igapäev,  Ilu&Mood

My spring/summer hair 2015

Aaah, ma olen peaaegu täiesti magamata ja ma ei saanud täna öösel üldse und. Olen reaalselt viimased kolm päeva AINULT google’is ja pinterestis erinevaid juukseid vahtinud ja lihtsalt nii kui silmad kinni panin, nägin silme ees igasuguseid soengu-värvivariante ja aina üritasin genereerida, mida ma hommikul juuksurile ometi ütlen. Päris nii ju ka ei taha, et ou tee mulle, mis heaks arvad. :D Eriti kui minna juuksuri juurde, kelle juures sa varem käinud ei ole ja kelle nö tase ja oskused ei ole teada.

Kõige rohkem aga täitusid mu kinnised silmad ikka lillakate toonidega ja ma ei suutnud vastu panna. Kui ma juuksuritooli istusin, küsis juuksur mult “Teeme siis erinevates toonides pruuni, jah?” (aega kinni pannes ma midagi sellist mainisin, et tahan). Vastasin “Ma ei teagi…” ja juba juuksur ohhetas vahele, et oh no not again. Ühesõnaga paistis, et väga paljud kliendid ei tea täpselt, mida nad tahavad ja seega on juuksuritöö vist üsna raske. :D

Seega tundsin, et ma pean ikka päris kindlalt ütlema, MIDA ma tahan, et mitte lõpetada jumal-teab-mis-soenguga, nii et pikemalt kõhklemata ja täiesti hetkeajendil, ikka lilladest toonidest inspireerituna, võtsin ma oma telefoni välja, näitasin talle seda pilti ja ütlesin, et teeks hoopis mingeid selliseid toone, mitte ainult pruune.

Ehk siis üldiselt võiksid juuksed olla tumepruunid, et väljakasv häirima ei hakkaks, ja seal vahel võiks olla lillasid salke/triipe ja vasevärvi triipe. Kui ta mulle suure värvimapi ette tõi ja palus, et ma näitaks mis värve ma täpselt mõtlen, ehmatas ta esiargu selle oranzika vase tooni peale ära. Et kas ma ikka olen kindel. Aga olin kindel. Pildil ju selline toon on ja mitte grammivõrdki hele blond või valge, vaid kuldne-punakas vask. Nii jäi.

Ja appii kuidas ma olen lummatud sellest, kuidas need toonid omavahel kokku mängivad. Lilla ja oranz, juustes, super! Juuksur oli ka sellest lõpuks lummatud ja ütles, et nii kihvt tulemus sai. Sai ka otsustatud, et kui peaksin järgmisel korral tagasi minema ja sama nõudma, siis üritame lillat tooni natukene heledamaks teha ja paneme vasetooni aga julgemalt juurde. Hetkel sai natukene tagasihoidlikumalt tehtud, aga ikkagi, tulemus on nii super. Eriti hästi tuleb kogu see kooslus esile päikese ja tuule käes ja siis see vask ja lilla omakorda tekitavad veel kokku punaka/roosaka läike ka jne, aaah, nii äge!^^IMG_3205-1

Aga ega toas, kui aknast valgus peale paistab, ka midagi viga ei ole. Nii tulevad paremini esile pigem vasetooni salgud ja ikka on nii vinge! ♥IMG_3171-1

Juuksurile tahaksin ma suuuuuure-suure pai teha esiteks noh selle eest, et ta need värvid tõesti kenasti mu juustesse miksida oskas ja teiseks selle eest, et ta kordagi mu katkiste juukseotste üle ei nurisenud. Katki olid nad nata küll, ja kuivavõitu, jah, aga ta nõustus sellega, et pikad juuksed on ilusad ja kuna nad mul täiesti heinad ei ole, siis las nad aga olla pealegi pikad edasi.

Mingi mõne sentimeetri lasin tal siiski lõigata ja kergelt järku, et jällegi värvid saaksid paremini omavahel mängida ja välja paista, aga ausalt-öeldes kui ma ei teaks, et ta lõikas, siis ma ei saakski aru, et lõigatud oleks. Pildil tunduvad ikkagi nii pikad ja pikemadki kui enne, haha. :D Aga kamm käib ikkagi palju paremini läbi kui enne käis, seega ju siis sai valdavast osast katkistest otstest ikka lahti ka. :)

Igatahes, üli-üli-üli cool tulemus sai ja ma loodan, et kõrvaltvaatajaile kuskil tänaval paistab veelgi ägedam kui mulle endale. :D Ja ma loooodan, et see liialt kiirelt ära ei tuhmu. :)IMG_3185-1

IMG_3177-1

25 kommentaari

 • Mannu

  Mulle ka meeldib! (Y) Väga äge tulemus ja sobib ka sulle :) Hea,et samaks ikka ei jätnud vaid selline suurem muutus tuli ;)
  Tahaks nüüd vist isegi midagi lillakat proovida :D

 • Helen

  Tumeda peal on see värvidemäng üsnagi ootamatu juba sellepärast, et see nii hästi peale jäi. Aga lilla ja see nö vasevärv on alati nii super kooslus. Ise avastasin selle 2014 kevadel lilla ja oranži. Mul endal, blondil juuksel on nad ka ikka mega ilusad.

  • Katre

   Mhm, sessuhtes et me (? kuidas öelda :D) ei hakanud mu juukseid enne lilla ja vase panemist blondeerima, et garanteerida, et nad hästi peale jääks vms. Kuna mul oli eelmine pruun ikka suhteliselt ära pleekinud ja mõned heledad triibud ka siiski tehtud, siis ikkagi oli piisav, et peale hakkaks. :)

 • Kai

  See lillakas toon on niii ilus! Värvisin ise just Loreal Casting Creme Gloss nr 262ga ja minu tumepruunide juuste peale võttis üllatavalt hästi toon peale, eriti kiftid on lillakates toonides juuksed päikse käest :) Soovitan juukseid jaheda veega pesta, nii püsib värv kauem erksana.

 • Marion

  Nii julge oled ja joppas, et tulemus niii kena jäi! :D

  Mul oli just kuu tagasi sama dilemma, et tahaks midagi UUT, sest olen 15 aastat samasugune blond olnud, aga ei julge midagi väga erinevat teha. Vastuolu, kas pole? :D Lõpuks sain ka vase ja tumepruuni värvisegust triibud pähe, üldmulje palju tumedam ja õnnnnneks jäi tulemus ilus (kuigi ma seal toolis olles tahtsin küll nutma hakata).

   • Lilli

    Noo, ma nüüd vaatasin seda videot, mis sa uutest juustest näitasid. Seal nii hästi näha, kuidas pruun värv on laiguline ja see vaskne toon on lai lätakas – kui see muidugi polnudki just sihilikult nii tehtud.
    Käisin ise ka Liane juures kunagi, kuniks juhiti mu tähelepanu sellele, et ta keeras mul pähe lihtsalt käki ja lõpetasin lõpuks poisipeaga :(. Ja ei ole mina ka ainuke juhtum, kus Liane eksib lõikustega ja värvimine on lohakas.

    • Katre

     See “lai lätakas” oli sihilikult tehtud, sest ta jääb mitme kihi pealmiste juuste alla ja siis tulebki mängeldes/patsi pannes kenasti esile või kui juuksed küljele langevad. See tegelikult mängib niimoodi kenasti välja ja eesmärgiks ei olnudki ainult triibutamine.

     Videost muidu vaatasin ise ka, et tundub, et tagant nats laiguline see tumepruun osa, mis on muidugi natuke kurb küll, aga noh, ma ei hakka üle ka tegema ja las ta olla. Nagunii pleekib heledamaks päegi ja arvatavasti kaob kirju sisse ära.

     Lõikusega olen väga rahul ja üldise värvimise ja tulemusega ka, nii et andestan selle, et tagant veits laiguline jäin. Ülejäänud on kenasti. :D
     Poisipeaks ei kavatse selle pärast küll end ajada. :D

    • Laura

     Su kommentaarist tundub et oled lihtsalt kibestunud VÕI kade ? :)
     Kuniks sul juhiti tähelepanu et keeras sulle pähe käki ja pidid lõpuks juuksed maha lõikama? Sa ise ei näinud et peas siis käkk oli ? Sa ise selle peale ei tulnud, et ehk minna ise tema juurde rääkima oma murest ja sellest millele SUL juhiti tähelepanu? Või käisid ? Mis ta ütles ? :)

     Mina olen Lianele tänulik. Olen tema klient juba aasta vähemalt olnud. Ja kui teised juuksurid tahtsid mul juuksed maha lõigata , sest mitte mingit muud varianti ei olnud (nende arust) , siis Liane oli see kes ütles mulle ainukesena , et proovime ja üritame ravida , et maha lõikamine on viimane võimalus.
     Mu juuksed on tõesti palju palju paremad ja pole siiani pidanud neid maha lõikama korraga nagu kõik teised ütlesid. Minu ja palju mu tuttavate jaoks on ta üks parimaid juuksureid viljandis !

     Blogi pidajale ma ütleksin , et see pruun värv videol nagu tundub jah kohati heledam ja kohati tumedam, kuid mina soovitaksin sul tema juurde minna või talle kirjutada, et sul nii on . Ta on alati õelnud, et ta tahabki tagasisidet saada ja kui midagi on sellist , mis kodus teises valguses vaadates on näha et on nn defekt sees , siis alati kohe teada anda et ta saaks selle ära parandada. Arvan , et ta ise ei näinudki seda sest olen isegi ühe korra istunud tema juures üle 4 tunni, sest ta avastas et ühe blondeeritud salgu peale pruun värv jäi heledamalt kui ülepea. Seal salongis on kuidagi tume valgus ka, niiet arvan et märkamata võis vabalt jääda.

     Aga värvid on ilusad ja idee on väga äge ! Tublid olete !

     • Lilli

      Johhaidii.
      Ma ise ei näe muidu oma selja taha , veel vähem näen ma kuklasse ja seda kuidas inimene lõikab. Kuna mul oli tegemist ettepikeneva lõikusega, siis oli see isegi üsna lühike. Jah, juhitigi tähelepanu sellele , sest mina ei näinud mismoodi lgp. Liane järku lõikas. Shokk oli selle võrra suurem, et olen ise tegevjuuksur ja föönisoenguga andis vea kenasti ära peita. Aga juba järgmisel päeval läksin uue juuksuri juurde, kes lõikas mu juustelt veel ligi 4 cm maha, et lõikus oleks korrapärane.. Mitte ühelt poolt 4 cm lühem.
      Mille pärast ma peaksin olema kibestunud või kade? Jessas :D. Kohe kui julgetakse viidata millelegi, mis on halvasti, siis on maailm kadedaid ja kibestunud inimesi täis? :D Üldmulje on muidugi kena jah, aga ma viitasin praegu vigadele ja Viljandi parimaks juuksuriks ma teda nüüd küll ei nimetaks.

 • Laura

  Seda enam kui sa oled juuksur, siis selja taga siin kuidagi midagi rääkida , selle asemel , et inimesele ise midagi õelda? :)
  Sulle endale ei tundu see nõme? toonitan , seda enam et sa ise juuksur oled :D
  Teine asi on see , et ikka 4 cm on ikka päris kõva pähkel peita föönisoenguga, ilma et klient vahet ei näeks, eriti kui klient on juuksur?
  See , mis sina tegid ei olnud viitamine vigadele, nagu sina siin ütlesid , vaid maha tegemine :)
  Minu jaoks on teema lõpetatud , kui tahad kirjuta mulle postkasti oma murest või veel parem Lianele , mitte ära susserda selja taga :)

  Sina kindlasti ei nimetaks :D Mina ja ma tean veel väga väga palju inimesi , on need kes seda teevad :)

  Ilusat õhtut ! :)

  • Lilli

   Usu mind, sellist asja annab väga hästi peita, eriti kui juuksed ei ole just eriti õhukesed. Aga sa ju muidugi tead täpselt, mis on võimalik ja mis mitte ;).
   Susserdanud ei ole küll mitte keegi. Värvimistega olin pea alati rahul, sest minu värvi puhul ei andnud mingit kanti maha panna .. aga kuni asi lõikuseni jõudis .. Ka on ta ise teadlik sellest apsust, mis ta tegi , aga olgem ausad.. vabandus enam juukseid pähe tagasi ei pane.
   Ja postituses oleva töö kohta viitasin ma vigadele, mitte ei teinud maha. Sa tee nende kahe sõna tähendus omale selgeks. Postkasti pole mõtet kirjutada, Ma paraku tean, mis sealt tuleb :D.

   Niimoodi emalõvi moel kaitsta pole vaja. Käekiri paraku räägib enda eest ja nii mõnigi tulemus samuti. Veel paremini räägivad kliendid, kes on just oma rahulolematuse tõttu vahetanud juuksurit. Have a nice night ;)

   • Katre

    Naised-naised, rahu! :D
    Ma ei võtnud ka Lilli kommentaari mahategemisena, vaid ta lihtsalt tõi välja, kuidas asi tundus/on, arvates, et äkki ma ise ei pannud tähele vms. Igati tore ju temast. :D
    Ma arvan aga ka, et seal valguses lihtsalt ei paistnud see nii hästi välja. Pealegi Liane oli ise ka nii õhinas mu juustest, et noh, jäi kahe silma vahele. Mis seal ikka. :D

    Eks ma küsin sõbrannadelt üle, et kui hull paljale silmale tundub. Kui ikka silmnähtavalt hullud laigud ja jubejubejube, siis lasen ikka üle teha jah, aga kui selline, et tegelt ikka ei panegi tähele nii väga, siis maitea. las olla? :D

    Ja üleüldse. Minu arust on igal kliendil õigus hiljem juuksurile öelda, et ta pole tulemusega rahul, nõuda mingit soodustust või lasta asi niiöelda tasuta ära parandada. See, et eestlased on kinnised ja seda ei kasuta ja enda eest ei seisa…paraku on nende enda süü ju.
    Eks ma ise ka ükskord lahkusin juuksurist nuttes ja ei julgenud midagi öelda, kui mulle käkk pähe keerati, aga selles süüdistan ma ainult iseennast, et ma oma suud lahti ei teinud. :)

   • Liane

    Tere Lilli!

    Väga kurb on kuulda/näha sellist asja interneti blogis . Palun vöta minuga ühendust minu postkasti / facebooki kaudu või helista , et saaksin ka reaalselt vabandada, kui selline asi on töesti juhtunud. Sest kahjuks ei ole ma Teie poolt hetkel antud tagasidega kursis.

    Katre ma ei ole küll videot veel korralikult vaadanud aga tõesti vabandan , kui on juustele värv jäänud ebaühtlaselt ja ootan sind tagasi kindlasti et oma viga parandada :)

    Kuid väga rõõmsaks teeb , et enam jaolt jäid minuga rahule :) Aitäh !

 • Triinu

  Minuarust see avalik mustamine on siin kommentaarides üsna kohatu. Loodetavasti saite asjad omavahel klaaritud.
  Antireklaami tegija näitab oma madalat intelligentsi lihtsalt.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga