igapäev

Soome kirbukad

Täna oli mul plaanis minna üht kirbuturgu kaema, mis mul siin kuskil lähedal pidi olema. No umbes nii 2,2km kaugusel. Paras jalutuskäik vankriga ja ei tundunud mitte midagi hullu. Ma pole kunagi ühelgi Soome kirbukal käinud ja väga suur tuhin oli nüüd kõige pealt siin samas ära käia ja et kui asjast eriti vaimustusse satun, siis järgnevatel päevadel ehk kaugematesse ja parematesse paikadesse ka. Juttude järgi olen aru saanud, et hinnad peaksid siinsetes kaltsukates olema soodsamad ja asjad ka tunduvalt korralikumad kui Eestis.

Kas nad seda ka on, ei oska ma teile hetkel öelda, sest MA EI JÕUDNUDKI KOHALE! Vaatasin eile kaarti, kus siis kirbukas asub ja kuidas sinna umbes minema peaksin – KÄKITEGU! Eriti arvestades asjaolu, et mul pole iialgi orienteerumisega probleeme olnud. Tõesti piisab ühest pilgust kaardile ja ma tean, kuhu minna, kuhu keerata, kuhu tüürida, kus ma olen ja kuidas ma tagasi algpunkti saan. Jätsin meelde ka kahe olulise tänava nime. Üks SUUR tänav (no tihedama liiklusega), kuhu ma esmalt jõudma pidin ja siis tänavanimi, kuhu ma sealt suurelt teelt keerama pidin.. ja oleksingi pidanud kohal olema.

Kui nüüd seda Endomondo kaarti vaadata, siis sihtpunkt oli umbes-täpselt kuskil seal, kuhu on kirjutatud Soukka. Mõtlesin, et ei viitsi mööda suurt peateed minna ja saan mingist suurest pargist läbi lõigata, sest teerajad sealt nagu lähevad. Kaardilt ta eriti park ei tundu, aga olgu öeldud, et need kitsad teekesed on sellised, kus ei ole otsest autoteed ja kus autod väga ei sõida. Igatahes sealt oleks pidanud ma jõudma ilmselgelt selle Soukka lähedale suure teeni ja see pidi olema imelihtne!

Nagu näha, siis kaldusin ma oma kursilt täiega kõrvale ja ise arvasin muidugi, et lähen jumala õigesti. Telefonil pole mul parajasti tasuta neti paketti ka, seega ei saanud ma ka gepsu sisse lülitada või õigemini ikkagi arvasin, et mul pole seda vaja!

Ühel hetkel hakkas juba väga kahtlane tunduma küll, et kus kurat ma olen, sest olin juba ilmatuma kaua aega mingit Ristimienblablatie tänavat mööda tatsunud, seljas kampsun, jalas mustad teksapüksid ja tossud, PÄIKE KÕRVETAMAS ja keel ripakil, sest noh, ma ei teadnud, et väljas täna SUVEPALAV on. Mõtlesin, et.. suva, lähen aina edasi, küll kuskilt see suur tee, kuhu ma jõudma pean, siis tuleb, ega ta enam kaugele jääda ei saa, kui avastasin äkki, et olen põhimõtteliselt tagasi alguspunkti poole kõndimas ja jumala vales suunas.

Uurisin siis mingis bussipeatuses oma 10 minutit kaarti, et sotti saada, kust ma ometi valesti läksin ja KUHU ma siis minema peaksin. Mõtlesin, et äkki isegi viitsin UUESTI üritada ja hakkasin natuke tagasi minema, aga kui ma mööda mingit ILMATUMA suurt mäge seda vankrit mingi 500 meetrit lükkama pidin, taipasin, et ma ei taha enam kuhugi minna. Kiunusin Annule “MA EI JÕUA ENAM!” ja tahtsin ainult koju tagasi saada. :(

Mul oli päriselt tuju nii ära, sest kõik kuradi tänavanimed olid nii VÕÕRAD ja kõik oli nii võõras ja ma ei saanud aru, kus ma olen ja ma olin kurb ja pahane ja vihane, sest kuidas MINA sain ometi niimoodi ära eksida. Mina, orienteerumise proff, isiklikult. Oeh.

Ma tahaks öelda, et ma homme üritan uuesti, sest nüüd ma põhimõtteliselt tean, kust ma valesti läksin ja kuhu TÄPSELT minema peab, aga ma hetkel olen ausalt nii löödud, et ma ei taha enam mitte kuskile minna. :D Vähemalt Annil oli hea tuju, sest noh, mis tal viga vankris lebotada samal ajal kui ma palavusse suren ja mööda mägesid vankrit üles-alla lükkan…

10598619_796617507057464_715866391_n

20 kommentaari

 • Helin Kulla

  Espoo kirbukaid ma ei tea, aga nt Malmis korraldatakse nädalavahetustel selliseid kirbukaid kus inimesed ise müüvad. Sama ka Hietalahtis, see pm kesklinnas.
  Meil on aga super kirbukad ;) Alati muidugi ei leia midagi, see on selge. Aga enamasti ikka leian ja väga häid asju :D Uusi, siltidega, odavalt.

 • Krissumissu

  Ma Espoost ei tea ka suurt midagi olen sea vast 10 x elu jooksul käinud, ma rohkem Helsinki ja Vantaa inimene olnud. Kui Helsinki kirbukaid otsid, anna seada. Seal mõni päris hea ja suur ja kohe kindlasti odavam.

  Ise armastan aga Femmatori, see mu lempar ja kord nädalas ikka käin !

  appi ma ei tea, kuidas siia tagasi sisse logida ? oma nime alt ei saa kommida ?

  http://www.kirpputorihaku.com/

  • Katre

   Ma kolisin uue teenusepakkuja juurde, st wordpress.comist ära, seega vist ei saa jah kasutajaga nö sisse logida enam. Aga kui ühe korra kommenteerid, siis su andmed jäävad alles. Või ma ei tea kah. Britt kommenteerib kuidagi kogu aeg oma konto alt ju… :D

 • E.

  Minu orienteerumine on ka suurepärane, no ausalt, kunagi pole ära eksinud – iseig kui keegi tuliselt vastu vaidleb, et me väga valesti lähme. Ja siis ma suutsin Annelinnas ära eksida ja minna ilmatumasuure ringiga koju, kuigi oleks sirget teed pidi saanud. Oi kus ma end kirusin :D

 • Kätlin

  Käisin hiljuti Vantaa kirbukates ja ausalt öeldes juba teist korda tundusid need minu jaoks natukene mõttetumad kui mulle räägitud oli. Käisime viies kohas ja mitte midagi. Viimasest muidugi sain Guessi rahakoti 20€ga, lapsele püksid 0,50€ ja tennised 3€. Viimased kaks olid sundostud juba, sest noh kui oled meeletult autoga tiirutanud ei tahtnud tühjade kätega ära tulla :D

  • Katre

   Ma ise ka hiljem imestasin seda, sest üldiselt käin ma 5km kuskil 50 minutiga ära (no viisakas tempos kõndides ja ega ma eriline sportija ka pole), aga ilmselt annab oma panuse vanker ja see, et siin on see maapind jube mägine. Pidevalt mäest üles-mäest alla ja no mäest üles lükkan ma seda vankrit ikka mega aeglaselt ohkides. :DD
   Ja nagu öeldud, siis 10 minutit tsillisin kuskil bussikas ka, see on ka seal aja sees. :D

  • Katre

   Ma vaatasin jah, et see Jane tundub päris hea, aga no.. Vantaale pole väga asja. Bussiga sinna trippima ei hakka ja kuna Keio hetkel Vantaal töötab, siis pärast tema tööpäeva ei jõua ta ka mind enam sinna sõidutada. :D

   • Einike

    Oii, ma nüüd vaatasin et lahti ikka :D
    Ei tea kust mulle nii meelde siis jäänud oli. Peab vist ise ka siis vaatama minema :)

 • Liana

  Soukkas vist polegi normaalset head kirbukat..vähemalt kevadel oli tühi. :D Aga Espoos, Mankka, Akseli kirbukas- ma ei tule sealt kunagi tulema ilma, et mitu kotitäit asju kaasas poleks. :) Lisaks on Olari kirppari, väga mõnus ja mitmekesine. :)

 • Liana

  Ja ms…huuto.net, sealt saab häid ja ilusaid lasteriideid…kui oksjonil veab. :) Vaatesus..ja vaatepaketit..ma olen üllatavaid leide saanud, nt kotitäis lahedaid tarberiideid umbes 20 euroga.;)

 • L

  Minu teada ei tohiks gps netiühendust nõuda, nii et kui oled omale mingi kaardi offline-i downloadinud, siis näitab gps su asukohta ka ilma internetti ühendamata. :)

 • relika

  Katre, kas tead, et Soomes on bussisõit tasuta, kui oled lapsekâruga :) ja reittiopas.fi on bussiliikluse leht, sealt leiab hâsti sobivad bussid ja kellaajad kuna kuhu minna soovid. Ma ise elan Espoos, mitte kaugel ka Kivenlahtist, meil siis kaks suurt kirpparit ja üks ongi aind laste kirppar ;) niiet küsi aind ja võin aidata leida :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga