shampooni viga võib olla see, et sinu tume värv kulub sellega kiiremini maha. Võimalik, et kui sa ka umbes 2 nädala jooksul korra kasutad, siis ei juhtu väga midagi, aga üldiselt see kulutab kiiremini. Minusugusele blondile muidugi hea, sest peseb selle kollasuse ka välja.

    See kuidas kellegile mingi toode mõjub oleneb muidugi juuksetüübist. Mul onutütardel on paksud ja tugevad juuksed ning nad pesevad ka poe toodetega ja juuksed ikka ilusad, terved ja läikivad. Minul on aga nii haprakesed ja peenikese juuksekarvaga, et nii kui ma sinna midagi valet pähe panen, siis on tagajärjed kohe näha. Ja ka kallid tooted võivad valed olla. Sul on ilmselt oma juuksetüübiga väga vedanud.

    • Katre

     Ma ise olen juuksetüübiga rahul olnud jah terve elu. Vähemalt selle koha pealt, et nad on ikka pehmed, kerged, siledad ja siidised. Ainuke miinus on neil see, et juba titest peale on mul kohutavalt õhukesed juuksed. Kui olen enda juuksekarva võrrelnud kellegi paksujuukselise omaga, siis on ikka väga hästi seda võrdlust näha. :D

     • Agnes

      Peenike juuksekarv ei tee juust veel õhukeseks ju. ;) Nad on lihtsalt peened ja selle võrra ka pehmed ja kerged. Minu juuksur mulle ütles, et kui nad mul jämedama karvaga oleks, oleks ikka korralik pahmakas peas.

 • triin

  Minule sobib ka kõige paremini tavaline poe ” pahn”.
  Kallimatest asjadest on ainus lemmik Emsibet sari mida saab Vanalinnasalongist! See sari on sama mõjuga mis poe asjad ehk siis juuksed on päriselt ka puhtad ja pehmed aga samas väidetavalt on need hästi puhta koostisega. Tahangi järgmisena lasta oma juukseid värvida Emsibeth õlivärvidega.

 • Jessika

  Mina olen samuti Gliss Kuri pikaaegne kasutaja, sest need lihtsalt sobivad kõige paremini. Olen ka muid asju proovinud aga lõpuks ikka Glissi juurde tagasi pöördunud.
  Praegu on mul aga selline probleem, et ma ei tea kas mulle tundub või nii ongi, aga juukseid kukub maru palju peast välja. Eriti peale pesemist, tuleb kohe mitu pikka karva korraga, kui käega juustest läbi tõmban. Elukaaslane ei salli, kui ma autos oma juukseid näpin, sest siis on auto ka karvu täis.
  Peaks midagi ette võtma, aga ma ei tea mida.. kas keegi oskab miskit soovitada?

 • Smurf

  Juuksuriks õppides, puutusin kokku väga väga väga paljude erinevate hooldusvahenditega. Kõige hullem neist on minu arust Rich sarja šampoon ja palsam. Kohutav! Juukseotsaõli samast sarjast jällegi kiidan !
  Minu töös oli kõige rohkem L’Oreali tooteid. Ilmselt mul loll pea ja loll nahk ,aga minule sobivad L’Oreali tooted nagu valatult. Ka kiidan Paul Mitchelli Tea Tree ja Super Skinny sarja – amazing, mida need juustega teevad. Jah, hinna poolest on need isegi veel kallimad, kui enamus bränditooteid, aga need on oma hinda väärt- täielikult! Lisaks sellele, et juuksed on imelised, siledad ja pehmed .. lõhnavad need niii hästi ,et ma võiks nad kohe nahka pista.
  Järgmine, mida kiidan on Goldwelli Kerasilk sari .. Tegelt ka, no jumalikud tooted. Juuksed on kerged, pehmed ja siidised .. lõhna ma hetkel küll enam ei mäleta, aga kiidan !
  Diora Keratherapy – pakend oli vist helesinise ja valgega .. Ka imeline, pärast esimest kasutuskorda on tulemus käega katsutav ja silmaga nähtav !
  Inebrya Ice Cream keratin sarja kiidan samuti väga. Ülimalt delikaatne hoolitsus. Juuksed on kerged, siidised ja lõhn ei ole väga tugev .. selline kergelt piimjas.
  Poe toodetest armastan samuti Gliss Kur’i musta sarja. Lõhnast ma vaimustuses ei ole, aga minu kuivade juustega teeb oma tööd imeliselt.. Kui mul ei ole just tahtmist välja käia raha kallite bränditoodete eest, siis ostan pea alati Gliss Kur’i tooteid ja juukseotsaõli samuti.
  Teine, mis mulle meeldib on Garnier’i 3õli sari – kollaste pakenditega. Esiteks : Juuksed on mul alati olnud pärast pesemist, balsameerimist ja maskitamist imepehmed ja siidised. Teiseks : Pärast pesu on juuksed kerged ja lendlevad. Kolmandaks : Kas sa oled neid tooteid nuusutanud? Ma mäletan ,et kui esimest korda need tooted ostsin ja nendega juukseid pesin .. mu elukaaslane istus mu kõrval ja põhimõtteliselt hoidis oma nina mu juustes :D .

  Midagi on kindlasti veel, mille head ja vead jätsin välja … aga sai juba isegi palju :D .

  • Katre

   Garnieri osad asjad lõhnavad jaa imehästi, aga no mulle pole ükski neist sobinud. Nagu kergelt mainisin, siis alati olen nendest toodetest kõõma saanud. :D

   Aga mul tuli nüüd isu Super Skinny toodete järele. Inebrya on ka huvi pakkunud, aga noh.. ma paar kuud ikka toibun ja kavatsen igaks juhuks oma raha natuke targemalt kulutada, sest ma lihtsalt EI JULGE enam kulutada seda juukseasjadele. :D

   • Helena

    Mulle meeldis ka Super Skinny väga! Algul tundus, et seerum ei teinud midagi ning pettusin selles põhjalikult. Pool aastat hiljem hakkasin uuesti kasutama, et noh ikka ära kulutada kallis kraam. Siis nägin vahet. Esiteks kuivasid juuksed palju kiiremini. Lõhn oli vaimustav ning kiharad jäid siidised. Ehk siis hoiatan, et alguses ei pruugi mitte midagi näha.

   • Smurf

    Jaa, Super Skinny proovi kindlasti järgi, kui lõpuks tuleb tuju nendesse investeerida :D. Usu mind, sa jääd sajaprotsendiliselt rahule .. no ja kui ei jää, ma söön oma mütsi ära :D

  • Sigrid

   Kasutasin Richi sarja umbes aasta. Algul meeldis väga, hiljem nagu miski muutus ja ei meeldinud.
   Kuid mille poolest need Sinu meelest kohutavad olid?

 • Õnne

  Minu juuste parimad sõbrad on argaaniaõli ja Davinese roosas potsikus palsam. Šampooni vahetan sagedamini, kuid alati on SLS, parabeeni ja muu ebavajaliku kraami vaba. Selline kooslus on minu kahuste juustega imetteinud! Sõbranna, kellel on ka peenike juus, aga samas pakud juuksed, kiidab Davinese tooteid :) Nii et ilmselt on seal kõigile midagi head.

 • B

  Mina kasutasin ka aastaid ja aastaid poetooteid (Gliss Kur oli minugi lemmik, need mustad pudelid eriti) siis aga hakkasin uurima, mida tooted sisaldavad ning vahetasin kõik välja parabeene, silikoone ning sulfaate mitte sisaldavate toodete vastu. Alguses oli nagu veider, aga kui juuksed ära harjusid siis püsisid nad ikka väga palju kauem puhtad, olid palju tervemad (juukseotsi lõikasin kahe kuu asemel nelja kuu tagant) ning ka kasv kiirenes. Millalgi proovisin siis vahelduseks paljukiidetud TIGI S-Factor tooteid, mis panid peanaha kihelema ja pidin juukseid jälle päeva tagant pesema. Samuti ka Joicot ja Richi, mis tegid juuksed (mis muidu on kuivad ja kahjustatud) rasvaseks ja tekitasid juuksepiirile väiksed punnid. Nüüd kasutan jälle looduslikke tooteid ja olen taas rahul.

 • E.

  Kasutasin ka alati poekraami, noh tattnokana polnudki väga valikut – kasutasin seda mis ema ostis :D. Pirtsutamisruumi väga polnud. Nüüd kasutan peamiselt looduslikke šampoone, kuid kuna siiani pole ühtegi mulle sobivat looduslikku palsamit leidnud, siis palsamid-maskid kipuvad ikka olema sodi täis suvalised poeomad. Samas pole juustes olukord sellest halvemaks ka muutunud – puhtalt šampooni väljavahetamine muutis nad palju paremaks. Lemmikfirma on Natura Siberica igatahes. Peseb juuksed ilusti puhtaks, kui tavalistega pesen ülepäeva, siis sellega 3-4 päeva tagant, juuksevärv püsib paremini peas ja juuksed kasvavad kiiremini. Paljudel on probleem sellega, et sodiste pealt looduslike peale üle minnes jäävad juuksed väga takused ja imelik (selle vastu aitab muidu sügavpuhastav šampoon), kuid minul seda probleemi pole olnud, mistõttu aeg-ajalt olen suvalisi poetooteid ikka ostnud katsetamiseks, kuid nii seisabki mul umbes 6 erinevat poolikut šampooni, millega ma hoopis aeg-ajalt dušinurka pesen või dušigeelina kasutan, et neist mingitki asja oleks ja päris niisama ära ei peaks viskama :D

  Muidu on mul hetkel mingisugune õlidega Glis Kur’i palsam ja varem olen kasutanud keratiiniga šampooni-palsamit (sama must pudel mis sinu palsam), kuid nende lõhn hakkas vastu. Garnieriga on mul samuti see kõõma-lugu näiteks. Palsamitest on suur lemmik ka John Frieda Brilliant Brunette.

  Lemmikmask on mul TAHE Gold Keratin, mis kuuldavasti pidi olema samal pulgal mitmeid kordi kallima Macadamia maskiga, mida ma ise ei raatsi osta, seega ei saa väidet kinnitada :D. Ning maskidest kui mainida Garnieri kolme õliga maski, siis see oli samuti suurepärane ja kõõma ei tekitanud, kuigi olin valmis käima ringi kõõmapeana, sest juuksed olid nii imeliselt pehmed alati.:D

 • KZ

  Vanasti kasutasin täiesti suvalisi shampoone ja palsameid. Nagu eelkõnelejad ütlevad, siis nooremana kasutatakse ikka pigem seda, mida ema ostab :) Ja ega ma nendest asjadest siis midagi ei teadnud ka.

  Paari aasta jooksul olen kasutanud väga palju erinevaid shampoone ja palsameid (salongiomasid siis). Alles hiljuti leidsin omale sellised, millega pesen juukseid alles 3-4 päeva tagant, sest lihtsalt enne ei lähe juuksed mustaks (ka treenides). Soetasin endale ehku peale oma juuksurisalongist – Keune tooted, rohelistes potsikutes (kusjuures ka igasuguste parabeenide ja muude jamade vabad). Kokku maksid shampoon ja palsam vist ca 40-45 euri, aga tõesti jäin ka super-super rahule.

  Nüüd mingi aeg said need otsa ja ostsin siis paljukiidetud Macadamia sarja shampooni ja palsami. Esimest korda juukseid pestes olin ikka tohutult pettunud – shampoon nagu üldse ei teinud juukseid puhtaks, ei läinud ka eriti vahtu. Ja nii ka teisel korral, kohe peale pesu oli tunne, et tahaks uuesti pessu minna. Aga nüüd siin katsetasin niimodi, et pesen shampooniga 2 korda. Alguses panen ainult natuke shampooni, nii-öelda pesen juuksed ära ja loputan. Seejärel panen uuesti shampooni ja pesen uuesti ja ma olin nii õnnelik, kui teistkordsel pesemisel läks see shampoon nii-nii korralikult vahtu ja pesi ilusasti juuksed ära. Ühesõnaga tundub, et polegi mahavisatud raha :)

  Õlidest kasutan Richi õli ja samuti ka Macadamia sarja õli, sest sain selle shampooni ja palsamiga kaasa. Mõlema kohta on samuti ainult kiidusõnad :)

  • Katre

   Ma kuulnud/näinud, et ÕIGE šampoon ei tohikski eriti vahutada ja selline “kuiv nühkimine” šampooni pähe määrides ongi just õige viis juukseid pesta. Need mis vahutavad, on mingit jama täis. :D
   Aga mul on ka üsna ebamugav pesta juukseid kui šampoon vahtu ei lähe. :D

  • Kaisa

   ma olen kuskilt lugenud, et tulebki niiviisi kaks korda pesta. et esimest korda ei vahuta, aga teist korda küll. ma ei mäleta küll, kui usaldusväärsest kohast ma seda teada sain, aga.. tundub, et ongi nii :D

 • Kadi

  Mu enda juuksetüüp on selline… suhteliselt karm karv, mille otsad kipuvad IKKAGI katki minema aja jooksul. Need, kes juukseid katsnunud on, on alati väitnud, et need on sama, mis katsuda nuku juukseid. Mingi aeg mõtlesin, et äkki päästab see, kui kasutan niisutavaid tooteid aga tuli välja, et minu sõbraks sai lendlev, õhkõrn kõõm ja juuksed tundusid pidevalt mustad ja väga-väga rasked – ei sobinud Gliss Kur ega enamus šampoonidest-palsamitest. Nüüdseks olen leidnud, et praegusel eluetapil lepivad mu juuksed väga hästi nt. Pantene ja NUDE sarjaga aga kuna talv peale tulemas, siis on oodata jälle muutuseid.

 • H.

  Ainus kallis kraam mis mulle sobib on Rich Pure Luxury. Aga viimasel ajal pole sedagi kasutanud vaid pigem ikkagi vana head Gliss Kuri, hetkel just kasutusel ongi see sama musta värvi, mis sul pildilgi palsamina on. :D

 • Eliisa

  Mina tegin otsuse ja vahetasin kevadel välja kõik omad kreemid,shampoonid,seebid jne. Täiesti lihtsatel põhjustel a) toetan meie oma eesti brände b) ei soovi ennast keemiaga määrida, et kunagi kui kunagi maha maetud saan, ei helendaks ma kirstus vm.
  Seepidest kasutan kõige paremaid nurme seepe (vahutav kookose seep, kitsepiima seep, porgandiseep). Alguses pelgasin, et jätavad naha kuivaks ja kiskuma, (nagu seepidega ikka eks,) aga hoopis vastupidi – nüüd ei saa mingi poe dushigeeliga end üldse pesta, vahe on kohe tuntav. Kreemidega sama lugu, boikoteerin The Body Shopi tooteid, sest ükskord ammu minu tuttav (kes on allergoloog) seletas mulle väga pikalt ja laialt, et tegelikult on The Body Shopi tooted ikka pääääris mürgised ja igast halba keemiat täis…
  No enivei ja shampoonidega on sama teema. Küll ma katsetasin IGASUGUSEID shampoone. Vahepeal kui mul keemilised lokid olid, siis see hõbedane Joico shampoon oli mu ainukene elupäästja, mis veidikene neid traate pärast pehmemaks tegi. Siis aga enam ei viitsinud, lõikasin poisipea (sitaks hea otsus) ja nüüd on juuksed värsked ja uued ja terved ja kasutan ainult Puhta Looduse shampoone ja olen väga rahul. Talvel kui peanahk kuiveneb ja kõõm tekib, siis vaatan ainult Davines’i toodete poole!

  • Krissumissu

   Kreemide osas nõus, kevadest saati 100% Eesti näokreemide autaja. Olen varem ja neid orto “Puhas Loodus” omasid ostnud aga siis niiöelda majanduslikel põhjustel, hetkel aga see kurgi kreem on asendamatu, ostaks ka siis seda, kui see vähe kallim. Lisaks on miski kehakreem ja koorija. Koorijaga on küll nii, et 5 korda kasutades ja pool pudelit tühi, võiks vähe paksem olla.

 • Krissumissu

  Mina olen ka hetkel tagasi Gliss Kuri kasutaja. Vahepeal proovisin kõike muud ka, niiöelda ökoshampoone, ilma lõhna-värvi-aineteta, samahästi oleks võinud pesta juukseid pesuseebiga. Mulle meeldib see musta värvi Ultimate sari, see vist päris uus, ostsin selle uue spey ka, natuke rasvaseks jäävad juuksed ja järgmisel päeval mustad aga noh, aegajalt otstesse vähe sutsutan..

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga