igapäev,  Laps

Mineraalsete filtritega päikesekaitsekreem lastele

Kuumalaine on täies hoos ja kuigi ilmataat lubab ilusaid ilmasid meile augustikuus ainult ühe (võib-olla ka kahe) käe näppude jagu, siis tasub päikese suhtes ettevaatlik olla ja mitte “suvest viimase võtmisega” liiale minna. Võimalusel kandke mütsi, kasutage KINDLASTI päikesekreemi ja jooge palju vedelikku. :)

Seoses kuuma päikese teemaga, mida mina isiklikult naudin küll täiega, sest finallyyyyy it’s summer ja ma armastan seda soojust, tahan ma teile tutvustada Annabeli SPF 50 päikesekaitse kreemi Bemalt (link). Olen seda nüüdseks juba pea terve suve omanud, aga ega väga polegi olnud võimalust sellele kasutust leida, sest koduaias on hea vilu ja ma ei tea.. kuidagi oleme päikese eest pääsenud. Annabel eriti.

IMG_5851-1

Kreem on mul alati aga igaks juhuks kotis olnud, KUI peaks juhtuma, et Annabel mingil põhjusel pikemalt mitte-viludas juhtub olema ja selline päris vajalik olukord kreemi jaoks juhtuski olema paar nädalat tagasi Hiiumaal. Nimelt olid ilmad päikesepaistelised ja sõitsime päev otsa autoga ringi. Õhtul olid Annabeli põsed punased ja mina ei tabanud kohe äragi, et MILLEST tal need nii punased on. Et kas keegi söönud teda sealt või mõni allergia või mis asi. Hiljem mõikas, et ilmselt läbi autoakna lihtsalt päikest saanud. Tuli järgmisel päeval kohe usinasti ikka kreemi panna ja pärast seda kreemitangi ma teda üleüldse palju usinamalt kui ikka päikese kätte minek. Kasvõi lühikeseks ajaks.

Kui ma seda talle esimest korda peale määrisin, siis ehmatasin ma kreemi tihkuse tõttu natukene ära. See ei imendunud nagu üldse hästi ja oli selline paks ja kummaline. Jättis nahale valge kihi ja andis seda alles sisse hõõruda. Mõtlesin, et äkki mul miski praak toode või vanaks läinud, aga alles hiljem lugesin, et täitsa õige kraam.

Nimelt sisaldab kreem mineraalseid päikesekaitsefiltreid (tsinkoksiid, titaanium dioksiid ja alumiinium hüdroksiid, kui see kellelegi midagi ütleb) ja need ained peegeldavadki päikesekiiri tagasi, nahka üle kuumendamata. Need ei imendu naha sisse, vaid kaitsevad seda pealt poolt, jättes nahale sellise valkja kihi. Vot siis!

IMG_5840-1

Samas on Bio4You lehel kirjas ka niisugune soovitus, et mineraalsete filtritega kreemi võib lahjendada näiteks kookosõliga või seesamiõliga, millel on looduslikud filtrid. Või kui kreemi on raske nahale määrida või kui sind häirib see valge kaitsekiht, mis muidu nahale jääb.

Mineraalne päikesekreem mõjub päikesekaitsena koheselt just selle nahale jätva kaitsekihi tõttu ja seepärast ei pea seda nahale kandma tükk aega varem nagu tavalisi päikesekaitsekreeme. KINDLASTI aga tuleks kreemi uuesti peale määrida pärast ujumist ja soovitatavalt paar korda päevas kreemikihti uuendada.

IMG_5784-1 IMG_5808-1

Bema päikesekaitse kreem lastele on ilma keemiliste ja sünteetiliste filtriteta ja hüpoallergeeniline ainetest, mis võiksid tekitada nahaärritusi. Kaitseb nii UVA kui UVB kiirguse eest ja hoiab naha loomulikku tasakaalu. Jutu järgi igatahes väga hyvä kreem! Ja selle järgi ka, et laps reaalselt ei lähe päikese käes punaseks tänu sellele kreemile. Muidugist tuleb mõistlikkuse piirides lapsele aeg-ajalt ikka varjulist kohta ka leida. :)

Ainuke miinus, mis mulle selle kreemi puhul pähe torkab, on selle tuubi suurus. See on lihtsalt hiiglama suur ja ma ei kujuta ette, kuidas selle annaks ühe suvega ära kasutada, sest pakendil on märgitud see 12-kuu märk ehk et pärast avamist tuleks kreem aasta jooksul ära kasutada. Samas, selle 12-kuu sisse mahub iseenesest ju ka järgmine suvi? Võib-olla muidugi, kui meil oleks ka normaalne suvi ja iga päev päikest, mille eest end kaitsma peab, ehk siis, aga tänavuse suve puhul jääb küll tuubist üle poole alles.

Kellel lapsi rohkem ja on teada, et kreemi kuluks usinasti ja tihedalt, siis tasub igati ära! :)

Aga et minu arvustus ainult ühepoolne poleks, siis on kommentaaridesse oodatud ka juttu teie päikesekaitsekreemidest. Mida ise kasutate või mida oma lastel kasutate? :)

2 kommentaari

  • Tikker

    Kunagi aastaid tagasi kurtsin ma päikesekreemi ostes müüjale täpselt sama asja. Tema soovitus oli kreemi hooajavälisel perioodil külmkapis hoida, siis võib julgesti veel teise suve ka kasutada. Nii olen ka teinud.

    Õigemini jah – ma pigem hoian kõige kahjulikumal ajal lauspäikesest eemale, et ei peaks üldse kreemi kasutama. Ma lihtsalt ei viitsi sellega mökerdada :D

  • Edgasd

    Töpferil on ka analoogne kreem lastele, ainult väiksemas pudelikeses. Kindlasti oli see alla 100 ml, äkki 50. Hetkel ei saa kohe kontrollida. Töpferi oma kasutangi oma lapsel.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga