igapäev

Meie Jaanipuhkus

Kurjam. NÄDAL on märkamatult blogimata möödunud. Mis moodi? Kuhu see aeg nõnda kadus? Tunne on selline, nagu eilne päev oleksin siin istunud ja siia midagi kirjutanud. :D Ühesõnaga, aeg on lennanud.

Nagu ma paljude teiste puhul täheldanud olen, siis sai ka meil nõnda, et jaanid möödusid niiöelda maal, kuhu internet ei ulata (no ulatab, aga ei ole paigaldatud) ja seega massilisest tsivilisatsioonist sai mõned päevad eemal oldud. Kummaline on see, et ega kui internet käepärast ei ole, siis ei oska seda nagu igatsedagi. Leiad endale muud tegevust. Aga nii kui internet on kättesaadav, ei suuda kohe kuidagi ilma selleta.

Igatahes läksime me esmaspäeva õhtul Tartusse ja veel õhtul hiljem suubusime mõnikümmend kilomeetrit Tartust välja Keio vanemate maja peale (see peale on nii imelik väljend tegelt, aga me kogu aeg ütleme ikka, et lähme maja peale :D). Ühesõnaga on neil/meil seal ehitusjärgus maja, mis pole veel täiesti elamiskõlbulik, aga samas kus kõik HÄDAVAJALIK on olemas. Süüa saab teha, pesta saab ja betoonist põranda peal madratsil kannatab magada ka.

Sai üüritud suur peotelk, tünnisaun, suur rahvas kokku kutsutud, grillitud, tantsitud, mängitud ja mida kõike muud, mis ühe meeleoluka jaaniõhtu juurde kuuluda võiks. Aeg-ajalt sabistav vihm ei olnud häiriv faktor absoluutselt ja head tuju see rikkuda ei suutnud.

Mis puutub pidusse, siis eks alkoholi pruugiti ikka ja seltskonnas olid ka mõned lapsed ja seal hulgas ka Annabel. Siinkohal saan mina öelda, et see passiivse alkoholitarbimise reklaam on minule ikka tegelikult päris hästi mõjunud. Lausa muutnud mind selliseks, et.. ma olen endale tõsimeeli paika pannud asja, et kui ma oma lapse viin alkoholisesse melusse, siis ma ise selle arvelt alkoholi ei joo, sest tahan, et minu last paneks magama ikka keegi kaine inimene ja et keegi värkse ja kaine inimene temaga hommikul ärgata suudaks ka.

Selleks inimeseks sain siis sellel korral mina ja olin seda suurima heameelega ning ei tundnudki üldse isu millegi pruukimise vastu. Pigem olin meeletult uhke iseenda üle ja tundsin ennast maailma parima ideaalemana. :DDD See selleks.

Annabel oli võõras kohas magamisega ka ülimalt tubli ja magas ööläbi ilusasti, nagu ta ikka. Hämmastama pani mind ka see, et jaaniöösel magasime me ühe teise lapsega samas ruumis ja too laps hakkab keset ööd niiiiiimoodi kisama, et ma ei oleks uskunud, et ükski laps nõnda röökida võib. Ja nõnda kaua! Seda oli lihtsalt õudne kuulata.

Hoidsin Annabeli kaisus ja lootsin jumala eest, et tema selle peale üles ei ärkaks, hüsteeriasse ei läheks või ka nutma ei hakkaks. Ja ta ei hakanudki! Ta tegi küll silmad korraks lahti, andes mulle märku, et teise lapse röökimine ei lase tal magada, aga pani silmad kinni tagasi ja lihstalt… oli, silmad kinni ja pikutas edasi. Justkui oleks ta teise lapse vajadusi ja kisamist mõistnud ja aru saanud, et see on paratamatus ja selle peale ei tasu ise ärrituda. Ma olin lihtsalt.. vau.. vau. :D

Alles eile tulime me tagasi Viljandisse ja märkamatult olimegi 5 päeva omadega mööda lasknud. Ma ausalt öeldes igatsen juba tagasi. Keio vanemate valmis ehitamata maja sai juba nii koduseks ja seal on lihtsalt nii palju teha, et ei oskagi igavust tunda. Nüüd Viljandis peab genereerima, et mida ette võtta ja mida vahvat teha, aga seal sai lihtsalt päev otsa ringi mütata ja midagi toimetada, sest maja tuleb ju kunagi ometi valmis saada. Kindlasti lähme sinna suvel mingi aeg uuesti appi. :)

Jaaniõhtul said paraku kõik pildid tehtud Keio ema kaameraga ja ma ei viitsinud neid enda arvutisse laadida, seega panen siia postitusse hoopis niisama pilte üleeile õhtusest jalutuskäigust maja läheduses. Läksime Keio ema ja Annabeliga läbi pika heina, üle jõe, üle logudiku silla niisama uudistama. Ideaalis tahtsin ma tegelikult hästi vinget pilti karjaloomadest teha, aga nood ei tahtnud portreepiltide jaoks lähemale tulla. Äkki järgmine kord joppab paremini. :D

IMG_4586-1 IMG_4590-1 IMG_4601-1 IMG_4607-1 IMG_4608-1 IMG_4620-1 IMG_4621-1

13 kommentaari

 • Kadi

  Ma miskipärast teksti lugedes arvasingi, et Elva lähedale läksite jaane pidama ja piltideni jõudes ei pidanud kahtlema.
  Käisin ka esmaspäeval seal samas silla peal ja sealt edasi üle luha niiöelda metsaonnis ööbimas :)

  • Katre

   :O mismoodi sina sinna kanti sattusid? :D See sild niiiii metsistunud kohas ja see kant üleüldse suht..ee..tupik. Sinna ikka peab oskama minna ja niisama suvalt sinna ära ei eksi keegi. :D

   • Kadi

    Mul kutt sealkandis ringi trippinud ja tal tuttavad ka seal Tabulas.
    Võib isegi öelda, et tal sealkandis kõik nurgatagused vist läbi tripitud :D mõnus vaikne koht on.
    Käisime tsiklitega trippimas tookord seal, hästi mõnus ilm ja fiiling oli :) ilm täiega soosis meie hullust ööbida kuskil lambikas järveäärses onnikeses :D

    • Katre

     Hmm, ma ei tea, kus Tabula on, aga see sild Tabulas ei olnud. :D Üle Elva jüe läks see küll. Järve ma ka ei tea, kas läheduses on. :D

     • Kadi

      Teised kutsisid toda kanti Tabulaks. Ma ei tea sealseid kohanimesid nii hästi :D
      Aga samast sillast räägime me küll.
      Võin su blogi fb lehe postkasti oma tripi pildi postitada kui on soovi ;)

     • Kadi

      Vaatasin kaarti ja no ise ka ei leia sellist kohta :D oleksin enne võinud veidi end kontrollida kui siin valesid andmeid levitan, a no juhtub ikka. Pole ma kohalik, et kõike teadma pean ;)
      Arvatavasti kutsuvad toda kohta siis mingi talu vms nime järgi, kuid ega ma ka ei tea :D
      Aga ega see nimi polegi oluline, kant ise on lummavalt ilus ja pealekauba ka vaikne, täpselt oaras, et linnakärast eemale saada ja looduses puhata :)

 • www.minajamuud.blogspot.com

  Ma ei saa aru, et teiste lapsed siis ei nutagi öösiti hullumeelselt vahel 5-25 korda??? Oleme jooksnud nagu orav rattas veetopsiga jne. Lausa ime. Noorem laps hetkel 1a 8k.

  Peaks mainima, et sul on ikka tõsiselt vedanud kui su laps ei ole hakanud hüsteeriliselt öösel nutma.

  Meil on hetkel ka natuke parem periood, aga see-eest jonnitakse päeval rohkem. Noh, eks näis kuna see koduelu melu meil nii öösiti kui päeval veits vaiksemaks muutub. Praegu on küll nagu hullumaja vahepeal.

  :D

  • Katre

   Äkki see tuleb lastel kunagi.. hiljem? Too poiss, kes nuttis oli mingi 3-4 aastane. Aga noh, ma loodan, et minu omal muidugist ei tule sellist öist nutuvärki. Ikka õudne oli. :D
   Samas tolle lapse ema ütles, et muidu ka laps ei nuta öösiti nii ikka, aga eks tal oli pikk päev ja palju tegevusi täis õhtu, äkki see hiljem kajastus lihtsalt unesegaselt läbi une. :)

 • K

  Minu kohe 3-aastane poiss ärkas täna öösel nuttes üles, selleks ajaks kui tema tuppa jõudsin, istus poiss voodis ning läbi nutu rääkis: “EMME, EMME, issi saatis mu perse!”.
  Ma pidin pikali kukkuma.. Ise veel unesegane ka.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga