igapäev,  Tehnika

Kuidas ma endale uue sõbra sain

Kui rääkida mobiiltelefonidest, siis ega mul ei ole küll kunagi olnud need kõige uhkemad, vingemad, uuemad mudelid. Lihtsalt leian, et iga uus lipulaev, mis müüki tuleb, ei ole koheselt oma hinda väärt jne.

Üleüldse leian ma koguaeg, et see, mis mul parajasti kasutuses on, ajab ju asja ära. Helistada saan. Vajadusel sõnumeid saata saan. Facebookis olen ka alati käia saanud. Netti saan kasutada, pilte saan teha jne. Et milleks siis üldse uus telefon. AGA!

Minu esimene nutikas oli Sony xperia U, mille ma valisin üsna rumalalt lihtsalt välimuse järgi. Sest ta oli pisike ja nunnu, mitte suur ja lahmakas nagu kõigil oli. Mingi aeg siiski kippus ta pisikeseks jääma ja ihaldasin suuremat. Aga nagu ma just ütlesin, kuna temaga sai kõik vajaliku ära teha, siis ei olnud mõtet ostu peale mõelda.

Siis aga ostis sõbranna endale hoopis uue ja uhke masina ja andis lahkelt oma vana LG mulle, millel oli tibake suurem ekraan ja mis mind siis kuni tänase hommikuni umbes aasta aega nii heas kui halvas teenis. Ega tolle telefoni kohta polegi muud kurta, kui et natuke aeglane on teine, sest ega tal parimad spetsifikatsioonid just ei ole ja üsna vana on ka.

Ma olen viimase poole aasta jooksul oma mustmiljon korda lihtsalt närvanud selle telefoni peale, sest kuna igasugused rakendused pidevalt muutuvad ja uuenevad, siis tal lihtsalt pole enam jõudlust neid korralikult käsitleda. Näiteks ei saa ma tihtipeale instagrami isegi mitte pilte laadida, sest instagrami filtrite peale panek nõuab nii palju jõudlust, et ta lihtsalt jookseb omadega kotti.

Samuti on kaamera liiga aeglane ja Annabeli on telefoniga pildistada näiteks võimatu, sest noh pildistatav peab mingi 10 sekundit ühes asendis olema, et normaalne pilt tuleks.

Messengeris käimiseks aga oli telefon ideaalne. Internet ja muud rakendused sai ka hädaga ära aetud, aga aeglane oli ikkagi ja pärast mingi rakenduse kasutamist pidi kohe kindla peale selle 100%iliselt igalt poolt sulgema, sest kahte rakendust korraga ei suutnud telefon kannatada. Nagu et kui miski tagataustale käima jäi.

No ja siis üleeile õhtul oli ka niisugune seik, et ma tahtsin instagrami pilti lisada ja telefon jooksis kokku. Seitse korda üritasin ja seitse korda jooksis telefon kokku ka. Restartis ta muidugi ülimalt aeglaselt, nii et ma reaalselt mingi tund aega üritasin seda pilti üles panna. :D Ütleme nii, et kops läks üle maksa.

Siis juhtus takkaotsa veel nii, et kui telefon end viimast korda restartis ja ette tuli pin-koodi sisestamise ekraan, läksin ma hoopis vetsu, sest ma olin lihtsalt väsinud selle pin-koodi toksimisest. Muidugi unustasin ma suures vihahoos telefoni vastu ära lapse, kes telefoni ilmselt juba eemalt nillis. Nii jooksis ta kohe telefoni juurde kui nägi, et ma silmapiirilt kadunud olen ja telefon üksinda diivanil särab. Ja muidugi toksis ta mänguhoos sinna pin-koodi oma mustmiljon korda valesti sisse, nii et sim-kaart hakkas mult hoopis PUK koodi nõudma.

MIDA MUL AGA EI OLNUD, sest mul on see sim kaart juba oma viis aastat olnud ja päris mul ongi alles see kaart, kus peal need koodid on.

Ahastus!

Mõtlesin juba esmase hooga, et pean numbrit vahetama ja uue simkaardi sebima ja jumal teab mis sada jama sellega seoses nüüd kaela tulevad.

Kuna neid jamasid telefoniga oli üheks õhtuks lihtsalt liiast, siis torkas mulle pähe mõte nimega #yolo ja et võtaks hoopis uue telefoni ka koos uue numbriga juba. Kaua ma pean nõnda kannatama elus ja aeglase telefoni piinamist taluma.

Ja nõnda ma hakkasingi öösel, kui Ann sleepi läks, netis telefone surfama ja ühe ja teise kohta uurima (arvustused + youtube) ja valikuid tegema ja ostukorvi rändas Samsung Galaxy S5, mida ma isegi kordagi elus käes polnud hoidnud ega reaalselt oma silmaga vist näinudki. Aga noh, mul oli isu KOHE uus telefon saada ja KOHE see tellimus ära teha. Ei kannatanud oodata.

vana ja uus sõber
vana ja uus sõber. krt, üsna sarnased välimuselt teised :D

Eile ma muidugi käisin poes lõpuks telefoni näppimas, igaks juhuks, sest täna hommikul pidi ta kohale jõudma (ja jõudis ka). Noh, et kui ikka üldse käes ei meeldi, siis saan kohe tagastada ka ja ei ole hullu midagi. Aga käes tundus ta täiesti okei, nii et praegu on ta mul alles ja sim-kaart seal sees.

Ahhaa, sim kaardi sain uue ja vana numbri sain ka õnneks ikka alles jätta. Nii et see jama lahenes õnnelikult ja edukalt. Aitäh, Elisa!

Telefoni aga tellisin hoopis Elionist, sest ma olen ka Elioni klient ja nende kliendihind oli kõige soodsam. Muidugi mõista võtsin ma asja järelmaksu peale ka, sest pole seda summat kohe välja käia ja Elioni krediidisüsteem (või järelmaksusüsteem) on nõnda hea ka, et mitte keegi ei tahtnud näha mu pangakonto väljavõtet ega midagi. Lihtsalt tegin netis paar klõpsu, esitasin taotluse ja 30h pärast toodi telefon mulle tasuta ukse taha. Kui mugav! Mulle mugavus meeldib.

See oli Elioni puhul kohe eriti mõnus avastus ka, et niimoodi saab, sest kui mul see uue telefoni soetamise mõte pähe torkas, siis ma esiti mõtlesin, et vaevalt mulle kuskilt seda järekat antakse, kui ma 2 aastat kodus olen istunud ja tööl ei ole käinud. Samas vanemahüvitist ju olen saanud ja sellise variandiga linnuke oli järelmaksu tehes täiesti olemas. Kuna ma ei tea, millal ma tööle lähen, ei tahtnud ma asja ~aasta võrra edasi ka lükata. Tahtsin kohe! Ja sain!

Igatahes on mul nüüd uus ilus sõber, kellega ma veel pole jõudnud lähemalt tutvuda, aga üritan varsti selle jaoks aega leida.

Ma tegelikult tahtsin sellest ka rääkida, et MIKS just see telefon valituks osutus ja mis telefon mul hetkel ikka veel hingel kripeldab ja MIS mul üldse valikus olid, aga ma vaatan, et see postitus läks juba hoopis oma rada ja sai päris pikk vist. Et kui te soovite, siis ma mingi konkreetse telefonide teemalise-võrdluse postituse teen täiesti eraldi. :)

IMG_3899-1IMG_3904-1

12 kommentaari

 • K.

  Tere! Minul on hoopist teemast kõrvalisem küsimus. Kas Keijoga olete endiselt koos? Küsimus tuleneb lihtsalt sellepärast, et Sa oled nii kaua juba Eestis olnud. Või on su boyfriend ka siin või endiselt Soomes? Kas plaanid Soome tagasi minna? Võib-olla oled Sa sellest juba rääkinud ja on mõni postitus vahele jäänud.

  • Katre

   See pole just postitus, kus ma sellele pikalt vastama tahaks hakata, aga ütlen siis lühidalt, et oleme ikka koos ja Keio on hetkel jalaluumurru ja kipsiga Soomes arstiasju ajamas. Mina aga ajan vaikselt autojuhilubade asju siin, endiselt. Kaua läheb mul seepärast, et pean mõned sõidutunnid võtma ja ARK ka maksab ja rahadega on tõusud ja mõõnad ehk et vahepeal ei olnud sõidutundide jaoks kuskilt raha võtta jne. :)

 • Angelika

  Mul on ka pikemat aega juba samsung s5 ja olen sellega rahul,kuigi ihkan juba S6 :)
  Õige otsus sul, selle telefoniga saab mega häid pilte ja kiire on ka :P

  • Katre

   S6 ma vaatasin muidugi ka, aga edge tundus võõras ja wiird (ainult laual olles on cool, aga käsitledes mitte) ja tavalise puhul häiris täiega, et taga selline peegelklaas, mis näpujälgi täis läheb. Ma ei tea, kas on variante tavalise mati tagusega ka või ei, aga poes oli läikiv ja kujutasin ette, kuidas see igast jälgi täis. Vähe sellest, et ekraan nagunii on aeg-ajalt. Siis terve telefon täis neid. :D
   Ja noh, muidugi OVERPRICED ka hetkel. S5 oli ka aasta tagasi minu hinnaklassist kindlasti kohe väljas, aga nüüd tänu S6 tulekule on hind nii soodne, et usun et see teenib mind kena paar aastat päris hästi. Eriti kui ma nagunii neid uuemaid mudeleid ei ihalda iga aasta ja ühe telefoniga olen meeleldi aastaid. :D

 • Ingrid

  Ma loodan, et sul läheb Samsungiga paremini kui mul. Mul on 2 Samsungi olnud (praegu on sama, mis sina just ostsid) ja no kolmandat korda enam Samsungi ostaks. Alguses on kõik tore ja ilus aga praeguseks (mul vist on aasta aega umbes olnud, vb natuke kauem) jookseb tihti kokku, tihti ei fokusseeri kaamera ära ja muud sellised jamad.

  • Katre

   Ma olen seda asja kuulnud jah, et mingi paari kuu pärast hakkab kokku jooksma või võib hakata. Ühesõnaga olen ma aru saanud, et justkui osad telefonid on praagid, sest osadel töötavad laitmatult ja teistel on jama jama otsas. Imelik.
   Samas ma kogesin sellist asja oma eelmise Sonyga ka ja usun, et võib paljude teiste markidega ka juhtuda.

   Peamiseks süüdlaseks on varajased tarkvarauuendused, mis pole korralikult läbitöötatud ja millega süsteem hakkama ei saa. Ma lihtsalt üritan neid uusi uuendusi mitte alla laadida kohe kui need väljas, vaid alles siis kui enamik inimesi netis suudavad tõestada, et see uuendus korralikult funkab.

   See kaamera fokusseerimise jama on ka mu arust üks tarkvarauuenduse tekitatud jama. Kuskilt lugesin.

 • Janne

  Minul sinu telefoni ‘vanem vend’ s3 juba 1,5 aastat vist kasutuses ja siiani pole probleeme veel olnud. Kui varem oleks ma selle aja peale ammuammu uut tahtnud, siis hetkel olen veel väga rahul. :P

  • Katre

   S3 omanikud ei nurise jah. :) Mulle endalegi tundus S3 ja isegi S4 täiesti normaalsed ja asjalikud, aga kuna vaatasingi pikas plaanis, et mis mind reaalselt 4-5aastat teeniks nii et ma uut ei hakka ihaldama, siis S5 loodetavasti on piisavalt võimekas nii kaua toimima. :D

 • B

  Mul oli olnud enne Sony (sama mis sul, xperia u), Huawei ja Samsungi (S seeria samuti) telefonid. Millegi pärast ei suutnud ma üle aasta ühtegi telefoni kannatada. Nii siis vahetasingi iga suvi telefoni. Seni kuni ostsin endale iPhone 6, kui see välja tuli ja mul pole enam mingit tahtmist telefoni vahetada, pole isegi mõttesse tulnud. Niivõrd mugav kasutada.
  Ma ei tahaks kunagi endale ühtegi Android telefoni enam. Samsung S6 Edge meeldib mulle küll välimuselt, kuid seest absoluutselt mitte.
  Muidugi ei saanud ma kunagi sellest Apple vaimustusest aru, kuid nüüd olen ise totaalselt samat usku.

  • Katre

   Ma pole tegelikult nii väga nutisõltlane ja telefonis väga palju ei istu (ok, tegelt viimasel ajal olen enda jaoks telefonimugavused avastanud küll), aga siiski. Eriline huviline ei ole ja rahakotti piinan pigem millegi muu jaoks kui pidevalt uute telefonide ostmise jaoks, sest nagu öeldud, siis saan vanemaga ka hakkama ja mulle ongi peaasi, et ma endale vajalikud asjad mugavalt ja kiirelt tehtud saan.
   Kui mu LG crap oleks instagrami piltidega hakkama saanud, siis oleksin ma telefoniostu ilmselt VEEL edasi lükanud kõvasti. :D

   Apple kohta, et eks ta maitseasi ole. Kõik räägivad, et kui kord head õuna maitsed, siis enam midagi muud ei taha. Ma õnneks ei ole maitsnud ja ega kiusatust pole maitsta ka. Nii et pääsen sellest veel. :D Vb kui kunagi rikkaks saan, siis muidugi ostaks ja prooviks iPhone, aga seni mitte. :D

   • Bino

    Sry, aga Apple jaoks küll rikas ei pea olema. Kui kõige uuemat tahad, siis vb, aga muidu mitte. iPhone 4S, täiesti asjalik telefon ja vaid 295eur, kui mitte nüüdseks veeeeeel odavam. Samamoodi saab Apple’t järelmaksuga võtta..

   • Mann

    Pole ka mina mingi nutisõltlane, täiesti tavaline kasutaja, kuid mugavus annab siiski tunda.
    Ja tõesti- ega rikas ei pea ju olema, saab samuti ju järelmaksule võtta kellel soovi.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga