beebiblogi

madal hemoglobiinitase

Käisin siis eile kohustuslikul ämmaemanda visiidil ja mis selgus, et hemoglobiini tase veres on väga madal, nimelt 91. Ehk siis rauda ei ole organismis piisavalt. Kummaline küll. Söön ju ometi nii palju neid punaseid marju sisse kui võimalik ja üldse igasugust sellist värsket palju tarbind. Nüüd igatahes tuleb võtma hakata rauapreparaate, et asi tagasi normaalseks saada.

Saabki oma igavale ideaalrasedusele vaheldust ja lõpuks ometi on midagi, mille üle vinguda. Tegelikult ma oma kallimale olengi vist paar viimast telefonikõnet juba seletanud, et ma muudkui nii väsinud olen, et kohe üldse ei taha midagi teha.. ja Evale ka üks päev ütlesin, et ma ei jaksa enam sugugi elada ega olla – nii väsinud olen kõigest. Muidugi olen ma arvanud, et asi on lihtsalt minulikus laiskuses ja viitsimatuses, kuid nüüd siis saabki rauapuuduse kaela kõik ajada. :)

Arst pakkus mulle siis valida miski näritava ja sissejoodava variandi vahel ja ma valisin joodava. Ma ei teagi miks, aga mingi ravimi närimine tundus kahtlasem variant. Nüüd, olles selle teise variandi endale soetanud, ei tundu seegi tegelikult sugugi ahvatlevam. Küll aga sain raseduse tõttu ravimile kena soodustuse -75%. Üks pakk maksis 4.84€ ja minul läksid need kaks pakki kokku maksma 4.23€.

Kuna infolehes polnud öeldud täpselt, kui suure koguse vedelikuga see jõhker tuumaampullike (pildilt vast ei saa täpset aimu, aga see on ~5cm pikk ja ikka päris hirmutavalt suur) lahustada tuleb, panin ma igaks juhuks vett ikkagi päris palju, sest kartsin, et ehk selle maitse on väga vastuhakkav. Igatahes tundub, et võib vabalt ka vähema vedelikuga segada. Kokkuvõttes näeb see välja üsna coca-cola, mida pean nüüd esialgu nädal aega 2x päevas tarbima. “Jeeeei.”

IMG_7613 IMG_7615

8 kommentaari

 • Anne-Mari

  Ma enda kogemusest ütleks, et mahlaga maitseb see paremini, lisaks aitab c-vitamiin raual imenduda.
  Ja mina panin selle kruusi sisse koos mahlaga ja jõin kiirelt ära :D

 • Kadi

  Väga hästi tõstab hemoglobiini taset 100% granaatõuna mahl ja granaatõun ise. Mul tõstis see mõne nädalaga 92 pealt 134-ni. Ma ei saanud ise ravimina rauda võtta, sest keha hakkas kohe protestima, aga granaatõun tegi tõesti imesid. Kunagi kasutati seda isegi haiglates, aga nüüd on kõik nii mugavad ja tablettidele üle läinud. Soovitan küll proovida. Maitseb ka kindlasti paremini :)

  • kats

   No nüüd on ravim juba ostetud ja mis ma tast ikka niisama seisma ka jätan. Granaatõunamahl muidu väga maitseb küll mulle. :P
   Ja ma eileõhtuse doosi juba võtsingi mitte ainult palja veega, oli tõesti parem. Aa, ja kõrrega soovitas mu ämmaemand seda juua seetõttu, et see ravim võidavat hammastele plekke tekitada, aga kõrrega annab seda vältida, kuna siis ei puutu jook nii väga kokku nendega. : )

 • Mallukas

  Mul oli ka hemoglobiin natsa madal, aga minu ämmakas ütles ka, et joo parem granaatõunamahla ja söö vaarikaid-maasikaid. Et kui paari nädalaga normis pole, siis alles peaks uuesti vaatama, sest ravimid olevat ikka viimane võimalus.

  • kats

   Mulle rääkis ka marjadest ja ma tunnistasin, et ma olengi neid ikka päris palju söönud. Kuna aga ikkagi on madal, ju siis marjadest ei ole piisavalt vajalikku ikkagi kätte saanud ja kahe viimase visiidiga on järjest langenud see hemoglobiin hoopis.

 • tafkav

  Mul kah aneemia praegu, kuigi kõige hullemast august sain vist selle tot’hema-ga üle (maasikaid-mustikaid-mustsõstraid jmt sõin-söön ka muidugi). Ja mina joon seda ploomimahlaga (sest rauapreparaadid pidada kõhtu kinni ajama, siis loodetavasti tasakaalustab).

  • kats

   Ma aru saand, et need näritavad on rohkem kõhuprobleeme tekitanud. Tot’hemaga seda probleemi vähem olevat, aga eks see näha ole.
   Ploominektar mulle kahjuks kohe üldse ei meki, aga küllap manustan seda igasuguste erinevate asjadega endale alla. :D

 • Ave

  Mina suutsin seda ainult 3-4 ampulli ära tarvitada, see maitse hakkas nii hullult vastu (proovisin erinevate mahladega) nüüd krõbistan tablete ja söön marju. Ostsin karbi 1-2 kuud tagasi, kel soovi võin tasuta ära anda.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga