Söök&Jook

Naturata viljakohv

Mina kui väga kohvikauge inimene ei olnud viljakohvi olemasolust mõnda aega tagasi üldse teadlik. Teada sain sellest ükskord Biomarketi facebooki lehe kaudu teada ja kohe tekkis ka huvi. Veidikese googeldamise teel sain ka teada, et viljakohvi vist pakutakse lasteaedades ka mingi aeg lastele, aga mina ju lasteaias ei käinud, nii et mina pole enda mäletamist mööda viljakohvi ealeski suu sisse saanud.

Üldiselt mulle kohvi maitse väga meeldib, aga stabiilesse igahommikusesse kohvisõltuvusse pole ma langenud, sest kofeiin ei paista mind eriti üles äratavat ja teeb kohati hoopis unisemaks. Viljakohvi üks suurimaid erinevusi oakohvi ees on nimelt see, et ta ei sisalda kofeiini ja on oakohvi tiba tervislikum alternatiiv (gluteenivaba!). Seega sobib seda suuremates kogustes lürpida ka raseduse ja imetamise ajal. Ja maitseb ikka nagu üks hea kohv maitsema peab.

Kirjutasin siis Biomarketile ja uurisin veidike lisainfot just Naturata lahustuva viljakohvi kohta. Eriti paelusid mind huvitavad maitsekohvid Chai & Chill ja Vanilla & Love. Veidi aega edasi ja varsti oligi mu postkastis väike ümbrik tootenäidistega.

IMG_3073c

Osta saab neid kõiki Biomarketi kauplustest ja lisan juurde ka hinnad, kuna e-poodi neil kahjuks ei ole. Proovipakendeid saab kauplusest samuti osta ja need on siis sellised ühe tassitäie pakikesed.

Getreide Kaffee maitses kui kõige klassikalisem kohv ja seega on see minu jaoks täitsa midagi, mida võiks endale koju ühe purgikese varuda. Seda on saadaval ka filtrikohvina.
Hind 5.90€/100g ja proovipakend 0.30€/2,5g.

Spelt Coffee sobib paremini neile, kellele meeldib tugevama ja kangema maitsega kohv ehk siis neile niiöelda suurematele kohvisõpradele, kes mõrkja kohvi maitsega harjunud end soovivad ehk hakata kofeiinivaba kohvi tarbima.
Hind 6.20€/75g ja proovipakend 0.24€/2,5g.

Naturata magus- ja maitseainetega kohvisegudele pole enam omalt poolt vaja suhkurt või muud magustajat juurde segada. Samuti võib neid vastavalt soovile lahustada kas 200ml veega või ainult piimaga.

Cappuccino maitseline oli samuti klassikalise cappuccino maitsega, veidi magus ja samamoodi võiks köögikapis igapäevaseks kasutamiseks minul olemas olla.
Hind 7.25€/175g ja proovipakend 0.60€/12g.

Chocolinot mekkis täitsa nagu kakao või kuum šokolaadijook. Ometi on ta hoopis kakaomaitseline kohvijook kui nii võib öelda.
Hind 7.25€/175g ja proovipakend 0.60€/8g.

Vanilla & Love on kerge vanilje lõhna ja maitsega kohv ja kuna mulle vaniljeekstrakt väga meeldib, oli see kohvi maitse minu kolmas lemmik. Küll aga nagu nimestki oletada võib, on tegu sellise magusatlaadi kohviga.
Hind 4.85€/90g ja proovipakend 0.60€/10g.

Chai & Chill sisaldab oma koostises ingveri- ja kaneelipulbrit ja meenutas seega mulle nii oma maitselt kui lõhnalt värskeid piparkooke. See oli minu jaoks ka kõige vähem maitsev, aga ma tegin teda ka veega. Kui pulbrit hoopis 200ml piimaga segada võib maitse hoopis mahedam ja mõnusam tulla.
Hind 4.85€/90g ja proovipakend 0.60€/10g.
IMG_3094c naturata1

Kui palju kohvi teie tarbite ja kas teete seda kohvi maitse või kofeiinivajaduse tõttu? :)

15 kommentaari

 • Gätlin

  Meil maal talupäeval pakutakse rukkikohvi, mida eestis poodides tegelikult saada ei olegi. Vähemalt minule pole silma jäänud. Hea asi selle juures on see, et rukkikohvi ei sisalda kofiini. Mõnusalt kange aga mina, kes ma muidu joon kohvi piimaga, rukkikohvile küll piima panema ei pea. Rukkis röstitakse ja siis pannakse sellisesse purustajasse. Lastele meeldib tavaliselt selle käiaga keerutada ja purustada ning siis tehakse sellest kohvi nagu purust ikka kohvi tehakse.

 • Kadi

  Ma joon ainult ühte sorti kohvi ja see on Jacobsi lahustuv oranzis pakis kohvilaadne asi, purukohvi ei joo üldse ja teiste kohvilaadsete toodete maitse on samuti vastu hakanud. Küll aga mäletan, et lapsepõlves sai viljakohvi vanaema pool joodud küll ja isegi maitses.. ehk peaks oma vana hea lemmiku taas ülesse otsima :)

 • Maria

  Üks-kaks tassi päevas head kanget kohvi.. Ei teagi, miks ma seda teen.. Kui teinekord kohvi pole siis on selline tunne nagu söltuvusnähud tekivad.. :D Imelik? :D

  • Katre

   Tavaline asi. Mul ka vahepeal nii kui mitu päeva järjest joon kohvi ja siis järsku otsa saab. Uut ei viitsi ka osta või ununeb ja siis mõnda aega jälle pole meeles, aga kui jaole saan, siis tahaks jälle kogu aeg seda maitset tunda. :D

 • Kats

  Minul näiteks soovitati rasedus aeg just täiesti tavalist puru kohvi juua kuna mul oli vererõhk madal. Aga minu meelest ei aidanud see küll midagi. Hommiku kohvi sõber olen küll aga kui ei joo ei juhtu ka midagi. :) Aga seda viljakohvi peaks täitsa proovima :)

 • Kaisa

  Kuidas saab rukkist tehtud kohv olla gluteenivaba? Ma küll ei tea selle viljakohvi valmistamise tehnoloogiat, aga gluteenivaba rukkis on siiski teaduslik utoopia niipalju kui mina tean.

  • Katre

   Nagu ma nüüd juurde uurisin, siis ainult Classic (Getreide Kaffee) filtrikohv sisaldab gluteeni. Ju siis lahustuvat kohvipulbrit valmistatakse siiski teisiti ja saadakse gluteenist lahti. :)

 • birgit

  Out of topic – vōiksid rääkida, kas lasid oma beebi vaktsineerida ja kas kohe need vastsündinu haigla omad jne. See vaktsiini teema ajab nii segadusse ja ei oskagi seisukohta vōtta üldse.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga