igapäev

Naistega peole? Never again.

Ei teagi kohe, kust alustada eilse päeva kokku võtmist. Ehk sellest, et ööl vastu reedet Annabel natuke pullis ja ei maganud üle pika aja oma imeilusat ööund? Nimelt ärkas ta üles kell 3, kell 5, kell 7 ja kuna niisugune režiimimuutus tuli ootamatult, ei suutnud ma end sugugi tema ärkamiste vahel välja magada. Päeval oli veel plaan, et sõbrannad tulevad ka külla, seega päeval koos temaga magamine oli ka välistatud. Igatahes olin üsna magamata ja pahases tujus kui hommikul ärkasin.

Õhtune plaan oli minna sõbranna sünnipäeva tähistama ja ma mainisin siis sõbrannale, et ma päris 100% kindlalt ei luba, et ma tulen. No just seetõttu, et ma olin ikka üliväsinud ja ei teadnud ju aimata, kuidas ma end õhtul tunda võin. Õhtul ma siiski mõtlesin, et kui mul võimalus minna on (Keio ema tuli meile ööseks), siis võiks seda ju ikka ära kasutada. Tegin end ilusaks ja ikkagi läksin.

Alguses istusime Patricku pubis ja tegime mõned ringid jooke. Minu arust oli väga tore ja mul oli väga hea meel näha oma sõbranna sõbrannasid, kellest ma nii palju kuulnud olin ja keda mitte kunagi näinud (no sest ma olin aasta otsa ju veits teisel lainel). Nad jätsid mulle väga toredate inimeste mulje. Edasi läksime me mingi aeg siis Prive’sse ja seal nood “sõbrannad” hakkasid kahekesi minul ja mu sünnipäevalisest sõbrannal eest ära jooksma. Alkohol + ülendatud emotsioonid ja mu sõbranna oli nutmapuhkemise äärel ja ma ei saanud sugugi mainimata jätta, et “Eriti head sõbrannad sul.”

Istusin siis sõbrannaga klubi suitsukas ja lohutasin teda. Tuli ilmsiks, et mu sõbranna sõbrannadel oli minu vastu mingisugune seletamatu biif ja nad järsku vihkasid mind südamepõhjast. Jäi mulje, et nad sundisid mu sõbrannat justkui valima minu ja nende vahel. Kui ma julgesin ühele neist öelda, et “Kuule, sa käitud üsna nõmedalt ja katsu nüüd vähe inimlikum olla,” läks too leili ja kukkus vastu hüppama. :D

Kui mu sõbranna siis seletas, et see on tema sünnipäev ja ta tahab, et me kõik läbi saaks ja ilus õhtu tuleks, ütles too pihv veel, et kõik inimesed ei sobigi omavahel. Ma aga ei saanud aru, kuidas ta saab midagi sellist öelda, kui ta mind ei tunnegi ja pole minuga põhimõtteliselt mitte üht sõna vahetanud? Oh well, ega mul polnud ka lõpuks tõesti enam isu inimesest midagi head arvata. Üks asi, mis neid minu suhtes skeptiliseks olevat muutnud, oli ka see, et ma päeval sõbrannale ütlesin, et ma võib-olla ei tule. “Issand, selline sõbranna sul või? Tite pärast jätaks tulemata?”

Erinevalt nendest ei tahtnud mina oma sõbrannat lapsikult seltskondade vahel valima panna ja olin nõus ise sammukese tagasi astuma. Siinkohal tahaks mainida, et üks tsikk oli lausa 26-aastane, seega on eriti kurb, et ta käituda ei osanud. Kuna klubis olid ka veel kaks minu sõbrannat, mõtlesin, et lähen hängin siis nendega ja sünnipäevaline saab oma lapsikute sõbrannadega rahulikult ilma minuta pidutseda. Olin suitsuruumis seda lasteaiadraamat umbes 30 minutit talunud ja läksin siis tantsuplatsile enda sõbrannasid otsima. Paraku olid nemad selle ajaga end juba mingitele kuttidele selga määrinud ja üsna pilditud, seega otsustasin täitsa tulema tulla. :D

Kallistasin tugevalt oma sõbrannat, ütlesin talle, et armastan teda ja et tema edasi pidutseks. Rääkisin dramaatiliselt, kuidas olen nõus end ohverdama ja et kuna mina ei saa ju enam nii vabalt pidutseda, siis ta peakski valima hetkel need inimesed, kellega ta seda teha saab. Olin juba taksoga poolel teel koju, kui sõbranna helistas, et tal ka polnud isu enam nendega peole jääda ja läks koju.

Täna analüüsisin ma päris pikalt eilset õhtut ja mulle ausalt öeldes ei mahu siiani pähe, mis viltu läks. Algsel istumisel oli kõik super ja peole jõudes keerasid kaks tsikki lihtsalt lampi ära. Jõudsin järeldusele, et asi sai olla ainult mingisugusest naiselikus armukadeduses ja kui ma oma sõbrannaga rääkisin, arvas seda temagi. Nimelt olin mina ju oma sõbrannaga üle pika aja peol ja ta tahtis väga minuga koos olla. Ju siis kaks teist sõbrannat kukkusid naiselikult solvuma, et ühtäkki ühel õhtul nemad enam maailmanabad ei olnud. Viga aga oli selles, et maailmanaba oleks pidanud olema ikka sünnipäevaline.

Öösel koju jõudes olin ma nii veendunud, et ma enam ei viitsi ainult naisteseltskonnaga peole minna. Ühe sõbrannaga, jah. Kahe sõbrannaga, kes omavahel ka läbi saavad, samuti veel võib, aga rohkem, hell no! Miks alati ühed jooksevad teistel eest ära ja keegi jäetakse üksi? Üks ei salli teist ja teisele ei meeldi eriti kolmas. Samuti ei möödu pooled peod selleta, et keegi nutma ei puhkeks ja kogu oma elu alkoholijoobes lahkama ei hakkaks.

Võib-olla asi selles, et liiga palju naisi karjas lihtsalt ei toimigi. Võib-olla ma lihtsalt saan poistega paremini läbi (olen tegelikult terve elu saanud). Võib-olla lihtsalt tuleb tõdeda, et poistega on pidu huvitavam panna. Vähemalt minul ei ole nende seltskonnas eales mingit lapsikut draamat tekkinud. :)a67cd30c8ac411e391a1124f5236c9e2_8

18 kommentaari

 • Kairit

  Sellepärast mulle ei meeldigi enam ammu klubis käia, ei käinud vahepeal kka päris kaua aega ja kui siis paar korda sai käidud siis ausaltöeldes ega sel ajal kui ei käinud ei jäänud ka lma millegist. Alati mingi draama ja ülejoonud inimesed kes napakaks muutuvad.

  • Katre

   Seda küll.. aga pidu iseenesest oli hea. See muusika (hauss) oli täpselt minu maitsele ja mõnus oli end õõtsutada.. kuigi ma seda eriti kaua teha ei jõudnud ja pool pidu (nagu tihti ikka) kuskil suitsuruumis asju ajasin. :D

  • Katre

   Sellist ärakadumist tuleb teinekord ikka ette, et plaanid muutuvad peo käigus jne ja sellise asja pärast eriti sõbrannadega pikka viha ei pea, aga no reaalne eest ÄRA JOOKSMINE on nii lapsik. :D
   Ilusat pidu sulle. :)

 • Maali

  Täpselt selliste asjade pärast mul sõbrannasi polegi :D. Kah eluaeg poistega paremini läbi saanud, ja no kui mingi ajajärk tekkisid “sõbrannad”, siis tahtsin peaga vastu seina joosta. Olen ülirahul oma hunniku sõpradega ning 1-2 sõbrannaga, igasugune eest ära jooksmine ja selja taga rääkimine on välistatud.

 • miiu

  eest ära jooksmine… how very klassiõhtu :D mis mõttes, kuidas sul õnnestus selliste otsa kukkuda. ometigi täiskasvanud ju, ei?

 • miiu

  aga seda peab küll ütlema, et mul oli just eelmisel nädalavahetusel sünnipäeval terve korteritäis täiesti FANTASTILISI naisi, keda kõiki mul on au sõbrannadeks nimetada. nii et tuleb ikka valida osata, mitte ainult peaga vastu seina joosta. ;)

  • Katre

   No need tsikid ei olnudki seal peol ju minu sõbrannad, nii et ma ei oska kommenteerida. :D
   Üldiselt minu sõbrannad on ka sellised, et isegi kui ma nad kõik kokku kutsun ja nad kõik omavahel üksteist ei tea, siis ma saan kindel olla, et keegi mingit jobu ka mängima ei hakka ja solvunult eest ära ei jookse kellelgi. :D

   • miiu

    mhm sellest ma sain aru, ma siin ühele eelmisele kommenteerijale vastasin rohkem :D eest ära jooksmine on küll täiesti priceless, ma pole sellisest asjast kümme aastat kuulnud juba :D

 • Mari

  Mul ka ei ole selliseid sõbrannasid kes minema jookseks , Aga see eest mul sellised sõbrannad kes igal baaris käigul pidid kaklema , vahet pole kellega mehega või naisega .
  Endalgi paar korda juhtunud mõnele kanninäpistajale korralikult virutanud , aga pole ise kunagi alustanud .v.a ükskord garderoobi tädiga.. .

 • Svea

  ma tahtsin ka selleni jõuda, et pead valima oma seltskonda hoolikamalt lihtsalt. :) ka suur seltskond võib tore olla ja keegi ei hakka üksteist taga bitchima või eest ära jooksma ;)

 • ggerda

  Ma lugesin ja naersin – vean kihla, et nendel “sõbrannadel” endal lapsi pole? Ma arvan, et hea oli selline käitumine – su sõbranna nägi ka nende teisi külgi ehk.

 • Maali

  Sõbrannadest..
  Käisime suvel kruiisil, läksime kohe sellise suure seltskonnaga, et kõik kutsuvad kõiki, keda tahavad jne. Kutsusin mina ka siis oma sõbranna ja eksi-õe. Teises kajutis olid minu teised neli sõbrannat ja see, mida neist üks hakkas korraldama- ma mõtlesin, et vihastan end seaks. Algul üritas ta veel kuidagi minu kajutis-minu sõbrannat solvata, aga kui vaatas, et see ei ole väga edukas tegu hakkas lihtsalt eirama ja nii me rootsist tagasi sõitsime, et kordagi ma neid ei näinud :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga