beebiblogi

millal küll hakata ostma beebiasju?

Mõnigi imestab, et kas mul juba ka mõned asjad valmis on ostetud. Tuleb tunnistada, et olen siiani suhteliselt ette valmistamata. Häll on küll olemas. Lasen isal tolle hälli ära renoveerida, milles mina ise beebina unelesin ja mis mu isa enda kätega tehtud on. Turvahälle on mul lausa kaks kuskilt saadud, aga ma polegi uudistanud, kas nendes ka see vajalik beebisisu või asi olemas on.
Ämm kudus mõned mütsid, kampsuni, sokid, kindad beebile, sest sünnib ta ju üsna talvehakul ja kindlasti kuluvad soojad asjad ära. Ka on ta täiesti omavoliliselt vankriostu enda õlule võtnud ja mina ei pea suuremalt muretsema, kui lihtsalt oma soovid ses osas teatama. Ema on ka mõned lapseasjad kuskilt kokku ajanud ehk siis mina ise ei ole õieti mitte midagi veel teinud ega muretsenud. Natukene seepärast, et ma arvan, et on liiga vara ja natuke seepärast, et mul on komme asju nagunii viimasele minutile jätta.

Olen tegelikult juba hakanud veidi nende lasteasjade (no eriti riiete) poole oma silmi sättima, et asjade hinnaklassi umbkaudu teada ja isegi kui mõne armsa asja olen avastanud, siis ei ole raatsinud nii vara ikkagi ära osta, sest kardan, et aega on veel nii palju, et jõuan ilusamaid asju kindlasti märgata.
Juttude põhjal ju kasvab laps nendest oma esimeste kuude riietest nii kiirelt välja, et neid asju ei ole mõtet väga palju varudagi. Ega ma täpselt ei tea ka, palju varuma peaks. Siit ja sealt olen uurinud, aga ikkagi nagu targemaks ei ole saanud. Iga üks kõneleb erinevat juttu. Näiteks pole ju mõtet ette varuda rinnapumpa või muid imeasju, mida võib-olla ei lähegi vaja? Või läheb ikka kindlalt niisugust asja vaja? Ja näiteks igasugused kõristid ja närimisasjad, neid ta ju ka kohe peale sündi näppima ei hakka? Oeh… AIDAKE!

Idee poolest mõtlen, et tegelikult esialgu ju ei olegi riideid palju vaja. Ainult nii palju, et esimese nädala üle elaks kasvõi ja siis saab kenasti juurde ostma hakata, teades juba lapse täpset suurustki, aga samas kuna mu rasedus niigi leebelt möödunud on, siis ilma beebiriieteta oleks see veel tuimem. Nii et ikkagi tahaks juba midagi, et elevust tekitada iseendas ka rohkem.
Tegelikult ühtlasi, mida rohkem ma kogu sellele teemale mõtlen, et mul midagi veel ei ole, seda rohkem ma kibelen juba selle asja ette võtmist, aga ma lihtsalt ei oska ja ei suuda kuskilt otsast alustada. Arvan ka, et kui lõpuks selle otsa lahti saan tehtud, siis ei suuda enam pidama saada, haha.

Olen endale excelisse mingisuguse PÕHILISTE asjade nimekirja valmis kopeerinud kuskilt lehelt ja ilmselt ühel hetkel võtangi selle nimekirja ette ja lähen teen ühe ilmatuma suure shoppingupäeva… või lausa mitu päeva. Nii tundub mulle minulikum ja lihtsam. Vähemalt kõik need muud vidinad ühe raksuga ära osta – hügieeniasjad, pesuasjad, söögiasjad jms, aga riiete puhul kardan, et see ühe korraga asi nii edukaks raudselt ei kujuneks, eriti kui tahaks valida ikkagi neid KÕIGE paremaid ja armsamaid asju oma lapsele, nii et pean ikkagi millalgi kuidagi moodi selle esimese sammu ära tegema ja tasahaavu asju koguma hakkama…APPI!

StoreCheckList

9 kommentaari

 • Andra

  Ma mõtlen iga päev, et homme hakkan selle kõigega tegelema. Kuskil on ikka tuttavad, kelle tuttavatel on asju üle, aga mul on oma pojale asjade leidmisega raskusi, sest suguvõsas on kõik väikesed võsukesed tüdrukutirtsud. Ma arvan, et asju tuleb siis ostma hakata, kui ise valmis oled. Ja muidugi kui raha on. Kõik korraga osta on ju päris valus laks :)

  Ma kogun hoogu alles. Siiani on piip ja baikatekk ostetud, küll saab ülejäänud ka varsti. Aga see checklist tundub üsna asjalik, selle saab aluseks võtta :)

  Edu!

  • kats

   Mind see korraga ostmine väga ei hirmuta. Raha on kõrvale pandud ma arvan, et piisavalt, et välja tulla omadega. Aga lihtsalt ise pigem ei ole valmis. Vaatan netist ntks asju küll viimasel ajal juba aga ei julge seda esimest ostu teha :D

 • Aili

  Minu vaimustuses mehe õde uuris ka täna, et mida ma endale sooviksin ja kas käru on olemas. Ise olen natukene Tallinna Kaubamaja lasteosakonnas väikeste tüdrukute asju vaadanud, aga kuna ma isegi ei tea veel lapse sugu, siis vast teen nagu sina ütlesid – viimasel minutil, siis saavad asjad vähemalt tehtud. Mul ei oleks hetkel nagunii neid asju kusagile panna.
  Käru, mähkimislaua, vanni, voodi saan kõik tuttavatelt nagunii ja sõbrannad tahavad väga-väga mind poodlema viia… ma olen vist ainus ema, kes ei viitsi poes shopata :D

  • kats

   Ma viitsin poodlemas käia, aga mul on mingi selline teema, et ükski asi pole justkui ikka päris SEE. Tahaks ikka leida asja, millesse kohe armun ja tunnen, et vot selle pean saama, aga iga asi on nii neutraalne, et ei tekita suuremat ostusoovi nagu. :D
   Aga ega mul ruumi ka väga beebiasjadele hetkel ei ole jah. Maadlen sellega, et riidekapis mehe asjadele üldse ruumi leida :D Kuigi meil lausa 2 riidekappi ja üsna normaalse suurusega, aga ma lihtsalt laiutan hetkel :D

 • Krissumissu

  Pidin ka omal ajal selle saaga läbi tegema, minu nimekiri siin:
  http://missukrissu.blogspot.fi/2012/05/kuna-algul-ma-ei-teadnud-mida-palju.html

  Ei tea kas sellest abi, mõne asjaga pingutasin üle ja mõnda asja jäi puudu ;)
  aga kõigil erinevad vajadused ka. Kuskil blogisin asjadest ka, mida vaja ei läinud aga ma ei tea kus see on ;))) Õldiselt riideid oli 2 x liiga vähe, sellised 56 suurust sest piima tagasiheide oli mega. Samas see selgub siis kui laps käes. Ja oleks pigem ostnud kallima vankri, sest usu mind, odavad lähevad kõik katki. 2 vankrit purustasime 10 kuuga ära. Neid saab küll parandada, aga kõik see jama ei tasu ennast ära. Selle istumis tooli oleks võinud osta kuni 15 kilo, meil oli kuni 9 kilo aga jäi juba 6 kuusena väikseks. Ostsin siis söötmistooli, millel sai seljatoe alla lasta. Pudeleid meil vaja ei läinud, samas 1 oli, 2x katsetasime sellega anda RPA, kuna tundus, et vähe võitu. Aga meie laps sellest lugu ei pidanud. Erinevaid mähkmeid soovitan varuda, osta iga firma esimene suurus ja proovi läbi, kõik lapsed erinevad, Meile sobis vaid muumi ja Natural babycare, need looduslikud, ökomähkmed, mulle endale meeldisid tegelikult ;)

  Samas soovitan hakata netist ostma ja tellima. On väga palju välismaised saite, kus saad kordades soodsamalt riideid ja valik ka etem.

  • kats

   Aitäh väga kasuliku tagasiside eest. Kindlasti tuleb kasuks kellegi teadjama kogemust arvesse võtta. Ma ise mõtlen ka paar riidemähet ehk kasutada proovida. Et oleks igaks juhuks olemas.
   Välismaiseid saite olen kiiganud küll, aga kahjuks postikulu Eestisse mõnel ikka päris suur. Ehk oskad Sina ka veel mõndasid poode välja tuua, kust hea tellida? :)

   • Krissumissu

    meil augustikuu emmed tellivad kõik kambapeale näiteks, perefoorumi emmed ja perekooli emmed. Üldse sain väga palju abi neist foorumitest ja kolisime loomulikult üle grupiviisiliselt lõustaraamatusse, kus kinnised grupid. Väga aktiivne tegevus sellistes gruppides. Igast abi ja nõua ja toetust sain tonnideviisi.
    Aga nemad tellivad peamiselt http://www.clothingattesco.com/
    Kuna ma soomes siis nendega koos ei telli
    ma rohkem amazoni inimene, ja ka üksi tellides on lõpuks kasulikum, kus kuskilt poest osta. Pealegi kuuleb mis head tellitud ja mida kiitetakse. Soome poodide valikud on masendavad (kõik samad hilbud lastele) ja elan väikelinnas veel ka. Omakorda ristiretk on 3 poe vahet keerutada ;) Mul pole siin selliseid sugulasi-tuttavaid ka tittedega, õnneks ühelt sugulaselt 56 suurus riideid sain juurde viimasel hetkel, poisil oli hull piima tagaiheide, 3x päevas pesin riideid.
    Tellivad veel
    MyToys
    Sportsdirect

 • margeros

  Ma mäletan nii hästi endal seda aega, et kui palju ja mida jne. Omast kogemusest, esimesi numbreid kandis laps ( suurus 50) täpselt kuuaega, järgmist kuni 3 elukuuni jne. Et ega neid riideid tõesti ei kulu ja alguses ei mäkerda end ka ja jäävad ilusaks. Ma kogusin liiiga palju riideid ja praegu aasta hiljem on jube tüütu seda suurt kasti ühest kohast teise tõsta.tegelt peab end kätte võtma ja nendest lahti saama. Mis ma soovitan osta oleks kindlasti need nö apteegikraam valmis, pesemisasjad ja vanker ka, muud saab jooksvalt juurde. Mänguasjadest ei tunne nad esimese kuu jooksul huvigi, rohkem vaatavad ja uudistavad muud, lase näiteks katsikuteks tuua mänguasju:) aaa ja minu üks suur abimees oli lamamistool, lihtsalt kui midagi kiirelt oli vaja teha sai ta sinna hetkeks pandud. Hiljem vahetus see mänguteki vms vastu.

  • Kats

   Mänguasju tean, et pole mõtet. Lamamistool on ka kindlasti plaanis. Pidi hea mugav olema ta sinna panna ja siis ise samal ajal nt nõusid pesta vms, nii et laps näeb millega tegelen ja olen tal silme all. Kõige suurem mure ikkagi ongi riietega. Ei taha tõesti nagu üleliia osta, et pärat kurvastada kuidas osasid asju kandagi ei jõudnud ja hakada nende mahamüümisega pead vaevama. Aga nagu, ikkagi ei tea ka täpselt, palju peaks ostma. Kuulen küll siit ja sealt et paarist hilbust piisab, aga oma mõtetes ikka mõtled, et ei tea.. tundub et äkki igaks juhuks ikka rohkem ju vaja. :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga