igapäev

Üks koledamaid blogijaid: Kuidas negatiivsete kommentaaridega toime tulla?

Blogiauhindadel käis kuskilt läbi ka teema, et kuidas blogijana nende negatiivsete kommentaaridega toime tulla ja kas neid üldse tuleb. Näiteks kohtasin ma ühte neidu, kes oli üdini edev ja julge inimene, aga ütles, et näed, blogida tema ei julge just seepärast, et ta kardab saada halvustavaid kommentaare.

Ma ütlesin seepeale, et sellega harjub pika peale lihtsalt ära ja lõpuks ei pane enam väga tähele. Andra mainis ka mulle seepeale, et ma ju olevat ka omal ajal päris korralikult rahvale hambusse jäänud. Mina seda näiteks ei mäleta. Kui keegi küsiks mult, et kas ma olen palju negatiivseid kommentaare saanud, siis ma vastaks ei. Ma justkui tean küll, et midagi vast on ikka olnud, aga samas olen ma need kommentaarid endast kuidagi mööda lasknud. Ei mäleta, mida täpselt öeldud on ja pole hinge haavanud.

Ma ei tea, miks ma eile perekooli foorumisse sattusin. Ma ei käi seal tegelikult üldse, aga kuna ma eile olin lihtsalt niiiii suurel blogiauhindade järelkaja lainel, siis arvasin, et kindlasti võib ju perekoolist ka leida “armsaks” saanud kägude arvamust ürituse kohta. Ja õigus mul oli. Teema oli seal täitsa olemas.

Ja kuigi ma viimasel ajal olen harjunud, et ma olen kuidagi unustatud blogija ja kuskil mind ei mainita, siis enda üllatuseks oli ka mind seal ära mainitud. Negatiivses võtmes. Et olen näost üks koledamaid blogijaid ja nägin blogiauhindadel üleüldse kuidagi räämas välja. :D

Esmalt mõtlesin, et tore, et keegi minuga natukene nõustub. Mitte, et ma maailma koledaim blogija oleks, aga kui ma ise ka neid endast tehtud pilte silmasin, siis ma vaatasin, et hmmm.. kuidagi ludu natuke – oleks võind jaki pealt ära visata ja ilusat kleiti demonstreerida. Et see pintsak seal peal rikkus nagu seda sära veidi ära. Ja baleriinad. Kontsaga oleks rüht ikka uhkem olnud, aga noh, mul ei ole kontsakingi, sest ma ei ole sobivaid leidnud, millel ma pikka aega seista suudaks. Ma mõtlen kogu aeg, et tahaks nii väga kontskingi, aga tikk-konts mulle ei sobi ja mõnusa paksu kontsaga kinga pole ma leidnud, mis oleks mulle meeldiva välimusega ka. See on mu järgmine jalanõu goal enivei, sellised leida. :D

Ja ideaalis oleks ma tahtnud Tallinnasse kõva paar tundi varem jõuda, et sõbranna oleks saanud mulle pidulikuma soengu teha ja muud jutud. Aga sellega läks nagu läks. Enda soenguga ma ka rahul ei olnud ja oleks võinud tuka pigem eest ära sättida, aga las ta olla. Mul oli hea meel siiski üldse kohale jõuda nii spontaanselt ja nagu varemgi mainitud, siis ma ei valmistunud selle ürituse jaoks paraku mitu kuud või nädalat, sest ma lihtsalt ei plaaninud sinna minna. Oleksin ma seda pikemalt plaaninud, oleksin ma ilmselt kõik seoses oma väljanägemisega paremini läbi ka mõelnud.

Ja seepeale vaatasin ma Marimelli blogist veelkord neid ürituse pilte, kus ma peal olin ja mõtlesin selle “koledaima blogija” kommentaari üle. No vaatasin pilte ja mõtlesin, et enda arust ma küll koledaim ei ole. Ma pole enda välimusest tegelikult üldse heal arvamusel ja enamiku ajast vaatan ma peeglisse ja mõtlen, et võiks olla nii ja naamoodi teistsugune, aga koledaimaks inimeseks ma ennast siiski ei pea. Natukene kahju on inimesest, kes mind sellisena näeb, sest arvan, et probleem on hoopis temas. :)

Mu ümber on õnneks piisavalt inimesi, kelle arvamus mulle suuresti korda läheb ja kelle sõnu ma rohkem hinge võtan. Muidugi tean ma, et kõikide sõbrannade arvamust endast ei saa kullana võtta, sest nemad näevad mind nagunii ilusana, isegi kui ma näen mõnel pildil maailma rõvedaim välja, aga samas tean, et mu sõpruskonnas on olemas ka inimesi, kelle kompliment minu kohta on tõesti siiras ja inimene tõesti arvab minust hästi.

Hea näide on siinkohal kasvõi Keio, kes näiteks ei ilusta mind mitte mingitki moodi ja kellel on minu arust väga hea maitse, nii riietuse kui naiste välimuse osas. Kui me teinekord kuskile välja läheme, siis ta ikka kommenteerib mind ja ütleb, et võiksin selga panna midagi muud või et kas ma näen välja hea või võiksin välja näha parem. Täiesti subjektiivselt.

Ja kui enamiku ajast näeb mu oma elukaaslane mind ikkagi ilusa naisena, siis mis mul viga kurta. See on mulle suurim tunnustus ja ainult see ongi ju tegelikult elus oluline. Tema arvamus, mitte suvalise netikommentaatori, kes ilmselt popkorn pihus terve õhtu #EBA2015 hashtagi refreshis ja kõikide blogijate välimusele hinnanguid jagas. :D

Mina igatahes ei tea oma silmade läbi mitte ühtki blogijat (nii Eestis kui välismaal), kelle ma julgeks või suudaks või saaks koledaimaks titulleerida. Saan öelda, et mõne blogija blogikujundus pole minu maitse järgi või kellegi kirjastiil või blogipostituste teemad, aga välimuse poolest on minu arust igas inimeses midagi ilusat. KÕIK blogijad on ilusad!

Aga see selleks. Loetlen mõned pointersid negatiivsete kommentaaridega toimetulekuks nendele ka, keda see võiks huvitada või kes kardavad blogimist seepärast alustada, et kardavad nende kommentaaride osaliseks saada.

1) Katsu üldse mitte negatiivsetele kommentaaridele peale sattuda ehk et ära loe perekooli või delfi kommentaare. Ära tee endale ask.fm kontot ja blogikommentaaridele võid vabalt panna peale filtri, et pead need enne avaldamist läbi laskma.

2) Kui sa ikkagi kogemata sattusid mõne negatiivse kommentaari otsa, siis katsu seda lugeda kergete silmadega ehk ära hakka seda pikalt analüüsima ja ära lase sellel endale naha alla pugeda. Mõtle, kas halb kommentaar võis olla kuidagi õigustatud või kas sa ikka tõesti oled selle halva kommentaari vääriline kuidagi. Ilmselt ju siiski ei ole. :)

3) Kui mõni kommentaar ikkagi juhtub naha alla pugema, siis võid vabalt teki alla kerra tõmmata ja mõne pisara poetada. Ma arvan, et oma esimese kehva kommentaari peale mõned aastad tagasi ma nõnda tegin. Tõesti oli tuju hetkeks väga ära. :D Aga siis läks halb tuju üle, kuna ma ikkagi leidsin, et halvastiütleja ei tunne mind üldse piisavalt hästi, et sellist arvamust omada. Kui ta oleks sunnitud minuga koos kuskil suletud ruumis aega veetma ja ta pärast seda ikka veel arvaks minust kehvasti ja selle ära põhjendaks, siis ma saaksin ehk temast aru, aga enamasti on halvastiütlejad siiski ju need inimesed, kes sind kõigevähem teavad ja ainult kaugelt näinud on.

4) Meenuta, kas keegi on sulle kunagi öelnud, et “Vauu, sa näed hea välja”? Kindlasti on. Nii et anna endale aru, et ka sina oled inimene, kellel on häid ja halbu päevi ja kes näeb kord parem välja ja kord halvem. Aga siiski on sinus ka kõike seda head, mida KEEGI on näinud ja ilmselt KEEGI siin ilmas näeb seda veelgi. Ja ilmselt näeb keegi siin ilmas ka seda, et sa ei ole ilus ja tore ja hea ja sõbralik. Las olla. Kõigil ei olegi sama maitse. :)

Ja noh, ma kujutan ette, et see minu kohta halvastiütleja muidugi tunneb end nüüd võidukalt, et ma tema kommentaarist ajendatuna selle postituse kirja panin ja eeldab, et ma olen tegelikult hingepõhjani haavunud ja lihtsalt ei julge seda tunnistada, aga palun väga, võta endale see rõõm nii arvata. :D

Mina arvan, et see kommentaar on mul kiiremini peast kadunud kui sina seda postitust näha jõuad, nii et jah. Mulle on õnneks viimasel ajal ka nii mõnigi võõram inimene öelnud, et näen hea välja ja pigem lasen sellisel positiivsel kommentaaril endale hinge pugeda, sest selline positiivne kompliment ja arvamus on kordades olulisem, armsam ja elus edasiviivam.

Aitäh armsatele inimestele, kes annavad mulle jõudu olla tugev, peavad mind ilusaks ja teevad minu päevi soojemaks. :)

IMG_4316-1

24 kommentaari

 • K

  Väga hea teematõstatus! Arvan, et sellistest lahmijatest tuleks lihtsalt mööda vaadata :)

  Ütleksin veel, et selle ürituse pilte ja Sinu blogis muidu ilmuvaid pilte ei saa väga võrrelda, sest Sinu piltides on ikkagi kõik läbi mõeldud, valgus on kena (no hele eks :D) ja ükski asi piltidel ei karju. Sama ei saa aga öelda ürituse fotograafi piltide kohta. Ise tundsin end sel õhtul päris kenana aga pilte nähes oli küll, et eeeeh, why?! Ja no sellest kuidas need olid ülevalgustatud jne, no pole isegi mõtet rääkida. Aga eks tänapäeval ongi ju igaüks fotograaf! :) Ja las ollagi.

  Veel tahtsin lisada, et Sa olid mu meelest kindlasti üks ilusamaid naisi sel õhtul! Väga paljud olid end kenasti üles löönud ja tõesti vaeva näinud jne aga vähemalt tundsin ma Sinu kohe ära mitte ei mõelnud tükk aega, kes end selle krohvikihi all peidab (üldsegi mitte halvustavalt, igaüks ise teab kui palju ta end meikida tahab :)). Niiet, keep up the good work Katre!

  PS! Ilmselgelt olin liiga arg, et tere tulla ütlema :D

  • Katre

   Seda küll, et Marimelli tehtud fotod õues fotoseina ääres olid enamjaolt ülesäritatud ehk et valge oli silmakriiskavalt valge, aga samas sees tehtud pildid olid hästi valgustatud. Eks mul see asi ka, et ma ei oska absoluutselt poseerida tegelikult ega pole mingit “pildifeissi” välja kujunenud. Kui ise teen pilte ja blogisse neid valin, siis saan ju 100 pildi seast õnnestunuima valida, aga kui üritusel spontaanselt tehakse, siis jah, sellistel ei näe ma kunagi midagi välja. :D Olen leppinud sellega ja tean paljude teistegi puhul, et mõni on fotogeenilisem ja mõni jällegi ei jää iga nurga alt üldsegi kena. Ma olen enda meelest ka üks neist, kelle jaoks on vaja leida üles ikka see nö õige nurk, et pildist asja saaks. :D

   Ära ole arg! Ma üldiselt üldse ei hammusta, ainult Annabeli tahaks ära süüa, aga teisi inimesi ei puutu. :D

 • Mariliis

  Ma arvan,et see oli kellegi sellise kommentaar,kellel mingi isiklik viha su vastu.
  Kõik ei pea olema ühe mõõdupuu järgi sama stiili ja välimusega,et olla ilusad.
  Sul on täpselt sinu ilus naiselik ja vahest armsalt tütarlapselik stiil,mis just sulle sobib.Väga nunnu ja ilus oled just! Selline malbeke ja armas. Tõeline naine! :)

  • Katre

   Mõni lugeja lihtsalt oletas sellelt ürituselt, et sinna võivad kohale minna AINULT STIILSED blogijad vms. :D Keegi kommenteeris ka, et “wtf, kõik olid suht maltsad, ainult paar stiilset inimest,” nii et eks lugejatel oli ka ilmselt selle ürituse osas oma ettekujutlus, et nagu presidendi ball, kuhu minemiseks pead enne pool päeva juuksuri, meikari, stilisti juures veetma. :D

   • Karo888

    Katre, olen Su blogi lugenud juba poolteist aastat, tänu Sinule avastasin ka Briti… Olete môlemad väga kenad ja laheda/muheda jutu ning fotodega blogijad, ûlejäänuid aja-ja huvipuudusel ei loe…Ja see, mis perekoolis kirjutatakse ( lugesin Su postituse tôttu), teadagi, missuguste inimestega tegu ( olen kunagi perekooli alguses lapsega kokkutulekul käinud ja vôin käsi sûdamele pannes öelda, et käod ei ole arvamusliidrid, ei hakka siinkohal täpsemalt kirjeldama… olin tookord sinuvanune ja shokist toibusin jupp aega:) Seega nina püsti ja ole sama kena ja armas blogija oma pisikese piigaga edasi!:) Minu kroonilise ajapuuduse juures, saad igapäevased klikid:)

 • Triin

  Eks ta ole…kui inimese kohta midagi muud inetut öelda ei osata, siis öeldakse ikka, et “Vaata, kui kole ta on!” Selline lasteaiatasemel lahmimine! :) ( tegelikult sa oled väga-väga ilus! Vähemalt mina arvan nii! :) )

 • Aili

  Üldiselt hakatakse välimuse kallal võtma kui midagi asjalikku enam öelda pole. “Argument” oleks siis midagi sellist nendel: “Agaa…agaaa… sa oled paks lihtsalt.”
  See on nii madal energia millest tasubki lihtsalt eemale hoida.

  • Katre

   Ma lugesin just ennist kellegi blogist, kes on natukene psühholoogiat õppinud, et tavaliselt selliseid kommentaare jagavad inimesed, kellel on endal sama teemaga mingi alateadlik probleem. Noh, et paksuks sõimab teist inimene, kes enda kehaga rahul ei ole ja koledaks inimene, kes enda välimuses ebakindel ja lollakaks see, kes arvab, et ta ise ka piisavalt tark ei ole. :D
   Ehk et jah endaga rahulolev inimene ikkagi teise kallal ka väga nokkima ei hakka, vaid suudab teisi ka tunnustada. :)

   • Aili

    Nii on! Ma ikka kordan alati, et teises näed sa iseennast. Ehk seepärast ongi mu ümber nii palju fantastiliselt andekaid naisi kes on lisaks kõigele veel ilusad ka :D

 • Lilli

  Eeldavasti käis esimene lõik minu kohta.
  Aga tegelikult ma ei blogi seetõttu ka, et mul ei ole millegist blogida. See aasta on huvitav, saaksin remondist ja abiellumisest rääkida aga järgmine aasta jälle jube igav. Ja nende inetute kommentaaride osas mõtlen ka seda, et mul on nii vastakad arvamused, et kindlasti tullakse tõrvikutega mulle ukse taha. Samamoodi arvan ma, et ma jube ilus ja siis mõtle kui see ei vastagi tõele igasuguste inimeste arvates. Mis kõige tähtsam, ma ei oska kaasahaaravalt kirjutada.
  Ja sina nägid super ilus välja seal auhindade jagamisel. Perekooli kägud on lihtsalt nii kadedad kõige peale. Minu jaoks olid sa üllatavalt jutukas ja peale hakkaja, arvasin ma rohkem, et oled selline vaikne ja tagasi hoidlik.

  • Katre

   Kergelt sinu kohta jah, aga mitte päris nii tõsiselt. Lihtsalt ajendasid sellel tee
   mal kirjutama, sest kindlasti on neid veelgi, kes tõesti ainult selle pärast pelgavad blogima hakata. :D
   Ja näed, meelitasin sult esimese kommentaari enda blogisse ka välja. Seda tuleb nüüd tähistada. :D

   Ja kusjuures – MA OLENGI mega vaikne ja tagasihoidlik! Ilmselt lihtsalt teiste omasuguste seas (paljud blogijad ju vaiksed ja tagasihoidlikud) suutsin end vabamalt tunda, sest noh, me kõik samasuguste hirmudega. :D

 • Leelo R

  Ma tahaks loota, et siis see, kes sind seal selle tiitliga kaunistas, ise ikka missivälimusega superkaunitar on :D Aga minu arvates oled sa ilus ning anonüümsed käod võivad üldse sinna minna, kus päike ei paista. Hea on ju neti avarustes anonüümselt tatti pritsida.

  • Katre

   No samas mis õigus neil missivälimusega superkaunitaridelgi teisi nõnda arvustada on. Mis moodi see seda inimest küll ennast paremini tundma paneb. :D

 • Marili

  Ma kusjuures ka ei käi seal kunagi, aga samadel põhjustel eksisin ka sinna.. kägude vahele :D ja täiesti ausalt purskasin naerma kui eile seda kommentaari sinu kohta nägin! Ma ei kujuta ette, mis musta hingega inimene midagi nii kohutavat mõelda suudaks ja seda siis veel kirja paneks!

  Minumeelest olid sa nii nunnu ja armas, nagu arvata oligi :)

  Aga kommentaaridest nii palju, et mina olen neid üli vähe saanud (mitte populaarse blogija võlud), aga need, mis tulnud on, on mind ikka kõvasti nutma pannud :D õnneks need olid nii ammu ning nüüd mul on nagu Mallukas ütleks: “täitsa pohhui!”. Aga konstruktiivse kriitika fänn olen endiselt ning seda hindan kõrgelt!

  Kalli!

  • Katre

   Pika peale hakkabki pohhui, sest kaua sa jaksad seda jama taluda. See ei lase ju rahulikult elada. :D Ütleks siis halvasti ütleja, et kuidas paremini saab, oleks igati teretulnud. No te tee teine meik või mine iluopile, aga lihtsalt, et lootusetult inetu keegi…nojah. :D
   Ma ei kujuta ettegi, mida halba keegi sinu kohta öelda saaks või sinu blogi. Uhhh, on ikka imelikke inimesi maailmas. :D (krt, halvustasin just ise ka kedagi :D )

 • Triin

  Minu arvates oled üks kenam ja asjalikum blogija. Auhindade jagamise piltidel oled ka nii ilus.
  Oled noor aga mõttemaailm on väga paigas. Oled Malluga samas vanuses aga sinu kõrval on ta nagu lasteaialaps.

  • Katre

   Mallu on vabameelne hing ja olles ise selline veidi kinnisem ja kaaluktlevam inimene, siis ma alati imetlen selliseid vabameelseid inimesi. Mulle nad just nii meeldivad ja tänu nendele suudan ise ka päris paljusid asju natukenegi vabamalt võtta. :D Üldiselt klapin ma selliste inimestega ka seepärast uskumatult hästi, et neil on omadus mind ka niiöelda avanema panna. Tihti teise sama kinnise inimesega, kui ma ise, on olukord ikka täitsa hull. :D

   Aga aitäh heade sõnade eest sulle. :)

 • Maris

  Ma olen ka suhtunud negatiivsetesse kommentaaridesse nii, et ju siis on inimesel endal hinges midagi väga koledat, et vaja seda teiste peal sapiste märkustega välja elada.

  Blogimise ja välimuse koha pealt olen mina juba ammu aru saanud, et paljude arvates võivadki blogida AINULT need, kes on stiilsed, ilusad, viimase peal kehaga ja kes teab mida veel. Inimesed vist ei saa aru, et enamasti on tegu väga tavaliste Eesti inimestega, kellest nad ehk tänaval on isegi mööda käinud nii, et nad pole kuidagi silma jäänud.

  Ilu koha pealt ütleks, et ilu pidavat ikka vaataja silmades olema. Ja enamasti pole olulinegi, kes Mari kuskilt Tapa-Kohilast arvab, et ma olen ilus või mitte. Täitsa piisab, et ma ise end ilusaks pean ja sama arvamust jagavad mu mees ja lapsed :)

 • S

  Ise motlesin ka, et tohoh, kas on sinu blogi pildid ülitöödeldud voi on ürituse fotograafiga midagi väga mäda… et pole nagu üldse sama inimene:-( Kaldun siiski arvama, et teine variant, no ei ole onnestunud pildid. Ja veel üks asi, ma peaks ka vist Perekooli ronima, saaks laiemat kolapinda – et öelda, et Katre on igal kümnel juhul Eesti kôige ilusamate jalgadega blogija (ja vist üldse kôige ilusama figuuriga blogija):-)))) @väga kade:-D

 • Anne

  Hei Katre!

  Kiitused väga hea blogi eest ning eelkõige suur suur aitäh selle postituse eest!
  Ma ise samuti ei loe Delfi, Õhtulehe negat.kommentaare ja kui ka satun kodukal vms mõne otsa siis püüan mitte pikemalt neisse süvendeda,sest niisama lahmimist( “oled-paks,kole,loll”jne) on palju ning kunagi ei tea kui pahuksis iseenda ja eluga teiselpool klaviatuuri olevad inimesed on. Päris kõike siin elus ei tasu liiga tõsiselt võtta ilmselt. Mind on reaalselt vihastanud rumalad artiklid nn kollases meedias aga eks saab neist ka üle ilmselt ja ilusad ning olulised inimesed on alati meie ümber-tuleb neid lihtsalt märgata.
  Soovin Sulle, Katre, jõudsat blogimist, tea,et oled väga kena ja kaunis naisterahvas ja palju palju armastust!

  Tervitades,
  Anne

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga