igapäev

Suvaline mõttejooks ehk chit-chat

Mõni päev tundub tõesti, et ei jõua hingegi tõmmata kui päev juba läbi on ja kui päevale tagasi vaadata, et mida nii aeganõudvat siis tehtud sai, selgub, et ei midagi. Kohutav. Üldse avastasin ma alles täna, et juba paar päeva on veebruarikuu olnud. Mina elasin ikka jaanuaris veel. :D

Praegu aga sellise chit-chat postituse juurde ütleks, et täna on niisugune tore lugu olnud, et mul ei ole nimelt korteris vett. Lambist. Kuskil sektsiooni peal (ehk trepikojas – baraadnas) mingit infot selle kohta ei ole ja pole olnud ka eelnevatel päevadel. Just eile õhtul ma ütlesin Keiole, et kui ma teda kahtlasel kombel 2-3 päeva peaksin ignoma, siis peab ta kohale tulema ja vähemalt lapse päästma. Noh, et äkki minuga midagi juhtunud. Ja täna siis ongi mul vesi kinni keeratud ja tahetakse mind siia surema jätta. Kui ma paar päeva nüüd vaikin, siis tulge ja päästke ometi mu laps! :D

Muidugi kehtib täna ka hästi Murphy seadus sellega seoses, sest Annabel on täna igasse mähkmesse number kaks häda teinud. Tavaliselt suskan ma teda kodus ikka alati mähkmevahetusel kraani alla, sest mulle on see lihtsam kui neid lapikesi kasutada, aga nüüd pean ma lausa mitme beebisalfakaga teda küürima. Isegi enda käsi pidin ma hommikul nende lapikestega “pesema.” Lihtsalt tüütu.

Eile sai Annabel endale menuka ja kuulsa Sophie kaelkirjaku, mis on beebidele eriti mõnus närida. Kuigi Mallu just postitas ka sellel teemal paar rida, rääkides Mari lemmik mänguasjadest, peate ikkagi minu poolt ka praegu duubelpostituse sellest üle elama, sest ka mina just ennist klõpsutasin paar pilti Annabelist koos tema uue lemmik mänguasjaga. Tal see küll alles vähem kui 24 tundi käes olnud, aga juba järab ta seda mõnuga koerakombel. :)

Eestis müüakse seda vist ainult ühes kohas hinnaga 22 eurot, mis on päris kallis. Ärge laske end sellest heidutada, sest tegelikkuses toode nii kallis ikka ei ole. Prantsusmaal (kirjaku kodumaa) saab ta kätte umbes 8 euroga. Kuigi Britt oli nõus mulle selle sealt tooma, jäin ma oma soovi esitamisega hiljaks ja tellisin Annabelile selle lõpuks ebayst (link siin), kus tuli selle hinnaks umbes 13 eurot. Päris suur hinnavõit ikka ja kohale tuli ühe nädalaga.

Sophiega on veel selline lugu ka, et see piiksub kui teda pigistada ja seda ei tohi vette kasta või üleni märjaks teha, sest siis läheb vesi sisse, piiksu enam ei tule ja kõige lõpuks võib see vesi seal sees veel hallitust ka tekitama hakata. Seda soovitatakse puhastada niiske lapiga pühkides, aga minu arust ei tule näiteks kassikarvad sellelt niimoodi eriti edukalt maha. Keeldusin uskumast, et nii kuum mänguasi on nii kehvalt ehitatud, et ta vett saades enam ei piiksu, ja pesin seda seega julgelt kraani all. Igasugused vannimänguasjad ju pidevalt saavad märjaks ja ikka piiksuvad. Miks siis üks kummist kaelkirjak ei võiks nii ehitatud olla? Igatahes lõpetas seepeale meie (ok, Annabeli!) kaelkirjak ka piiksumise (ülla-ülla).

Katsetasin siis ühte googlest leitud riisinippi, kuidas asjadest niiskust ja vett välja saada – panin toidukarpi riisi, kaelkirjaku riisi sisse, kaane peale ja ööseks radika peale. Ma ei tea, kas kaelkirjak niisama kuivas ära või tuli see riis ka ikka kasuks, aga täna hommikul ta uuesti ellu ärkas! :D

IMG_5069c IMG_5089c Untitled-1x3

13 kommentaari

 • T

  Väga armas laps ja ma vaatan , et Annabellil beebikõõma ei olegi , ilus puhas pea :). Või äkki tal pole veel olnudki ?

  • Katre

   Ma eelmine nädal ostsin talle mingid chicco närimisrõngad, sest tundus et tal igemed sügelema hakanud. Nood kogu aeg kukuvad käest ära ja pead ise juures olema ja kätte tagasi panema.
   Selle kirjakuga nagu paistab, et tal nats mugavam toimetada. :D

 • kadilblog

  Mul laps juba peaaegu 8 kuune ja õnneks jõudis Britt selle ka Prantsusmaalt minu lapsele osta. Lisaks kahele mänguasjale on ka Sophie see, mida mu laps kardab, sest Sophie ju piiksub :( jusiis kardab mingit teatud heli :( Ma nii loodan, et nad sõpradeks saavad! :p Ja Annabel on ikka nii ilus laps! :)

 • mutukamoos

  Meil on sama firma seeneke ja seda ma olen korduvalt vee all pesnud. Jah, alguses lõpetab piiksumise, kuid ajapikku see taastub ilma eriprotseduure tegemata :) Iseasi on muidugi see hallituse teema…

 • Liisi

  Ei teadnuki seda, et Sophiet ei tohi vee alla kasta. Olen seda kahel korral teinud ja piiksumine pole õnneks kadunud, viimasel korral muutus mõneks ajaks natuke teistsuguseks, aga järgmine päev oli vanaviisi juba. Järamiseks on see kirjak muidugi väga hea (lapsel siis ikka :D)! :)

 • Annika

  Tahan lihtsalt öelda, et sinu blogi on nii mõnus lugeda, sa tundus selline armas ja mõistusega inimene olevad ja ei plähmi kõike välja, mis mõistus genereerib:)

 • Britt

  Eileeni Sophie on ka korra vannis käinud. Natukene heledamaks läks see piiksumine paariks päevaks, aga siis läks uuesti normiks. Rohkem küll vette teda ei topi igaks juhuks :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga