igapäev,  reisimine

Riias käik, I

Ühel päeval, lõunasel a’al, kui Keio ja Annabel lõunaund magasid, tsillisin ma netis ja täiesti lampi vaatasin Google mapsist huvi pärast, kaugel see Riia Viljandist asub. “Oi, ainult ~220 km, ei olegi eriti palju,” mõtlesin.  Ühtlasi tekkis mul sellega seoses idee, et miks mitte Riiga trippida. Ei ole seal niii ammu käinud. Viimati vist umbes 9 aastat tagasi ja siis ka vaid ülimalt korraks ja mingit Riia avastamist kui sellist ma ei mäletagi.

Esialgse mõtte järgi mõtlesin, et võiks siis hommikul vara minna ja õhtul tagasi tulla, aga teades Keiot ja seda, et ta hommikuti eriti hästi üles ei saa, arvasin, et sellise asjaga ta kindlasti ei nõustu. Kindlasti tuleks siis veidi pikemaks jääda. Seega googeldasin ma niisama huvi pärast ka majutust Riias ja leidsin, et 30-euro eest saab täiesti adekvaatse toa üheks ööks koos hommikusöögiga ja kesklinnas. Naiss!

Nii ma millalgi õhtu poole Keiole oma uit-plaani ette söötsingi ja minu üllatuseks oli ta sellega päri. Ta polnud ka iialgi omapäi Riias käinud ja kuna meil nagunii mitte kui miskit teha polnud, siis oli see parim idee, mis olla sai. Nii saigi tuba Hotell Viktorija’sse (link) broneeritud ja järgmise päeva lõuna ajal Riia poole starditud.

Kui me esmalt Riiga jõudsime, tegime esimese asjana oma öötuppa check-in’i ära. Toaga olime me väga rahul ja ausalt öeldes ei osanud ma oodata, et me lausa KAHETOALISE apartmenti saame, sest broneerisin ma ju siiski ainutl kaheinimese toa. Kuna alla x-vanuste laste ööbimine koos vanematega oli tasuta ja oli ka tasuta beebivoodi võimalus, palusin ma lisanõuetes meile võimaluse korral selle beebivoodi ka võimaldada. Nõnda kujutasin ma ette, et oleme ühes suure voodiga toas, kuhu nurka on pressitud ka beebivoodi ja olemine saab üsna kitsas olema. Aga ju siis just beebivoodi tõttu anti meile lausa kahe toaga tuba? Ei tea. Igatahes oli see tore avastus. Plusspunktid kohale! :D

IMG_5568-1

IMG_5572-1

Googeldasime veidike lähedalasuvaid söögikohti ja läksime sööma ning linnajalutuskäigule. Söögikohtade osas ei olnud meil mingeid kogemusi. Kuna suurem eeltöö oli tegemata ja kõhud olid nõnda tühjad, et pikemalt ei olnud aega netis neid uudistada ka, siis sai üsna huupi valitud mingi pleiss nimega TERRA. Seal sai mingit eriti kahtlast sorti toitu. Sai valida praadi ja wrappi, aga wrap oli külm ja praad oli mage ja kuiv. Ühesõnaga ei jäänud me väga rahule, aga kuna hind oli vaid 4.20 ühel einel, polnud väga kahju ka.

Edasi läksime Riia kesklinna/vanalinna väikesele jalutuskäigule. Jalutasime mööda mõndadest olulisimatest majadest, mis turistidele huvi võiks pakkuda ja ahhetasime niisama Riia miljöö üle. Meile mõlemale oli see eriti meeltmööda. Keiole meenutas Riia veidikene Helsingit ja mulle meenutas Riia hoopis Londonit. Ilmselt seda seetõttu, et läbi linna voolab lai jõgi üle mille on veetud mitmeid ilusaid sildasid. Ilus oli.

Kuna Riiga mineku mõtte peale tulles uurisin ma sealseid vaatamisväärsusi ja majakesi natukene ikka, et mida vaadata võiks, siis sain poole kohaga Keiole ka giidi mängida, sest teadsin natuke üht ja teist mõne asja kohta mainida ja näidata, et näed, see on see ja see on too maja. :D

Ilmateadet vaadates lubati 80% ulatuses vihma, aga meie õnneks polnud olukord nii katastroofiline. Ühe hoovihma saime endale kaela, aga õnneks ei kestnud see kaua ja peale seda oli ilm täiesti talutav. Peaasi, et ei saja, eksole. :)

IMG_5583-1 IMG_5587-1 IMG_5603-1 IMG_5606-1

Väga meeldis meile niisugune paik Läti vabadussamba kõrval, milleks oli Bastioni mägi. See park oli lihtsalt niiii kenasti kaunistatud, et kaunis oli seal jalutada. Aru ma ei saa, miks Tallinn ei suuda endale ühtki ilusat suurt parki rajada. Ühtlasi oli päris mannetu Läti vabadussamba kõrval ette kujutada Eesti vabadussammast. Läti oma näeb ikka palju kenam ja võimsam välja, kui meie oma, mis siin salata.

Don’t get me wrong. Ma pole mingi Eesti heiter, vaid tegelikult hinges ikka väikest viisi patrioot, aga teiste riikide kõrvale on meil vahel lihtsalt nukker võrrelda. Meil võiks ju ka paremini minna. :)IMG_5611-1 IMG_5612-1 IMG_5617-1 IMG_5622-1 IMG_5634-1 Paljude erinevate hotellide ja majutusasutuste KÕIK aknad olid kaunistatud lillekastidega ja see muutis Riia miljöö ainult meeldivamaks ja armsamaks. :)

Majade fassaadid olid imeilusad ja selles vanalinna osas, kus me tuiasime, ei olnud märgata ei ühtki modernsemat majakest. Kõik olid võrdlemisi ühte laadi ja seegi tekitas ainult hämmingut. Mulle nii meeldivad erinevad vanalinnad. Ikka kordades rohkem, kui uudsed klaasist ehitised.
IMG_5643-1 IMG_5645-1 IMG_5646-1 IMG_5649-1 IMG_5655-1 IMG_5657-1

Kui väike ringjalutuskäik hakkas läbi saama, jalad väsinud, kell palju ja väikesel neiul ka uneaeg lähenemas, hakkasime otsima mõnd toidupoodi, kust õhtuks endale hotellituppa mingit nodi kaasa osta. Ega vanalinnas just eriti oodata ei olnud, et kuskil mõni suur Rimi ette hüppaks ja paistis, et enamjaolt olid igasuguste nurkade peal vaid Läti R-kioskid. Lõpuks mulle meenus, et TERRA lähedal oli üks toidupoodi ja seadsime sammud sinna poole.

Poes olin ma natukene pettunud, et igasugust huvitavat Läti manti ei saanud. Mõtlesime, et oleks äge osta mingeid maiustusi, mida Eestis väga ei ole ja neid siis õhtul mugida, aga tuleb tõdeda, et Lätis on üsna sama kraam, mis siin Eestiski. Isegi Kalevi asjad on seal müügis. :D Eks me olime mingis pisikeses nurgapoekeses ka muidugi, aga mis seal ikka.

Naljakaks muutus see poeotsingu ja poeskäigu lugu aga siis, kui me lõpuks oma hotelli juurde tagasi jõudsime, sest reaalselt täpselt meie hotelliukse kõrval oli toidupood. :D ÜKS MEETER oli vaja astuda, et poodi minna ja KUIDAS me küll seda siis ei märganud, kui me ennemalt hotellis käisime. :D

IMG_5665-1 IMG_5666-1

15 kommentaari

 • Mariliis

  Oh, nii äge väike reisike.Ja super head pildid. :)
  Palju selline ettevõtmine maksis?Läksite autoga või bussiga?Et palju sõit maksis ja palju ööbimine? :)

  • Katre

   Ööbimine oli 36 eurot + 4 eurot parkimine hotelli lähedal parklas. Hommikusöök oli hinna sees. Kuna läksime autoga, siis kütusehind tuli ka juurde.
   Ma arvan, et koos ööbimise, kütuse, söömise, poeskäigu ja loomaaia külastusega läks meil umbes 130 eurot.

   Muidugist leidub ka odavamaid ööbimispaiku, kui leppida ühise vannitoaga, ühistubadega või naridega jne jne. :)

 • B

  Ma olen alati kadestanud inimesi, kes oskavad teha nn säästureise. Ma ise mõtlesin ka eelmine nädal, et läheks avastaks Riiat, samamoodi 1-2 ööd. Ja siis kohe loobusin, sest hakkasin mõttes kokku lööma kui palju raha sinna tõenäoliselt meil kulub. Härra jagab lahkelt raha siia-sinna tühjatähja peale ning sinna see kulub. Samas ma armastan alati kaubanduskeskusi külastada ning pean alati eurosid ka sinna jätma. Seega matsin selle plaani üsna pea maha. Aga sinu reisikirjeldust vaadates siis peaksin ma selle vist endale samm-sammult ette võtma, et saada sama lihtsalt käidud ning mitte plaanist kõrvale kalduma :D. Ma lihtsalt satun iga kord ahastusse peale seda kui oleme kusagil käinud ja pangaarvet näen :(

  • Katre

   Ma oleks ka heameelega kuskile ostukeskusesse läinud, aga õnneks suudan ma endale sisestada, et tegelt mul ei ole midagi vaja nii väga, et raha sellele kulutada. Ühtlasi oli pikk sõit niigi Annabeli pärast selline risky ettevõtmine, et tema piinamine mööda keskusi oleks piiride ületamine olnud. :D
   Kõik oleneb muidugi huvidest ka. Hetkel oli meil niisama jalutuskäiks Riias ja loomaaed kavas. Aga kindlasti tahan kunagi tagasi minna ja siis Kalcniemi kvartalit, Andrejsalat ja Laima šokolaadiumuuseumit külastada. :)
   Kvarlat ja Andresjala on kusjuures tasuta, seega soovitan sinnagi niisama jalutama/uudistama minna. :)

   Tõmbasin moblasse mingi booking.com api ka ja Riga guide api, mis näitasid erinevaid kohti, kuhu Riias minna ja mida avastada.

 • Sirle

  Sa kirjutad oma postituses, et miks ei või Tallinn rajada endale üht ilusat parki. Järgmine kord, kui Tallinna satud, siis mine käi Kadrioru pargis ära.
  Tallinn on täis ilusaid parke, kus väga palju keskendutakse just atraktsioonidele, et pakkuda lastele rõõmu.

  • Katre

   Aaaa, issand. Kadriorg ja see pirita kant ei tulnd üldse meeledegi. :D Muidugi on ilus!
   Aga muud südalinna pargid…võiks ju veelgi. :)

 • B

  Kusjuures, kui võrrelda Riiat ja Tallinna, siis tõsi-sellist suurt ja ilusat parki meil ei ole (Kadrioru park siiski tegelikult ju kannataks võrdlust) aga linn ise näeb minu meelest palju ilusam välja. Ma ei tea, kas te käisite vaid vanalinnas ning kesklinnas, aga sealt välja sõites on enamasti hooned räämas ja lagunenud ning miljöö üsna selline, nagu meil Musta-või Lasnamäel. Nukker ja kõle ühesõnaga. Nii, et minu meelest on meie Tallinn palju ilusam linn, kui Riia.

   • Maris

    Riia vanalinn on tõesti kena, aga kui hakata kaugemale sõitma, siis vaatepilt on ikka väga nukker. Majad soditud, lagunevad_(muidugi mitte kõik :D), kõnniteedele on kunagi asfalt maha pandud ja mingit parandamist pole see sellest asjast saadik näinud. Eesti n-.ö magalarajoonid on ausalt öeldes väga viisakad :D Ja õnneks meil vaikselt renoveeritakse ka suuri kortermaju.

  • Neiu

   Nõustun.. Sõitsin ka eelmisel nädalal Riiast läbi ja kui kesklinn oli tõesti kohati WOW, siis äärelinn ja kõik muu oli väga räämas ja masendunud….

  • Katre

   Nägime Stockmanni küll jah, aga oletasin, et seal võib ka hirmus kallis olla (nagu Tallinna Stockis) ja kuna tegu oli budget reisiga, siis ei söandand minna sinna. :D

 • M.

  Kas istutasite rahapuu? Just kirjutasid, et pole üldse raha, et autokooli lõpetada ja nüüd muud kui tripite! Tahan ka :( aga linnareisid on mu lemmikud! Mulle üldse ei istu see Türgi või Egiptuse nädalane puhkus, kus enamasti saab ainult rannas vedeleda…nii meeldib avastada ja jalutada (nt Riias, Pariisis, Roomas jne) :) aga jah Kadrioru park on meil küll kaunis! :)

  • Katre

   Keio sai lõpuks oma haigusrahad kätte (aprillis sai jala kipsi ja augustikuuni haiguslehel). Sellepärast oli vahel eriti nigel ka, et tema palk ei tiksunud peale ja haigusrahad tulid suure viivitusega. Hiiumaal saime käia tänu Keio vanematele.

   Mulle ka meeldib jalutada ja avastada? Keio see eest peesitaks nädala jagu rannas ja jooks kokteile. Seega ma arvan, et kui me kunagi väljamaareisile saame, siis ma pean üksi trippima ja ta peab üksi hotellis passima. :D

   • M.

    Vähemalt midagi head Eesti arvele – asjad liiguvad suhteliselt kiiresti (võrreldes nt Soome või Prantsusmaaga) :) mul õnneks mees ei suuda sekunditki paigal püsida (päevitamine ju nõuab seda) seega “avastamissemu” olemas! :D aga Lätis on mu lemmiklinnas Cēsis! Soovitan soojalt külastada :) mõnus, pisikene (meenutab veidi Rakveret?!) :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga