Praegune diivan
igapäev,  Kodu

Kus ma magama hakkan?

Ma kunagi eelmisel aastal blogi facebookis küsisin diivanisoovitusi ja võin öelda, et pole praeguse hetkeni diivaniostuga kaugemale jõudnud. Ideepoolest ei tundu diivanivalik midagi keerulist olevat, olen käinud mööblipoodides, istunud siin ja seal – võiks ju lihtsalt midagi ära osta, mis tagumiku all mõnus tundub ja ongi olemas, eksole. Aga siis hakkan pöörama tähelepanu muudele asjadele selle diivani juures ja ei oska ikka midagi ette võtta.

Pikk jutt lühidalt – elame Anniga kahetoalises korteris ja oleme siiani magamistuba edukalt jaganud. Kuna temast aga on saamas juba nädala pärast koolilaps, siis ega pikas plaanis ei tahaks temaga samasse tuppa ikkagi jääda, sest olen arvamusel, et lapsel võiks olla oma tuba. Tuba, kuhu ta saab kutsuda sõpru, olla omaette ja mängida jms. Ma tunnen, et ma ise võin nagu väga vabalt ka elutoa seega endale võtta, kuna nagunii lähen hiljem magama ja veedan aega hilistundidel üksinda elutoas arvutis olles, telekat vaadates vms. Võiks ju siis sinna samma ka samahästi ära kustuda, aga kuhu? Päris teist, voodiga magamistuba nagu ei tahaks ka tekitada ja leian et elutuba on ikkagi üks imeline tuba, mis võiks kodus olemas olla ja kõigile kasutatav. Tuba suure telekaga, mida saab pere (eriti meie suurpere :D) ühiselt kasutada ja kuhu külalisi (keda meil “käib MEGA” palju) vahel ka istuma panna. Ühesõnaga, ma tahaks et elutuba oleks päevasel ajal elutuba ja öösel saaksin ma selle muuta endale magamiskõlbulikuks ruumiks, et siis aovalgel see jälle elutoaks digimuuta. Saate mõttest aru küll.

Just sellise mõtte või plaani tõttu tekkis ka uue diivanvoodi soetamise idee, aga mida rohkem ma asjasse süübin, seda lootusetumaks tundub kõik minemat või hoopis kallimaks? Ma ei tea mööblist suurt midagi, aga vaadates mööda diivanipoode ringi jäi mulle mulje, et umbes viie soti eest saab ilusa ja isegi mugava nurgadiivanvoodi kätte küll. Näiteks soovitati mulle Soffainni diivaneid, võtsin nendega ka ühendust ja nende Diivanvoodi Endla saaks kätte ~400 euroga isegi. Kui see ka 4-5 aastat vastu peab, siis seda on minu arvates rohkem kui küll. Praegu elutoas olev diivan on vist oma 10 aastat vana ja alles hiljaaegu hakkas nagu otsi andma. Võiks siis ju endale etteseatud hinnapiiri raames midagi ära osta ja olekski asi tehtud? AGA… siis satun ma guugeldama ja loen, kuidas inimesed kirjutavad, et JUMALA EEST KUI EBAMUGAV on neid odavaid nurgadiivaneid igapäevaseks magamiseks kasutada ja et nad ei ole selleks mõeldudki! Et nende nimetuseks on diivanVOODI lihtsalt seetõttu, et need on mõeldud nn külaliste vahepeal magamisvõimaluseks. Ehk siis… mis nüüd saab?

Vähe sellest olen ma jõudnud ennast kurssi viia juba ka sellega, mis materjalist peaks olema valmistatud ühe HEA diivani karkass, millised on head vedrud ja milline on hea pehme sisu ja whatsoever. Ilmselgelt olen ma ennast lihtsalt liiga ülelugenud, sest omandatud “tarkusega” tekib mul küsimus, et kellele ja miks siis üldse neid “näkaseid” paarisotiseid diivaneid tehakse, kui üks ÕIGE magamiseks kõlbulik diivan maksab üle tuhande euro – näiteks sellise mehhanismiga. Summa, mida ma ei tahaks kohe teps mitte praegu diivanile kulutada, mis ei ole nagunii selline šuuuur dream-diivan, mida oma dream-AINULT-elutuppa kunagi tahaks. Pealegi on praegune vana diivan ka sellise mehhanismiga ja mulle pole see just algusest peale kohe üldse meeldinud. Esiteks sedapidi avanev voodiosa on peaaegu, et seinast-seinani. Teiseks läheb see madrats seal sees ajapikku ikkagi lipa-lopa ja kogu see mant seal hakkab krigisema nii, mis jube.

Ma ise olen nagu mõelnud, et kui ma umbes sellisele täiesti tavalisele ja keskpärase väljanägemisega nurgadiivanvoodile kattemadratsi peale panen ja arvestan asjaolu, et ma faking kaalun kõigest ~50kg, siis kui väga “ebasobilik ja ebamugav” see ikka olla saaks? Ma ei näe nagu mingit erinevust tavapärase voodiga, kus mul on ka nagunii kalli madratsi peal 8cm paksune kattemadrats, läbi mille see alumine madrats nagunii eriliselt külje all tunda ei anna. :D Samas aga olen ma niiiii skeptiline igasuguste seljatoepatjadega diivanite osas, sest ma olen näinud selliseid diivaneid, mille seljatoepadjad on aasta pärast lihtsalt lötsuvajunud nartsud. Samas aga näiteks mu isal on ka seljatoepatjadega nurgadiivan, mille needsamused seljatoepadjad on isegi pärast 5+ aastat jumala tiptop kenad. Ideaalis aga meeldivad mulle hoopis reguleeritava seljatoega diivanid nagu see või see. Viimasel käisin poes ka istumas ja see oli niiiii comfy, paraku aga jääb see mõõtudelt liiga suureks, mis on ka üks tore faktor, mis “lihtsalt osta midagi ära” mõtteviisiga ei sobi. Olen välja arvutanud, et selline maaaax ~250cm laiusega mahutaks ära ja sellest üle mahuks küll ka ära, aga olekski lihtsalt KOGU elutuba.

Anyways, ma ei jõua ära oodata, et saaks uue diivani lõpuks, sest praegune on no nii ära kulunud ja vajunud kui üks diivan saab olla ja ma vihkan sellel istumist (mistõttu ma seda praktiliselt kunagi ei teegi). Selles istud sa lihtsalt tagumikuga lohku, põlved ülespoole, selg kaldu ja noh.. ei ole mugav.. Pildilt ehk ei ole aru saada, aga see on kõige ebamugavam diivan, kus mina oma elus igatahes istunud olen. :D Pealegi tahaks telkut vaadates nurgadiivanil jalad mõnusalt sirgu visata, mitte neid lauale toetada. ;)

Parima sõbra guugle jutu järgi jäi mulle silma ka asjaolu, et kahetoalistes korterites elavad tegelikult päris paljud pered, tihtipeale ühe inimese jagu suuremad, kui meie oma, kes seisavad või on seisnud täpselt sama olukorras ees – tahaks (mehega) elutuppa magama kolida. Seega, kui minu lugejate seas on ka neid inimesi, siis mind huvitaks väga, kuidas teie selle asja siis ikkagi ära lahendasite ja mis te endale küljealuseks sebisite? 

10 kommentaari

 • Nell

  Meil tube sama arv aga oleme lahendanud asja siiski nii, et magamistuba on magamiseks ja võõrustamiseks/mängimiseks/hängimiseks elutuba. Elutoas ka lapse mänguasjad ja õppimiseks koht.
  Karralik kattemadrats peals tegema imetegusid ka keskmise otsa diivaniga. Aga kui juba viivan magamiskohaks võtta siis kindlasti pesukasti/panipaigaga.

  • Katre

   Jah, nii oligi plaanis, et kattemadrat ja panipaik, kuhu saab vajadusel magamisasjad panna. Hetkel meil on ka jah nö magamistuba ja elutuba kõigeks muuks, aga magamistuba jääb ka kahele nagu kuidagi kitsaks. Samas seda seetõttu, et hetkel sai koolilaud ka magamistuppa paigutatud. See vist nagu elutuppa ka ei mahu.. ei tea.. keeruline kui ruumi ei ole. :D

 • Evelin

  Ma ise arvan, et kui ma oleks sellise otsuse ees, siis ma võtaks silmale meeldiva, mugavalt lahtikäiva ja alsutaks kattemadratsit. Aga, see eeldab, et asjade ärapanemine oleks hommikul efektiivne ja mugav ning mitte liiga tüütu. Ja et oleks kuskile panna madratsit, tekki-patja. Sest kuu need pidevalt silma all, siis mulle hakkaks see kiiresti närvidele käima.

  • Katre

   Ennast teades ma iga hommik kindlasti ei viitsiks seda asja kokku panna ja ei imestaks, kui ainult reaalselt külaliste tulekuks või tõesti virga olemisega hommik. :D Panipaik voodiasjadele oleks must-have, jah.

  • Katre

   Minu arust on ka igasugustel sellistel nurgadiivanitel väga mugav olnud magada, aga samas ma olen nendel tavaliselt maganud siiski 1-2 ööd ühtejutti max. Räägitakse, et IGAPÄEVASEKS ei sobi.. aga kuidas ja miks täpselt, ilmselt ei tea, kui ise ära katsetan. Kui ilmneb, et no tõesti on ebamugav, siis mõtleb midagi muud välja lihtsalt, ma arvan. :D

 • Tups

  Meie ostsime oma elutuppa eelmine suvi ikea nurgadiivanvoodi. Taon laias laastus siuke alla 250 laius ja mingi poolteist meetrit nurgaosa pikkus. All on ühel pool pesukast kah. Diivanipadjad on suht ära vajunud, sestma aelen sende otsas ja ei kasuta lisapatju nagu normaalne inimene. Samas, väljanägemine on patjadel hea. Magamise poolest on see diivan maailma kõige mugavam ase. Isegi voodis ei tule mul nii head und kui diivani peal.
  Tundub, et ongi sama diivanvoodi, meil lihtsalt nurk teisel pool: https://www.ikea.ee/et/products/magamistuba/voodid/diivanvoodid-ja-toolvoodid/friheten-nurgadiivanvoodi-koos-pesukastiga-tumehall-spr-39216754

  • Katre

   Ma nende seljatoepatjade osas olengi seetõttu päris kriitiline, et.. ma oleks jube pettunud kui aastaga lötsi vajuks. Seega seda seljatoe osa jälgin nagunii erilisema tähelepanuga ja ideaalis eelistaks üldse sellist diivanit, kus ei ole padjad, vaid paigalolev nö seljatugi.

   Aitähh kommentaari eest ka, julgustab ikka natuke rohkem. :D

  • Kk

   Soovitan! Meil oli see mudel kasutuses 4 aastat ning selle aja jooksul on seal maganud nii minu vanemad (1-2 nädalat jutti) kui ka meie ning uni on alati väga hea olnud. Lisaks see käib mugavalt kinni-lahti ning panipaik on mahukas. Seljatoega on nii ja naa…mu mehe jaoks oli see küll ebamugavalt madal, samas mind see ei häirinud. Ilmselt tavainimesel kestab see diivan kauem kui 4-5 aastat aga meil on kolm kassi, kes kasutasid üht külge küünte teritamiseks ja veel üks väikelaps, kes kallas sinna kõikvõimalikke asju peale (me ise ka muidugi :D) nii, et lõpuks see oli natukene liiga räbal. Uus diivan on ka IKEA ja kõrgema seljatoega aga voodi osa on küll üliebamugav.

   • Katre

    Ma olengi väga imestunud, et mu kass ei ole praegust diivanit üldse rappinud ja midagi ei ole plekilist ka väga peale läinud – ometi ju päris heledates toonides diivan. Seetõttu julgen (ja tahan) uut ja pigem suhteliselt heledat, mille peale paljud tuttavad hoiatavad, et ma kahetsen… aga loodan, et siiski mitte. :D Aga jah.. ma arvan ka et asjade kestvus oleneb inimesest, st ikka võiks arvestada pigem kauakestva asjaga, aga elu on näidanud, et minu käes peab selline asi keskmisest kindlasti kauem vastu. :D

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga