beebiblogi,  igapäev

Rohkem magneesiumi!

Ma olin eile õhtuks surmväsinud ja jäin oma täies õnnes seetõttu juba miski kella 23-paiku unele, ise lootes, et nüüd hommikuni raudselt kenasti imeilusaid pildikesi silme ees näen. Mis te arvate, kuidas läks? No muidugi, et 00:45 tegin silmad lahti ja unest polnud enam mingisugustki märki!

Kuna ma magneesiumi olen ikka päris tublisti ilusa une eesmärgi nimel võtnud, siis paistab, et sellest pole väga kasu olnud. Öösel siis lugesin kuskilt aga, et rasedana võib magneesiumidoosi päevanormist lausa ületada veidike, kui see vajadus lihtsalt kipub niivõrd suur olema. Kohe tulid meelde vitamiinijoogid, mida raseduse algul ka tööjuures vahel mekkisin kui tundsin, et tahaks midagi värskendavat ent energiajoogid suure ja punase risti all olid. Tookord oli küll eesmärgiks endale foolhapet enamasti igatpidi sisestada.

Igatahes ei pelga ma nüüd natukene rohkem normist magneesiumit tarbida ja ühe suus lahustuva Diasporali pulbri asemel ehk ka hoopis kaks sisse võtta, sest ausalt ka.. öösiti on jube igav juba üleval tiksuda… ja seda ütlen mina, kes ma olen terve elu olnud täielik ööloom. :)

IMG_0664cIMG_0671

2 kommentaari

 • Ethel

  Kusjuures tsitruselisi soovitas mul ämmakas vältida. Liiga palju C-vitamiini viivat kaltsiumi kehast välja ja see võib põhjustada peale rasedust juuste välja langemist. :S

  • Kats

   Eks see ole jah, et osad vitamiinid omavahel ei klapi. Praegu paistab mul enim puudust olevat rauast ja magneesiumist. Rauda tarbides näiteks piimatooteid väga tarbida ei soovitata, sest kaltsium pidavat takistama raua imendumist. C-vitamiin ilmselt siis ei sobi kaltsiumiga, aga samas C-vitamiini kohta ma pole halba kuulnud. Pigem, et klaas apelsinimahla päevas pidavat just head tegema ja paraja koguse andma. Ja too vitamiinijook on ka kõigest tsitrusemaitseline. C-vitamiinisisaldust pole selle pudelil igatahes märgitud. :)

   Juuksed pidavat peale rasedust ka nagunii langema hakkama, sest raseduse ajal laps toodab seda hormooni, mis nad kasvama paneb ja kui laps organismist välja, siis tekib suur selle hormoonilangus, mis tekitabki selle, et juukseid paistab korraga rohkem välja langevat.

   Mulle on nii asju selgitatud. :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga