beebiblogi,  Fotograafia,  igapäev

Lõpuks ometi saab oma aias mõnuleda

Mulle meeldib suvi otsa ahhetada ja ohhetada, kui pruunid kõik ümberringi on ja halada, et tahaks ka nõnda pruun olla. Pea ALATI vabandan oma luigenahka välja sellega, et ma ei viitsi randa minna ja noh, nüüd kui mul on laps, siis on see selgemast selgem, et randaminek vajab head ettevalmistust ja pikka närvi. Vähemalt Annabeliga ma pelgan küll randa minna, sest ta ju vankris magada ei taha ja arvatavasti kui ma lõpuks Stroomi jõuaks (lähim rand), hakkaks ta täpselt väsima ja peaksin pärast 2-sekundit rannasolemist juba kodu poole tagasi minema. Arvatavasti liialdan, aga vabandus iseenesest on ju hea? :D See selleks.

Alati on hea vabanduseks tuua ka seda, et “Oleks mul vaid oma aed.. ausalt, siis küll peesitaks päevad läbi muru peal ja laps saaks ka vees plätserdada.” Noh, ma olen Viljandis olnud nüüd peaaegu kaks nädalat ja aeda päevitama olen jõudnud, hmm.. ühe korra ja siis ka vaid tunnikeseks. Ma lihtsalt ei suuda ja ei viitsi rohkem ega kauem. See on NII IGAV! Ausalt, päevitamine on maailma kõige igavam tegevus minu arvates. Isegi igavleda on lõbusam. Rannalinal tühja lebada tundub minu jaoks kohutavaim ajaraisk kui miski muu. Eks ta kurb ole, aga eelistan kohutava palavusega pigem toas ventilaatori all istuda ja mitte end kuumas kolmekümnekraadises temperatuuris praadida.

Siiski aga kasutan ma ajutise aiaomanikuna ära seda, et laps saab muru peal ringi käputada, rohututte suhu toppida ja vees plätserdada. Annabelile igatahes küll kohutavalt meeldib õues olla ja loodus on tema jaoks üks ilmatuma huvitav asi. Muidugi loogiline ka, sest Tallinna korteripreilina ta sellist luksust iga päev nautida ju ei saa. Jah, oma aeda on ikka mõnus omada. Ega seda siis peesitamiseks kasutama ei peagi. Saab ka läpakaga viludas istuda ja näiteks natuke blogida. Saab grillida ja kasvuhoonest värskeid tomateid noppida. Laps saab pehmel murul maailma avastada. Ja noh, kunagi saab lapsel olla isiklik liivakast, ronimiseks isiklikud õunapuud ja oksa küljes täitsa isiklik kiik nagu mina oma lapsepõlvest mäletan. Jah, kui Annabel suurem on ja me ikka korteris oleme, hakkab tema Viljandis vanaisa juures suvitamas käima. See on kindel. :)

IMG_9799-1 IMG_9800-1

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga