
Looduslikud vahendid vannituppa ja aeda
Kuigi siiani olen ma Annabeli edukalt ainult veega pesnud, siis viimasel ajal olen tundnud, et aeg-ajalt võiks mingit pesuvahendit ka kasutada. Lihtsalt et enne oli ta nii väike ja ei suutnud end nii väga ära määrida, aga nüüd on ta selline marakratt, et teeb end õues teinekord ikka korralikult mustaks. Lisaks on mul vist toas vahepeal liiga palav, sest ma nii armastan sooja tuba, et ta mõnikord magades veidikene higistab.
No ja nagu ikka, on see öko-shmöko niivõrd kuum teema, et kui ma hakkan mõtlema, mis vahenditega ma Annabeli pesta tahaks, siis ikka mõtlen, et võimalikult vähekeemilistega ja üritan natukene jälgida, mida üks või teine asi sisaldab. Mitte, et ma väga palju kahjulikest koostisosadest teaks, aga enamjaolt üritan jälgida seda, et koostisosade nimekiri ei läheks lihtsalt nii ilmatuma pikaks, et silme eest kirjuks võtab ja siis noh nii mõnda ainet ikka silman ka.
Olen uurinud igasuguseid pesuvahendeid nii ühelt kui teiselt firmalt ja nii ühest kui teisest e-poest ja no mitte üks ei paistnud meelepärane. Nii keeruline koostisosade nimekiri. Mõtlesin juba, et kõige mõtekam ja kergem on lihtsalt mõni looduslik käsitööseep osta, sest seebi koostisosad on enamjaolt ikka kõige puhtamad. Seebiga aga on mul vahel see hirm, et olgu seep nii looduslik kui tahes, hakkab ta silma minnes vist ikka natukene kipitama ja pärast pesu on nahk korraks selline.. imelikult haakuv.
Igatahes googeldasin lasteseepe ja jõudsin lõpuks kuidagi Bio4You poeni ja tsekkasin nende poolt pakutavaid laste pesuvahendeid ka ja leidsin nende valikus nii palju toredaid tooteid. Ja just sellised, mis kohe olid kuidagi meelepärased ja tundusid, et on võimalikult naturaalsed ja väheste koostisosadega ka.
Kõige paremini jäi mulle silma Sense’ dushigeel (link) ja shampoon (link) aloe ja nisuproteiiniga, mis on spetsiaalselt välja töötatud laste jaoks, hoolitsevad õrnalt ja loomulikult Su beebi naha eest. Shampoon peaks olema ka pisaratevaba ehk siis silma minnes ei tohiks kipitada. Hind jääb mõlemil 7 euro kanti. Veel jäi hea brändina silma Baby Anthyllise pesugeel (link), aga mida kahjuks ei ole mingil põhjusel (hetkel) nende laos.
Kuna ma olin Bio4You lehel pakutavatest toodetest nii vaimustuses, siis ma muidugi surfasin seal edasi ja märkasin 50 SPFiga päikesekaitsekreemi. Esimest soojendavat päikest olen ma juba oma nahal kergelt tundnud ja kuigi ma üritan arvatavasti Annabeli otsese päikese käest ikka varjus hoida, siis võib ju juhtuda, et ma siiski teda päris mullikese sees hoida ei saa ja teinekord peab ta mõned hetked ikka päikese käes ka olema. Seega peaks ühe sellise kreemi igaks juhuks suveks vist ikka muretsema. Hind natuke krõbedam, 23 eurot, aga ehk jätkub seda ka mitmeks suveks?
Ja siis leidsin ma veel sellise pihustiga loodusliku sääsepeletamis losjooni, mida võiks lapsele peale määrida, kui me peaksime viibima kohas, kus on kohutavalt palju sääski. Seda võib kasutada nii beebidel kui ka täiskasvanutel, nii et saab kogu pere sellest ühest potsikust sääskede eest kaitstud. Hind pole ka tegelikult väga kallis, 10 eurot.
Kes veel eriti öko on, siis leidub seal lehel ka looduslikku riidepesuvahendit beebidele ja beebinõude pesuvahendit ja näiteks biolagunev hambahari.
Et aga üle 3-aastaste laste vanniskäik lõbusamaks teha, saab vannivett värvida loodusliku vanniessentsiga, mida on kollast, rohelist, roosat, sinist ja lillat värvi. Kunagi tahaks kindlasti proovida.
Ühesõnaga, kindlasti leiab sealt lehelt palju väga ägedaid tooteid, nii et minge kaege ise üle ja äkki leiate midagi huvitavat oma lapsele, endale, mehele või vanaemale või emale või jumal-teab kellele vaja midagi leida on. :D
Kuna aga need pesuvahendid on mul ikkagi teemakorras ja sellest ajendatuna sai see teema üldse tehtud, siis mind huvitaks, et milliste vahenditega teie oma lapsi pesete? Või kas olete mingeid tooteid minu väljatoodutest proovinud?


8 kommentaari
Britt
Leenut pesen ikka ainult puhta veega. Ma olengi tal vist mingeid “vahendeid” ainult paar korda kasutanud. Peale sündi mingit spetsiaalset kreemi, sest ta nahk ketendas ja ühel hetkel tuli beebikõõmaga natukene võidelda. No ja päikesekaitset olen ikka ka pannud.
Aga muidu ta õues määrib ikka rohkem riideid kui ennast ja suur higistaja ta ka pole. Eks ma vaatan mis see suvi toob, sest noh.. 35 soojakraadiga võib kogu see higistamisevärk veel muutuda ja võimalik, et ma siis mingi pesugeeli talle ikkagi otsin :)
Šampoonid/vannivahud jms asjad jäävad küll ilmselt veel päris pikaks ajaks ootele.
Tegelikult pani su postitus mind mõtlema, et sääsetõrje peaks küll leidma. Siin pole probleemi, aga kuu aega Eestis olles..vot, teine tera juba :)
Katre
Isegi kui ma mingi pesugeeli ja šampooni muretsen, siis ega ma igapäevaselt ja igal pesul neid ei kasutaks niikuinii. Ikka ülimalt harva. Hetkel ka mingit olemasolevat Johnsonsi šampooni äkki korra kuus panen pähe, aga üldiselt saab tõesti veega hakkama. Lihtsalt, et kuigi see lapse higi ei haise, siis ta ikkagi tekitab sellise rasvakihi nahale, mille võiks vahepeal millegagi maha pesta. :D
Prantsusmaal siis pole üldse sääski ega muid moskiitosid? :D
Britt
No selliseid vastikult pinisevaid tegelasi, kes igast ilmakaarest ründaks, pole ma siin tõesti siiani näinud :D
katre
Juulis vast enam pole sääski, vaid hoopis mingid kihulased vms vastikud pisikesed putukad. Nendele vist sääse tõrje ei mõju.
Liis
See Anthyllise putukalosjoon on eeterlike õlide baasil, mis peaks peletama ka kihulased ja muud pisimutukad.
kati
Keha pestes saab tõesti edukalt hakkama veega ja üldjuhul ma ka siis ainult vett lapse pesemiseks kasutangi…..juustega on aga teine lugu. Hannat (1,5a) on tema vanuse kohta õnnistatud suhteliselt paksude ka pikkade juustega ja kuigi ma pesen ka juukseid tihtipeale ainult veega,siis vahepeal on tunne, et need kiharad vajavad ikka mingit sampooni taolist asja. Juuksed on siis kohe puhtamad ja pehmemad.
Üldjuhul ongi kuidagi väljakujunenud nii, et paar pesukorda on nö niisama vees mängimiseks ja loputamiseks ja siis aegajalt tuleb “suurpuhastus” ehk kasutan ka sampooni:)
Ma ise arvan,et see olenebki lapsest ka ja nö juuksetüübist (räägin siis juuste kohapealt), et kes vajavad mingit lisaainet ja kellele sobib ka ainult vesi:)
Jane
Päiksekaitsekreemidel üldiselt on säilivusaeg üks aasta, seega soovitan püüda ühe suvega ära kasutada. Ja kuna tegemist on ökotootega, siis kahtlustan, et selle säilivusaeg võib isegi väiksem olla.
Sääsetõrjest niipalju: ma ka eelmisel aastal otsisin ja uurisin ja katsetasin erinevaid ökovariante ja üks asi, mis mul väga hästi toimis oli õli+sidrunheina eeterlik õli. Tegin pumbaga pudelisse segu lihtsalt ( näiteks mandliõli baasil) ja panin mõned tilgad sidrunheina eeterlikku õli. Toimis peletajana hästi ja on 100 % öko ning lõhnab ka hästi.
Katre
Oo, see õli ja sidrunheina kombo tundub huvitav! Aitäh. :)