Ilu&Mood

Kuidas ma juuste väljalangemise vastu sain?

Mõned kuud tagasi sain ma armsa ja murettundva kirja TradeHouse’st, kes uuris, kas mul pärast sünnitust/imetamist juuste väljalangemisega ka probleeme on või sellega, et juuksed õhukesevõitu. Nad pakkusid mulle proovimiseks paari toodet just niisugustele juustele, mis on mõeldud nõrkadele juustele, ennetavad nende väljalangemist ja soodustavad juuksekasvu. Olin koheselt nõus.

peanahka tugevdav mask // vitamiinišampoon //  juuksekasvu toetav ööseerum
IMG_2896-1-2

Kui ma nüüd tutvustavalt enda juuksetüübist räägin, siis juuksekasv on mul ma arvan, et keskmises tempos. Ega nad nüüd ilmatuma palju ei voha ja ei saaks ka öelda, et nad üldse ei kasva. Kasvuvahet märkan ma üldiselt ainult siis kui vaatan endast tehtud pilte aastase vahega. :D Juuksed on mul alati olnud õhukesed, aga ilmselt mitte just kõige nõrgemad, sest väga kergelt nad ei murdu isegi kui otsad on katkised.

Juuste väljalangemise küüsis aga olen ma küll piinelnud pärast imetamise lõppu küll ja küll. Mäletan, kui ühel sügisesel hommikul diivanil juukseid harjasin, ehmatasin ära, et terve diivan hiljem neid täis oli. Neid tuli lihtsalt peoga! Aegamööda on väljalangemist küll vähemaks jäänud, aga siiski on iga kord, päeva jooksul juukseid kammides, juuksekarvu päris palju täis, nii et ma ei mõista, kuidas mul üldse midagi peas saab olla.

IMG_2897-1

ŠAMPOON
THE COSMETIC REPUBLIC multivitamiini šampoon, mis tugevdab peanahka ja juuksejuuri ning ennetab juuste enneaegset väljalangemist,  sai mul just viimase pesuga täiesti otsa, seega saan väita, et olen seda kasutanud tõesti absoluutselt igal pesukorral nagu selle ettekirjutuses ette näeb.

Kuna mu juustel tekib üldiselt probleeme šampoonivahetusega ja kõõm tekib kergelt, siis see šampoon sobis mu juustega imekombel koheselt. Pigem saan öelda, et ta pigem ravis eelmisest šampoonist tingitud vähese kõõma täiesti välja. Mis puudutab juuste väljalangemise punkti, siis minu silmade järgi on seda tõesti justkui HULGA vähem. Ma ei pea enam pärast igat harjamist harja juustest puhtaks tõmbama nagu varem, sest harja külge jäävad heal juhul vaid mõned üksikud karvad. Seda muutust märkasin ma juba kusjuures kõigest pärast paari kasutuskorda.

Kes tahab šampooni koostisosade kohta täpsemalt uurida, saab seda teha SIIT, aga olulisimana tooksin välja, et see on parabeeni- ja sulfaadivaba ja sisaldab veidi keratiini. Toimeaineteks on, nagu multivitamiinile kohale, A, B, E, F ja H-vitamiinid, keratiini nanosfäärid, aminohapped, guaraana- ja raudrohuekstrakt.

Ei tasu ära ehmatada sellest, et šampoon peas suurtes kogustes vahtu ei tekita. Šampooni pähe pannes tunduvad juuksed selle sisse hõõrumise ajal ja ka pärast pesu pigem natukene kuivemapoolsed ja nõuavad kindlasti seda, et neid pärast pesu ka palsami või maskiga kostitataks.

MASK
Selleks oli mulle samast sarjast ideaalselt juurde sobitatud peanahka parandav mask, mis samamoodi nagu sama sarja šampoon, elavadab ja tugevdab peanahka ja juuksejuuri, ennetades juuste enneaegset väljalangemist. Sealjuures kaitseb peanahka ärritusnähtude eest.

Koostise kohta saad jällegi lugeda SIIT ja kiirelt ütlen, et tegu on samuti parabeeni- ja sulfaadivaba tootega. Toimeaineteks seekord aga proteiinid, keratiini nanosfäärid, aminohapped, vetika- ja nisuekstrakt.

Kuna maski tuleb juustele kanda vaid kord nädalas, jätkub seda kauemaks kui šampooni ja nõnda on teda mul veel umbes pool potsikut ka järel ja plaanin selle sama suure rõõmuga lõpuni kasutada. Usun, et see mask on samuti kaasa aidanud minu juuste ja peanaha tugevamaks muutmisele ja nende väljalangemise peatamisele.

Ainukese miinusena tooksin välja võib-olla, et ta ei ole nii niisutav, kui ma üldiselt olen maskide puhul harjunud või mida pean oluliseks. Pigem on ta siiski ravišampoon. Seetõttu kannan ma pärast maskitamist hiljem rätikukuivadele juustele ka suvalist juustesse pihustatavat niisutavat palsamit, et nende läbikammitavust ja pehmust ikka esile tuua.

IMG_2902-1SEERUM
Kolmandana oli minu pakikeses juuksekasvu toetav ööseerum nõrkadele ja õhukestele juustele, B2, B3, B5 ja B6-vitamiinide, keratiini nanosfääride, proteiinide ja mineraalidega. Lubab ta, nagu ka sarja eelnevad tooted, taastada ja elavdada juuksejuurte kasvu ning ennetada juuste väljalangemist. Nagu ikka, parabeeni- ja sulfaadivaba.

Piinlikkusega pean ütlema, et seda toodet olen ma kõige vähem kasutanud, aga sugugi mitte seepärast, et ta halb oleks, vaid et ma lihtsalt olen aina unustanud. Kuna tegu on ööseerumiga, tuleb teda juuksejuurtele kanda IGAL ÕHTUL enne magamaminekut, aga magamaminek toimub mul alati nii kärmelt, et ei ole alati viitsimist olnud veel üht protseduuri läbi teha. Shame on me! :D

Kuna ma aga siiski paar korda olen seerumit kasutanud, saan väita, et selle pealekandmine on iiimeeeelihtne ja mugav tänu selle pumbale. Kui muidu on igasugused seerumid ja asjad ampullides ja nende peale kandmine on minu arvates tüütu, siis sellega saab lihtsalt hakkama. Lihtsalt tõmbad sõrmega peanahaligi erineva vahega salke ja pumpa alla vajutades tõmbad sellega üle peanaha. Hiljem kui oled igasse salku seerumit pannud, masseerid sõrmedega sujuvalt üle pea ja voilà.

Selle toote plaanin ja loodan ma tõsisemalt ette võtta lähiajal ja ilmselt siis üksiktootena. Pigem selle eesmärgiga, et vaadata, kuidas ja juuksekasvu soodustamisele mõjub. Ning teha ka before/after pilt alates kasutamahakkamise hetkest kuni potsiku tühjaks saamiseni. Seega stay tuned!

KOKKUVÕTE
Omast kogemusest ja aususest (minu arvustus põhineb puhtalt minu arvamusel ja ei ole ettekirjutatud) julgen neid tooteid kohe tõega soovitada kõigile, kellel on probleeme eriti juuste väljalangemisega. Ma usun, et leiate tõesti oma probleemile suurepärase lahenduse. Kohe kindlasti saan väita, et multivitamiini šampoon aitab, kuna olen seda igapäevaselt kasutanud ja juuste väljalangemine on tunduvalt vähenenud. Kellel aga juuksed veidi kangemad, siis ravimask ja ööseerum on kenaks boonuseks ja abiks.

 

2 kommentaari

  • Janika

    Kas oled nüüd seda ööseerumit kasutanud, kuidas tunne on? Mõjub? Emapäev tulekul, plaaniks emale osta, sellepärast küsin põhjalikumat arvamust :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga