beebiblogi,  igapäev

Metsamuinasjutud

Täna ma jagaks minu jaoks aegade kõige armsamat lasteraamatute sarja “Metsamuinasjutud.” Arvestades, et esimene raamat sarjast ilmus 96-ndal aastal, olid nad ikkagi oma aja kohta väga uhked ja isegi praegu näevad nii tänapäevased välja. Läikivad lehed ja imekaunid pildid. Ma lihtsalt kogu aeg imetlesin neid ilusaid ja huvitavaid pilte seal, kui isa mulle igal õhtul ühe peatüki raamatust ette luges.

Nii ootan aega, et minu lapski saaks kaasa elada kõigile neile metsaloomadele, pöialpoistele, hiiglastele, haldjatele, tontidele ja lohedele. :)

“Oli kord nõiutud mets…”

IMG_0141 IMG_0142 IMG_0143 IMG_0144 IMG_0145 IMG_0146 IMG_0147

10 kommentaari

 • Mammu

  Ei ole nii, need olid ka minu lemmikud. Isiklikult on mul vaid tontide oma olemas, mida ka oma lastele loen ning omal ajal laenutasin neid pidevalt vanaema juures olles raamatukogust! Ja nüüd ma leidsin Metsamuinasjutud ka itaalia keeles, mille üle ma väga üllatunud olin! Tõeliselt suurepärased lasteraamatud! Praegu tahaks kohe sinu raamatutesse nina pista ja neid uuesti lugeda! :)

  • Kats

   Ma kartsin, et keegi neist pole raudselt kuulnudki. :D Polnud minu arust nagu väga edukalt reklaamitud teema ja kellegil tuttavatest neid raamatuid küll ei olnud. Aga jaa, need on nii vahvad ja minu arust nende piltide abil saab nii hästi tegelastele kaasa elada. Ise olen juba nii suur, aga ikka huviga vaatan ja imetlen neid pilte seal. :D
   Ehk kuskilt vanaraamatupoodidest leiad ka terve seeria endale, kasvõi itaalia keeles. :P

 • Mari :)

  Mina kaa, mina kaa! :) Kodus on tõesti ainult ka Tondid, kuid kõige lemmikum oligi sarja esimene raamat Metsamuinasjutud. Nii ilusad ja armsad tegelased ja väiksena tahtsin koguaeg nende maailmas elada. :) Mul on veel mingist ajast olemas ka vist selle sarja mingisugune järg Suur Seiklus ja Suur Seiklus II :)

  • Kats

   Mul teisi ei ole, aga terve see sari küll õnneks. :P
   Ja just eriti mõnus ongi see, et iga raamatuga tuleb tegelasi juurde ja jutt areneb. Raamatutel ongi ju peal need laused ka, et “Oli kord nõiutud mets…” ja siis järjest, et “…kuhu saabusid pöialpoisid, hiiglased” jne järjest. :)
   Aga nii tore ikka, et teised ka neist raamatutest kuulnud. Kui pisike olin, siis sõpradel küll kellelgi neid raamatuid ei olnud miskipärast. Kõigil olid ikka lõvikuningad ja dalmaatsiad ja sellised põhiteemad. Mul vastupidi just neid ei ole. :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga