beebiblogi

Mida haiglasse kaasa võtta?

Lausa uskumatu ja kergelt hirmutav, et JUBA järgmisel nädalal ongi tähtaeg ja 40 nädalat täis. Ehk siis haiglakott peaks juba ammu tegelikult valmis pakitud olema, aga mina ikka veel venitan.. ja venitan osade asjadega veel edasi ka, sest kõike ei saagi ju enne minekut valmis panna.

Üsna imelik on tõdeda, et selle haiglakoti suurus, mis on mõeldud vaid paariks ööks, näeb välja nagu läheksin hoopis pikemaks ajaks reisile. Asju on lihtsalt nõnda palju ja alati on ju targem pigem mõttetult asju kaasa vedada, kui et hiljem avastada, et millestki hoopis puudu on. Sest puudu tuleb nagunii, eriti minul, alati. :D

Mõned ideed nopitud ka Mallu samateemalisest postitusest ja selle kommentaariumist. Alustame siis sellest KÕIGE olulisemast (i guess):

Isikuttõendav dokument, raseda kaart – Loodetavasti ma ikka ei unusta rahakotti (kus sees ID-kaart) haigla poole tormates ka haiglakotti pista. Seda ju sinna varem valmis panna ei saa.

Hügieenitarbed
vannirätik, pesuvahendid (shampoon, palsam, dušigeel, hambapasta, hambahari, pesunuustik)
– Ja kuna ma neid suuri potsikuid vannitoast kaasa ei viitsi vedada, siis õnneks on mul terve hunnik Dermoshopist saadud testreid, kust endale meelepärased pesuasjad kaasa valisin. Ideaalsed just sellisteks puhkudeks, sest kodus ma testreid eriti tarvitada ei viitsi. Ühtlasi ei saaks muidu ka neid pesuvahendeid varem kotti valmis panna, sest kasutan neid ju igapäevaselt seni, kuni minek on.

Riided endale
mugavad riided kojutulemiseks, imetamisrinnahoidja, pesu, hommikumantel, sussid – Hommikumantel tegelikult ei ole kohustuslik. Haigla poolt peaksid mingisugused nirud olema, mida hea täis on lödistada ja siis uus ja puhas küsida. Arvan, et kasutangi seal tegelikult pigem neid ja ei pirtsuta ja ei taha enda oma ära lörtsida, kuid igaks juhuks kaasa võtta siiski ei tapa. Öösärgi või kitli loodan samuti haigla poolt saada. Sussid soovitatakse tugiisikule ka võtta.
IMG_0929

Beebile
Kuna haiglas pannakse talle selga sealne riidekraam, siis las nii olla ja seal oldud aja kannatab ta ehk nendes ka veeta. Koju aga toon hoopis puhastes ja uutes riietes. Kaasa võtan 2 body, millest üks on hõlmik (pidavat must-have olema, sest ülimugav teda sinna sisse panna), tudukombe (suht random), poolsipupüksid, pusa (pikkade käistega, eest kergesti lahti käiv, et body peale panna), 2 mütsi, sokid, soojad papud, soe kombe kojusõiduks.
küünehooldusvahendid
– mõni ütleb, et ei tohi ja pole vaja, samas jumal teab mis ämmaemanda otsa satud ja ehk pistab kisama, et miks sul ei ole. Igaks juhuks võib siis kaasas ju olla.
beebitekk – kui ma nüüd nädala jooksul pehmet fliistekki ostma ei viitsi minna, võtan hetkel beebivoodis oleva baika.
IMG_0931

Veel mingisugust kraami
mähkmed
kuigi haigla pakub ka omalt poolt, soovitatakse mõned kaasa ka võtta juhul kui tuleb puudu. Ma nii ~10tk igaks juhuks võtan siis.
rinnapadjad
– samuti terve pakiga vedama ei hakka ja võtan kaasa 10tk.
sidemed – sest hirmutatakse kohutavalt suure verejooksuga. Selle tarbeks skoorisin apteegist endale ka mõned MoliCare seksikad püksikud, mis on üliisuure imavusega ja mõeldud esiti uriinipidamatuse korral hoopiski. Targad naised räägivad, et neile “üliseksikatele” püksikutele võlgned hiljem tuhat tänu. :/ Kurb tõsiasi on, et see sünnitamine ja selle afterparty väga seksikas üritus ei ole. :D Teine variant on kaasa võtta ühekorsed võrgust haiglapüksid ja Tena Lady Maxi Night sidemed, mis on samuti uriinipidamatusele mõeldud. Mulle tundus niisugune 2in1 variant mugavam.
beebisalvrätikud – juhuks kui oled pärast sünnitust nii rivist väljas, et ei suuda ja ei jaksa beebit kraani all loputada, soovitatakse kaasa võtta.
nibukreem (Purelan) – pidavat ka haiglast pisikese näpuotsatäie saama, aga igaks juhuks ei tee viga enda oma kaasa võtta.
luti torkan ka täitsa igaks juhuks kaasa, kuigi seda ei ole vaja ja ei teagi, kas lapsele lutti ikkagi andma hakkan. Aga olemas ta on ja kaasas võib ka olla.
IMG_0932

Söök ja jook
gaseerimata vesi – ma ei teagi, miks see alati kohustuslikus nimekirjas on, sest räägitakse ju suurelt, kuidas haiglas koridori peal veeautomaadid on ja vesi pidevalt saada, aga no eks igaks juhuks võib siis ühe pudeli ikka kaasa võtta.
spordijook – pisike pudel. Tegelikult ostsin ühe sellise kaasa selle pärast, et sellelt eelkõige kork haiglas ära varastada ja hoopis veepudelile otsa keerata. Pikali olles olevat läbi selle imemisotsa palju parem juua. Muidugi joon spordijoogi ka ära arvatavasti. :D
müslibatoonid, pähklid, glükoositabletid, šokolaad – et kui väga söögiisu ei ole, siis midagi ikka suhu oleks pista, mis energiat annaks vahepeal.
IMG_0926

Soovituslik lisakraam
hügieeniline huulepulk – sest pidevalt suuga hingamise tõttu kipuvad huuled väga ära kuivama.
soojad sokid – räägitakse, et pärast sünnitamist võib jalgadel muidu väga külm hakata? Ma ühed ülipehmed fliissokid pistan siis igaks juhuks kotti.
veepihusti – või pihustatav näovesi näiteks. Hea värskendus sünnitamise keskel, kui keegi seda sulle näkku pritsib su higistamise saatel.
imetamispadi – kellel olemas, tuleb kindlasti kasuks igasuguste mugavate pooside leidmisel ja ka imetamisel. Minul sellist imepatja olemas ei ole veel. :(

Ja mida pildile jäädvustada ei saa, ent kindlasti kaasa tuleb võtta:
FOTOAPARAAT, LÄPAKAS, AKULAADIJA(D), KÕRVAKLAPID!
 Lisaks tuleb uuendada telefonis olevat muusikakogu.

17 kommentaari

 • miiu

  tudukombe ei ole sugugi random – sellel on ju pikad varrukad ja sääred, ta ei saa ennast magades paljaks sahmida ja nii pisikesed ju jahtuvad jube kiiresti. väga tänuväärsed asjad on tudukombed. ei mingeid sokke, pükse, bodysid. lups! selga ja lukk/trukid kinni :D

  • Katre

   Seda küll. Seepärast ta igaks juhuks nagu sinna komplekti panengi, aga olles lugenud, mida teised kaasa võtavad, siis enamjaolt tudukombet keegi nagu ei võta väga. :D

 • Svea

  Oh, mina mäletan seda, et enamus asju, mis ma kaasa pakkisin, jäidki kasutamata. täiesti mõttetu kaasa tassimine oli lihtsalt. plaanisin haiglas veeta oma riietega, aga kuna ma olin omadega nii läbi ja veetsin kogu aja voodis, siis kandsin seal haigla üliseksikat xxxl suuruses öösärki. ja ausalt, ega ma seal väga pesema ka ei jõudnud, kraani all nägu puhtaks ja hambad ka, that´s it. seega, minu puhul shampoonid jne jäid ka kasutamata, aga kuna sul on testerid, siis need ruumi ka ei võta :D
  tudukombet mul polnudki, sest see aeg kui haiglas olime, siis seal oli köetud palatid nii kuumaks, meil oli +27, ise ei saanud magada ja laps ammugi mitte.. selline ebameeldiv kogemus siis. aga selle paar päeva kannatab välja :D
  (ma panin haigla koti kokku ka suht viimasel hetkel, 41nädalat oli täis, täpsemalt siis:D)

  • Katre

   Ma oskan ainult aimata, et hommikumantel jääb kasutamata, sest kasutan ka parem neid üüratuid haiglasärke, mida suvalt määrida võib.. ja näiteks rinnapadjad.. või mähkmed jäävad ka äkki kasutamata. Ja käärid, ja lutt. Aga need ei võta ükski suurt ruumi seal kotis.
   Söögi ja joogikraami lahendamisega saan hakkama, ma arvan. Kui midagi veel toekamat vaja, eks siis lasen mehel pitsa tellida (see pitsa haiglasse tellimine pidi Pelgus ka üsna tavaline nähtus olema kullerite jaoks) :D

   • Svea

    Ma vist ei kasutanudki hommikumantlit. Last käis kaalumas teise palatis mu elukaaslane, seega ma ise enda palatist välja ei läinudki kordagi. Me olime ema-lapse toas, aga mehel lubati ka ööseks jääda, jube kahju, et tuba kinni ei saa panna. Alles siis selgub, millise toa saad, kui sünnitamast tuled, st peretubasid on vähe ja need enamjaolt kinni ka.
    Söömisest, ma olin nii kurnatud, et väga midagi ei söönud ja graafik oli sassis ka endal, sp oligi nii, et kesed ööd avastasin, et kõht on tühi, haha :D
    ma võtsin näiteks raadio kaasa.. sünnituspalatisse, haha. :D

 • K

  Mina varusin ka kõik kotti, sest noh parem rohkem kui vähem :) Aga jäin ka haiglariietele truuks, määrisin ennem nende asju kui omi :) Ja mähkmeid toodi meile juurde näiteks. Aga pepu puhastamisest nii palju, et selle esimese kaka pesemine on hullumaja, see tuleb niiiiiii halvasti ära. Mulle tuli õde appi, sest noh esimene laps siiski :) Ja kuna mul oli talvelaps, siis mul oli lapsele riideid terve teine kotitäis kaasas :D, selle tõi üldse mees mulle järgi.
  Minul näiteks hakkasid jalad higistama ja susside sees oli läbimärjad :D Ma ise ka higistasin esimene öö kohutavalt, isegi voodilina oli läbimärg , ehk oli see suur pingelangus :)

  Igatahes edu ! Ootan täiega kui saaks juba sünnilugu lugeda :)

  • Katre

   See vist oleneb jah. Mõni räägib, et sellest suurest pingelangusest just jalgadel jääkülm hoopis hakanud. :D Ega ju ei tea ka, kuidas mul on.. Oleneb vist vitamiinidest ja asjadest ka, et kui paigas organism on. ja arvestades sooja, siis oktoobri alguses ikka vast ei köeta ka veel, nii et vaevalt haiglas mega kuum ka on

   Ja hommikumanti-rätikute kohta seda ka, et .. räägitakse muudkui, et “perepalatites on ju olemas.” Aga kas tavapalatites ka? Mõtlen, et perepalatit ei pruugi ju saada või võtta.. siis olen nagu teine klass ja ilma igasuguse mugavuseta? :D.

   • K

    Mina olin tavapalatis, seal oli olemas “hommikumantel”, noh ta ei ole see pehme ja mõnus vaid selline täitsa tavaline. Mul endal oli kotis kaasas ka, aga välja ei võtnud, sest liikusin vaid lastetoa vahet ja wc/pesuruumi. Ja käterätid, noh seal olid sellised käteräti mõõdus rätid, õnneks endal olid suuremad kotis kaasas ja need läksid haiglas kasutusse küll ;) Mina sünnitasin Tartu Maarjamõisas muidu. Üks naine ei olnud arvestanud sellega ja lasi rätiku järgi tuua endale:)

    • Katre

     Pelgus ka öeldakse, et on tavalised ja mitte midagi uhket, aga noh.. lihtsalt, et seal olles on ju ülisuva. Pealegi tõsi, et enda oma ei taha ära määrida, kui sa seal mitu päeva suurelt veritseda võid või miskit. :D

 • KH

  Mina sünnitasin 6 nädalat tagasi ka Pelgulinnas. Sain seal enne sünnitust selga seksika öösärgi ja pärast sünnitust anti veel üks puhas (kusjuures mulle sattusid täitsa normaalse välimusega öösärgid isegi :)) Lisaks anti hommikumantel (tarisin enda oma kaasa, aga kuna ema-lapse palatis oli MEGA palav, siis ma enda paksu hommikumantlit ka ei kasutanud), aga mina käisin seal oma riietega ringi ja hommikumantlit ei läinudki vaja.
  Vett saab jah koridoripealt, veeautomaadist, juurde võtta :) Ema-lapse korrusel oli ka kohviautomaat, aga meie ei ostnud sealt midagi – aga tasub münte igaks juhuks kaasa võtta, kui on soovi.
  Mis sul endal peab olema, on vatitikud – naba puhastamiseks. Aga riideid, mähkmeid jms saab kenasti juurde küsida :)
  Kui sul juhtub, et õmmeldakse palju (loodan, et siiski pääsed sellest), siis imetamispatja ei saagi esilagu kasutada, kuna istuda ei tohi paar nädalat- siis tuleb lamavas asendis sööta.
  Meie sünnitustoas oli tookord väike muusikakeskus olemas, nii et terve sünnitustegevuse käis meil vaikselt tagataustaks raadio Elmar :D
  Aga jõudu ja jaksu sulle :)

 • Helena

  Soovitan Sul muretseta beebi küünte lõikamiseks ninakarvakäärid. Ilma naljata, need on tömpide otstega ja “terade” osa on hästi õhuke. Need spets beebide küünekäärid ja -tangid on ebamugavad ja paksud, suurem oht sisse lõigata.
  Näevad need kääris välja sellised: http://www.beautypro.ee/cns/components/com_virtuemart/shop_image/product/c1b098245518ee019c0cc83c3ecf78be.jpg

  ja osta saab.. ee, igaltpoolt vist, aga mina oma lapsele hankisin Prismast :)

  Palju õnne printsessi sünni puhul ja jõudu-jaksu tema kasvatamisel :)

 • Krissumissu

  Tee kindlasti jah ;) minul näiteks ei läinud peaagu midagi vaja, söögi sõin küll ära 3 päevaga. Koduviimise riided ja aluspesu endale jne oli loomulikult vaja aga haiglasolemise riideid ei kasutanud üldse.
  Need tömbiotsaga käärid on meil ka, ilma vist ei saaks hakkama.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga