beebiblogi

Tuleb edasi liikuda

Eelmisel neljapäeval hakkas Annabel üle öö edasi liikuma. Kas tohin öelda, et roomama? Ma kunagi ei tea ja alati keegi targutab ja parandab selle titeasjanduse pärast mind. Mina igatahes panin beebiraamatusse linnukese kirja, et vot nüüd hakkas roomama. Kõht mööda maad, käte-jalgadega tõmbab-tõukab, edasi ta siiski liigub. Suurimaks motivaatoriks, et tuleb omal jõul millelegi järele minna, sai taara ehk tühi smuutipudel. Muud mänguasjad nagu eriti huvitavad ei tundunud, aga veerev pudel? Ohhoo, selle peab küll kätte saama!

Ja ega tal muidu ka neid mänguasju väga palju veel ei ole, sest mul pole aimugi, mida võiks osta ja mis talle meeldida võiks. Kogu aeg vaatan poes mänguasju, aga tunduvad nii mõttetud kõik. Nii ta siis vaesele lapsele omaselt mängib muude asjadega, mida kodus leidub. Tema teiseks lemmikuks on viimasel ajal ka näiteks mingisugune kassi kraapimis-mängupuu, kus kõrisev pallike küljes. Kassile see ei ole kunagi huvi pakkunud ja vahepeal mõtlesin selle kellelegi ära anda, aga nüüd leidis hoopis Annabeli peal kasutust. :D

Nüüd, nädal hiljem, on tema oskused endiselt samad. Ainult, et kui tahab, siis edasiliikumine toimub kiiremini. Mulle ausalt tundub, et ta vahel teleporteerub, sest ma jõuan vaid külmkapist mahla võtta ja kui ukse sulgen ja uuesti Annabeli poole vaatan, on tema juba meeter kaugemal. Aeg-ajalt ajab põlved ka alla ja tahaks nagu käputades edasi liikuda, aga sellisest asendist oskab ta end vaid jalgadega tõugates edasi viskuda. Igatahes kui vaja kuskile minna (mänguasjale järele), saab ta oma käigu tehtud ja iga päevaga üha edukamalt.

Videos liigub ta kuidagi üks külg ees, aga ikka otse oskab ka ja teinekord ka tagurpidikäiku kui vaja. :)

12 kommentaari

 • Kärt

  Kui sokid ära võtad siis saab jalgadega rohkem end edasi aidata :) Mul sõbranna laps õppis roomamisest kiirelt käputama just tänu sokkide ära võtmisele :)

 • Eneli

  Kui mulle venna lapsed külla tulevad (5a ja 3a) siis on meil vennaga kokkulepe, et mänguasju kaasa ei anta, kuna siin on neil mängimiseks küll mõned vanad mänguasjad minu lapsepõlvest, kuid kõige põnevam on ikka mängimiseks võtta kõiksugu plastkarbid, sõelad, lusikad ja kulbid. Terve nädalavahetus läheb linnulennul ja lapsed saavadki oma loomingut kasutada mänguasjade leidmisel :)

  • Katre

   Nõusid ta VEEL ei ole avastada jõudnud, aga eks paari kuu pärast tuleb köögikappides ka sorama hakata. :D
   Praegu pakuvad talle ka huvi karbid. Too karp, mis seal videos ka radika all, selle kallal kogu aeg nokitseb või siis ükskõik millise pakikese/karbikese kallal, mis talle lähedale panna. :D

 • lala

  Lastele mänguasju ostes tasuks lähtuda põhimõttest “ÄRA OSTA MÄNGUASJU MIS TEEVAD HÄÄLT, VAID MILLEGA LAPS SAAB ISE HÄÄLT TEHA”. Samuti hilisemas eas on asjalikud igasugused klotsid ja asjad millega ISE luua saab :) Paneb fantaasia tööle ja saab ise avastada.

  • Katre

   Klotsid mulle meeldivad endalegi, aga hetkel veel vara nende jaoks vist ju. Sama igasuguste ksülofonidega jms. Hetkel ta pistab kõik suhu ja nagu ei mängi asjadega. :D

 • lala

  Absoluutselt nii ta ongi. Selles vanuses nad avastavad läbi suu lihtsalt. Kui vanemaks hakkab saama, siis võta kasutusele erinevate materjalidega mänguasjad. Sellised siis, kus ühe mänguasja peal on mitu materjali. Aitab lapse avastamisretkel ilusti kaasa :D Aga kui klotsid endalegi meeldivad, siis heapõhjus juba praegu kokku ostma hakata!:D

 • Mariliis

  Pane läbipaistvasse plastpudelisse (näiteks pooleliitrine) natuke tatart või mõnda muud kuivainet sisse, keera kork kõvasti kinni ja mänguasi missugune. Pudelid tõmbavad miskipärast selles eas lapsi eriti. Ja kui ta veel liigutades häält ka teeb, siis on eriti uhke :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga