igapäev

Kuidas me sõpradega hullumajast põgenesime

Segastel asjaoludel sattusime me sõpradega laupäeval Tartus kurikuulsa Pika tänava hullumaja palatisse number 205, kus meid vastu tahtmist kinni hoiti. Veel enam, meid mitte ei hoitud ainult kinni, vaid taheti õige pea “ravima” hakata. Nimelt on Pika tänava hullumaja viimane hullumaja, kus kasutatakse eelmise sajandi alguse ravimeetodeid ning protseduure, mida isegi õudusfilmides ei julgeta näidata, prrr.

Õnneks aga kiilus õnneliku juhuse tõttu palati uks kinni ning lõunapausilt tulnud hooldajad ei pääsenud enam palatisse. Kunagine patsient oli sinna palatisse maha jätnud hulganisti vihjeid, mis pidid aitama meil arstikabineti kaudu põgeneda enne kui hooldajad ukse lahti saavad!

11011643_395141390665080_447795135881152499_o-1

Okei, päris NII kreisi see asi ei olnud, aga samas täpselt nii ikkagi oli, nagu ma just kirjeldasin. Ühesõnaga käisime me möödund laupäeval sellises kohas nagu ROOMSCAPE (link).

Mis see on?

“Kes pole täpsemalt kursis escape room‘ide ehk tõsieluliste põgenemismängudega, siis tegemist on innovaatilise 2-4 inimesele mõeldud adrenaliinirohke tegevusega temaatilises toas, kus erinevaid ülesandeid ja mõistatusi lahendades tuleb jõuda kindla eesmärgini. Üldjuhul on eesmärgiks ruumist välja pääsemine või mingi kindla esemeni jõudmine.”

Vot selline khuul värk, meie käisime seal ja saime seda khuulnessi kogeda ja ma soovitan sinna absull kõigil minna, sest see oli lihtsalt niiiiiii lahe kogemus!

Ühesõnaga käis asi niimoodi jah, et meid pandi ühte tuppa luku taha ja me pidime üritama sellest ruumist 60-minuti jooksul ära põgeneda, otsides toas olevate asjade hulgast erinevaid vihjeid ja täites ülesandeid. Ma nägin kunagi sarnast asja The Big Bang Theory sarjas ja vaatasin, et nii äge. Seega oli eriti lahe kuulda, et sellised mängud on nüüd Eestisse ka jõudnud.

Alguses kui me sinna läksime, siis ma kartsin kohutavalt, sest.. ma ei tea miks, aga ma kujutasin endale seda asja ette nagu mingi õudustetoana, kust ma ilmselt poolsurnuna väljun ja mind reaalselt ära üritatakse tappa. Tegelikult päris nii hull ikka ei olnud. Elasin ilmselt alguses asjasse liiga sisse. :D

Mängu läbiviijad olid ülimalt toredad inimesed ja mäng ise oli ka ülimalt tore. Mul on muidugi piinlik tunnistada, et kuigi ma arvan, et ma olen ülimalt nupukas ja hea loogilise mõtlemisega inimene, siis seal kiilus mu mõte täiesti kinni ja ma ei suutnud pea midagi kasulikku teha. Enamiku ajast istusin laua taga nagu reaalne hull ja üritasin mingit puslet kokku panna. :D

Üldiselt aga läks meil alguses üsna ludinal ja igasuguseid kasulikke vihjeid leidsime kergelt. Vaatasime rõõmsalt kella ja hõiskasime, et nooo kohe varsti saame sealt toast välja ka ja teeme ajalise rekordi toast põgenemisel. Siis aga juhtus nii, et mingil hetkel jooksime me kõik omadega natukene kokku ja kaotasime päris palju aega ära. Lõpuks tiksus meie aeg täis ja ruumist põgeneda me ei suutnudki. Owwwww!

Muidugi kui meile pärast räägiti, mis meie vead olid või kus me rappa jooksime ja kus mis vihjed täpsemalt asusid, siis tundus kõik nii loogiline ja lihtne, aga samas eks ajude ragistamist tuleb ikka korralikult teha. Kerge statistikana võin öelda, et mingi 40 gruppi on seal vist käinud ja nendest ainult 4 suutnud ettenähtud aja jooksul põgeneda, seega ega siis vast nii väga lihtne ikka ei olegi.

Toas, kus luku taga oled, on ka väike kaamera, sest mängu läbiviijad jälgivad teisest ruumist su tegemisi pealt, et noh.. keegi väga ära ikka ei keeraks. Ja kui kellelgi on soov või väga rappa jookseb, siis on võimalik mingite märguannete abil tiimilt ka lisavihjeid paluda. Me üritasime ilma vihjete palumiseta ja omal jõul hakkama saada. Lõpus ainult palusime ühe vihje, aga siis oli aega juba nii palju möödunud, et sellest polnud suurt abi.

katresuits-1

Igatahes, VÕTKE endale selline asi sõpradega ette ja minge proovige ka! Kindlasti kogete midagi uut ja hiljem tunnete, et tahaks veel minna ja veel sellist mängu mängida.

Tartus viib seda asja läbi, nagu öeldud, Roomscape (link) ja see on seal alles hiljuti avatud. See läheb nüüd küll mõneks nädalaks remonti ja väikesele täiendamisele, aga loodetavasti avatakse peagi uuesti. Tartu variandis on hetkel põgenemiseks ainult hullumaja Palat nr 205, aga arvatavasti ajapikku lisandub veelgi variante. Ühe mängu hind grupi peale on 25-35 eurot.

Veel on seal EscapeTartu (link), kus on põgenemistoa teemaks sünge nukutuba. Varsti lubatatavasti tulekul ka tuba nimega Labor. Mängu hind kamba peale 40-45 euri.

Tallinlaste jaoks on aga selline võimalus nagu Exit Room (link), mis on seal tegutsenud juba alates eelmisest aastast. Seal on erinevaid mängutube neli: Dracula, Pommituba, Hull Doktor ja Protseduurid. Hind paraku ka tsipake kallim ehk 45-65 eurot grupi peale.

Ja veel leidsin niisuguse nagu Must Hunt (link), kus on valikus KGB tuba ja varsti ka Alkeemia tuba. Hind kamba peale 65 eurot.

Mina igatahes tahaksin kindlasti VEEEEEEEL sellist asja teha ja meeleldi tahaks kõik need Eestis olemasolevad toad läbi kammida ja proovida. Lihtsalt nii vinge! Pealegi, kuskilt ikka ju põgeneda suudan? :D

Kas olete kunagi sellises kohas käinud või sellest midagi kuulnud? Kas tahaksite minna?

20 kommentaari

 • Keidi

  Meie käisime ka ja kui üks koodi number poleks lõpus vale olnud(täielikult meeste viga ja nende valestiarvutamine :D) oleks välja saanud!
  Väga põnev kogemus oli ja, ning just täna leidsin, et Tartusse veel üks selline tore asutus juurde tehtud :)

 • kuut6bine

  Heh ja jälle pean kommenteerima, sest meil on täna Roomscape’i minek. Ei suuda ära oodata!! :D ja muide, Tartus on veel selline koht nagu Escapetartu ka. Ja Tallinnas on peale Exitroomi veel mitu mitu kohta :)

  • Katre

   Oo, tänks EscapeTartu viite eest. Ma polegi rohkematest kohtadest kuulnud ja google nagu viskas need kaks esimesena ette just. Uurin järele! :)

   Ja edukat põgenemist siis! Üritasin oma jutuga asja mitte ära spoilida. ;)

   • Kuut6bine

    Saime käidud. Ülivinge kogemus!! Teise ruumi jöudsime siis, kui veel 8 minutit jäänud oli. Siis oli juba selge, et välja ei saa, aga üritasime ikka lõpuni ja arvestades sellega, et kahekesi olime, siis läks meil ülihästi :) paarina on seal muidugi jah raske ja siiani (nüüdseks on seal umbes 140 inimest käinud ja vist ligi 40 välja pääsenud) ei ole see ka ühelgi paaril ōnnestunud. Aga üksteise tundmaõppimise kohapealt ka väga hea võimalus, üllatasime iseennastki kui nutikad me tegelt oleme :D emotsioonid on igaljuhul laes ja soovitaks kõigile minna. Nüüd tuleb teiste tubade külastamine ka plaani võtta, kuigi mujal on ikka tunduvalt kallim kahjuks :(

    • Katre

     Väga äge, et meeldis! See tõesti nii huvitav asi, et ei saa olla olemas inimest, kes tuleks ja ütleks, et kle mega jama oli. :D

     Ma ise ei kujuta ette, miks peaks paarina raskem olema, kui kolme või neljakesi. Miks siis oli? :D

     Mul näiteks sõbrad tegid kahekesi enamiku asju kahepeale ära täiesti. Ma niisama vahepeal pildusin mingeid asju ja aitasin, aga täpselt sama edukad oleksid nad minu arust ilma minuta ka olnud.
     Mul oli muidugi.. eelmisest reedest natuke hõre ja väsinud olla ka. Järgmine kord tuleb kindlasti selge peaga minna. :D

     • kuut6bine

      No jah, see muidugi olenebki sellest, et millised inimesed kaasas on :D Me suutsime enamvähem kaine mõistuse säilitada ja kohati jäigi aega puudu selle pärast, et meie mõtted jooksid ummikusse täpselt samas suunas :D mõni teine oleks osanud asju natuke teisest vaatenurgast vaadata ehk.
      ja tegelikult see inf võiks olemas olla, et teine ruum ka olemas on, sest mõne vihjega me murdsime päris pikalt pead ja otsisime midagi taga, mis lõpuks hoopis teises ruumis oli :D oleks seda teadnud, siis poleks vb nii tähelepanu pööranud

     • Katre

      Mhmmm, me ka ei osanud teise ruumiga arvestada ja et osa vihjeid, mis essast ruumsit leidsime, sinna edasi kanduksid ja siis jooksiski kokku. :D

     • Katre

      Aga samas, selle teise ruumi avamine ei ole üldse raske ülesanne. Kui selle ikkagi õigel ajal lahti saad, siis saad asjadele pihta. :)

 • kati

  Me sõbrannadega vaikselt plaanime minekut, sest see tundub lihtsalt niiiiiiiiiiiiiiiiiiiii põnev….aga noh seda sa tead juba omast käest:D

 • Katri-Helena

  Käisime ka seal. See oli tõeeeeliselt vinge. Kaugele jõudsite? Mitu numbrit kätte saite?

  Meil on plaanis nädalavahetusel minna sinna EscapeTartu nukutuppa.

  • Katre

   Me tahaks juunikuus EscapeTartus ära käia. Sai plaan paika pandud. :D

   Jõudsime lähedale, aga numbritega ei töödanud mõte üldse. Saime vist 2 numbrit kätte ainult, aga ei gettind ära, et mis järjekorras nad üleüldse olemas peaks jne. :D

   • Katri-Helena

    Aga teise ruumi jõudsite?

    Mul oli pärast välja tulekut selline tunne et issand jumal, tahan veel. Me jäime sinna pärast vist tunniks ajaks lobisema (teadsime neid kutte, kes selle tegid) ja nad rääkisid, et neil on veel plaanis teha uus tuba. Tahtsid teha kummitustetuba, aga üks neist kardab kummitusi :D

    • Katre

     Mhm jõudsime jah. Ma väga ei taha spoilida, kes veel käinud ei ole või tahab minna. :D

     Kutid olid väga toredad jaa ja noh, tõesti tahaks veel. Ainult, et maru kirves kõikidesse jõuda nii kohe lähiajal. Peab pikemasse plaani lükkama. :D

 • kaaryke

  Mul käis eile vend külas ja rääkis, et käis Tallinnas asuvates kahes toas “protseduurid” ja teine oli vist “hull doktor”. Kaks tuba pidi veel olema “vampiiri” oma ning “pommi” tuba.
  Ise tahaks suvel ära käia, sest tunduvad üpriski lahedad ajaveetmise moodused.

 • Katrin

  väga vinge üritus oli tõesti! Kahjuks või õnneks me välja ei pääsenud, seega tahaks minna veel, et endale ikka tõestada, kui osav ma olen :) Ühtegi vihjet me ei küsinud, kuna see oleks lõbu ära rikkunud. Kui 20 min alles oli, siis korra mõtlesime, et küsime vihjet aga õnneks me seda ei teinud. Lähiajal plaanis minna ka EscapeTartu nukutuppa kindlasti ka. Eks siis jagan oma kogemusi, kui seal ka käidud on :)

  • Katrin

   Nüüd on siis käidud ka EscapeTartu nukutoas. Kellele üks meeldis, soovitan minna ka teise. Idee poolest on toad küll sarnased aga närvikõdi ja olemuse poolest väga erinevad. Nüüd ei jää siis muud üle, kui oodata kuna avatakse uus labori teemaline tuba Tartus :)
   Seni aga mõtlesin proovida encounterit- http://tartu.en.cx/
   Tundub samamoodi väga huvitav meelelahutus olevat.

 • Mark

  Tallinnas on olemas ka RealityGame kus on vaja põgeneda vanglast http://www.realitygame.ee, käisin sõpradega ja oli väga põnev. Soovitan kõigile. Varsti on plaan ka Tartusse tulla aga pole veel otsustanud. Mängisn ka Rootsis aga kahjuks ei meeldinud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga