Ilu&Mood

Muumide kingiloos!

Mõnda aega tagasi tutvustasin ma peagi müügile tulevat Lindexi uut muumide kollektsiooni (link postitusele). Nüüd on asi nii, et see kollektsioon (link) tuli sellel nädalal lõpuks välja ja meenutan, et tegu on muumide autori 100. sünniaastapäevaga ning iga ostetud muumide tootega läheb 10% Unicefi annetusteks abivajajatele lastele maailma eripaikades. Aga et ma päris niisama teid nende promopostitustega ei tüütaks, siis kõige sellega seoses tahan ma ka ühele oma lugejale (tema lapsele) väikese kingituse teha ja on aeg jälle üheks kingiloosiks. :)

86b9d53a0cf27243_orgIlmselgelt on teemale kohaselt loosi auhinnaks üks toode sellest kollektsioonist (link siin), mille võitja saab endale ise oma maitse järgi välja valida.. või oma lapse maitse järgi, sest seal on riideid ka juba suuremale lapsele (kuni 122cm), kes ehk ise endale midagi välja oskab valida. Olgu selleks siis sokipaar, dressipüksid, aluskad, pusa või mida iganes parasjagu vaja läheb. :)

Järgnevale pildile noppisin välja ka mõned enda lemmikud riideesemed ja Annabelile tahaksin ma kindlasti selle toakombeka muretseda. Kui ta suurem oleks, siis tahaks seda tuunikat, aga sinna ta kasvab vist umbes viiskümmend aastat veel sisse. :D

8772f9f449653975_org1. body // 2. pusa // 3. onesie // 4. komplekt (tuunika & retuusid)

Mida teha, et võita?
Kirjuta siia postituse alla lihtsalt kommentaariks midagi, mis sulle kõige esimesena muumitrollidega seoses pähe torkab või meenub ja nii lihtne ongi. Edasi tuleb proovile panna oma nõiavõimed ja võit lihtsalt endale võluda.
Võimalusel võiksid jälgida ka Lindexi facebooki või instagrami lehte. Kasvõi uuri niisama, mis seal leidub.

Minule näiteks meenub muumikatega kõige esimesena see, kuidas ma Urri kartsin. Võib lausa öelda, et see episood, kus ma esimest korda teda nägin, oli mu elu esimene õudukas, sest ma olen siiamaani lauskindel, et pärast selle osa vaatamist väiksena nägin Urri enda voodi kõrval seismas ja ei julgenud magama jääda. Hatifnatid olid ka minu arust suht hirmsad tegelased. :D

Võitja loosin välja järgmisel reedel, sõbrapäeval, 14. veebruaril, random.org abiga.

(Tuletan meelde ka, et hetkel on käimas NaguUus poe 50-eurose kinkekaardi loos (link), mille võitja selgub juba sellel reedel.)

117 kommentaari

 • mormelar

  Üks Muumimaja eal lukku ei panda….Hei, muumi!

  Mul hakkab alati kohe muumide laul kõrvus helisema, kui kuskil neid näen. Mõlemad plikad on muumisid alati väga armastanud. Mulle meeldivad nad eriti selle pärast, et nii raamatud kui multifilmid on väga mitmekülgsed, pakkudes nalja ja rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele. Nutikas värk!

 • Anne-Mari

  Muumidega seostub mul esimesena muumide tunnusmuusika, hakkab lausa peas kohe kõlama. Ja piripiiga oli mu vaieldamatult lemmikuim tegelane.

  Nüüd hakkan nõiduma :)

 • Liisi

  Mul tuleb kohe muumidega meelde kui algklassides pidime ise koomiksi joonistama ja mina tol ajal muumi fänn olin ja loomulikult tegin muumide oma siis..ma ei tea kas see tuli siis liiga ilus ja huvitav välja aga igastahes õpetaja ei uskunud päris pikalt, et ma selle ise tegin…muudkui tahtis aga halba hinnet panna, et niikuinii ema tehtud…mul läks ikka päris pikalt aega, et ta aru saaks, et ma selle tõesti ise tegin …pidin isegi muumitrolli ja sniffi joonistama uuesti, et tõestada, et ma ise oskan neid joonistada :D

 • Helena

  Muumidega seoses tuleb alati kohe meelde see laul, millega mutlikas hakkkas :D praegu kummitab peas :D õega sai seda multikat ikka iga hommik/õhtu vaatatud :D

 • Külli-Carmen

  Mulle hullult meeldis/siiamaani meeldib muumide multikas. Väiksena ikka vaatasime kogu aeg seda õega ja laulu laulsime kaasa ning mina olin alati Väike My ja mu õde Piripiiga :D. Ja eal ei lähe vast meelest muumidelugu, mis päevade kaupa kummitab iga kord, kui seda kuskilt kuulen või muumisi näen :D.

  • deutsche kreditbank chemnitz

   Sunt posesor de Galaxy S. Sunt in aceiasi stare de bliss care o traieste si arhi. Insa generalizezi cam mult, ca HTC-urile sunt varza si Samsung bune. Am vazut si Samsung varza si HTC bune. Si-am vazut si iPhone care nu stie sa faca unele chestii…Telefonul cel mai bun e ala care ti-l doresti TU.

 • Jana

  Väike My! :D Ta oli alati nii närviline ja energiline – täpselt nagu minu väike lilleke! :)
  Tunnusmuusika kaaaa muidugi :P

 • Liisa

  mina ka Muumide fänn ja topin oma 9.kuusele tibile ka kõikvõimalikke muumidega asju selga, sest minuarust on need niiii armsad tegelased. :) ja kusjuures.. meil on just puudu selline toakombekas. ausalt ka, noh ! olen otsinud igaltpoolt, pole saada selliseid üldse.. :/ meie Marleen niiii tahaks seda ! :)

 • kkkohuke

  Mulle tuleb muumidega alati meelde mu lapsepõlv. Lapsena fännasin neid täiega, isa kinkis mulle üks aasta SUURE pehme muumimamma, siis see oli vist kõige õnnelikum päev üldse (siiamaani on see alles.. ilma ühe silmata, aga alles). Samuti tõi ema mulle soomest muumidega asju kui ta sinna sattus. Nii vahvad tegelased on! Loodan, et mu pisike saab ka muumi asju kanda :)

 • M

  Kunagi oleks vastanud, et väikese My peenike hääl ja tema seiklused tulevad esimesena meelde. Kuna mul üks 2a4k vana tütar kodus, siis Muumisi vaatame Kidzone´i pealt igal hommikul ning nüüd meenub mulle esimese asjana nõia lapselaps Alissa, kes metsas elab. Seda sellel põhjusel, et saime vana aasta õhtul oma teise tütrekese, kelle nimeks sai samuti Alissa :)

 • C

  Lisaks multikavaatamisele on mul endiselt alles Muumioru Lood kassett. Ja ma olen seda lugematutel kordadel kuulanud ja isegi suvel võtsin ja kuulasin. Sealt on eredalt meelde jääud Kuningrubiin ja selle ümber käiv paanika ja seiklused. Tutsik ja Lipsik ja nende imearmas keel, siiamaani räägin emaga vahel nö nende keeles, sest tema saab alati aru sellest naljast. Vanus on muidugi juba selline, et peaks olema välja kasvanud, aga no mis teha, Muumid jäävad kauaks hinge :)

 • Liina

  Mina olen ka üks muumide fänn ning just sellepärast, et erinevalt nii paljudest tänapäeva multikatest on muumid alati üdini sõbralikud ja heatahtlikud :)
  Ka minu pojal on muumidega mänguasjad ja multikas üks lemmikuid!

  Lisaks mainin, et on väga tore, et Sa tegid kingiloosi, kus ei ole vajalik Facebooki konto olemasolu! :) Minul kontot pole ning enamustest blogides olevatest loosidest olen siiani pidanud seetõttu loobuma.

 • Katrin

  Minule tuleb muumidega esimese asjana meelde minu telefoni helin :) Arvan, et viimased 6? aastat on mu telefoni helinaks olnud muumide tunnusmeloodia ja alati kui see helisema hakkab ja jälle keegi uus kuuleb seda, siis need näoilmed on hindamatud :)

 • Triinu

  Muumidega meenub mulle, kuidas ma lapsena hommikuti hommikuhelbeid sõin ja muumisid vaatasin. Ennem ei saanud lasteaeda minna kui muumid vaadatud :)

 • Evelin Merisalu

  Väikese Müü lahe väljanägemine ning olek, ja muidugi tema lahe hääl :). Ja meenub ka Muumipapa, kes seal kõoge targem ja intelligentsem oli :)

 • Liisa

  Esimesena tuleb kohe meelde muumide alguse muusika ja see kuidas nad seal pilvede peal hüppavad .. mäletan, et väiksena sai neid ikka hoolega vaadatud ja kassetide peale lindistatud :D

 • thejanette

  Iga kord, kui mul enne magama jäämist õudne hakkab või kui ma ei saa hirmsaid mõtteid peast minema, siis ma hakkan muumidele mõtlema. Väiksest peale olen nii teinud ja teen siiamaani ja töötab :)

 • Kerli

  Muumid on mõnusalt nostalgilised ja filosoofilised. Olen neid terve oma elu fännanud ja nüüd selle pisiku ka oma lapsele edasi andnud. Hommikud algavad meil alati Muumide multikaga, mida ma ise ka hea meelega vaatan (teisi multikaid ei viitsi vaadata, aga kui Muumid parasjagu käivad, siis istun ise ka diivanile :D)
  Aga nendega seoses meenub mulle see, et kui ma ise kunagi 4-aastane olin ja jõuluvana mulle ühe kaisuka tõi, panime õega talle nimeks Muumitroll (mingi troll ta vist oli küll, aga mitte päris Muumi) :D Igaljuhul sai temast mu lemmik kaisukas pikkadeks aastateks. Ja kui ma nüüd enda ümber veidi ringi vaatan, siis on mul vist iga kolmas ese kodus Muumidega seotud (ok, nii hull päris ei ole, aga kahvlid-noad-lusikad, tee- ja kohvikarbid, piparkoogivormid,voodipesud jms kraam on Muumideteemalised. Ja isegi mu beebi tegelustekk on Muumidega. Gotta love them.

  Siin üks tore lehekülg, mida Muumid õpetavad:
  http://www.buzzfeed.com/summeranne/50-lessons-that-moomins-can-teach-you-about-life

  :)

 • Keiu

  Oo, nuuskmõmmik ja sniff meenuvad esimesena! Sest ma väiksena raamatut lugedes ajasin nad pidevalt omavahel sassi :)
  Ja see meenub ka, kui toredad mutukad ja muud tegelinskid talvel muumimaja köögis olid! Ma tahtsin ka siukest kööki. Siiani tahan.

 • Agathe

  Muumidega tuleb alati meelde see imeilus sinine punase katusega kõrge maja, mida nii väga endale lapsena soovisin. Tahtsin nii väga ise sellises elada. Lisaks on endal ka kodus üks muumitroll, kelle nimeks panin kunagi ammustel aegadel Bembe. Siiani ta mul alles ja ootan, kuni enda tütar sellega mängida juba saaks.

 • Kairi

  Seoses muumidega meenub mulle esimesena väike My. Lihtsalt megalahe karakter. Ja siis veel see väike patsijupp! Armas ju? :)
  Muidugi ei saa mainimata jätta ka tunnusmeloodiat. ALATI kui kusagil on juttu või pilt muumidest, tahaks kohe laulma hakata.

 • Laura

  Muumidega tuleb kohe meelde nende see tunnuslaul vms, kunagi sai seda ikka isuga lõõritatud. Väiksena sai ka neid multikaid vaadatud, meil oli kodus lausa VHS kasetid Muumide multikatega. Nüüd aga tunduvad need multikad mulle hirmsad. Jah, olen täiskavanud inimene ja kardan muumide multikaid :D. Tegelased on tegelikult väga armsad ning meeldivad mulle, aga ainult piltidelt :).

 • B

  Mulle tuleb kohe meelde Väike My, sest koolis kandsin tihti taolist patsi nagu tal ja olen lisaks lühike ka, nii et nii mind kutsuti siis tökk aega… :D

 • Kadri

  Minul tuleb Muumidega alati meelde see, kui mõned aastad tagasi mu kaks toredat sõpra öösel vastu mu sünnipäeva mulle helistasid ning sünnipäevaks hoopis muumilaulu laulsid ja sõnad minuga seotuks muutsid. See on ilmselt parim üllatus, mis mulle kunagi tehtud on seoses sünnipäevaga. Lisaks kutsub mu elukaaslane mind Väikseks My-ks :)

 • suslik

  mul oli raamat kaasas, kui tütart (praegu 9) sünnitamas käisin :)
  ja see hindamatu lause, et “kuna eilset putru keegi ei tahtnud, otsustati see homseks jätta”.

 • helina

  Üks muumimaja eal lukku ei panda…
  Mu viiene kas vaatab neid voi laulab nende jargi :D kulub ära kink nii talle kui tema kolmekuusele õele :)

 • Liis

  Kas see on Kärt Tomingas, kes eestikeelsele muumidele peale loeb? igaljuhul tema Väikese My hääl on nii lahe. ma oskasin seda isegi järgi teha kunagi. My on igatahes mu lemmar.

 • Silja

  Mulle tuleb kõrvu selle inimese hääl, kes meie kanalitel neile Muumi multikatele eestikeelset häält peale loeb :)

 • Kätlin

  Mulle meenub see kuidas ma Väikese Müü häält järgi proovisin teha ja siis päev otsa tema häälega rääkisin.:D Urri kartsin ka ja ei saanud kunagi aru miks Nuusknõmmik Muumitrolli talveks üksi jättis :(

 • Lonni

  Mulle meenub muumide alati see, kui meid koos vennaga Naantalisse Muumimaale viidi ja me nagu kaks segast seal Muumipapat taga ajasime ( ei mäletagi miks) :) Nüüd on meil vennaga endal lapsed ja juba plaanime kõik koos uuesti Muumimaale minna.

 • Helen

  Muumide multikas oli vanasti ikka kohustuslik vaatamine, kuid kõige eredam mälestus nendega seoses on mul ajast kui olin umbes 8-9 aastane. Sel suvel käisin ema ja vanaemaga Õllesummeril. Meie sugulane töötas seal laste tegevusnurgas ja siis oh imet oh imet olid just välja tulnud ja paar numbrit ilmunud Muumide ajakiri. Sel hetkel olin ma kõige õnnelikum tüdruk kogu maailmas, kui mulle pisteti kätte kõik sinnani ilmunud Muumide ajakirjad. Üks parimaid mälestusi.
  Muidugi nüüd, kus omal pisike kodus, plaanin tulevikus kindlasti talle just muumide multikat näitama hakata – ilus, armas ja õpetlik. :)

 • Marili Saluse

  Meie piiga fännab Muumisid ikka meeletult, olemas peaaegu kõik dvd-d :) Esimesena tuleb alati meelde Väike My ja tema naljakas hääl :P

 • Karin

  Esimese asjana meenub Muumioru lugude eestikeelne tunnuslaul: “Ööks muumimaja eal lukku ei panda, hei muu-uuuuumid….” :-D

 • Marju

  Väike My, Väike My ja Väike My. Ja see, kuidas ta ükskord ei olnudki armuvalus, vaid hoopis oli keele ära kõrvetanud ja selle pärast ei rääkinudki kellegagi.
  Ja Hafinafid (mis siis, et nad on tegelikult natuke teise nimega, aga minu jaoks on nad hafinafid :) )

 • Liis J

  Mul tuli muumidega seoses meelde, et hiljuti käis meediast läbi jutt, et muumid tuleks ära keelata. Pōhjus siis see, et nad on paljad, ülekaalulised, muumipapa suitsetab jne. Päris jaburaks kisub see maailm ikka. :D

 • Kai

  Muumidega meenub mu vanem 6de (35-aastane), kellele meeldivad muumid ja üldse k6ik multikad ja muinasjutud. Mulle pigem dokumentaalid poliitikast. Ja nüüd on mul laps, 6el mitte. St ma pean hakkama varstimultikaid k.a. muumisid vaatama.

 • Helin

  Oi, mulle meenub hoopis teistsugune lugu.. Nimelt oli kunagiminu mees tööl Turus, Naantalis. Seal asub ka Muumimaa :) Ja meil täitus 6 kuud ning mees leidis maast postkaardi, tühja. Aga seal peal oli siis pilt muumimajast. Ta saatis selle postkaardi mulle soovidega, et mis siis, et me oleme koos olnud ainult 6 kuud – soovib tema, et oleksime koos ka järgmised 60 aastat. Noh, 8 on oldud – 52 siis vähemalt veel !:)

 • aura

  Mulle meenub muumidega alati mu õde, keda hellitavalt kutsume Muumimammaks, sest ta käekotist võib leida kõike, alates kommidest lõpetades mutrivõtmetega :D

 • lipsuke

  Mulle meenub see kuidas ma väiksena neid fännasin ja iga jumala kord maru tigedaks sain kui vend mul ei lasknud neid vaadata ja pani hoopis ”sõjaprintsess ksenia” peale! :D

 • B

  Muumidega meenub esimesena, et ise väiksena vaatasin hea meelega seda multikat, kuid nüüd kui laps vaatab, siis vaatan kohati, et mõned kohad ja osad on ikka päris jubedad, et endal hakkab ka veidi kõle kohati. Aga muumide riided on küll üliarmsad ja meie lapse ühed suured lemmikud :)

 • Mari Liis

  Ma fännasin neid väiksena hullult. Ja ükskord läks meil telekal hääl ära. Pilt oli aga ma ei kuulnud mis nad rääkisid seal. Ja siis tuli isa ja tegi mingit maagiat raadioga nii et teleka hääl hakkas raadiost tulema ja mul ei läinudki multikast palju kaotsi ja päev oli päästetud! :D
  Ma ei jätnud muidu ühtegi osa vahele, niiet see oli ikka tõsine tragöödia mu jaoks.

 • Maris

  Õnneks tulevad ka praegu muumid ja igapäevane lapsega koos vaatamine on päevakavas. Enamus osad on ikka väga tuttavad, kuna isegi sai neid lapsepõlves vaadatud :)

 • Silja

  Minul meenub, et Eesti kanalitelt veel Muumisid ei näidatud, aga meie õnneks olid meil nähtavad osad Soome kanalid. Ja nii me end vennaga teleka ette sättisime ja vaatasime soomekeelseid Muumisid, midagi keelest aru ei saanud, aga lemmikmultikaks oli see vaieldamatult ikka.

 • Kärt

  Muumid oli kunagi mu lemmik mutikas aga mind tegi väiksena nii kurjaks, et isa mind väikseks My-ks kutsus mitte aga Piripiigaks. Ma ju tahtsin olla Piripiiga! :D

 • Kelly

  Meenub väike-My, sest see mu lapse kleidi peal ja ta alati õnnelik muumisid vaadates, toob alati oma kleidi ja ütleb: näed,siin peal…

 • mannike8

  Minu lapsepõlves muumide multikaid veel ei olnud. Minu teema rohkem siilike udus. Aga mälestus muumidega seoses on hoopis mu õetütrest. Nimelt tema kartis hirmsasti neid multikaid ja ei olnud nõus rohkem kui 5 minutit vaatama. Kui natuke vanemaks sai, siis muidugi enam jube ei olnud ja vaatas nii palju, et kõik osad täiesti peas.
  Kui minu poja vanemaks saab, siis kindlasti tutvustan talle ka muumisid. Esialgu alustaks raamatust.

 • Maris

  Mulle tuleb väike My meelde. Ta oli mu lemmik tegelane ja väiksena olin nii suur fänn, et pidin kõik tema asjad endale saama :)

 • Pille

  Minule on muumide maja juba lapsest saadik hästi hubane tundunud. See, kuidas muumimamma alati midagi vaaritab ja… Mul tulebki vist kõige esimese asjana meelde see mõnus soe tunne, mis Muumide multika vaatamise või raamatu lugemisega tekkis :) Armsad tegelased, kes peaksid igaühe lapsepõlve kuuluma.

 • Pirts

  Mulle tulevad esimesena hatifnatid meelde :D Ma ei saanud kunagi aru, mis nad täpselt olema peaks, kummitused või elektripostid või misasja :D

 • Katre

  Mulle meenuvad ühed erilised jõulud, kui ma olin 6-aastane. Aasta oli siis 1990 ja poodides polnud midagi saada. Vaesed vanemad, ma ei kujuta ette, kui kõvasti nad pidid ponnistama,et lastele midagi kingikottidesse võluda. Meie perel oli aga õnneks üks tuttav soome pere tekkinud ja sel aastal saatsid nad meile esimest korda jõuludeks paki. Oh seda rõõmu ja õnne- jõuluvana kingikoti sisu tundus selle Soomest tulnud paki kõrval ikka päris mannetu. Igatahes, selles saadetises oli kõige muu toreda kõrval ka esimene riideese, mille ma välismaalt sain: punane muumitrolli pildiga pusa, mis oli nii uskumatult ilus mu jaoks, et panin selle ainult erilistel sündmustel selga. Nii olen ma näiteks selle pusaga oma esimesel klassipildil, esireas:)

 • Helerin

  Mulle meenub muumidega esimesena nõid ja urr, kohutavad tegelased, panin alati käed silmade ette kui nendega osa oli. Mu ema lindistas kõik osad mis telekast tulid VHS kassettide peale ja need on meil siiani alles. Lint on välja venitatud lausa, võisime vennaga neid tundide viisi vaadata :) Igavesti mõnus multikas, minu kohe 10kuuseks saava poja lemmik on muumide tunnusmeloodia, kohe lähevad silmad särama ja kõik toimetused jäävad pooleli :) :)

 • Merily

  Muumidega meenub kohe see, et poest on kamapalle vaja :D Iga päev, kui telekast kostub “On üks muumimaja, mida lukku ei panda…”, jookseb Hanna ummisjalu diivanile ja nõuab kamapalle. Sest Muumiorulood hakkab ja siis ma pean kõrval istuma ja selgitama, kes on kes :D See on Maša järel järgmine, mida ta tõesti vaatab! :D

 • Lina

  Alati kui juttu tuleb Muumidest kostab mu kõrvades väikse My hääl. Vaatasin järgi, et Kärt Tomingas on andnud eesti keelse hääle nendele vahvatele tegelastele…My hääletoon jääb kõrvu kajama pikaks pikaks ajaks :)

 • Jana

  Muumidega tuleb meelde kohe see, et minu peaaegu kolmene tütar ütleb kogu aeg väikese My kohta Pipi :) see algas sellega, et talle kohutavalt meeldis Pipi ja kui ma talle Fiskarsi lastekahvli ja lusika ostsin, siis lusikal on väike My ja siis ta rõõmsalt hüüatas “Pipi!”

 • Katre

  Esimesena meenub kohe alati lahke, abivalmis ja naeratav Muumiema :) Kes teab, äkki just sellepärast selline meenutus, et olen ka ise lapseootel ja peagi ema:)

 • Riin

  Muumide multika tunnuslugu meenub kõige esimesena ja sinu hirmulugu lugedes meenuvad ka need hatifnatid, kes on minu jaoks siiani täiesti arusaamatud isendid.

 • Merilyn

  Ma ei tea, paljud seda kommentaari näevad, aga iga kord Muumidega hakkab mul peas laulma see laul ja meenuvad pühapäeva õhtud. See oli korduv värk, et iga pühapäev me käisime õega võidu vannis (pühapäev oli vannipäev) ja pesime end ülikiirelt, sest Muumid hakkasid! Selleks ajaks kohe pidi ju teleka ees olema. Teinekord läks väikeseks sõjaks, et kes enne vanni saab, et kes kindlasti Muumisid näeb.
  Ja teine mälestus on see, kuidas ma paar talve tagasi omale hatifnattide helkuri ostsin ja nüüd paar kuud tagasi selle kuskile ära kaotasin… ):

 • Kadri

  Mulle meenus see, kui sõbrannadega sai Tamperes muumimuuseumis käidud. See on üks igavesti vinge koht! Kindlasti tahan ka oma lastega sinna minna, kui nad juba suuremad on. Ja suure muumifännina ja Tove austajana saab kindlasti mõlemale tüdrukule sellest kollektsioonist midagi ostetud, kuigi loosiga saada oleks veel toredam :D

 • Kristin

  Mulle meenub suusareis, kus minu pisikesed sugulased ühte ja sama Muumide osa terve nädal vaatasid.Nüüd ma mõistan neid paremini ilmselt… :D

 • eliise

  Esimene asi mis mulle meenub on see, et mu sõbranna üritas kunagi mulle muumikate laulu selgeks õpetada aga noo mul ei tulnud kuidagi see välja;D

 • siret

  Meil on praegu kasutuses-vaatamises juba mitmes komplekt muumide plaate. Esimesed lapsed, kes praegu on juba hilisteismelised, vaatasid omal ajal plaadid “ribadeks”, kuuesele pojale said ostetud uued DVD-d. Vanem poeg, kes oli väiksena tihti haige, meenutab siiani, kuidas tema haige olles koos öösiti muumisid vaatasime. Eriliseks lohutuseks olid nad jah sagedaste põdemiste ajal kui ikka väga paha oli olla.

 • Sigrit Luhaoja

  Minule meenub kõige toredam ja südamlikum multikas, kui veel väiksem olin ning Muumidega tuleb silme ette alati väike My, paras pisike kratt on! Olen ka ise külastanud Muumimaad Soomes ning soovitan soojalt, väga väga lahe koht :)

 • sandra

  Minule meenub muumidega kogu mu lapsepõlv! Mul oli tohutult muumide videokassette ja iga kuu postkastis muumide ajakiri. Olin ja olen siiani suur fänn!! :)

 • Täps

  Kui ma muudie peale mõtlen, tuleb mul koheselt see haisuloom meelde, kes koguaeg tegi mingit kratti. Tegelikult vaatan muumisi veel siiani, sest see tõepoolest oli suur osa mu lapsepõlvest

 • Mel

  Mina sain muumidega lähemalt sõbraks, kui mu enda tütar muumimultikaid fännama hakkas. Fännasin siis temaga koos. Nüüd oleme kaks korda ka Muumimaal käinud ja siiani imestan,. kuidas on võimalik nii lahedaid multikaid teha, mis nii täiskasvanule kui lapsele huvi pakuks.

 • chris

  Väike My meenub ja kentsakas muumimaja koos sillaga.Siin minu kodupiirkonnas on ühteõue tehtud lahe lastemängumaja, mis on.muumimaja koopia koos kaarsillaga

 • Kätlin

  Mulle ka tuleb meelde väikese My naljakas hääl ja see kuidas mulle tundus, et muumimamma ja muumipapa on ülimalt normaalsed ema-isa :)

 • SK

  Muumide laul! Ainult, et vaatasin siin ühest kommentaarist, et olen seda alati valesti üüranud. Ikka nii, et on üüüüks muuumimajaaaa ja lukkuuu ei panndaaaaa, hei muuumid :-) minu lapsele muumide multikad üldse ei meeldi, aga riided meeldivad väga.

 • S

  Just täna sattusin teleka taga pulti klõpsutama ja oh imet.. muumid tulid. Mõnus nostalgia, kuigi pole teab mis vana. Lapsepõlvest on see tunnusmuusika ikka veel meeles.. eriti muidugi fraas hei muuuuuuumi! Ja väga meeldib väike My. Kui mu poeg suuremaks saab, siis kindlasti on see üks nendest multikatest, mida tahaksin, et ta vaataks, need uued nn popikad tunduvad nii õudsed ja vägivaldsed.

 • kriskerm

  Mulle meenub muumidega kohe Soome mark ja riik :D Lapsepõlves käisime perega Soomes ja ma mäletan nii hästi, kuidas igal pool müüdi erinevaid muumide meeneid ja hinnad olid siis veel markades :)

 • Grete

  Esimene kokkupuude oli raamat ja mingil arusaamatul põhjusel ei meeldinud see kohe üldse. Oli vist isegi kohustusliku kirjanduse nimistus ja väga vaevaliselt läks see lugemine. Laste sünniga aga on muumilembus aina kasvanud – tänapäeval on riiulis multika dvd-d, kapis muumi riided, kaisus muumi pehmikud ja iga lapse must go reisikavas ka muumimaa külastus. Isiklik lemiktegelane on Haisuloom :)

 • Kerli

  Muumidega tuleb esimesena meelde see mõnus laul! Praegu laulan seda oma 2 kuusele preilile, no nii tore laul! Aga mina pelgasin ka hatifnatisid ja mitu korda kardsin et My uppub ära!

 • E

  Mulle tuleb muumidega alati meelde mu mees :D :D sest iga kord kui kanaleid klõpsutades juhuslikult kusagilt muumid käivad, peame me kindlasti need lõpuni vaatama :D (meil esimene laps tulemas alles jaanipäeva paiku, nii et see pole ka vabanduseks)

 • C

  Mul on muumidega mõtteis kohe Nuuskmõmmik, mees nimelt hüüdis mind vahel nii, ei teagi miks :D Tütrele ostis sünnipäevaks Väikese My kleidikese, nüüd hüüab teda Väikseks My-ks. :D

 • Meelike

  Minule meenuvad nõukaaegsed multikad, uuemaid pole enam näinud, kasvasin suureks :). Ja omal mul küll lapsi pole, see-eest on hunnik väikseid sugulasi, keda ma üliharva näen (elan Hollandis), nii oleks üks vahva Muumiteemaline kingitus igati asja eest kellelegi.

 • Jane

  Muumidega seoses meenub alati esmaselt multika tunnuslaul, mida nüüd saan juba koos pojaga pisitütrele laulda- ümiseda :D

 • Annu

  Seoses muumidega meenus kohe muumide multifilm, mida väiksena sai vaadatud, just see algusmuusika:). Ja tegelastest kohe väike my oma punase kleidi ja vahva patsiga:)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga