igapäev,  televisioon

Sarjad #1: hetke lemmikud

Kuna ma vaatan üpris palju sarju ja üks hea päev ei alga selleta, et ma hommikusaiakeste ja -kohvi kõrvale mõnd sarja ei vaataks, olen ma juba ammu tahtnud teha mingisuguse sarjade postituse. Häid sarju on nii palju ja ma tahaks kõiki oma lemmikuid teiste inimestega arutada, üheskoos sarjategelaste tulevikku arutada ja neist natuke gossipit rääkida. Kui endal või lähedastel sõpradel nii draamarohke elu ei ole, tuleb see doos draamat ju ometi kuskilt kätte saada. Äkki sellepärast ma nii palju blogidraamat ka ei viitsi luua? :D

Kui aga mõtlema hakkan, et millistest sarjadest ma siis ühes sellises postituses räägiks, jooksen ma omadega kokku, sest kui ma hakkan loetlema, mida kõik head ma näinud olen, läheb see nimekiri piinlikult pikaks ja see postitus tuleks paksu raamatu pikkune. Ma tahaks reaalselt ka teada, kui palju aega ma oma elust sarjade vaatamisele kulutanud olen, sest see number oleks arvatavasti päris suur. Eriti arvestades asjaolu, et mõndasid eriti lemmikuid olen ma lausa mitu korda läbi vaadanud. Kõik osad ja hooajad mitu korda läbi.. õudne.

Igatahes otsustasin ma, et teeks hoopis sellise seeriapostituse, et aeg-ajalt siis kirjutan teatud tüüpi sarjadest ja jagan nad kategooriatesse. Täna näiteks tooks välja need sarjad, mis on mu eriti lemmikud tänase päeva seisuga ja mille uut osa ootan kõige suurema huviga ja teinekord isegi et ei raatsi vaadata, sest kui uue osa ära vaatan, siis polegi ju enam midagi head ees oodata. :D

Revenge248837-g9
See on mu kõige viimane avastus ja suur sõltuvus. Kõik olid sellest sarjast väga palju rääkinud ümberringi, aga mina polnud ei treilerit näinud ega üldse teemasse süvenenud. Ühel hetkel otsisin midagi, mida vaatama hakata ja kellegi tungival soovitusel vaatasin sarja esimese osa ära ja olin suht meh. Siiski vaatasin ka teise osa järgi ja edasi läks juba nõnda, et kõik olemas olevad kolm hooaega said kiirelt läbi vaadatud ja ikka mitu osa päevas. Ma ei suuda uskuda, kuidas ma sain nii kaua teadmatuses sellest sarjast üldse elada. :D

Kui olin esimesed osad ära vaadanud, ei tundunud mulle mitte ükski tegelane paeluv, aga mida enam ma nende lugudega tutvusin, seda enam ma edasi tahtsin näha. Kõige närviajavamad tegelased? Jack, Charlotte ja Daniel. Mis sarja juures häirib? Ikka see, et sarja pikkust venitatakse sellega, et järjest ilmuvad kuskilt õhust mingid uued näod pildile, kes kõik plaanid sassi löövad. Kõige lemmikumad tegelased? Nolan ja VICTORIA! Viimasest ei arvanud ma päris pikka aega mitte midagi ja jälgisin suhteliselt tuimalt, aga mida rohkem ma teda naermas ja õnnelik olemas nägin, seda rohkem lummatud ma tema ilust ja stoorist olen. Uskumatult kaunis naine! Aga noh, ikkagi on ta väärt kõike seda, mis temaga juhtub..

Spoilerina tahaks märkida ka, et kolmanda hooaja lõpp rikkus natuke sarja hinnangut, sest see, mis seal lõpus välja tuli, noh.. see oleks võinud ometigi olemata olla. Miks ei võiks kunagi ükski sari nii olla, et asjad on nii nagu on? Alati minnakse igasuguse skeemitamisega lõpuks üle piiri ja liiga ebaloogiliseks… phhh.

Devious Maids
261802-g4Hetke absoluutne lemmik! Ma ei tea, mis teema mul mehhiko, hispaania keele, mehhiklaste aksendi, temperamendi või nende immigratsioonijamadega on, aga mind huvitab ja mulle hullult meeldib. Igasugused selleteemalised filmid (viimati vaatasin Elioni filmiriiulist A Better Life ja kiidan ka) samamoodi.

Sari on mulle üsna ideaalne naistedraama ja meenutas juba esimesest osast alates mu kõigi aegade lemmikut Desperate Housewives’i. Ja noh, tulebki välja, et selle sarja produtsent on Eva Longoria, nii et pole ime, et ta suutis sarnast koduperenaiste vaibi mehhiko võtmes edukalt edasi anda. Kui sulle eelpool nimetatud sari meeldis, siis meeldib kindlasti ka see. Närviajavad tegelased? Pole! Mis sarja juures häirib? MITTE MISKI! Vaieldamatu lemmiktegelane? Valentina (pildil paremalt teine). Just gor-ge-ousss.

Once Upon A Time
248835-g9
Väiksena unejuttudena kuuldud imeliste muinasjuttude pahupool. Võiks öelda ka, et muinasjutud täiskasvanute võtmes, sest üsna üksikasjalikult on tuntud tegelaste lood algusest lõpuni lahti jutustatud. Minu kõige lemmikum stoori on see, mis Punamütsikesega tegelikult juhtus. Üleüldse on mõnus luua seoseid erinevate printsesside ja lugude vahel. Tuleb väja, et muinasjutumaailmas teadsid kõik omavahel teineteist – Okasroosike Lumivalgekest, Mulan Uinuvat Kaunitari, Peetar Paan Pöialpoisse ja nii edasi.  Soovitan kõigile, kellele selline müstiline fantaasiamaailm meeldib.

Nashville
259055-g2
Üldiselt mulle selline texase-aksent ja kantriteema ei meeldi, aga selles sarjas on kõike nii parajalt, et miski ei häiri. Tegelaste lood on huvitavad ja draamat ei ole liialt ülearu, vaid täitsa igapäevases loomulikus koguses. Sarjas on kujutatud Nashville nimelises linnas elavaid muusikuid ja nende elu, üritades oma muusikaga läbi lüüa. Kantristiilis muusika mulle ka absoluutselt ei meeldi, aga siin sarjas kõlavad lood on nii mõnusad, et ma olen neid niisamagi päris palju kuulanud. Eks nad muidugi natuke sellises pop-võtmes ka, aga ikkagi. Näiteks “If I Didn’t Know Better,” “Undermine,” “Be My Girl.”

Meeldivaid tegelaskujusid on sari täis. Ühtegi päris niisugust ei olegi kohanud, kelle teod ja nägemine juba eos ahhetama paneks. Nagu öeldud, kõike on mõistlikus koguses.

The Originals
266883-g3Vampiiripäevikud pole vist kellelegi väga võõras maa. Kui vaadanud pole, siis vähemalt kuulnud ikka ollakse ühest järjekordsest vampiiriteemalisest lavastusest. Kes aga vaadanud on, see teab, kes on Klaus, Elijah ja Rebekkah. Ühesõnaga tehti vampiiripäevikutele tütarsari, kus kolm originaalvampiiri lahkusid sealsest sarjast ja nende eludele saab kaasa elada nüüd ainult neile keskendudes. Ja ausalt, see on miljon korda parem, sest noh.. kes vampiiripäevikuid vaadanud on, see juba teab, kui närvi see Elena ükskord ajab. Ja nüüd juba tuttavateks ja armsateks saanud tegelasi ilma temata nautida.

Sarja juures meeldib mulle eriti see, et päris palju on flashbacke sajandite tagusesse New Orleansi, oma hiilgeaegadel ja näidatud seda kõrgklassi melu. Minu kõige lemmikum tegelane on ofkoors Marcel. Ma arvan, et ma isegi ei pea põhjendama seda, et tema eksootilised näojooned ja pilus silmad hullupöra seksikad on. :D Muidugi maitse asi, aga jah.


Kui palju teie sarju vaatate ja mis teie hetke lemmikuimad sarjad on?

44 kommentaari

 • Mari

  Oh, kui hea postitus, sest mul just oli probleem, mida vaadata. Devious Maids on vaadatud ja samuti väga meeldis. Once Upon A Time Ja Nashville on silma jäänud kaabli peal, aga pole vaadanud. Just laengi Uncertainty Upon A Time digiboksi ja asun kohe vaatama lapse uinaku ajal.

  Revenge mulle hästi ei meeldinud, ei teagi miks. Idee iseenesest hea, aga paar osa vaatasin ära ja igav hakkas.

  Veel üks hea saro on Mistresses, mis vist ka ABC telefirma oma.

 • Kadri

  Lemmikud: Supernatural, Pretty Little Liars, Revenge, Chasing Life (Viimane leid ja niiiii hea), The Walking Dead, Switched at Birth, Twisted. Siis sarjad, mis kahjuks ära lõpetatud: Ravenswood, The Lying Game… eee, neid raudselt veel, ei meenu hetkel. Neid, mida vaatan, kah kindlasti veel. :D

 • Kati

  Postitus täpselt mulle..ma täielik sarjade fänn. Enam nii palju aega pole vaadata,kui enne aga vahepeal kui mõne huvitavama leian,pole hullu öösel 5ni üleval olla neid siis aina vahtida. Kui juba vaadanud pole,siis soovitan soojalt ka Pretty Little Liars.

  • Katre

   PLL läheb mul sinna sarjade kategooriasse, mida vaatan niisama, sest olen vaatama hakanud ja tahan edasi näha, mis saab, aga eriti ei tõmba samas see pubekadraama enam ja üleüldse läheb juba ammu liiga kreisiks ära see teema. :D

 • Kerttu

  Sa oled täielik päästeingel!! Ma juba ammu mõtlesin, et peaks mingi uue seriaali välja vaatama, sest kõik lemmikud on otsa saanud või on hooajaline paus. Ootan juba järgmiseid sarnaseid postitusi.

  Ps, kas sa ikka Game of thrones’i vaatad? Usun, et see meeldiks sulle ka väga.

  • Katre

   GoT ikka vaatan ja olen vaadanud, aga selle jaoks on vaja mul endal leida mingi sobiv meeleolu või eluperiood. Kõik hooajad olen korraga ära vaadanud, seega alati ootan kuni hooaeg tervenisti väljas on, et jutti ära vaadata. Praegu näiteks viimane hooaeg juba väljas ju, aga ma pole vaatamist veel ette võtnud, sest noh.. see vajab süvenemist ja viitsimist selle verevalamisega oma päevi sisustada. Hetkel pole tuju. :D Aga sari on hea küll. :)
   Kas sa leidsid siit viie naisteka hulgast ka praegu midagi ? :D

 • Kadi

  Oi, ma vaatan väga palju sarju ja üldse ei tunne piinlikkust ka selle pärast! Täiesti suva, mida teised arvavad :) Nii et jään väga suure huviga ootama Su sarjapostitusi! Tegelt oleks tahtnud kõiki sarju, mida vaatad, kohe näha:D Vahepeal ikka leian midagi uut ka teiste lemmikutest :)

  Siin lingil on kõik sarjad, mida ma kunagi vaadanud olen ja hetkel vaatan (+ Desperate Housewives, Black Books, IT Crowd, Friends, The Lying Game, 90210, Gossip Girl, Seinfeld – millegipärast neid nende hulgas pole. Kindlasti on neid veelgi olnud, praegu lihtsalt ei tule enam meelde:D) – http://www.pinterest.com/cucara/movies-tv-series-music/

  Hetke lemmik on Orange Is the New Black, lihtsalt seetõttu, et alles avastasin selle ja olen täiesti hooked :)

  • Katre

   Ühe vadana annaks muidugi kõik sarjad korraga ka ära loetleda, aga kuna mõne kohta tahaks mõne sõna juurde ka öelda, siis ma ei tea, see tundub nii keeruline ja ulme ettevõtmine, sest noh.. kui sa ka väga palju sarju vaatad, siis sa suudad vast ette kujutada kui palju minagi neid ikka nimetada suudan ja vaadanud olen. :D Väga paljud väärt sarjad on ju ka ammu minevikuhõlma vajunud, aga ikkagi väärt mainimist jne. :D

 • S

  Kust saada Devious Maid’i hooaegu korraga hooaja kaupa alla laadida? :) thepiratebay ei andnud just eriti usaldusväärset tulemust

 • Anne

  Absoluutne lemmik – The Big Bang Theory. Lõbusamatest seriaalidest on lemmikud ehk 2 Broke Girls, Melissa & Joey, Modern Family. Rohkem meeldivad igasugused krimkad (kus on draamat ja suhteid ka :)), nt Suits, White Collar (Matt Bomer!!), Elementary, Unforgettable, Orange Is the New Black. Hart of Dixie on ka hea :)
  Mul on juba aastaid nimekiri seriaalidest, mis mul esimesest viimase osani ära vaadatud. Ja see nimekiri pole lühike :D

   • Anne

    How I Met Your Mother, Whitney, Rules of Engagement, Merlin, Gossip Girl, Jane by Design, Veronica Mars, The Secret Circle, Desperate Housewives, Are You There, Chelsea?, Life Unexpected, Chuck, Greek, Monk, Lie to Me, Accidentally on Purpose, Flash Forward, Dollhouse, Secret Diary of a Call Girl, Lipstick Jungle, Hidden Palms, Prison Break, Kitchen Confidential, Charmed, Tell Me You Love Me, About a Girl, The Bedford Diaries, Gilmore Girls, New Amsterdam, The OC, Friends, Las Vegas.
    Praegu on paus veel: Sons of Anarchy, Game of Thrones, Baby Daddy, Two and a Half Men, Castle, Downton Abbey, Grey’s Anatomy, Mom, Sherlock, The Vampire Diaries, Awkward.
    No igasugsed realityd ka veel… (ANTM, My Kitchen Rules, The Voice, The X Factor UK jm)
    I know, I have a problem :D

 • Diana

  Mmm The Originalsi fänn olen mina kaa. Minu lemmik on Klaus, aktsent ja ta pahelisus on lihtsalt imelised :D. Nashville oli üks nendest sarjadest, mis alguses tundus täielik jama. Ükskord kui mitte midagi muud telekast ei tulnud, siis jäin vaatama ja tekkis kerge sõltuvus ja tõesti, laulud kõlavad eriti mõnusad.

 • Britt

  Revenge on mu absoluutne lemmik!

  Ja kuigi ma olen nõus viimase hooaja lõpuga selles osas, et see oli parajalt lamp, siis see paneb mind ikkagi uut hooaega väga vaatama. Sest noh, lihtsalt muudab perspektiivi palju :)

  Lisaks siis muidugi Pretty Little Liars, Once Upon a Time ja kõik muud sinu poolt nimetatud.

  Aga niisama naermiseks ja õhtu sisustamiseks : 2 Broke Girls ja How Not To Live Your Life ( briti sari). Soovitan!

 • Kati

  Olen ka täiesti hull sarjade järgi ja minu jaoks on asendamatu selline lehekülg nagu myepisodes.com Märgid kõik enda sarjad sinna ära ja ta koostab sulle kalendri millal mingil sarjal uus osa välja tuleb. Lisaks näitab ka, kui palju aega oled mingi sarja peale kulutanud(mida on ausaltöeldes veidi piinlik vaadata :D ). Kui sulle meeldib Devious Maids, siis ehk on ka Mistresses midagi sinule. Ja mille ma alles hiljuti endale avastasin ja 3 hooaega natukene liiga kiiresti ära vaatasin on House Husbands (ägedad Austraalia mehed – jah, palun!) Loodan, et ehk on sinu maitse järgi :)

 • Lllllll

  Hakkasin mingi poolteist aastat tagasi Grey Anatoomiat vaatama ja no mingi hetk tuli paus sisse aga see suvi hakkasin uuesti vaatama ja praegu olen hooked. Vaatasin kaheksanda hooaja nädalaga ära ja nüüd olen üheksanda alguses. Üldse ei taha edasi vaadata, sest ma ei taha, et osad otsa saaksid (kümme hooaega on hetkel) ja mulle meeldib ikka nii vaadata, et ma saan terve hooaja korraga alla tõmmata, ei viitsi iga nädal uut osa oodata :).
  Muidu mulle hullult meeldivad erinevad tõsieluseriaalid. Loomulikult vaatan kõik Kardashianite saated ära. Praegu vaatan ka The Real Housewives of Orange County-t. Olen ka NYC, Vancouveri ja Beverly Hillsi omi vaadanud aga OC on ikka kõige parem. Botched meeldib ka just selle pärast, et need kirurgid on mulle juba tõeliste koduperenaiste saadetest tuttavad ja nende omavaheline keemia on hästi tore :).
  Lisaks vaatan hetkel ka PLL-i.

 • Aili

  Tead, olen samuti suur sarjade vahtija… aga õnneks või kahjuks pole ma mitte ühtegi siin välja toodud sarja vaadanud :D Ise ka imestan silmad pärani. Nendest kahte ma isegi ei teadnud enne tänast. Igaks juhuks ei hakka vaatama ka, muidu ei jää üldse aega muudele asjadele enam :D

 • Silja

  Ma vaatan samuti isegi liiga palju sarju. Iseenesest hea on, et aegajalt osad sarjad otsa saavad, samas, neid väga väärt sarju vaatan ka aegajalt veel nostalgia mõttes üle :D Nagu näiteks Veronica Mars, One Tree Hill, Gilmore Girls, Grey’s Anatomy, How I Met Your Mother.

  Veel kestvatest sarjadest meeldib mulle väga Suits, The Fosters, Parenthood, 2 Broke Girls, Modern Family, Trophy Wife ,Cougar Town, New Girl, Revenge. Ja kindlasti on neid veel, kuid hetkel ei meenu.

  Samas, meeldivad mulle ka reality’d, kus on nagu põhieesmärk oluline, mitte klatš ja kõmu. No nagu nt My Kitchen Rules, MasterChef ja loomulikult The Amazing Race.

  Ootan huviga su järgmist sarjateemalist postitust, ehk leian endalegi midagi veel vaatamisnimekirja :)

 • www.minajamuud.blogspot.fi

  Ma olen ilmselgelt väga vähe telekat vaadanud, sest pooled su nimetatud sarjadest on mulle täiesti võõrad :D

  Ise olen aegade jooksul jälginud “Good Wife”, “Meeleheitel koduperenaisi”, “Grey anatoomia” ja muidugi miljon korda “Sõbrad” ja “Seks ja linn” osi.

 • Krislyn

  Switched at birth on sõltuvust tekitav. Küllaltki pubekam või selline, aga samas hea lihtne jälgida ja vaadata. Ja kindlasti soovitan Full House. See on küll väga vana, aga armsad pisikesed olseni kaksikud on seda väärt :)
  jaaa veel “Suits”, mehed ülikonnas ja ametlik advokaadivärk, hästi peene sari

 • Sannukesandra

  Väga huvitav postituse teema! Mulle meeldib, kui on ”kaaskannatajaid”, kellele meeldib igasuguseid huvitavaid sarju vaadata :D Sinu poolt mainitud sarju vaatan ise ka kõiki ja nendest on lemmikuim Once Upon a Time, aga teised ka väga head.

  Minu uuemad avastused sarjademaailmas on hetkel Witches of East End, Chasing Life, Young and Hungry(väga hea sit-com), mistresses. Lemmikuimad käivad sarjad on PLL, Teen Wolf(ilusatest meestest puudu ei tule!), Supernatural, The Fosters ja Switched at Birth.

  Läbi aegade head sarjad on One Tree Hill (9 hooaega) ja Everwood (4 hooaega). Mõlemad on südamlikud, õpetlikud, huvitavad.

  Aa ja kõige uuem guilty pleasure, mis suvealguses avastasin on The Bachelor/Bachelorette reality. Kuigi see kipub olenevalt hooajast vahest natuke igav olema, kuid sellest loodud nn tütarsari Bachelor Pad ja sel suvel eetrisse tulnud Bachelor in Paradise on veel eriti head, kui ”draama” meeldib :)

  Jään Sinu uusi sarjade postitusi huviga ootama ;)

  • Katre

   Ma vaatasin.. kuni seitsmenda hooajani. Viimasest hooajast õigemini paar osa vaatasin ja pole siiani viitsinud kätte võtta, et lõpuni vaadata. Kippus igavaks ja hea sari minu jaoks ära rikutud sellega, et ta liiga pikaks vändatakse (nagu HIMYM ja PLL ja mõni teinegi). :D

   • K!

    No ma siis lõppu ei riku, aga vaata kindlasti 8’s hooaeg ära. Lõppes nii et see on kõik. Täitsa finito nüüd. Kuskil 5-6 episoodist läheb põnevamaks kah.

    • Katre

     Mulle see uus kiddo ei istunud. :D Hull pind tagumikus. Ja no.. taas mingi uus tsikk ka. Ammu oleks võind Kareniga maailmalõppu ratsutada. :D

 • Agnes

  Mina oleks üks neist, kellele ei lähe peale enamus eelpool nimetatud seriaalidest :D Vaatan vahelduva eduga ikka väga palju erinevaid seriaale, kuid mõned lemmikud on küll kujunenud. Näiteks Touch ja sellele natuke sarnane Believe on ühed lemmikud, rääkimata Elementaryst. Minu listist leiab ka palju sarju, kust ei puudu action- Nikita, Person of Interest, The Following, Blacklist, Arrow, The Tomorrow People, Under the Dome. Hiljuti hakkasin vaatama ka Extanti ja The Last Shipi. Kommentaari kirjutades tuli endalgi korra tunne, et olen nolifer ja vahin vaid seriaale :D Õnneks tean, et see tegelikult nii pole. Tavaliselt on paar päeva, kus vaatan kõik olemasoleva ära ja siis on jälle pikk paus.

 • Eneli

  Jummel, mu nimekiri täienes nüüd metsikult! Ma muidu vaatan väga palju filme, kuid aegajalt olen ka mõne sarja haardes. Hetkel siis Pretty little liars´i viimane hooaeg käsil ning eile lõpetasin Project Runway 4.hooajaga, 6 veel vaadata :D
  Super hea postitus ja kindlasti hakka neid veel tegema! Kasvõi räägi neist sarjadest, mis juba lõppenud. Mulle näiteks üldiselt meeldibki just vaadata neid, kus juba kõik või vähemalt mitu hooaega saadaval. :)

 • Sjuteist

  Hetkel listis:

  The 100
  Resurrection
  The Mentalist
  Supernatural
  Arrow
  The Vampire Diaries
  Grimm
  Beauty and the Beast
  Revolution
  Bones -ootame tv3-st uut hooaega
  The Blacklist
  Falling Skies
  Almost Human
  The Musketeers
  Sons of Anarchy
  Falling Skies
  Under the Dome
  Defiance
  Misfits

  Härra vaatab veel:

  Game of Thrones
  Vikings
  The Walking Dead
  The Originals
  Sleepy Hollow
  Agents of S.H.I.E.L.D
  Salem

  Mina vaatan veel:

  Switched at Birth
  Waterloo Road School
  Kodus ja Võõrsil

  Minevikus:

  Heroes
  Robin Hood
  Lost
  Legend of Seeker
  Stargate Atlantis
  Privileged
  The Event
  Knight Rider
  90210
  Betrayal
  Merlin

  üritasime vadata, aga kuidagi ei sobinud: Dexter, True blood

  Ja kindlasti on midagi nimekirjast välja jäänud. Ja siit ommentaaridest saime miskit, mille esimese osa kavatseme vähemalt ära vaadata.

 • H.

  Nii hea on teada, et ma pole ainus, kelle arvates Revenge hooaeg sai väga nõmeda lõpu.
  Ise tegelt ei Olen kõige rohkem sõltuvuses Grey anatoomiast selle esimesest hooajal peale. Tegelt olen üldse väga Shonda Seriaalisede austaja ehk siis ka Cougar Town ja Skandaal. Viimase paari aasta lemmikuteks on ka Melissa and Joey ja Castle.
  Kui jätta seriaalid kõrvale, siis armastan ma ka saateid nagu nt X-factorid. :)

 • mari

  Minu lremmikud Castle, Revenge, Covert Affairs, Mistresses (US) – usun, et see meeldiks ka sulle, Good Wifeja siis igasugu totakad “realityd” – Bacheloret(te), I wanna marry Harry, jne jne

 • Mannu

  Jaa, unustasin eelmise postituse juurde Revenge’i lisada, see on ka väga äge, nii palju bitchimist ja ettearvamatusi! :D Olen kõik osad siiani ära vaadanud, aga kui telkust ka peale satun, ikka naljalt kanalit ei vaheta :D
  Aitäh kirjutamast, sain ka omale Switched at birthi ja Chasing life’i nimekirja, usaldan kommenteerijate maitset! :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga