beebiblogi,  igapäev

Linnapea vastuvõtust, kus ma ei käinud

Jaanuarikuus kutsuti meie pere koos Annabeliga Viljandi linnapea vastuvõtule. Selline armas kutse on vist nii mõnegi omavalitsuse poolt tavaline nähtus ja minu arust on see armas ettevõtmine. Mina ei saanud tookord vastuvõtule minna, kuna Annabelil oli vist arstiaeg kutsutud kuupäevaga lähestikku ja ma ei hakanud üksinda Viljandisse siblima. Keio oli ka parajasti soomes ja nii see kahjuks ära jäi, kuigi oleksin väga tahtnud minna, sest Viljandil on lihtsalt nii imearmas linnapea, kelleks on Ando Kiviberg, kes on ühtlasi ka Folk festivali looja. Jah, Viljandi on armas ja kultuurne linn, toreda ja kõigile viljandlastele südamesse pugenud linnapeaga. :D

Kuna ma koha peal ise ei käinud, siis käis mu isa seal mõni päev hiljem mu mandil järel, mida seal kõikidele jagati. Eile käis iss Tallinnas külas ja tõi kraami mulle siia ära, milleks oli hõbelusikas ja raamat laste mitte untsu keeramise näpunäidetega kolmeks esimeseks eluaastaks (link). On keegi seda raamatut sirvinud?

Kuna igal linnal/vallal on oma tavad, mida lapse sünni puhul korraldatakse või kingitakse, siis võiksite kommentaarides ka öelda, kust pärit olete ja mida te kingiks saite või kas vastuvõtul käisite. :)

IMG_6449c IMG_6459 IMG_6469c IMG_6465c

27 kommentaari

 • Mannu

  Viljandist lugemine teeb alati seest nii soojaks! :) mul endal vaid selline seos Viljandiga, et mu vanemad sealt pärit, ise kahjuks pole au seal elada olnud.
  armas meelespidamine igaljuhul! =)

 • Anne-Mari

  Me oleme Harku valda sisse kirjutatud. Käisime vallavanema vastuvõtul, kust saime hõbelusika. Vastuvõtt iseenesest jättis mulle aga väga halva mulje, sest pidin enda käru tormiga välja jätma (ma olin ainus, kes käruga tuli), vallavanem “lohutas” meid, et nad loovad koolikohti juurde ja tegelevad ühe probleemiga korraga. Noh, kui vallas pole ühtegi sõimekohta, siis see ei ole lapsevanemale just eriti lohutav :D

 • Britt

  Viimsi Vallalt sai ka lusika ja vist mingisuguse paberi ka beebide õiguste kohta vms. Üldiselt mulle see vastuvõtt väga ei meeldinud, sest liiga pikaks venis. Sellised üritused võiksid minu meelest olla võimalikult konkreetselt ja kiirelt korraldatud mitte, et kõik lapsed, kes vallas viisi peavad tulevad ükshaaval laulma ja pilli mängima ja siis umbes vallavalitsuse koristaja onupoja sõber tuleb ja peab kõne :D

 • Tuuliki

  Oh, see raamat tundub põnev :)
  Aga meie saime viimsist 2013 aastal hõbelusika ja raamatu “Las laps loeb” . Seal sees mingid jutukesed ja luuletused.

 • kadilblog

  Võrumaal Vastseliina vald kinkis pisikese lapiteki, ei miskit muud, tekki küll kasutame aga minu jaoks mõttetu kink valla poolt võrreldes teiste valdadega. Jõuludeks kingiti alla 1 a lastele valla poolt suur kommikott :p jah ma toppisin need kõik 6 kuusele lapsele suhu :p Te Tallinna ei plaani end kirjutada? Kuhu laps lasteaeda läheb?

  • Katre

   Lasteaianimekirjas polegi Ann veel.. ei tea, mis tulevik toob. Tallinna ka ei plaani kirjutada end. Meil ju mõlgub meeltes see Soome kolimine jne, seega ei hakka tühja mingeid pabereid siin vormima vist. :/

 • Karin

  Mina olen Juuru vallast. Vastuvõttu polnud ja mingit kingitust ei saanud. See-eest tegime lapsele aastaseks saamise puhul ise hõbelusika koos graveeringuga kingituseks.

 • Kadri

  Kadrina vald kingib oma uutele kodanikele hõbesõle koos ilusa kaardiga.

  Mis selles lapitekis nii halba on? Ainuke praktiline kingitus valdadelt seni, mis sa nende hõbelusikatega ikka lõpuks peale hakkad (: Iseasi, kui see peaks mingi suvaliselt kokkuklopsitud käkerdis olema, aga vaevalt seda tehtaks.

 • Eliise

  Saaremaal, Kaarma vallas oli ka pidulik vastuvõtt, lapsed said tassid ja lusikad ja lilleõie. Pakuti ka kommi, kohvi ja kooki. Kuna lapsi oli palju, terve aasta omad, siis oli nii mõnigi häälekam, kaasaarvatud meie preili, ja häälekam mitte nutuga vaid sõna võtuga, siis tuli vallal rõõmuga nentida et järelkasvu vallavanemale on :D

 • Tiina

  Põlvamaal Põlva vallas korraldati ka taoline üritus. Kahjuks ise minna ei saanud, sest laps oli tõbine..
  Aga igaüks sai seal raamatu ja suure saunalina Põlva lausega. Ja lõpus tehti ühispilt. Muidu tehti iga ühele tasuta perepilt ka , aga see aasta vist ei tehtudki.

 • thefame19

  Haapsalu linnavalitsuses minuteada küll hõbelusikaid ei jagatud .. mina ei tea ausaltöeldes siiani, kas seal jagati üldse midagi või ei, sest kohale ma sinna ei läinudki .. Polnud aega, ja ei igatsenud ka väikese beebiga rahvarohkesse kohta (laps oli mingi pooleteise kuune siis)

 • KK

  Koguaeg loen,kuidas kõik saavad neid.Elan ise Tallinnas ja no pole kutsest ega millestki kuulnud ka mitte.Mis värk on?

  • Katre

   Sellega peaks mu arust mingi siuke värk ka olema, et kuskile tuleb linnuke vist panna, et kas ootad mingit kutset või kas sinu lapse nime võib ajalehes avaldada vms. Vähemalt ma nagu häguselt mäletan, et mingit dokki (vb vanemahüvitis?) täites oli selline lahter olemas, et lapse sünni puhul võib tema nime ajalehes avaldada jne ja Sakalas (Viljandi kohalik ajaleht) oligi see vist olemas ka. Ja ju seetõttu nagu teati siis kutset ka saata.
   Ega päris vägisi seda vastuvõttu kellelegi peale ei suruta ja seepärast kõiki ei kutsuta. See ikka valikuline, et kas soovid kutset või mitte.

   Muidugi kindlalt Tallinna kohta ma ei tea, kas Ets üldse kohtub uute beebidega. :D

   • Tuuliki

    Mina näiteks ei käinud koha peal . Kui mingit dokki täitsin siis märkisin et ei soovi osaleda …pärast töötaja küsis üle , et kas tahame tulla . Kuna ei tahtnud siis andis seal kohe meile kaasa selle lusika.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga