beebiblogi

raseda isud

Mõtlesin, et paneks kirja ka, milliste asjade järele mul isu on raseduse vältel olnud. Enamjaolt käib kõik hooajaliselt. Avastan ühe hea asja, tahan ainult seda kogu aeg saada, siis tüdinen sellest ja avastan uue asja, jne. Igatahes siiani on sellest must-have faasist läbi käinud järgmised asjad, milleta ma poest lahkuda pole suutnud lugematul arvul kordadel:

 • viinamarjad – raseduse teisel kuul sõin ma neid vist ikka päris hulgi ja kuigi ma lõpuks kuulsin, et see on üks igavene patt ja võib liiga palju lootevett tekitada, ei suutnud ma oma isu kuidagi ohjeldada. Õnneks vett ma täis ei ole ja isu läks mingil hetkel ise mööda.
 • purgifanta – just nimelt sellest pisikesest metalsest plekkpurgist jooduna maitseb see kõige paremini ja raseduse algusest saati olen rämpstoitu söömas käies eine kõrvale klassikalise spraidi asemel valinud hoopiski fanta.
 • hapud kummikommid – eriti meeldisid igasugused laiad ribad, sest need olid minu arust kõige hapumad.
 • õunad – ma pole eluseeksi õunu süüa armastanud. Minu jaoks alati tundunud üks mõttetumaid ja igavamaid puuvilju. Sortidest eelistasin esialgu Goldenit, aga kui need aprillikuus liialt kuldseks ja valmiks hakkasid saama, vahetasin end Granny Smithi lainele. Igatahes rohelised, kergelt hapukad õunad.
 • mahlapulgad – oli siin mõnda aega tagasi ka periood, kus ma ainult jää/mahlapulki sisse lutsutasin. Käisin igasugustes erinevates toidupoodides igasuguseid erinevaid variante kokku ostmas, sest näiteks Prisma valik oli minu meelest suhteliselt kesine. Parima mahlajäätiste valiku leidsin hoopis Kaubamajast.
 • šokolaad – Geisha ja maasikajogurtiga Schogetten vaheldumisi valikus.
 • kohukesed – vanilje Karumseid oli mingil hetkel külmkapp pidevalt täis.
 • Dallase saiakesed – mmm…
 • sügavkülmutatud kirsid – viimase aja lemmik. Ma isegi ei sulata neid üles, vaid just nimelt niimoodi pakist sööngi jääkülmalt, mmmm.

Eks on igasuguseid väiksemaid ühe/paarikordseid isusid ka kimbutanud, aga need varieeruvad juba täpselt nii sama suures ulatuses kui poes pakutavat kraami on. :)

2 kommentaari

 • Krissumissu

  mäletan seda õnnist aega veel, suu matsus aina hea ja parema järgi. Kummikommid olid ühed neist (mõnusalt keemait täis, eks aga seda parem), rämpstoitu jumaldasin ja coca käis alati selle juurde. Paar korda coca lausa päästis mu elu, kuna mul oli väga madal vererõhk, tegelikult olen lausa hull coca vastane ;) Päevas kilo maasikaid oli tavaline nähtus. viinamarjadest toitudin esimesed 3 kuud, kuna ma muud süüa ei saanudki, oksendasin muu toidu välja. Minu teada viinamarjadega pidavat olema see värk, et lõpupoole ei soovitata, kuna palju glükoosi kasvatab lapse lihtsalt suureks ja raske sünnitada suurt last, vat ei tea kas tõele ka vastab.

  • kats

   Eks kõik oleneb kehast ka, ma arvan. Minul näiteks üsna kiire ainevahetus terve elu olnud ja seega pole kunagi millegi liialtsöömisega probleemi ka olnud. Mõnel aga kindlasti jääb see liigne puuviljavesi kiirelt organismi.
   Aga jah, üldiselt pea kõigil rasedatel isutab vist ikka puuviljade ja värske kraami poole ja naljakas täitsa, et see võib nii palju paha tekitada. :P

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga