igapäev

Siil koduloomana ja kuulsusena

Ma ei tea, millise kivi või kännu all ma elanud olen, aga minuni on alles viimaste päevade jooksul jõudnud niisugune info, et siili pidamine koduloomana on täiesti tavaline ja igapäevane asi.. või noh, eks kõiki loomi on vist kodustatud, aga ma ikka pean koduloomadeks pigem klassikalisi kasse, koeri, hamstreid ja kõik muu on minu silmis kummaline, eriline ja huvitav. Ka siis kui paar aastat tagasi mingi suur tuhkrubuum oli, olin ma üllatunud ja kilkasin, et oi kui lahe. No nüüd on sama siilidega, ainult et.. tegelikult ma väga aru ei saa, mis lõbu on koduloomana pidada kedagi, keda kaisutada ja normaalselt paitada ei saa, aga nunnu vaadata on ikka. :D

See selleks. Eile nägin ma lihtsalt nii vahvat asja seoses selle siiliteemaga, et tahtsin kohe jagada. Nimelt on üks siilike endale täitsa ise instagrami konto teinud, seikleb mööda ilma ringi ja lisab endast erinevates paikades tehtud pilte üles. Muidugi on niisugune vahva ettevõtmine talle palju fänne ka juba loonud ja ega minagi suutnud mitte follow nuppu klikkida, sest see asi on ju parajalt humoorikas ja imearmas! Te saate ka siil Biddy instagrami uurida siit lingilt.

Biddy

Aga ega ainult Biddyga see asi ei piidru. Vahvaid ja kuulsaid siile, kes internetti vallutavad, on veelgi:

Siil nimega Darcy (ja tema instagram)

darcy

Ühe hambaga siil Norman (ja tema instagram)

norman

ja Jaapani kuulsaim siil Marutato (tema twitter / vine videod!)

Untitled-2

Oeh. Tänane armsuse doos käes? Ma usun küll. Mis te nendest siilikestest arvate ja üleüldse selliste teistmoodi õueloomade kodus pidamisest? :)

Kellel tekkis endal ka isu rohkem teada saada siili kodustamisest, siis teadmiseks, et tavaliselt on kodusiilide puhul tegu Aafrika kääbussiiliga, kes armastab elada soojas keskkonnas ja erinevalt meie õuesiilidest ei jää talveunne. Kõikidele küsimustele, kust seda siili saada, kuidas teda pidada ja mida temaga teha, leiab vastused ja väga hea ülevaate siit blogist.

8 kommentaari

  • Cleer

    Minul oli kodus kääbussiil, aga allergia pärast pidin ta ära andma.
    Erilist lõbu temast ei ole, minu oma mängida ei viitsinud ainult traavis ühest toa otsast teise, aga nunnu doosi sain igapäev.
    Mõni nädal tagasi ta suri, geneneetiline haigus. Ei tea, kas see on nende puhul tavaline või ei.

  • Arra

    Siil ei ole ainult torkiv kera, kui ta usaldab ja ei karda, siis ta ei aja okkaid turri ja saab täiesti normaalselt silitada. Kõhu alt ka ju armas pehme. Endal siili pole. Mu emal oli kunagi siilipoeg kodus, kelle ta üles kasvatas ja siis taas lahti lasi (ma küll ei mäleta hetkel, kas siilikesel sai ema varakult hukka ja oli sellepärast vaja hoolt või oli mingi muu taoline teema). Siil läheb parajalt julgeks ja poeb isegi kaissu vahel (kuigi siis peab vaatama, et ootamatult külge ei keeraks, muidu saab okkaid tunda). Aafrika siilidel on see nunnudoos muidugi veel suurem, sest nad on väiksemad.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga