beebiblogi,  igapäev

Motivatsioon vankriga jalutama minemiseks

Pean ausalt tõdema, et ma olen terve elu olnud üks suur laiskvorst, kes end eriti liigutada ei viitsi. Nii tobe kui see ka ei ole, siis ma võin aega meelsasti väga pikalt toas veeta ilma, et tekiks mingi muserdus vms. Lapsega aga tuleb ju ikka jalutamas käia, sest see on talle kasulik (kuigi ma ei tea täpselt mis moodi). Ilmselt seepärast, et värske õhk on lihtsalt hea. Ja värskes õhus, vankris kõikudes, ta enamasti uneleb ka ikka päris korralikult ja seega saab seal ühe mõnusa lõunauinaku teha.

Selleks aga tuleb ennast ka veidi ikka sinna värske õhu kätte minema sundida, et sihitult (või mõnikord ka sihiga) vankriga jalutada. Õnneks mul siin mustamäel maja väga maja otsas kinni ei ole ja on ka (minu jaoks) päris piisavalt loodust. Igatahes leiutati meie feissbuuki beebide grupis üks geniaalne algatus. Nimelt endomondo challenge, et näha kes kõige rohkem kilomeetreid maha jalutab ja ausõna, see motiveerib. Muidugi on seal mõned naised meil nii tublid, et jalutavad lausa 10km päevas ja nii tasemel ma olla ei üritagi, aga ikkagi motiveerib vähemalt mitte viimaseks ja kõige laisemaks jääma.

Seadsin endale nüüd selleks nädalaks ka niiöelda eesmärgi vaadata, kui palju ma kokku jalutada siis viitsin. Esimesed kaks päeva muidugi laisklesin toas raisku, sest vihma sadas ja eriti välja ei kutsunud, aga nii kui ilm vähegi rohkem kannatab, siis ikka õue. Lapsele mõnus ja endale ka ehk hea treening, et oma kintsud ja tagumik raseduseelsesse vormi tagasi saada. Täna tegin siis proovi ja jalutasin maha 5km, mis pole muidugi teab, mis palju, aga alustuseks jäin täitsa rahule. Arvestades, et sihiks oli vaid poes käia, sundisin end ikka ja jälle  järjest järgmise ülekäigurajani käima ja läksin poodi hoopis suure kaarega. Homme üritan uuesti üritada ja ehk saan ka pikema ringi käidud, aga oleksin uhke, kui ka iga jalutuskäik vähemalt 5km pikkune oleks. :D

EDIT: Endomondo on niisugune äpp telefonile, mis märgib kaardile üles sinu käidud/jookstud/rullitatud/sõidetud vahemaa GPS’i abil üles. Sealjuures näidates treeningu kestust, sinu keskmist liikumiskiirust, kulutatud kaloreid jms. :)

IMG_1182c

14 kommentaari

 • Mammu

  Mina olen samasugune lasikvorst vàljas kàimise suhtes. Ma olin seda siis, kui poisid alles vastsùndinud olid ja ma olen seda veel nùùd, kui neid on vaja mànguvàljakule viia! Ja siin Itaalias ei saa ma vàga ilma kaela ka sùùd ajada. Muidugi enne ma elasin kitsas suurlinnas, kus vàrske òhk oli midagi tundmatut ja inimesi palju, kes alati ees koperdavad vòi otsa tulevad :P Jòudu sulle ;)

  • Katre

   Inimesed jaa koperdavad. Täna ka ajas korraks närvi, et kui keegi vastu tuleb, siis tal on ju ideepoolest kergem minust ümber põigata, sest tal pole vankrit. Aga ei.. viimase hetkeni tulevad otsesuunas minu poole nii, et mina pean ka lõpuks ikka vankriga manööverdama, et otsa ei sõidaks. :D

 • Peedu

  Kas Keio on 1992 sündinud? Ja mis haridus värsketel lapsevanematel on, kui küsida tohib :)
  Oled väga ilusas vormis ja soovin edu!

  • Katre

   Tõsi. Ja oleme keskharidusega. Plaan ja soov on mõlemal veel õpingutega tegeleda, aga nüüd lapse tõttu tuleb mõned aastad seda plaani edasi lükata. :)

    • Katre

     Tegelikult midagi nii kindlat veel välja polegi kujunenud, et kelleks terve elu saada oleks unistanud vms, aga nt enne kui rasedaks jäin, oli plaan sisekujundusse kandideerida. Käisin isegi ettevalmistuskursustel jms.
     Aga ideepoolest midagi kunsti-kirjanduse valda peaks see jääma, sest need on kaks asja, mis mind terve elu huvitanud on ja mida ka hobina meelsasti teeks. :)

 • Liis

  Kas sinu arust on see normaalne, et Mallukas oma elu nii eksponeerib ja ask.fm nõmetseb? Kuidas suhtud? Kas sinu meelest ei riiva see inimese eneseväärikust? Kas ise teeksid sellist asja?

  Annabel on nii armas printsess :)

  • Katre

   Mismoodi ta oma elu täpsemalt eksponeerib siis, et selline küsimus? Mina ju ka eksponeerin teatud mõttes enda blogiga, kui see kõigile siin loetav on. :)

 • Mallukas

  Ei tahaks siin küll oma elu eksponeerida ja oma olematut eneseväärikust näidata, aga mõtlesin mainida, et tänu sellele võistlusele olen ma juba 2 päeva kärutamas käinud, homme lähen jälle :D Muidu oleks vist kellegi autoga sebinud oma reisude jaoks :D

 • naine50+

  Uskuge vanainimese kogemusi. Laps on rahulolevam, kui ta on saanud käia õues.
  Mina kasutan steps mania rakendust, toimib samuti nagu endomondo.
  Mu kõige pikemad jalutuskäigud olidki lapselapse käru lükates. Nüüd kahjuks enam ei ole saavutanud nii kõrgeid näitajaid.
  Muidugi, korrusmajas elades on keeruline õue pääsemine.

  • Katre

   Eks usume ikka. Ega niisama see kärutamine nii suur teema ju ei ole. :D
   See õuepääsemine on jama jah. Avastasin, et trepist käru ettevaatlikult ja sujuvalt alla lükata/üles tõmmata on kergem, kui seda mitmeks jupiks teha ja kolm korda tassida, aga loodan, et sellega vankrit ära ei lõhu. :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga