Esiletõstetud,  igapäev

Mõistmaks blogijaid ja blogimisele kuluvat aega #1

Mul turgatas täna pähe kirjutada blogipostitus teemal “Mõistmaks blogijaid,” et asjaga mitte kursis olevaid inimesi selle blogimisele kuluva ajaga natuke rohkem kurssi viia.

Põhjus, miks, on lihtne. Me tihti lihtsalt ei mõista, õigemini EI OSKA mõelda, kuidas üks või teine asi täpsemalt välja näeb, millega me ise pole kokku puutunud. Ma olen seda omal käel kogenud, arvates ühest ja teisest tegevusest kergekäeliselt, et “ah, mis see siis ikka ära ei ole” ja asjasse natuke rohkem süvenedes kätega peast kinni hoidnud ja kostnud “omg, kui… sügavale saab ühe pealtnäha nii lihtsa asjaga kaevuda.” See on lihtsalt.. üllatav, kui palju me ei tea ja ei oska arvata. :D

Ka vastupidises võtmes olen seda kogenud ehk siis minu tegemistest nagu blogimine, photoshoppimine, pildistamine, striimimine vms, on arvatud, et tegu on imelihtsa asjaga, mida on imelihtne teha ja kui keegi veel sellise asjaga reaha teenib, on tegu “easy money“-ga. Aga tegelikult ei ole asi ikkagi NII lihtne, nagu ta pealtnäha ju inimestele paistab.

Seega täna üritame rohkem mõista BLOGIJAID!

Ma olen vahel märganud ka teisi blogijaid selle üle kurtmas, et blogilugejad või inimesed, kes blogidest üldse midagi ei tea, ei kujuta ettegi, mis kõik blogimise taga peitub. Pealtnäha tundub ju lihtne. Kuna keskmise blogipostituse loeb lugeja läbi umbes 2-3-minutiga, siis jääbki mulje, et täpselt samas tempos on ilmselt postitus ka kirja pandud ja ühe blogiposti kirjutamine võtabki aega umbes 5 minutit. IMELIHTNE! Ja selle eest saavad blogijad veel tasuta manti, reklaamiraha ja kõike muud. Ühesõnaga justkui täiesti niisama saadud tulu mingi tühja loba ajamise eest.

Aga kas tegelikult on ka nii nagu pealtnäha tundub? Enamjaolt mitte. Jah, oleneb muidugi blogijast ja blogist, aga kui sa ikka näed, et üks blogi omab ilusat kujundust, postitused ei ole lihtsalt kirja pandud emotsioonipostitused, postitustes on palju pilte, tootearvustusi või meisterdusi ja nii edasi, siis ilmselt on blogi omanik sinna ikka oma aega panustanud ja seda sugugi mitte vähe.

1. Blogi kujundus
Blogi loomise aluseks on blogi kujundus. Enne ei saa blogi üldse kirjutama hakatagi, kui ei ole kujundust. Erinevad blogiplatvormid pakuvad küll juba valmis kujundusi, kuid asi ei piirdu iialgi vaid sellega.

Valmis blogikujundus? Kaugeltki mitte!
Isegi KUI valida juba valmis blogikujundus, tuleb seda natukene enda käe järgi kohandada ehk siis mõelda blogile nimi, teha päis, valida kirjastiil, otsustada selle üle, kas külgriba on olemas või mitte või kas ta asub vasakul või paremal pool. Samuti tuleb mõelda, MIS seal külgribal asetseda võiks. Milline taust blogile panna ja mis toonides blogi üldse olla võiks. Jah, isegi juba VALMIS teemade puhul, tuleb seda kohandamist ja mõtisklemist siiski ette. Ja kui sa proovid ühtmoodi ja teistmoodi ja kolmandat moodi, siis lõpuks võtab selline, PEALTNÄHA lihtne asi, sul ikkagi aega tunnikese või rohkemgi.

HTML, CSS, PHP, erinevad pluginid
Mida sügavamale blogimaailma blogija aga ise vajub, seda enam hakkab ta nõudma ka oma blogikujunduselt ja lõpuks jääb väheks sellest, milliseid kujundusi blogiplatvormid ette annavad. Siis läheb asi VEEL tõsisemaks. Vähe sellest, et sa teed nagunii alati neid eelpool nimetatud asju blogi kujundamisel, hakkad sa mõtlema ka erinevate laienduste ja programmide peale, mida oma blogiga ühildada. Mõni PALKAB selle jaoks kellegi, kes veebilehti kujundada oskab (mis maksab muide palju) ja mõni hakkab hobikorras ise uurima, kuidas üht või teist asja oma blogisse saada.

See vajab tavaliselt teadmisi HTML, CSS ja PHP kohta ehk siis nii mõnigi pealtnäha tühipaljas blogija omab lõpuks ka minimaalseid teadmisi IT-vallast ja veebilehe loomise kohta. Ja see on ausalt ka sama keeruline kui gümnaasiumi keemia, füüsika ja matemaatika. Ja ka see on selline asi, mille puhul sa katsetad 100 erinevat asja enne kui leiad selle, mis on sinu soovide järgi. See võtab tohutult aega.

Kui mina oma blogi kujundust kord muutma hakkan, võin ma tõsimeeli öelda, et teile tundub see muutus pisike. Mõned värvimuutused ja paar lisavidinat, aga mina olen seda ideaali taga ajades ja luues kulutanud sellele TUNDE. Ausalt. See võtab aega 3-4 tundi (tagasihoidlikult öeldes). KUI MITTE ROHKEM!

Kulunud aeg?
Kokkuvõtteks saab nüüd öelda, et ainuüksi blogi kujundamine võtab aega keskmiselt 1-4 tundi. Sõltuvalt blogijast, on see siis kas ühekordne ajakulu või teatud aja pärast võtab ta blogi kujundamise uuesti ette ja kulutab sellele uuesti umbes sama palju aega.

2. Blogipostituse kirjutamine
Nagu ma juba ütlesin, siis blogipostitust lugedes ei oska me ette kujutada, kui palju aega võttis selle valmis tegemine. Me loeme postituse läbi mõne minutiga, sest me oskame silmadega veereda üle teksti nii, et mõni sõna jääb vahele, ent saab siiski loetuks. Samuti on meil alati võimalus valida, milliseid lõike me loeme ja milliseid mitte. Tihti inimene kõiki lõike paraku ei loe ja veerebki lihtsalt ridade vahelt üle teksti.

Meenutage kasvõi oma kirjanduse tundi kooli ajal või kirjandi kirjutamise riigieksamit. 600-sõnaline kirjand ei valminudki ju nii kiirelt, kui kiirelt ta hiljem läbi sai loetud? No muidugi tuli seal jah jälgida rohkem kirjareegleid või teemas püsimist, aga saate aru küll, mis ma mõtlen. Mõelda on vaja ja mõtlemine võtab aega. :D

Millest kirjutada?
Kõik algab sellest, et me mõtleme paratamatult, millest kirjutada. Mõnel tuleb see lihtsamalt, mõnel raskemalt. See oleneb juba blogijast endast. See oleneb suuresti ka sellest, mis on blogi žanr, sest üldiselt on igal blogijal ikkagi mingi kindel stiil ja teemad, mida mööda ta oma rada tallab ja mõne inimese blogi lihtsalt on natukene rohkem läbimõeldud kui teise oma.

Väga paljud blogijad maailmas näiteks mõtlevad teemad ette valmis, seega on neil järgmised 7 blogis käsitletavat postitust ja teemat juba välja mõeldud. Võib-olla isegi valmis kirjutatud, et siis lihtsalt panna blogis automaatpostitamise-režiim peale. Näiteks kulutavad nad ühe TERVE päeva mitme postituse valmis tegemise peale, et teinekord kui ei ole aega või ideed kirjutada, siis oleks midagi kohe postitada.

Postituse kirjutamine
Kui teema olemas, võtab suurima osa ajast loomulikult selle kirjutamine. Olgugi, et ma kirjutan nii nagu mõte jookseb, tuleb ette mõttepause ja ma mõtlen enne kirjutamist peas valmis, kuidas midagi sõnastada. Vahest loen ma ka teksti uuesti läbi ja märkan, et siin ja seal võiks midagi ümber sõnastada või teisiti öelda.

Palju oleneb ka teemast ehk et kas tegu on emotsioonipostitusega, arvustusega, arutlusega, pildipostitusega, retseptipostitusega, meigipostitusega, ja nii edasi ja nii edasi. Jada on lõputu. Kui postituses on linke, kulub mingi pisem aeg ka sobivate linkide üles otsimisele ja linkimisele. Vahest ka mõne asja kohta rohkem uurimise kohta, et lugejatele rohkem informatsiooni jagada.

Kulunud aeg?
Tean omast käest, et ühe blogiposti kirjutamine, mille teie loete läbi 2-minutiga, võtab mul aega keskmiselt 1-tunni. Mõnikord rohkemgi. Ainuüksi kirjutamine. Tundub.. ulme, eksole!? Näiteks, ma alustasin selle postituse kirja panemist ca kell 12 ja hetkel on kell 14:38 ja ma polegi veel päris valmis. :D Ma tegelen küll vahepeal ka teiste asjadega, aga siiski on valdav enamik selles ajavahemikus kulunud just siin aknas trükkimisele. Huh… :)


Kuna mul oli antud teema kohta LIIGA palju öelda, sest ma tahaks asja põhjalikult lahti seletada, siis otsustasin ma lõpuks postituse kahte ossa jagada. Nii et järgmises osas jätkan teemal, mis saab pärast blogipostituse valmis kirjutamist ja kas sellega tõesti kõik piirdubki. :)

2. osa saad lugeda järgmisest postitusest vajutades SIIA lingile!

Kas teie kujutasite ette, et kujundamine või postituse kirjutamine võib nõnda kaua aega võtta? Kui olete ise blogija, siis andke ka teada, kui palju aega teil need tegevused võtavad?

Ma tean küll, et nii mõnelgi nii palju aega ei kulu ja nad võtavad asja kõvasti vabamalt (sestap ka x-y kulunud aeg), aga ma arvan, et paljud blogijad, kes peavad oluliseks oma blogis mingit kvaliteeti taga ajada, kulutavad sellele võrdlemisi aega. Ja ma ei taha hästi uskuda, et ma olen ainukene loll, kellel nii kaua aega kulub. :D :(

23 kommentaari

 • Britt

  Blogi kujundamisele kuluv aeg…täiesti utooopiiiaa. Mina olen veel selline tore eksemplar, et minul püsivad asjad meeles täpselt nii kaua kui neid reaalselt vaja on. Ehk siis ma võin kulutada mitu tundi ühe lahenduse otsimisele, asja ära parandada ja kui mõne kuu pärast juhtub, et on probleem, olen omadega alguses tagasi :D

  Ma olen oma teemalehte nii palju koodidega muutnud, et kui kuskil mingi kala on (ja praegu on..), hakkab mul automatselt pea valutama, sest vea väljaselgitamine võtab natuke liiga palju aega.

  • Katre

   Mul üsna sama. Ma saan hakkama ja kui ma end asjaga kurssi viin, siis ma tunnen, et võiksin mõnele firmale juba vabalt veebilehe valmis koodida.
   Aga siis läheb mööda ca 3 kuud, kus ma oma blogi kujunduse üle ei nurise ja kui ma pärast pikka pausi midagi sättima hakkan, siis tuleb nii mõndagi uuesti meelde tuletada. :D
   Aga õnneks päris nullist ei pea alustama ja mingi baasteadmine on ikkagi olemas. Aga fakt on, et iial ei möödu see kujundamine ilma googeldamisega ja teinekord ka abi palumisega teadjamatelt inimestelt. :)

   • Kätu

    Teie kommentaarid ja varasemad teemad blogikujunduse kohta, on siiani mind sellest kõigest eemale hoidnud :D Mulle väga meeldiks ka, kui mu blogi näeks isikupärasem ja sätitum välja ning ma lähen vahel täiesti närvi selle peale, et igal valitud teemal on mingi häda ja seda õiget pole. Ma ei kahtlegi, et saaksin selle isesättimisega lõpuks hakkama, aga ma lihtsalt ei viitsi seda teed ette võtta :P
    Mis puutub postituste kirjutamisse, siis ma olen samasugune tigu nagu sina. Ulme kui kaua vahel üks postitus aega võtab. Kui ma seda õhtul kirjutan, siis ma ei saa lõpuks enam midagi aru ja keskendumisvõime on null :D

    • Katre

     Ma klassis olin kunagi ikka üks kiiremaid trükkijaid ja arvan, et olen siiani. Selle taga asi nagu ei seisa, aga just see lausete läbimõtlemine või ümbersõnastamine, et ei oleks liiga palju sõnakordusi jms. Ja siis vaatan, et kui see lõik ära kustutada, saaks postituse lühemaks ja kui too lõik hoopis juurde panna, saaks end selgemalt väljendada. :D

 • Piia

  Ohsaa, kui hea postitus! Lisaks sellele, et seda saab näidata kõikidele kommenteerijatele, kes ei usu, et blogimine nii kaua aega võib võtta, on see ka hea õppepostitus alustavatele blogijatele, et näidata kui palju aega võiks ja peaks ühe hea postituse ja blogi peale kuluma.
  Omalt poolt lisaksin siia faasi ka muidugi piltide tegemise. Minul kulub riietusepiltidele julgelt kaks tundi: riietuse valimine, koha leidmine, pildistamine, piltide valimine, töötlemine. Pildistamine ise võtab muidugi kümme minutit, aga kõik seda ümbritsev vajab aega. Ja siis veel kirjutamine ka otsa ehk siis minu blogis kulub ühele postitusele umbes kolm tundi (millest poole tööst teeb mu tubli poiss-sõber, kes on samuti minu blogi ilusa kujunduse taga.)

  v’BOWTIE DIARY

  • Katre

   See piltide teema on teises osas kenasti olemas. Läks muidu no liiiiiga pikaks see postitus ja ma kahtlesin, kas keegi seda ühe pika jadana nii innukalt lugeda viitsiks. :D

 • Liina

  Ei, kindlasti ei ole sa ainus, kellel nii palju aega kulub! Ise kirjutan oma elust välismaal ja vahel võib pikema postituse peale vabalt pool päeva kuluda. Vahepeal ju vaja külmkapist kõigile küsimustele vastuseid otsimas käia, candy crushi mängida ja pesu kuivama panna :) ja postituste osas olen hästi enesekriitiline, loen ikka mitu korda üle ja teen parandusi. Aga pärast on hea tunne kui kõik on nii nagu ette kujutasid, tekst ladus ja jutt huvitav :)

 • Aili

  Ma vist kulutan ka palju rohkem aega blogile (nii kujunduse kui sisu tootmise osas… ja tegelt ka teiste omade jälgimisele) kui tegelikult tunnistada tahaksin :D
  Kujundusega on jah nii, et kui just väga suuri soove ei ole, siis saab tõesti tunniga hakkama (isegi vähem). Minu hetkeline lahendus võttis aega ikka rohkem kui 5 tundi. Alustades õige otsimisega ja seejärel selle kohandamisega (samal ajal põhimõtteliselt endale HTMLi selgeks tehes). Sisu valmis kirjutamine on kuidas kunagi, aga olgem ausad, et alla tunni läheb ikka harva. Eriti kui lisada juurde pildimaterjal ning selle eelnev töötlemine.
  Ma saan täitsa aru nendest inimestest, kes arvavad, et “ah mis see blogimine ära ei ole”. Eks isegi olen mõne asja kohta nii arvanud, kes meist ei oleks. Aga jah, kuna see on selline meeldiv hobi, siis tunnen, et see aeg on asja ette läinud :)

  • Katre

   Ma ka ei pane seda ajakulu üldse pahaks, sest mulle meeldib seda kõike teha, aga lihtsalt et teistele natukene näitamaks, kui palju aega läheb. :D
   Kujundusega jamamine on tegelt jah suhteline. Plaanin ka uut kujundust, aga ei tee seda ühe jutiga. Siiani olen umbes 2h juba putitanud mingi megalihtsa asja peale, aga aega kulub veel. Eks näis, kuhu maani see küündib. :D

  • Katre

   Ma ei kasutagi mingit erilist programmi. WordPressil kasutan sellist võimalust, et olen oma blogi ehitanud ühe valmis teema peale ja seda siis muutma hakanud ja seal olevaid asju ümber tõstma ja paigutama ja lõpuks ongi täitsa oma asi kujunenud.
   Suurimaks abiks on Google Chrome (paremklikk saidil ja “inspekteeri” – ÜLIHEA NIPP), kus saab lehe koodi reaalajas sättida ja näeb kohe, kus kohas mis kood on, mida selle muutmiseks sättima peaks. Sobiva muudatuse kannan Notepad++i abil .css või vajalikku .php faili ja FileZillaga upin üles. :) Ja kõik.

 • Inca

  Nõustun postusega.
  Lisaks on mul ka juhuseid, kui hakkan kirjutama. Teen seda ehk 30min isegi ja lõpuks tundub teema omale igav ning jätan avaldamata postituse.

 • Ann

  Issand, kuidas kujundus aega võtab. Ma ju sügise puhul vahetasin kõik roosad aktsendid oranžide vastu ja tegin teksti tumedamaks. Mõtlesin, et ah nii lebo natuke nikerdan. Mul läks 2 tundi, et kõik need kohad üles leida ja teksti värvi jaoks pidin üldse uue koodijupi juurde panema, millega õnneks oli abiks mu it tudengist mees.
  Tõesti 101 korda keerulisem, kui eales arvata oskaks.

  • Katre

   No ma tagasihoidlikult ja ei tahtnud üldistada niigi, sest on ilmselt ka blogijaid, kes sellele suuremalt aega ei kuluta ja need, kes kulutavad…noh, nende oma valik ja mitte sunniviisiline. :D

 • Eveli

  Ma sellepärast ei kujundagi :) Unistan vast juba üle aasta mõningatest muudatustest blogis, kuid ei taha seda närvesöövat tegevust ette võtta.
  Mul võtab mõne postituse kirjutamine päevi aega. Just siis kui taustauuringut ka teen. Kusjuures ma töötan läbi rohkem materjali kui kasutusse läheb. Mõne postitusega aga saan ka poole tunniga hakkama. Aga neid in vähe :)

 • Häly

  Kunagi alguses kulus postituse tegemisele ehk max pool tundi, aga siis oli see blogi nii nagu ta oli kah, ega ma tol ajal näpuga järge just ei ajanud, et kõik okei oleks. Aga nüüd läheb teinekord ikka vahel kaks tundi. Pildid ära sorteerida, üle vaadata, välja valida need õiged, natuke siit sealt korrigeerida, siis postitus eesti keeles kirja ja siis veel inglise keeles ka. Vahel mingi pikema arutelu puhul olen inglise keelse teksti ära jätnud, puhtalt aja kokkuhoiu mõttes, kuigi see mulle eriti ei meeldi, sest tean et päris mitmedki jälgijad on ju välismaalased, aga see topelt kirjutamine võtab ikka meeletu aja.

 • Tikker

  Kui mina kümme aastat tagasi blogima hakkasin, ei mõelnud keegi blogiga alustades kasumi saamisele, kirjutamine oli lihtsalt fun. Kui ma peaks praegu kulutama aega photoshoppimisele või teemade välja mõtlemisele ja nende kindlal ajal avaldamisele, siis poleks blogimine minu jaoks enam hobi, vaid tüütu kohustus. Õnneks ma ei näe mingit vajadust seda teha, see on rohkem teie põlvkonna teema :P Noored popid blogijad, tootetutvustused, loosimised ja live chatid. Vana peeru tunne on noil puhkudel, tõepoolest :D

  Aga blogikujunduse näppimisele ja mõne postituse kirjutamisele või fotode valimisele kuluva ajaga ma suhestun küll väga hästi, jah.

  Muide, ma olen meeldivalt üllatunud, et keegi ei olegi siin kommentaariumis veel peale lennanud ja avaldanud arvamust, et küllap su laps ikka täitsa vanemliku hooleta on, kui emme kogu aeg ninapidi arvutis istub ja blogimisele NII PALJU aega kulutab. See on mu mäletamist mööda stampsüüdistus blogivatele kodustele emadele :P Sest noh, kui oled endale valinud hobiks blogimise ehk oma elu teatud aspektide maailmaga jagamise, siis on ju selge see, et blogilugejatel on su elust varsti selgem pilt kui sul endal. Ses mõttes on hoopis kindlam valida oma hobiks lugemine või kudumine :D Aega kulub sama palju, aga keegi ei kritiseeri :D

  Samas sul on vist siin pigem rahulik lugejaskond, mingeid lämisejaid väga ei ole :)

  • Katre

   Lugejaskond on üsna rahulik jah ja olen selle üle tohutult rõõmus. :)
   Blogimisele kuluva ajaga on muide nii, et ma teen seda kõike lapse uneaegade ajal ehk siis umbes 2 tundi vaba aega on mul lõuna ajal (tavaliselt, et üks postitus kirja panna) ja pilditöötlusega, kujundamisega tegelen juba tema ööune ajal ja enda ööune arvelt. Kommentaaridele jõuab päeva jooksul telefonist vastata. Kõik on paigas. :D

   Aga, ma mäletan ka aega, mil blogimine oli lihtsalt enda emotsioonide välja kirjutamine, oma 10-aastat tagasi pubekana. Paraku, sellist blogi ei tahaks enam avalikult pidada, liiga isiklik ja informatiivne ja tasakaaluka blogi pidamine nõuab siiski natukene läbimõeldumat kirjapanemist. :D

 • Aveli

  No ma ei avasta üldse harva, et kui postituse avaldamiseni jõuan, on kirjutamise algusest möödas 3-4 tundi (no selliste pikemate postituste puhul), mistõttu üsna tihti lähen lihtsama vastupanuteed ja ei kirjutagi suurt midagi, võtan asja paari lausega kokku ja lisan pildid (saan seda endale vast rohkem lubada, kui elustiiliblogijad, sest minu blogi räägib riietest, mis endale õmblen ja no kuigi ilus oleks ju kirjutada, et mis mõtetega kogu tööprotsess käis, siis sisuliselt piisab ka kui lihtsalt mainin, milline lõige, milline kangas, kuidas üldmulje meeldib jmt kiiresti kirjapandavat). Piltidega on jälle omaette teema ja tihti seisab postituste avaldamine piltide puudumise taga (ilma nendeta blogimist ei saa jälle mina endale lubada, erinevalt elustiiliblogijatest). Ma tõesti ei saa aru, kuidas mõne blogija blogi koosneb lihtsalt pm fotosessioonide piltidest ja erinevaid sessioone näib neil olevat ülepäeviti, selles mõttes, et eks tegelikult saan aru küll, aga asi, millest ma aru ei saa, on see, et selleks, et endast korralikke pilte blogisse saada (eriti sellisel tasemel pildistamiste näol, nagu nii mõnegi blogija igapäevane pildimaterjal mõista annab), on vaja ju kõrvale kedagi, kes kogu selle blogindusega lisaks blogijale endale kaasa jaurab. Ma ise ei postita sugugi tihti ja kuigi ma mingit erilist kunstilisust piltides taga ei aja, siis tahan siiski, et need oleksid tehtud ilusal taustal, kena meigiga ja no ikka sellised esteetilised fotod, mitte lihtsalt pilt suvalises kohas ja suvalises asendis näitamaks ainult hõlsti, mis valmis õmmeldud sai ja mul on peaaegu iga kord piinlik enda “fotograafi” ees. Nimelt peab tema ju kannatlikult ootama, kuni ma endale meigi teen, sõitma minuga kuskile kohta, kus pilte teha, pärast pildid oma arvutist mulle andma, vahepeal selekteerides, et mis tuli välja, mis mitte, mõnikord ka pilte pisut töödelda… Ta ise küll ütleb, et talle meeldib mind pildistada ja no eks me ju ikka väga omad inimesed ka, aga endal on suht nõme tunne, sest minul on ju reaalselt neid pilte vaja ja mina panen seetõttu ka alati ette, et läheks pildistama. Sisuliselt kui mul ei oleks inimest, kes minust pilte teeks (ja ma mõtlen nii, et teda ennast ka huvitaks, kas pildid tulevad ilusad või mitte, mitte et lihtsalt “ahah, klõps ja valmis”), siis ei saakski ma sellisel kujul blogi pidada. Samas on nii palju blogijaid, kelle blogi on enam-vähem samas stiilis (no nagu enne mainitud, et palju pilte blogijast endast, erinevates lokatsioonides ja hirmus tihti) ning ma tahaksin täitsa näha, kes see varjatud taustajõud neil on, sest ma eriti hästi ei usu, et kõik need pildid statiivi ja taimeriga tehtud on.
  No ja siis tulebki ette ka seda, et postituse justkui võiks kirjutada, aga pildistamas pole veel käinud või pildid on, aga töödeldud ei ole või et ükski pilt ei tulnud ilus välja või… Ühesõnaga mässamast on ikka omajagu ja ilmselt seetõttu ma nii harva postitangi :D (tegelt ma pole ammu midagi õmmelda ka väga viitsinud)

  • Katre

   Mul oli PIKALT sama teema, et ilma pildita postitus? – EI!
   Aga kas mul on sinna mingit sobivat pilti lisada? Ei :( ja nõnda jäigi postitus vahest tegemata. :D

   Aga nüüd ma hakkan vaikselt järele andma, sest ma ei SUUDA iga arutleva teema jaoks pilti teha. Outfitipildid jah, aga mis ma panen nagu sellisele teemale näiteks pildiks.. no ei oska ju. :D Ei pane ennast poseerimas eriti (kuigi thumbnailiks panin jah:D )

   Ühesõnaga, sain ühel hetkel aru, et mul ei ole võimalik endast päris iga päev pilti teha ja mul ei ole nii suurt pildikogu, et kõikide teemadega ühilduks ja seega vahel tulebki möödaminekuid teha, kui ikka postitamis-isu suurem on. :)

 • Heli Künnapas

  Mina kuulun nende blogijate hulka, kellel puudub igasugune kujundusmeel :) Nii blogi kujundust igapäevaselt ei torgi ja kasutan oma tavalise fotokaga tehtud pilte ilma töötlemata (eriti kuna ma seda ka ei oskagi). Ja sellegi poolest on küll nii, et isegi kui tead, millest tahad kirjutada ja nö jutt jookseb, siis tunnike läheb ikka blogimisele.
  Ennetamaks jutte, et kuidas mu neli last siis on hoolitsemata, siis mina kirjutan enamasti öösel, kui lapsed on magama pandud (postituste avaldamise kellaajad tõestavad seda :) ).
  Motivatsiooni annab, et inimesed tõesti käivad lugemas ja ütlevad, et ootavad uusi postitusi. Siis aga tuleb mõni, kes ütleb, et no üks postitus päevas on nii palju, et tal pole seda 2 minutit IGA päev, et blogi lugeda :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga