beebiblogi,  igapäev

Toas lõksus

Eile oli ilus ilm ja kuna ma Annabeli ujumisaja tühistasin, sest tsikk ei tahtnud päeval üldse magada ja kartsin, et äkki just ujuma minnes oleks tal väsimus peal, siis mõtlesin ta niisama õue jalutama viia üle pika aja. Noh, vahepeal oli siin keio jupp aega kodus ja kõik käigud sai autoga tehtud ja nõnda see vanker seisis koridoris aina. Kuna kummid on vist natuke kulunud, siis tuleb neid nii kord nädalas ikka uuesti pumbata ja kui ma eile seda tegema hakkasin, suutsin ma ühe kummi täitsa katki teha.

Tegelikult olin ma juba varem märganud, et üks kumm on natukene tössim. Päris tössiks ei kiskunud, aga juurde ei saanud talle nagu ka pumbata. Kuskilt tuli õhk välja tagasi kui seda teha. Eile ma ikkagi hakkasin siis kangutama ja seda pumpa sinna ventiili külge suruma kui lõpuks see ventiil täitsa lahti rebeneski. Ma oletan. Ma mingi kummiteadlane ei ole, aga pärast eilse intsidendi googeldamistöid sain teada, et mul võis sisekumm katki minna. Noh, et see ventiil tuli sisekummi küljest lahti. Kaks ratast on mul juba originaalidest samamoodi vist ära parandatud ja nüüd siis tuleb sellele katkisele ka uus sisekumm panna, millel uus ventiil küljes. If that makes any sense. Nii palju sain päevaga targemaks.

Uurisin siis esmalt muidugi, kus üldse VANKRIkumme parandatakse. Tundus natuke kentsakas oma minikummiga kuskile rattapoodi või rehvitööstusesse minna, aga tõesti selgus, et sellistes kohtades just seda muret lahendataksegi. Mõtlesin, et mis seal siis ikka. Tuleb kõhukott välja otsida ja kasutusse võtta. Annabel sinna sisse toppida ja kuskile selle kummiga trippida, sest ega nii ju elada ei anna.

Ise võtsin mõttesse, et tripin Kristiine keskuse Hawaii Expressi. Kuigi natuke lähemal vist leidub ka mõni rattapood, siis tundus, et Kristiines saab kõige kindlamini abi. Seda kartsin ma ka, et see kummivahetus muidugi hirmkallis on, sest viimasel ajal räägib Keio aina oma uutest velgedest ja rehvidest, mis maksavad minu arust ikka meeletut hinda. Mõtlesin, et minu kumm võib siis nii 30-100 eurot äkki maksma minna – oi appi. Selgus aga, et see kummi parandus või vahetus on tegelikult odav, paar euri.

Õnneks pakkus eilse õhtu lõppedes üks sõber välja, et tuleb tsekib täna pärast tööd mu kummi üle ja kui tema ise seda parandada ei saa, siis käib hoopis ise kuskil paranduses ära ja ma poleks saanud rõõmsam ollagi. Ei peagi last kotiga ringi tassima. Kõhukotti olen ainult kodus kasutanud kunagi väga alguses, kui Annabel ainult mu küljes elada tahtis, aga nüüd on see soiku jäänud. Vahel olen mõelnud küll, et sellega oleks teinekord mõni kiirem ots ehk hea käia, aga talvejopega tundus väga ebamugav ettevõtmine. Las jääb suve poole äkki.. kui ma siis muidugi teda üldse kanda jaksan enam. :)

Aga magamisest.. Annabel on vahepeal siin hakanud mul natuke normaalsemalt magama, st teeb kaks uinakut päevas, mitte enam ainult ühe, aga eile ei tahtnud ta kohe üldse magada. Lõuna ajal hõõrus küll oma silmi ja paistis, et tahab magada, aga nii kui ta voodisse panin, hakkas kisama. Ka ei jäänud ta magama kui teda silitasin või tissi andsin. Lihtsalt ei tahtnud magada. Röökis nagu ratta peal. Tund aega üritasin ja lõpuks panin ta elutoa põrandale maha ja laps sibas kohe rõõmsatujuliselt ringi. Nojah, mis seal ikka. Ega ma ka ei jaksa tervet päeva temaga voodis istuda ja vägisi magama suruda, sest see tundus võimatu missioon.

Sama asi kordus ka ööunne panemise korral. Tund aega üritasin. Nühkis jälle meeletult oma silmi ja pani pea ilusasti linale (kõhuli magab tavaliselt) ja hõõrus siia ja sinna ja tegi nagu hakkaks magama jääma, aga siis ikka, hops pea püsti ja tahaks hoopis seigelda kuskile. Lõpuks panin ta võrekasse ja tulin ära arvutisse. No ei jaksanud enam. Mingi pool tundi siis nokitses seal omaette kuni lõpuks saabus vaikus ja vajus magama. Igatahes väga kummaline oli, et ta nagu ei paistnud üleväsinud ka olevat ja et voodis olles nuttis ja kui voodis ära võtsin, siis oli asjatamist ja tegemist nii palju. :D

body, mummulised püksid – H&M
sokid – Lindex

IMG_6300c IMG_6310c IMG_6308c

9 kommentaari

  • Katre

   Kui mul last ei olnud, siis põrandaid pesin mingi.. äkki kord poole aasta jooksul? :D
   Aga kui Annabel roomama hakkas oma valgete bodydega, siis nüüd hommikuti esimese asjana, isegi enne omaenda hommikukohvi, tõmban mopiga kiirelt põranda üle ja nii uskumatu kui see ka pole, võtab see aega kõigest 2 minutit!

   Lihtsalt vältimatu tegevus, sest mul on valida, kas tõmmata hommikuti kiiruga põrand üle või miljon korda päevas last tolmust ja kassikarvadest puhtaks kasida. Esimene on aega kokkuhoidvam ja vähem närvesööv. :D

 • Anette

  Nii tore on neid pilte vaadata, ajavad itsitama kuidagi. Sellel keskmisel pildil on nii tuttav silmavaade, enda tütar vaatab vahel samamoodi, kui mingeid asju krattimas käib, no nii armas!

  • Katre

   Ma ei tea kui täpselt ma ise siin mõõdan ja kaalun, aga sain 66cm ja 7300g paar päeva tagasi. Järgmine nädal saab arstipoolsed andmed ka. :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga