igapäev

Tahaks supelda Legoklotside meres

Mõni aeg tagasi soetasin ma Annabelile klotsipood.ee‘st tema esimesed Lego Duplo klotsid. Need on mõeldud 1,5-5-aastastele lastele, kuna ei sisalda liialt pisikesi osasid ja on nende kätele täpselt mõnusa suurusega. Klotsipoe saidil ühtlasi tundus hind odavam, kui näiteks minu kohalikus Maksimarketis, kus ma aina Legosid piilumas käisin ja muudkui oigasin, KUI KALLID need klotsid on.

20-30 euri maksta ühe pisikese kastikese klotside eest on minu arust tegelikult päris palju, aga samas mängib siinkohal kindlasti suurt rolli kvaliteet. Soodsama raha eest saab paljude teiste tuntud ja vähemtuntud brändide ehitusklotse osta küll, aga minu arust on nende võimalused piiratud ja klotsid kesised. Rääkimata sellest, et klotse tuleb kokku suruda kas siis ilmatuma jõuga või on hoopis teine häda – need ei püsi absoluutselt koos (võtad torni ülemisest kinni, kukub küljest ära).

Kui ma ise väike olin, siis meeldis mulle Legodega ikka väga mängida, aga mul endal polnud neid õigeid eriti palju ja kui käisin sõpradel külas, kellel oli suur-suur kogu Legosid, siis olin justkui imedemaal. :D Seepärast tahaks ma ideaalis ka, et Annabelil oleks kord hästi suur hunnik Legosid, millega mängida ja valmis meisterdada kõige ägedamaid ehitisi. Kuna aga, nagu enne mainitud, maksavad Lego klotsid päris palju, siis eks tulebki neid hakata kuidagi tasapisi soetama, kui võimalus on ja lasta ilmselt ka sünnipäevaks talle just klotsikesi kinkida.

Kui muidu jaksab Annabel tihti ühe tegevuse juures püsida üsna lühikest aega, siis ükskord viitsis ta oma kahe karbitäie legodega mängida vist pea 2-tundi jutti. Rekordaeg! Ja minu arust on Legodega mängimine ka tõesti arendav tegevus nii peenmotoorika kui ka fantaasia arendamise osas.

Ja noh, muidugi on koos lapsega Lego juppidest ehitamine ka mulle ja Keiole meeltmööda tegevus, sest Legodest vist ei olegi võimalik iialgi välja kasvada. :D

Igatahes jah, ma arvan, et siinkohal tahan ma tegelikult vist pigem omaenda täitumata jäänud lapsepõlveunistust teostada, aga vahet pole. Ma usun (ja loodan), et ega Annabel ka ühel hetkel suure Legokogu üle väga õnnetu ei ole ja pigem naudib seda. :D

Hetkel on Annabelil olemas Lego Duplo Numbrirong, mille abil saab ühel hetkel hästi ka numbreid ja värve õpetada ning Vahva ehituskast, kus sees oli natukene suuremas koguses erinevaid ehitusklotse. Juba need kaks komplekti läksid kokku maksma pea 55 eurot, huh.. Milliseid kõike kollektsioone aga veel tahaks, ei suudakski kohe ära nimetada – muidugi, et KÕIKI! Kuidagi…. kunagi…

Nii et kui keegi kuskil näeb või teab, et kuskil on Legodele äkki eriti hea hinnapakkumine või allahindlus, siis andke aga mulle teada, et ma saaksin oma unistuse täide viia kord ometi (pea 25-aastasena :D)

Millised ehitusklotsid teie lapse lemmikud on?
IMG_5220-1IMG_5221-1IMG_5222-1IMG_5225-1

14 kommentaari

 • Maarja

  Mina ostan legosi enamasti alede ajal. Maxima teeb päris tihti -40%, rimis on alati novembris olnud kõik mänguasjad -40%, prismas on olnud viimased pakid vahel -50%, koduekstra leiunurgas samuti, tallinki pealt on ka vahel soodsalt saanud ja nii olen kogunud.
  Ka on saanud tellida mytoys.de lehelt, kus näiteks tuhkatriinu duplo loss maksis umbes 20 eurot, eestis alla 50 ei saanud kuskilt, neil ka tihti legod -40-60%.
  Lisaks oleme alati kingiks palunud, kui keegi on küsinud.

  • Katre

   Oo, tänks hea info eest. Ma alati justkui silmanud, et Legodele mingid suuremad aled ei lähe, vaid niisama teistele mänguasjadele. Viljandi X Maximas vist polegi üldse Legosid. Rimis eks tuleb silma lahti hoida ja Prisma.. äkki Soome omas ka tehakse alesid vahel Legodele? :D

 • B

  Ma olen ka ostnud Rimist alede ajal ja jõulude ajal oli päris mitmes mänguasjapoes LEGO soodukas nii, et sealt krabasin ka. Just ükspäev neid kokku korjates mõtlesin, et päris hull ikka-meil on kogunenud ca pooleteist jooksul mitmesaja euro eest neid klotse, mees veel poetas, et jah-6000 krooni! :D Aga samas järelturgu neile on, kui laps ükshetk enam ei mängi ja need tõesti on arendavad. Meil laps ehitab juba meie maja (kollase, nagu ka päriselt on) ja vanaema maja jne :D ja värve ning loomi õpetasime ka nende abil. Ja mängib nendega ka igapäevaselt, kui kodus oleme. Minu ema ostis talle enda juures mängimiseks mingid teised odavamad klotsid ja mis seal salata-vahe on ikka tunda küll.

 • Lia

  Need Legode legod on ikka üle kõige. Umbes 17.a tagasi käisid mu vanemad välismaal pulmad ja tõid mulle ja vennale kummalegi mingi legodekomplekti (siis veel Eestis väga legosid ei olnud) ja me mängisime nendega koguaeg. 10 aastat hiljem mängis mu väike vend nendega ja nüüd just alles ema pakkis need kokku ja viis keldrisse, et tulevikus saavad lapselapsed mängida. Minu arust nii vahva :). Tegelikult ma tahtsin sellega öelda seda, et need on tõesti vastupidavad, ei ole värv kulunud ega midagi. Ema on neid isegi pesumasinas pesnud ja ikka näevad välja nagu uued. Ainult, et kahest karbist on alles üks, sest lihtsalt oleme ise mõned need ära kaotanud või andis ema kellegile ikkagi ühe paki ära ja ainult üks jäi väikevennale… Nüüd tahan mina ka oma lastele suurt legokollektsiooni. Kuigi tegelikult pole vist väga mõtet, sest need duplod jäävad ikkagi liiga titekaks mingi hetk ja siis tulevad juba need väiksemad.

  Hindade kohta ei oska väga kommenteerida, kuid Legolandis (Taanis) käies imestasin, et seal olid hinnad ikkagi samad, mis Eestis, lootsin et on ikka odavam, aga ei olnud. Soovitan Legolandi reisi ikka ette võtta kunagi, kuigi kallis ta on siis on ikkagi väga tore elamus. Minu arvates on ideaalne aeg minna siis kui laps(ed) on vanuses 7-10. Seal on sellised pigem rahulikumad ja lihtsamad atraktsioonid kui, et väga hullud Ameerika mäed. Legolandis on ikkagi mõeldud lastele, aga ka vanematele on mõeldud.

  Ahh ja nüüd vaatan sinu piltidelt, et minu komplektid oli ka see sinu viimasel pildil olev aken ainult, et punase raamiga, ohh nostalgia :D

 • Anna

  Legodega ühilduvad ja näevad täpipealt samasugused välja Unico klotsid. Värvid on veidi teised ja kui lähedalt uurida, siis on vahet märgata. Meil on need juba 5a legodele lisaks ja mitte ühtegi pole katki läinud ehk kvaliteet on ka väga hea. Jutt on siis põhiklotsidest, igasugu figuure jms kraami ei oska kommenteerida, sest neid meil pole.

  • Merily

   Ma soovitan ka Unico klotse. Meil on suur hunnik Duplosid ja Unicoid segamini ja keegi ei saa aru, mis on mis :D Duplosid ostamegi pigem figuuride pärast.

 • mina

  hetkel soome tockmannis legodele ale 40%. aga eestis selver ja prisma ju ka aeg- ajalt teevad soodukaid. ma väga suurt kogust ka neid duploid kokku ei kuhjaks. minu kolme poolesele meeldib juba suuremate laste klotsidega ehitada.

  • Kaisa

   eesti stockmannis olid ka legod soodukaga, riiulid osteti viimseni tühjaks, ise sain õnneks legode hoiukasti ja ühe duplo :) -40% kui oli -60 jäin hiljaks, laste osakonnas puhus ainult tuul :D

 • Grete

  Mytoys-s on Unico-d Big kaubamärgi all http://www.mytoys.de/catalog/search?query=big+blocks&button=&productsPerPage=40&sugg=false&suggBox=false Enda poisil on taoline garaazi komplekt http://www.mytoys.de/BIG-PlayBIG-Bloxx-Bobby-Car-Racing-Cup/PlayBIG-Bloxx/Bauk%C3%A4sten/KID/de-mt.to.ca02.04.12/3221866 . 20€ nii suure komplekt eest on ikka väga hea hind. See küll “poistekas”, aga samas miks ei võiks tüdruk garaazi ehitada (üks bobby car seal ju roosa ka :) ) või miskit täitsa muud nendest klotsidest aretada. Klotsid ise tõesti sama kvaliteetsed ja mõnusad kui duplodki. Värvid ilusad erksad, haakuvad hästi, ühilduvad ka duplodega ja kui konkreetselt klotsi alt või pealt tootjat ei loeks siis vahet ei tee.
  Hahaa Maša ka valikus (Y)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga