beebiblogi,  igapäev

Näputoiduga alustamine

Kuigi näputoiduga soovitatakse alustada alates 7.elukuust, siis mina tasapisi juba teen sellega algust – lapse peal muidugi, mitte enda. Mina ammu oskan käest süüa, aga Annabelil on juba 3 hammast lõikunud ja neljanda, taas ülemine esihammas, nurgake ka paistab. Mis seal enam siis oodata. Inimesel on omal hambad suus, et natuke krõbistada ja hammustamist harjutada. Olen talle teinekord niisama päeva jooksul vahel maisipulka järada andnud. Nendega on see hea asi, et need on suussulavad ehk nii kui süljega kokku satuvad, siis muutuvad pehmeks ja tegelikult seal väga mingeid suuri tükke hammustada polegi nagu võimalik. Vähemalt seda ta veel päris ei oska.

Organix porgandipulgad on päris mõnusa maitsega. Nad on nagu natuke magusad nagu maisipulgad ikka, aga samas see porgandipulber või asi seal peal on ka natuke soolakama maitsega. Soola sinna muidugi lisatud ei ole. Igatahes täitsa mõnus snäkk. Käes on neid ka mugav hoida, aga kuna Annabeli käed veel eriti professionaalselt ei opereeru, siis need viimased otsad, mis pihku jäävad ja suhu ei ulatu, kukuvad lõpuks lihtsalt kuskilt vahelt maha. :D

Ühtlasi sain ma lõpuks aru, et ma vihkan seda Tommee Tippee pudipõlle, sest see on nii jäik ja minu arust jäi see talle aina ette. Samuti ei läinud see oma jäikuse tõttu talle päris ilusasti lõua alla ja pool toitu pudises lõua ja põlle vahelt ikkagi riietele. Seda ma igatahes enam vist eriti ei kasuta – võib olla kunagi hiljem kui paremini sobib. Ostsin talle eile uue, sellisest kilejamast materjalist põlle lihtsalt, mille ka tasku ees aga mis nii jäik ei ole.

Eile poes käies nägin müügil ka juba arbuuse ja maasikaid. Ühe arbuusi panin korvi ka ja see maitses täitsa suurepäraselt nii varajase aja kohta. Mõni nädal tagasi sai Annabelile muretsetud ka see võrguga puuviljasöömise-vidin vms ja nõnda ma eile õhtul talle ka sinna sisse natuke arbuusi lutsutamiseks panin. Ma ei tea, kas talle maitses arbuus või meeldis lihtsalt midagi lutsutada, aga rahule ta jäi. :D

Kogu selle näksamise teema juurde võib ka mainida, et eile õhtul olid mu nibud üliiivalusad, sest Annabel otsustas aina hammastega mind haarata, nii et ma reaalselt karjatasin voodis iga kord, kui ta seda tegi. Loodan, et see oli ainult eilne jamps, sest ei tahaks küll veel imetamist lõpetada. Samas aga on ta tegelikult pool aastat kenasti ainult rinda saanud, nii et eks näis. Ei oleks katastroofiline ka iseenesest see lõpetamine, kui ta mind edasi näksata otsustab. Veel täna hommikulgi, kui duši all käisin, siis veejoa all olid nibud (kas neile vähem kohatut nimetust ei ole? :D) kergelt tundlikud just nagu alguses imetamise alguseski.

Video on hästi tsips kiirendatud, sest muidu oleks liiiga pikk saanud ja ärge unustage võimaluse korral kvaliteet ka paremaks panna. :)

IMG_6646c IMG_6667c

14 kommentaari

 • Sigrid

  Arbuusiga soovitan natuke ette vaadata. See sisaldab selliseid happeid, mis võivad naha täpiliseks ajada. Kui see juhtub siis tasuks veidi aega mitte proovida. Ma ise alles millalgi andsin ka proovida arbuusi ja siis uurisin, et kas üldse sobib sellises vanuses anda. Soovitati vist alates 8sandast kuust. :)

  • Katre

   Ega ma sellest tal kõhtu täis ei söötnud sessuhtes. Lasin natukene läbi võrgu lihtsalt maitsta ja lutsutada. Eks vaatan siis nüüd, kas tulevad mingid punnid või ei.
   Päris palju neid asju muidu, mida ei tea kas tohib või ei tohi anda jne. Näiteks porgandit peetakse tugevaks allergeeniks ja et ka ei sobi esimeste toitude hulka, kuigi samas päris paljud annavada porgandit ikkagi just esimestena. :D

   • Sigrid

    Arbuus pole allergeen vaid need happed pidid tekitama lihtsalt ise punne vms. Igaks juhuks hoiatasin, et sa ei ehmataks nende täppide peale :)

 • Jana

  Huvi pärast küsin- mitu grammi seda nn põhitoitu (kõrvits, kartul jne) annad? Ma koguaeg mõtlen kas 60g vähe või palju :D toidust inffi leiab ja algseid “üks-kaks lusikatäit” ka, aga asi sellega minu otsingu tulemustes kahjuks piirdub :(

  • Katre

   Lisatoitu ikka, mitte põhitoitu. ;D
   Ma ka umbes nii 60g vist. Kui uue maitse võtan ette, siis annan 2-3 lusikatäit ja kui paistab päeva jooksul, et midagi viga ei ole, siis järgmisel päeval annan nii palju kui soovib. Siiani ongi ta ~120g potsikust mingi pool korraga kõige rohkem tahtnud. Kui tahaks rohkem, annaksin rohkem. Ma nii aru saanud, et laps ise keerab pea ära kui enam ei taha või ei ava suud vms. Huvi kaob mujale kui toidule. :)

   • Jana

    Ma mõtlesingi seda lisatoidu nö lõunasööki :D ei oska seletada :D lisa alla ju lähevad muud pudrud ja nännid ka :)

 • anni

  Proovige kamapalle ka, pane ta ette kandikule need ja siis las ajab näppudega taga, esialgu kndlasti ei saa kätte ja ei oska suhu panna, aga kiirest õpib ära, väga hea motoorne tegevus ka, mu laps hakkas ka neid 6-kuuselt sööma :)

  PS. Kui mu lapsel esimesed hambad tuli, siis ta hammustas ka, nii ikka, et veri väljas, aga keela oma last kui ta nii teeb ja ikka tõsise keelamise häälega, laps lõpuks ikka sai aru, et nii ei tehta :)

 • p

  Me tegime ka näputoitumist. Alustasin porgandist, lillkapsast ja brokkolist. Aurutasin need ära. Täitsa hästi sobisid.

 • Sandra

  See põll on tegelikult väga hea, sest ta on ikkagi püsiv ja hästi kergelt pestav. Annabelile jääb see ette, sest tal on see laud ka nii näos. Ma võin öelda, et kui ta on natuke suurem ja see laud alati ees pole (kuskil külas vms), siis on see põll märksa meeldivam :)

  Ja need porgandipulgad on mu lemparid. Miks oo miks pole neid selliseid krõpsude hulgas ja natuke mõistlikuma hinnaga (noh lapse paki kohta normaalse Eesti hinnaga, aga ise sööks ju rohkem), sööksin neid hästi hea meelega!

  • Katre

   Kui isegi mitte söögitoolis olen seda põlle proovinud, siis ta praegu on lihtsalt sellises käperdamise faasis ikkagi, et hakkab seda põlle kiskuma ja suhu toppima ja sellega mängima. Mind häirib. :D Loodetavasti jah, kui ta vanem on, siis läheb ikka asja ette.
   Aga igast maisipulkasid on ju müügil küll? Need magicsticks vms. A need vist küll sellised magusamad, aga samas peab ju leiduma suurtele ka. Kui ei leidu, siis näed – äriidee! ;D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga