igapäev

Muljeid EBA2015-st

Nonii. Ma ei tea, peaks ka nüüd siis paar sõna vast ikka eilse EBA õhtu osas ikka kirja panema. Lühidalt ütlen kohe ära, et minul on ainult väga heaaaa meel, et niisugune üritus võeti vaevaks korraldada ja olgu olla, et järgmisel aastal uuesti toimuks. Ei mõista neid inimesi, kes üritust boikoteerisid või maha tegid selle korraldajate tõttu vms. Mina ütleks, et Mari-Leen sai väga hästi hakkama (ütleks, et Mallukas ka, aga nagu ta ise juba ka ütles, siis ega tema ju ei teinud väga midagi. :D

Eile tuli mul enne Tallinnasse jõudmist muidugi väike viperus ka sisse, kuidas siis ilma probleemideta sellisele üritusele ikka jõuda eksole. :D Igatahes unustasin ma vaadata bussigraafikuid uurides seda, mis päeviti bussid sõidavad ja eeldasin, et kõik, mis ette loetleti, sõidavad iga päev. Jõudsin bussijaama, hakkan kassast piletit ostma ja öeldakse, et järgmine buss läheb tunni pärast, tere tore. :D

Mõtlesin siis, kas üldse minna, sest kohalejõudmine oleks siis kenasti hilinenud ja mitte, et mul hilinemise vastu midagi oleks, aga nii hilja ma ka jõuda ei tahtnud. Seda enam, et läksin nagunii üksi ja lootsin, et saan alguses kellegi teise üksiku juurde ennast sätitada. :D Igatahes postitasin siis kiirelt meeleheites fb transpordigruppi, et otsin ASAP autot Tallinnasse ja õnneks üks inimene, kes mulle hommikupoole ütles, et ta autos on kohad täis, teatas, et talle öeldi ära ja mahun ikka peale. SUPER! Lõpuks jõudsin Tallinnasse isegi varem, kui ma selle esimese bussiga oleks jõudnud. :)

Butterfly’sse jõudes tundsin ma kõige esimesena kaugel ära juba Mallu, kellele ma kohe ka tere ütlema läksin. Sealt haarasid mind juba Andra ja Lillu ja Jaanika ja Mesiliis ja nõnda ma end kuidagi nende juurde sättisingi. Kõik olid sõbralikus meeleolus ja üksinduse mure oli sellega murtud. Kusjuures, ma ei ole ÜLDSEEEE ka selline kerge suhtleja või seltskonda sulanduja, seega kui mina sellega hakkama sain, siis ärge teised teinekord üldse põdege. Minge ikka sellisele üritusele kohale ja küll te kellegi tuttava näo ikka üles leiate! :)

Põhiteema ja tutvumise esimene kõneaine oli kõigil “Appi, sa oled nii lühike. Ma mõtlesin, et sa ikka pikem” või siis vastupidi “Issand, sa nii pikk!” :D

foto: Marimell (http://marimell.eu)
foto: Marimell (http://marimell.eu)

Nagu öeldud, siis korraldusega jäin mina super rahule. Kõik oli kena, lauad kaetud, TV3 käis isegi läbi, Ženja oli vapustav (aga ta on alati!) ja nii edasi. Ainuke miinus oli koht. Mitte, et Butterfly Lounge ei oleks äge koht, aga ta oli laialivalguv ja inimesed istusid kahes erinevas saali osas. Neile, kes oma pundiga kuskil tagumises seina ääres istusid, ei julgenud ma näiteks üldse tere ütlema minna. Inimesed oleksid võinud rohkem ringi käia ja rohkem saada teineteisega suhelda. Aga samas, ma sain piisavalt ja võin vist öelda küll, et kõikide endale meeldivate blogijatega sain paar sõna vahetada.

Mis puutub blogiauhindadesse ja kategooriatesse, siis ka sellel teemal pajatasin ma hiljem sõbrannadega kodus ja tunnistasin, et natukene oli kehvasti. Ma leian, et tegelikult oleks tulnud kategooriate nominatsioonide osas ikka SUUUUUR kärpimine teha. Ehk siis nomineeriks ja hääletaks muidugi rahvas, aga peaks olema ka mingi teadjam žürii, kes paneks asjad raamidesse ja vajadusel lihviks neid.

Minu arust saab igal blogil olla ainult üks niiöelda nišš või žanr. Kui sa blogid peamiselt enda elust, siis oled sa ikka elustiiliblogija. Kui 30-ne elulise ja arvamusterohke postituse hulka satub ühes kuus 1 või 2 teise teema postitust (foto või isetegemine või kokkamine või outfit), siis see ei tee blogijast KA fotoblogijat, meisterdusblogi, kokandusblogi või moeblogi. Ikka jääd elustiiliblogijaks, kes kirjutab HARVA ka muust.

Muidugi saab lisaauhindu anda humoorikaima, tublima, stiilseima jne blogide osas, sest ka kokandusblogija võib olla STIILSEIM ja ka fotoblogija võib olla humoorikaim jne, aga kui sa ikkagi kirjutad peamiselt ÜHEL teemal ja vahel harva ka potsatad mõne muu teema sisse, siis ei saa sinust kohe teise žanri blogijat. Seega olid need auhinnajagamised natukene lipa-lopa ja minu arust valesti.

AGA, esimene kord läheb ikka veidi aia taha, nagu öeldakse. Järgmisel aastal kaasatakse ROHKEM blogisid, ma loodan ja üleüldse loodan, et tehakse põhjalik eeltöö KÕIKIDEST Eesti blogidest, et saaks nominatsioonid kokku panna. Ka meesteblogid ja muud sellised, mis siis, et neil ei ole selline igapäevaselt töötav blogi, aga siiski on nad oma kategoorias auhindu ära teeninud ja mind ei saa ka nüüd näiteks tehnikablogiks nomineerida, kui ma ühe postituse siin vahepeal mobiiltelefonidest tegin. :D

Aga üldiselt läksid paljud auhinnad õigetes kategooriates siiski ka õigetele inimestele. Lihtsalt mõned möödaminekud siis.

foto: Marimell (http://marimell.eu)
foto: Marimell (http://marimell.eu)

Ahjaa, natukene tahan inimestest ka muljetada, sest ma leian, et osad inimesed on muljetamist väärt ja jätsid mulle endast väga hea mulje.

Näiteks Lipsuke. Oh my god. Ma lihtsalt vaatasin teda ja mõtlesin, et kui imeilus naine ta on. Sa vaatad talle otsa ja ta kohe on nii lihtne, soe, südamlik ja ilus. Kohe meenus, kuidas ta kunagi ei julgenud blogis oma piltigi näidata ja mu peas oli eile ainult küsimus “Miks?” Kaunis naine ja kindlapeale on ta väga hea ema. Tema Annu oli ka imeeearmas!

Liisa Leetma – OOOHHHH my god. Õnneks mõistab siinkohal igaüks mind ja teab, et ega tema kirjeldamiseks ei leidugi neid õigeid sõnu. Vapustav naine! Ma käisin kunagi Liisaga ühes koolis ka ja ma mäletan, et ta kunagi oli selline piiisike nunnu tüdruk koolikoridoris ja see on lihtsalt ULME näha, milliseks naiseks see väike armas tüdruk aastate jooksul muutunud on.

Merje oli ka väga armas ja tundus, vastupidiselt oma blogikarakterile, hoopiski hästi tagasihoidlik. Aga plusspunktid Merje eilsele väljanägemisele ka! Nagu teate, siis Merje plaanis teha järele Elina Borni eurovisiooni esinemisvälimus ja minu arust sai ta sellega väga hästi hakkama. Ma ütleks, et 7 punkti 10-st. Täitsa Elina nägi välja.

Mallukas oli nagu Mallukas ikka, otsekohene, rõõmus, abivalmis ja muud. Näiteks kurtsin ma moka otsast Mallukale, et kurat, tahaks nii väga Ženjaga koos pilti teha, aga ta kogu aeg toimetab ringi ja ei julge kiusama minna. Mis Mallukas tegi? Haaras mul muidugi käevangust kinni, otsis üles Ženja, otsis üles fotograafi ja ütles, et davaiks – PILTI! :D Ühtlasi meeldis mulle tema puhul see, et ta suhtles vist absoluutselt KÕIGIGA ja üritas ikka kõiki tuttavaid nägusid teretada ja nendega tutvust teha, et keegi ei tunneks ennast väljajäetuna vms.

foto: Marimell (http://marimell.eu)
foto: Marimell (http://marimell.eu)

Samuti lähevad minu soojad tervitused ja kallistused edasi blogijatele, keda ma eile nägin ja kes kõik on uskumatult toredad ja armsad inimesed. Ma tahaks teiega kohe rohkem kuidagi tuttavaks saada, Marili, Eneli, Andra, Jaanika, Mesiliis.

Ja samuti tahaks ma tuttavaks saada ka kõigi nendega, kellega ma eile suhtlema ei jõudnud, nii et järgmine kord tulge ikka juurde ja öelge tere ja ma ise üritan ka julgeda tulla tere ütlema. :D

Ühesõnaga, oli väga tore õhtu ja lõpuks oli natukene nukker, et pärast auhindade jagamist kõik kohe laiali kiskusid ja lounge’st minema läksid. Ma veidi lootsin, et kõik pidutsevad ikka varajaste hommikutundideni kuskil koos edasi ja oleks võind reaalselt ühe suure blogijatePEO korraldada, aga noh, jah. :D JÄRKA KORD!

Fotograaf Pärnus 31
foto: Kristel Vaht (http://kristhelvaht.smugmug.com/)

24 kommentaari

 • Keiu

  Nii vahva postitus! Võtsid kenasti kokku ka minu mõtted selle kohta, et kategooriad olid ikka väga halvasti kokku pandud ja seega ka võitjad (eriti kokandusblogi, isetegemisblogi ja fotoblogi) veidi… veidrad. :) Aga piltidelt tundub, et kõik nägid suurepärased välja ja oli tore üritus. Loodan, et järgmine aasta korraldab seda keegi sõltumatu, kes viitsib ka süveneda, mitte ei tee asju “üle jala” :)

  • Katre

   Korraldajad võivad ikka samaks jääda. Mari-Leen ja Mallukas sobivad minu arust eestvedajateks küll. Samas, kui nad tahavad ise ka sõltumatult hääletuses oleneda, siis oleks parem, kui keegi teine ehk korraldaks, aga nemad võivad komitees olla ju ikka. :)

  • Eveliis

   Ma olen sinu kommentaaridega sada % nõus. Kui ma nüüd hakkaksin kirjutama, et olen liikuma hakanud (kuna ma iga päev käin 3-10km jalutamas) ja lisaksin ka nädalas korra mõne retsepti ning meisterdaksin kunstnikerdustega esmaabikapi valmis, siis mind ei saaks ju nomineerida nii spordi-, kokandus- kui isetegija kategoorias. Korraldajad aga võiks mu meelest ka samad olla, ettevõtlikud ja hakkajad naised, kes ei löö risti ette kui neid igal pool maha materdatakse.
   Samuti eeldasin ma, et järgneb ühine pidu Butterflys, kus jalad villi tantsitakse laudadel ja sampust voolab ojadena, kahju et seda siis ei olnud.
   Aga jah…viriseda saab alati, vigadest õpitakse ja küll läheb aastatega paremaks.

 • Eneli

  Ma veel kodu poole sõites mõtlesin, et kas ma üldse tutvustasin sulle ennast korralikult, hüppasin vist kohe ligi :D
  Muidu võtsid kõik väga hästi kokku ja oleks tõesti olnud maruvahva koos blogijatega pidu edasi pidada või kasvõi kuskile mujale edasi istuma minna, kui mitte varem, siis järgmisel aastal teeme ära! ;)

  • Katre

   Ei tutvustanud jah, aga samas ma ka ei tutuvustanud ennast ju. :D Õnneks tundsime üksteist ära, nii et blogijälgimine on hea töö teinud. :D

  • Katre

   Ma tundsin sinu ka ära, aga sa nii vilksamisi läksid minust mööda ja hiljem enam ei märganud sind. Muidu oleks ikka juurde tulnud. :) Teinekord tule aga ise, isegi kui kellegagi vestlus pooleli. Seltsis segasem ja seltskond siis suurem. ;)

 • Liis

  Haha, mul oli ka esimene lause (isegi enne “Tere” ütlemist), et issssand sa nii lühike :D Piltidel tundud ikka palju pikem.
  Aga muidu kõiges nõustun sinuga. Ma ise nüüd mõtlen, et blogijatel oleks võinud olla oma mingid sildid enda ja bloginimega, sest niii palju oli tuttavaid nägusid, aga blogidega neid kokku ei suutnud viia.

  Ühesõnaga jah, esimese korra kohta polnud sugugi mitte halb üritus, aga iga aastaga paremaks :)

  • Eneli

   Jaa, see nimesiltide mõte on küll päris hea! Mul oli päris mitme inimesega nii, et justkui teaksin teda, kuid päris kokku ei viinud nägu+blogi :D

  • Katre

   Mul pikad ja peenikesed jalad.. või noh, peenikesed jalad ja siis tundub kohe vist inimestele, et ju ta siis pikk ka. :D Aga täpselt mõnusat keskmist kasvu olen. Pole probleeme riiete ostmise või tellimisega. :D

   Oh, jaa, kusjuures see nimesildi asi oleks äge idee küll NII suurel üritusel. Et sissetulles koos tervitusjoogiga antaks kätte sulle ka ürituse logoga sildike, mille saad rinda haakida või kuskile. :)

  • Agnes

   See siltide idee käidi ürituse fb ka kellegi poolt välja, aga Mari-Leen ütles, et ta ei viitsi teha miski 200 silti, kui keegi vb kohalegi ei tule. Kuigi mu meelest ei peagi neid valmis trükkima, vaid sobiks tühjad rinnasildid ja inimene ise kirjutab peale nime ja blogi. Aga nagu ürituselt aru sain, siis pmst kogu korraldus oli tema teha, niiet küllap polnud tal lihtsalt enam sellega aega tegeleda.

    • Katre

     Ei, muidugi on. Ma lugesin hiljem oma postituse üle ja sain aru, et kiiruga väljendasin end ebaselgelt, et mis blogisid ma selle lausega üldse silmas pidasin. No näiteks kiip vms, mis teeb arvustusi ja postitusi aeg-ajalt, isegi mitte iga nädal, aga samas on nad alati ülimalt ülevaatlikud ja kui satub mulle huvipakkuv teema, loen huviga.
     Teine näiteks Tehnikarott, kelle postitused mulle meeldivad ja kes tundub olevat igati tore mees selle blogi taga. Aeg-ajalt kirjutab mulle mingeid ideid ja küsib tagasisidet. :)

     Ma ka paraku rohkem neid meesteblogisid ei tea, aga meeleldi tahaks neist teada. :D

 • Katri-Helena

  Mulle oled sa alati tundunud minupikkune või isegi pikem (ma 179cm). Päris põrutav uudis, et tegelikult oled hoopis lühem. Sul tundub piltidelt kuidagi pikk keha. Aga see on ainult positiive, näitab et rüht on hea ja keha propotsioonis.

 • A

  Nominendid olid tõesti suht mööda kui tulemusi vaatan. Ma ei ütleks kohe kindlasti, et Marimell kuskiltki otsast kokandusblogi on ja seega ei ole ta antud auhinda kuidagi välja teeninud…

  Mallukas ei ole ka kohe kindlasti kõige stiilsem. Minuarust oled isegi Sina stiilsem kui Mallukas.

  Neid möödalaskmisi veelgi.

  Korraldamisega said nad hakkama küll, aga üldiselt igalpool kampaaniates ja konkursitel korraldajad võita ei saa, siis peaks minu meelest Blogiauhindadega sama olema, sest praeguse seisuga on kõigerohkem hääletatud enamus katekooriates Malluka ja Marimelli poolt, kes ise korraldasid ja reklaamisid (loogish, et siis nende lugejad just nendepoolt hääletavad)…

  Ehk sisi lõppkokkuvõttes korralik pettumus see tulemus minu jaoks.

  Jama, et Sinu blogi vaid ühes kategoorias oli, minumeelest oleks sa sobinud ka veel kategooriatesse nagu “Kõige tublim blogija” ja “Kõige stiilsem blogija” ja “Sinu lemmikblogi”…

  • Katre

   No mul ka see Sheinside’i stiil, sest üldiselt tavalisi outfitipostitusi ma eriti ei tee, sest noh, ma ei pea end moeteadlaseks ja vabal ajal ülimoekalt ei riietu. :D Lihtsalt, et teen ehk rohkem läbimõeldud pilte nende hiina riietega.

   Teise asja kohta nii, et keegi teine ju tõesti ei korraldanud. Ja kuna ka nemad on blogijad ja paraku ka ühed suurimad blogijad, siis minu arust ikkagi pidi neil ka olema õigus asjast osa võtta blogijatena, mitte vaid korraldajatena. Lihtsalt, et iga blogi võiks nomineeritud olla vaid ühes kindlas kategoorias ja siis lisakategooriates nagu naljakas jnejne.

   Minu blogi nominatsiooniga oli vast see asi, et “omad vitsad peksavad.” :D Just vahetult enne nominatsioonide esitamist ei olnud ma ju 3-4 kuud aktiivselt bloginud ja olin hoopis oma mängimise lainel, nii et rahvas kergelt unustas ära. Kellel isegi meeles olin, siis tundus ilmselt paslik nomineerida kedagi, kes pole kaua aega postitanud, sest noh, õhku jäi küsimus, kas ta üldse kunagi veel blogib.. et mis tast nomineerida. :D
   Endal ka kahju, et nõnda läks, aga samas 6. koht beebiblogi kategoorias ja kõigest 70 häält vähem kui 3-ndal kohal ei ole sugugi mitte kehva tulemus ja olen väga tänulik kõigile, kes mind niigi palju meeles pidasid. :’)

   Ehk järgmisel aastal läheb paremini, kuigi ma ei pea end enam väga beebiblogijaks, sest mul ei ole beebit enam ja elustiiliblogijate seast on juba tunduvalt keerulisem välja paista. :D

 • Britu

  Heh mina just hoopis vaatasin piltidelt, et sa nägid nii kena seal blogiauhindadel välja! Ja üldse oled väga kena, et need kägud jäägu oma perekooli ja rääkigu seal mis tahavad, kadedad ja koledad, sest ilusad inimesed nii ei käitu ega räuska!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga