beebiblogi,  Fotograafia

Nupsule Nupsid jalga!

Mõnda aega tagasi oli ühel pildil märgata Annabeli jalas NUPS mähkmeid ja nii mõnigi on huvi tundnud, et kuidas see eestimaine toodang siis kah on.. et kas on asjalik või mitte. Kuigi ma olen enamjaolt siiski ühekordsete mähkmetega harjunud ja neid on minu arust natuke mugavam kasutada, siis julgen ma NUPSe ikkagi ka kiita. Esiteks olen mina õhinas juba nende mähkmete niiöelda brändinime peale, sest see on lihtsalt nii armas. Kes ei tahaks oma nupsikule just nimelt NUPS mähkmeid jalga panna, eksole. Teiseks on neil nii ilusad värvilised-mustrilised mähkmed ja kolmandaks kõige põhilisem – need tõesti teevad oma töö hästi ära.

Mul ei ole korduvkasutatavaid mähkmekatteid eriti palju. NUPSe on mul ainult kaks tükki. Ühed püksid on trukkidega kinnitatavad ja teised krõpsuga. Siinkohal meeldib mulle rohkem krõpsudega kinnitatav, aga see võib olla ka sellest, et need meenutavad ühekordsete mähkmete kinnitamist ja selline kinnitusviis on mul lihtsalt rohkem käpas ja võtab vähem aega. Trukkide kinni surumine võtab rohkem aega ja mulle tundub ka, et neid ei saa nii hästi keha järgi kokku trukkida kui vaja oleks, kuigi jalas püsivad mõlemad variandid sama kenasti.

Mähkmekatted on tehtud veekindlast, ent hingavast PUL (polüuretaan laminaat) kangast ja minul on need tõesti läbi lekkinud vaid ühe korra, kui Annabel 3 tundi magas ja mähe nii kaua all oli, et ta sinna ikka mitu korda lasta jõudis. Ma ei tea täpselt mitu korda seda siis oli, aga tulemus on näidanud, et 1-2 pissi peab  mähkmekate ilusasti kinni. Seetõttu ma kodust väljaminnes ei olegi julgenud veel katsetada, kuna ei taha riskida sellega, et hiljem kuskilt läbi imbuks. Mul ei ole veel päris selge see, millise graafikuga või millal tal häda lihtsalt on. Et kas peale sööki või enne või tund pärast jne. :D Aga koduses kasutamises on mugav ja kuna puuvillane kangas tundub niikuinii hingavam kui ühekordne mähe, siis on see kindlasti palju nahasõbralikum.

Mähkmesisusid on mul rohkem ja NUPS saatis mulle testimiseks kõik nende 4 erinevat varianti, kuhu kuuluvad mikrokiudfroteest ja bambusest mähkmesisu ja nelinurkne marli- ja bambusmähe. Nende mikrokiudfroteest mähkmesisu on väga meeldiv selle tõttu, et see ei ole üleni selle mikrokiudfroteega, vaid see pool, mis lapse naha vastu jääb, on kaetud pehme puuvillase kangaga (sest mikrokiud ei ole naha vastu väga hea ja võib nahka kuivatada). Mulle on siiski rohkem meeldima hakanud bambusviskoosist mähkmesisud, kuna minu arust om imavus palju parem ja väidetavalt peaks bambus hea boonusena olema ka nahasõbralikum ning sobima ka allergikutele.

Kõiki neid mähkmekatteid ja -sisusid soovitatakse pesta kuni 60 kraadi juures ja mitte kasutada sealjuures pesupehmendajat ega -valgendajat, kuna need rikuvad materjali veekindlust. Tähtis on ka meeles pidada, et parima veekindluse saavutab kangas pärast paari pesu ja tõesti on ka see olnud märgatav. Mähkmekatted kuivavad ka ülimalt kiirelt ja seega mina ausalt-öeldes hetkel ei olegi tundnud puudust hunnikutes mähkmekatetest. Kui mähkmesisu korralikult vahetada võimalikult kohe pärast selle märgumist, siis ei saa mähkmekate ise üldse märjaks ja piisabki vaid mähkmesisu vahetamisest, väljaarvatud juhul kui seal sees suurem laadung tahkemat kraami on. Muidugi aga kui kasutada ainult pestavaid variante, siis peaks selleks ajaks, kuni osa asju pesus on, olema võtta puhtad ja kuivad, seega peaks neid ikkagi mõni paar rohkem olema.

NUPSide puhul meeldib mulle ka see, et neid saab valida kolmes erinevas suuruses: S, M ja L, mis oleneb siis lapse kehakaalust. Kes mäletab, siis ma kunagi tellisin näiteks ebayst mingisugused mähkmekatted ja need on minu arust näiteks küll üüratult suured. Muidugi on nad universaalsed ja neid saab trukkide abil sättida parajaks, aga jalas jäävad ikkagi massiivsed. Annabelil on hetkel kasutuses NUPS M-suuruses mähkmed, mis on mõeldud 5-9kg kaaluvatele lastele ja need istuvad tema jalga kui valatult. :)

Minu väike nups oma Nupsides:IMG_5569c IMG_5532c IMG_5549c IMG_5586c IMG_5564c

9 kommentaari

 • Sips

  Ilusad! Ja nahale kindlasti kasulikumad ka kui need naftaproduktidest pampersid. Kas on plaanis pestavate mähkmete kasutamist suurendada ka? :)

   • Katre

    Esmakordne väljaminek on korduvate puhul suurem jah. Ostad laari ette ära, aga kui mõelda, et sa aasta aega mähkmeid kasutad, siis nii pikas perspektiivis peaks ikka odavam kokku tulema.

   • Age

    Ma olen 3 last mähkmevabaks kasvatanud ja see arvutus on seal naeruväärne :D Mis mõttes korduvaid kulub 2-3 aastat ja riidest 1-2 aastat. Ühtede riidest mähkmetega ei saa algusest lõpuni, neid läheb 3 erinevat suurust, seega vähemalt 300 euri + pesemisele kuivatamiselele kuluv. Alati ostetakse lisaks veel ka ühekordseid mähkmeid, sest riidest mähkmetega kodust eemal olles ja öösiti pole mugav. Ühe riidest mähkme raha eest sain ma osta 1,5 pakki mähkmeid. Mähkmeid kulus algul 2 pakki kuus ja lõpus jagus pakist kaheks kuuks, kui mitte pikemaks. Enamus lapsi hakkab potil käima 1,5-2 aastaselt.
    Kolmanda lapsega väga tõsiselt kaalusin riidestmähkmete kasutamist aga tõesti see ei tundunud kuidagi ära tasuvat. Ma pole lihtsalt nii rikas. Kaalusin ka marlide kasutamist aga ei leidnud selliseid mähkmekatteid, mida iga pissiga välja vahetama ei peaks, kõik läksid märjaks. Ise tõesti ostma ei hakanud, et katsetada aga uurisin kasutajatelt.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga