Ilu&Mood

Tangle Teezer VS RICH pusaharjad

Umbes poolteist aastat tagasi soetasin ma endale suure hype’i tagajärjel Tangle Teezeri pusaharja. Alguses oli see nii juustele kui käes hoidmisele veidi võõras ja see krahh-krahh hääl, mis selle harja juustest läbi tõmbamisel tekkis, oli hirmutav. Mulle tundus, et ta kakub juukseid ikka palju rohkem kui tavaline hari. Just selle hääle tõttu.

Tegelikkuses on aga lugu niisugune, et pärast Tangle Teezerit ei suuda ma enam iialgi tavaliste harjade poole vaadata ja hoopis need kakuvad ikka väga jubedalt juukseid. Pusaharjad on lihtsalt imelised leiutised ja ma ei mõista, kuidas absoluutselt iga pikajuukseline inimene ei ole endale üht veel soetanud. Tegelt ka, tehke seda!

Isegi Annabelile meeldib oma kiharaid rohkem minu pusaharjadega harjata, kui mingisuguse laste kammi või harjaga ja pehmed plastmassist piid ei ole õrnale peanahale üldsegi mitte ebameeldivad. Kuna tal vahel juhtub ka selline asi, et hari satub hambaid sügama ja ma ei taha, et ta minu harja ära näriks, siis peaks talle vist muretsema hoopis Tangle Teezeri lillekujulise lasteharja. See näeb lihtsalt nii armas välja ja topsikesse saab panna ka patsikad, mis nagunii kogu aeg kipuvad ära kaduma.IMG_4501-1

Minu Tangle Teezer Original maksis sellel hetkel, kui ma selle ostsin, umbes 13 eurot (tellisin välismaalt). Nii Eestis kui Soomes on selle hind enamasti ka kuskil seal 12-15 euro kandis. Oleneb, kust osta. Soodukate ajal olen seda poodides isegi alla 10-euroga näinud, seega tasub soodukaid passida ja siis endale üks selline hari igatahes muretseda.

Aga, aga.. eks sellel Tangle Teezeril on minu arvates üks miinus ikka ka ehk et see, et tal puudub käepide. Kuigi hari on kujundatud niimoodi, et teda on peopesas mugav hoida ja sirgeid juukseid on lihtne kammida, siis hobusesaba tegemine on natukene ebamugavam protseduur. Mitte, et sellega poleks võimalik hakkama saada, aga mul lihtsalt on päris mitmel korral hari käest libisenud/lennanud ja see ajab mind alati täiega närvi, kui nii juhtub. :D

Seepärast panin ma endale paika, et kui ma kord uue harja ostan, siis tahan käepidemega pusaharja. Nüüd oligi aeg lõpuks seal maal, et pärast pooleteise aasta pikkust TT kasutust hakkasin uut harja jahtima, sest ajapikku on kotis transportides või Annabeli hammaste all harja piid kõveraks paindunud.

IMG_4503-1

Valisin endale välja RICH Satin Touch Detangleri, kuna selle hind tundus teistest brändi pusaharjadest soodsaim, 10 eurot. Muidu oli mul huviorbiidis ka Macadamia pusahari. Päris tundmatu brändi harja ei julgenud osta, sest olen lugenud siit ja sealt, et osadel on piid liiga kõvad ja jäigad, mis teeb harjamise kehvaks ja hari ei kanna oma pusaharja tiitlit välja. Muidugi võib see juuksetüübist ka oleneda.

RICH’i harjal igatahes on väga pehmed, kergelt painduvad piid ja minu muidu nõrkadele juustele on see väga hea. Ma pean väitma, et ma olen RICH’i harjast isegi rohkem lummatud kui TT harjast ja see meeldib mulle kordades rohkem.

Üheks plussiks on kindlasti käepide, sest nii kui ma selle harja pihku võtsin, pärast aasta aega käepidemevaba harja kasutamist, siis see tunne oli lihtsalt imeline. Noh, et käepide on ikka nii mugav asi harja puhul! :D Ja teiseks plussiks siis see, et ma ei tea miks, aga minu arust käib see hari palju paremini juustest läbi. Võib-olla on asi sellest, et TT piid on lihtsalt juba nii ära väändunud ja hari oma elu ära elanud või mitte, aga uus hari on hetkel igatahes parem küll. :D

Võib-olla on asi aga hoopis piide asetuse mustrist, sest TT harjal on piid niiöelda sirges reas, aga RICH’i harjal moodustavad piid kergelt ringja mustri. Igatahes käib kamm nii kuivadest kui märgadest juustest absoluutse vaevata läbi.

IMG_4512-1

Igatahes on minu juuksed pusaharjadele väga tänulikud ja minu juustele sobivad nad hästi. Mõnikord kui olen sunnitud kellegi teise tavalist harja või kammi kasutama, sest enda oma on koju ununenud, siis ausalt, lihtsalt piin on millegi muuga juukseid siluda.

Kuidas teil? Kas te olete pusaharja kasutanud? Milline teil endal on? :)

11 kommentaari

 • Berit

  Mul endal kaks Tangle Teezerit. Üks on see meeletult vana, musta värvi, teistsuguse kujuga kui see uus on. Mu tuttaval oli mingi neljas TT sarnane asi (see firma, mis teeb neid juuksemaske vms) ja see suht sarnane RICHi omale aga ta oli kuidagi liiga pehme mu juuste jaoks (mul meeletult palju juukseid). Aga jah TT on nüüd ainuke hari millega ma oma juukseid harjan ning see on reaalselt parim asi, mis üldse välja mõeldud :D

  • Katre

   Mu arust see teistsuguse kujuga, Salon Elite, on just uuem mudel kui Original, mis mul on. :D Original peaks ju nime järgi nagu ikka essa olema. :D

 • Marili

  Samuti armastan oma TT harja! Miinuseks o tõesti see, et kui vannis olles juustele maski teen ja siis samal ajal juukseid harjan, siis pärast on kuulda, et veits vett on ikka harja sees ning see tundub nii ebameeldiv mulle. Käest ära lennanud on ta ka palju kordi, õudsa kolinaga vastu vannitoa põrandat + minu kiljatus takkaotsa, siis elukaaslane on küsinud hämmingus, et mis nüüd juhtus!? Too Richi hari tundub ka super, aga mulle meeldib, et TT on ilma varreta, seega ta on pisem ja kergem kaasas kanda :)

  • Katre

   Haha, ma ka kiljatan vahel kui käest lendab. Kuidagi ehmatav on. :D
   Ma ise üldiselt ei kannagi harja kaasas, sest kasutan nii pisikest kotti ja kui suuremat kotti, siis mahub varrega hari ka kenasti ära.

 • Häly Kont

  Mul on Macadamia oma ja mäletan veel kui kõik neid ostsid, siis ma olin küll nii kindel, et ma seda imellikku kammi ei osta : D Aga nüüd maal käies ei ja sealset tavalist juukkseharja kasutades saan ikka aru küll kui jube see ikka on ja kuidas see ikka juukseid kakub.

 • Angeelika

  Tangle Teezerer on tõesti ülihea asi pikkadele juustele, ma ei saagi enam tavakammi või harjaga juukseid harjata, nii pusasse lähevad. Samas mind häirib ka see, et tal pole käepidet ja pidevalt lendab see mu põrandale ja siis lendab veel tükkideks. Varsti plaaningi uue osta, sest veidi katkine.

 • Mrs T

  See Tangle Teezer on maailma kõige mõnusam hari! Mul on ka umbes sama kaua see pisike olnud ja eriti meeldib mulle see, et ta on KAANEGA. Nii ei takerdu käekotis sinna miskit külge. Ja see harjake oli parim asi EVER, kui mul eelmisel kevadel Egiptuses peanahk veits ära põles ja siis koorus – sellega oli hiiglama mõnus kihelevat peanahka harjata ja tükikesed tulid ilusti juustest välja. Miinus on muidugi seesama, mis sa välja tõid – kipub käest lendama ja ilusat hobusesaba või muud soengut oleks mugavam käepidemega harjaga teha. Praegu tundub see RICH-i hari igatahes mulle väga ahvatlev! Oleks tal ka kaas veel peal … :)

 • Kätlin

  Minul on samuti Macadamia hari, sain juuksurist vist 10 euroga, lisaks juukseõli ja -mask. Siiani olen megarahul ning juukseõli ja -mask on ka väga head.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga