igapäev,  televisioon

Sarjasoovitus: UnReal

Ma loodan, et ma nüüd viimane inimene Eestimaisel pinnal pole, kes sellest sarjast kuulis/räägib, sest muidu oleks see postitus ju täitsa maha visatud üritus. Üldiselt pean end sarjade alal üsna teadjaks, kuna mul peab alati midagi vaatamises leiduma ja kui midagi parajasti vaadata pole, lappan ma mööda interneti usinalt ringi, et midagi leida. Seega olen ma endas pettunud, et ma seda sarja omal käel avastanud ei olnud, aga samas tänulik Taivele, kes selle kohta mulle ülistuslaulu laulis.

Because it’s OOSAAAAAAM!

uxacvkslvvnrfyfyd9l7

Sari räägib sellest, kuidas tehakse reality-showsid ja UnReal’is on ette võetud The Bachelorette sarja näitel selle tagamaade näitamine ehk niiöelda saab aimu behind the scenes melust. Lights, camera, action! – Cut, cut, CUT!

Ma kunagi kuulsin kuskilt, et reality-showd, no näiteks nagu ANTM ei ole päris reality. Selles suhtes, et on ju ette teada, et sarjas on üleskeerutatud draamad, et vaatajal oleks huvitav. Kui asi oleks puht-reality, siis ilmselgelt osalejad ilmselt talitseks end kaamera ees ikka veidike ja jälgiksid usinalt seda, kuidas nad käituvad.

ur_104_09052014_jw-0156_FULL

Sarja mõte ongi näidata seda külge, kuidas tegelikult saates osalejatega manipuleeritakse ja neilt neid draamasid välja pressitakse nii, et nad ise arugi ei saa, mille sisse neid mässitud on. Ühesõnaga tehakse osalejatele korralik ajupesu ja manipuleeritakse nendega nende nõrki kohti osavalt ära kasutades, mistõttu nad ära flipivadki ja kaamerasse rumalate ja hüsteerikutena jäävad. On ju teada ka, et eetrisse jõuavad siis ainult need magusamad palad. Kõik, mis on igav ja tavapärane, jääb lõpuks eetrist välja.

Samuti on palju juttu olnud alati selle üle, et paljudel võistlussaadetel on võitja algusest peale teada ehk et võitja valivad kohe välja saate tegijad, kes nende arust võita võiks ja miks. Ka seda kajastab sari päris hästi, et kuidas siis kedagi võidu poole manipuleeritakse ja oma konkurente maha nottima. Eeeehk siis favoriitidel on teinekord tõesti natuke rohkem võimalusi ja eeliseid kui teistel, kes ongi juba eos arvestatud esimeste osade vältel saatest välja langema.

1438377290-screen-shot-2015-07-31-at-41234-pm

Ahhh, ma ei oska seda sarja ilmselgelt sõnadesse panna, aga see on nii hea, et ma just lõpetasin selle kahe hooaja vaatamise ja ma võiks kohemaid kõik need 20 osa uuesti läbi vaadata. Igatahes on see minu arust nii hästi üles ehitatud ja iga osa on absoluutselt põnev vaadata. Žanriks on tal ilmselt draama, sest draamat ja pinget jagub. Peate lihtsalt vaatama! :)

Kui minu sõna võimukas ei ole, siis vaadake parema aimu saamiseks näiteks treilerit:

Unreal-1

14 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga