igapäev

Kuidas ja kuhu edasi #2

Pool aastat tagasi ma arutasin siin, et kuidas edasi tahaks ja kuhu edasi tahaks. Tol hetkel oli mu peas valdavalt ainult soov kohe raudselt Tallinna poole vaadata, aga ajapikku on tuuled olnud muutlikud ja ka mõtted on üritanud natukene realistlikumad ja elukest mugavdavamad olla.

Ei, asi pole selles, et ma Tallinnaga kuidagi tülli oleks läinud. Tegelikult on suurelt osalt asjas ilmselt süüdi see, et ma nimelt käisin Tallinnas viimati jaanarikuus ja Tallinnaga on minu suhe alati täpselt selline, et kui ma sinna satun, siis ma teda tahan. Iga jumala kord kui ma lahkun Tallinnast, nähes Balti jaama katuselt suurelt kirja TALLINN või loksudes trolliga, mis võib iga hetk sarved trossidelt maha ajada, Mustamäe poole, mu süda karjub: SIIN ON KODU. Ma ei tea, miks. Tallinn on mu arm.. aga kuna me pole lihtsalt ammu koos olnud ja ma teda jalgadega puudutada saanud, siis suudan ma temast mõtetes üle olla. :D

Pool aastat tagasi korral loetlesin ma üles Viljandi, Tartu ja Tallinna elu puhul plusse ja miinuseid. Kel lugemata jäi või huvi uuesti üle kaeda, saab seda teha siia klikkides. Eks need kirja pandud punktid ja mõtted on muidugi siiani samad, aga selle asemel, et kindla rusikaga vastu rinda taguda ja “Mina tahan Tallinna!” raiduda, sai mõned kuud tagasi vastu võetud otsus, et uued tuuled viivad meid Annabeliga siiski hoopis Tartusse. Seda, miks Viljandisse ei jää, saab ka sealt postitusest aimu ja Tallinn jääb Viljandi jaoks lihtsalt liiga kaugele ja ma jääksin seal lapsega lihtsalt liiga üksildaseks. Tartu näis olevat kuldne kesktee.

Esimene lihtsustav asjaolu Tartusse kolimise puhul oli see, et me saame kolida K ema korterisse ehk et jäävad ära korteriotsingud ja suured esimese kuu sissemaksud, mida tavaliselt korteri üürimisel maksma peab. Selline võimalus on uue elu alustamise puhul liiga hea, et sellest keelduda ja kuigi mulle Tartu viimased aastad pole kohe üldse mitte meeldinud, hakkasin ma endale pähe juurima mõtet, et pole sel Tartul ju tegelikult viga midagi. Tänaseks olengi ma Tartuga täieliku rahu sõlminud ja ma olen igati valmis sellele linnale tema parima võimaluse andma.

Ühesõnaga.. ma vaatan, et ma siin räägin nagu te oleksite kõigega kursis, sest noh, ma ise olen neid teemasid juba peas ju korduvalt käianud, aga eks ma ütlen siinkohal välja ka, et ME KOLIME TARTUSSE! It’s settled! :D

Täpselt eilse kuupäeva seisuga ütlesin ma üles kaks lasteaiakohta Viljandis (lasteaed, kus Annabel muidu käis ja saime kevadel sügiseks koha ka meie linnaosa lasteaeda), mida oli päris hirmus muide teha, sest see tähendab, et tagasiteed enam ei ole. Seda aga põhjusel, et KAKS NÄDALAT TAGASI sai Annabel lõpuks ometi pakkumise Tartu lasteaeda ja see sai kohemaid ka ära kinnitatud (arvegi juba laekus eile õhtul :D). Ühesõnaga jah, tagasiteed enam ei ole, sest Viljandis meil lasteaiakohta ei ole ja on hoopis Tartus, mille kohatasu tuleb ka juba ära maksta.

Kuna septembrikuu lõpus saab Ann 3-seks, siis ilmselgelt lõppeb sellega ka minu ametlik lihtsalt-vegeteerimisperiood ehk et tuleb lõpuks tööle ära minna. Ja mitte, et TULEB, vaid et ma lausa TAHAN ja OOTAN seda. Kui mõni inimene igatseb tööle tagasi juba üsna kiiresti, olles lapsehoolduspuhkusel, siis minu jaoks on see 3 aastat olnud piisav, et seda rutiini igatsema hakata. Mis teha, olen lihtsalt kord rohkem selline koduinimene ja mulle meeldiks igati, kui kodusolemise eest palka makstaks (note to self: ideaalis tahaks ju oma äri teha ja ise oma peremees olla).

Tööd mul veel olemas ei ole ja selle otsimisega ma endale seda stressi ka kaela ei võta, et võimalikult kiiresti vaja oleks. Küll aga kehtib see, et mida varem, seda parem, kuid asjale tuleb ikkagi rahumeelselt läheneda. Igatahes hoian ma nüüdsest tööpakkumistel silma peal ja kõik, mis vähegi sobilik ja meelepärane, sellele ma oma kandideerimise esitan ja loodan, et näkkab kenasti. Siis saab elu sügisest kohe igati joonde ja kohe kindlasti olen ma kindel, et JUST NII OLEMA SAABKI!

Üks asi on aga veel, mis uue elu alustamise tunduvalt lihtsamaks ja magusamaks teeks. Nimelt olen ma nüüdsest ka oma esimese auto otsingul ehk et väga marjaks kuluks ära, kui meil Annabeliga oleks mingi neljarattaline vidin, millega saaks Viljandisse vanavanemate juurde külla käia ja millega ilmselt hommikuti teda ka lasteaeda viia ja siis ise tööle minna, kuna saadud lasteaiakoht asub natukene nadis kohas võrreldes sellega, kus me elame ja on võimalus, et mu töökoht saab hoopistükis kolmandas kandis asuma. Midagi uhket, uut ja kallist me endale muidugi lubada ei saa ja ma leian, et esimene auto võib vabalt olla midagi sellist “häda pärast.” Küllap siis kui materjaalne kindlustus on stabiilseb, jõuab millatski midagi asjalikumat ka vaadata.

Siinkohal ka üleskutse, et kui kellelgi seisab mõni viisaka välimusega, töökorras, hästihooldatud auto, mida mulle KOHE VÄGA soodsa raha (loe tuhane ringis) eest maha oleks nõus ärima, siis võib minuga ühendust võtta ja rääkida. Oleksin väga rõõmus. :D

Igatahes sellised mõtted, plaanid, vajadused ja käigud ootavad meid nüüd ees, nii et kui mul on Tartus blogilugejaid, siis saame varsti aktiivselt sõbrannatama hakata. :)

ahhaa, pildil üritasin ma Annule õpetada, kuidas KÄSI PUUSAS poseerida :Dkatre ja annu 074-1

36 kommentaari

 • Enntttzzz

  Tulnud hoopis Pärnusse, ma oleks hea meelega sõbrannatanud, mu laps kahe ja poolene :) Tore, et teil hästi läheb ja edu edaspidiseks :)

 • Nell

  Tore lugeda, et plaanid on paigas ning asjad liiguvad. Alla 1000€ saab juba päris hea auto, vaata nt Hondasid ja Toyotasid, pilk hoovi näitab, et on töökindlad vanurid :)
  Töökoha otsingutel soovin sulle jaksu, tudengilinn Tartu täitub sügisel kooli kõrvalt töötajatega ning head tööd krabatakse ilmselt kiirelt. Aga küll sa leiad just selle, mis sulle on mõeldud :)
  (Minu laps saab 3 augusti lõpus ning päev peale tema sünnipäeva asun jälle tööle oma vana tööandja juurde. Firma struktuur on muutunud, lähimad kolleegid kas lahkunud või lapsepuhkusel, minu vana ametikohta endisel kujul pole. Ootan huvi ja õudusega mis koht ja millised kaaslased mind ootavad. Aga raha on vaja teenida ja tööl tuleb käia. Kuigi meeleldi töötaks osakoormusega ning ei jätaks ka 3-aastast veel täispäevadeks lasteaeda.)
  Jaksu igatahes!

  • Katre

   Selle tuhande piires autod on muidugi riskantsed ja väga hoolikas tuleb ilmselt olla, et midagi väga katkist ja remontivajavat pähe ei määritaks. Kui auto kenasti hooldatud, siis üldiselt on need “vanurid” hästi toimivad küll, aga palju olenebki sellest, kuidas autot hoitud on. Raskeks teeb valiku ka see, et enamik pakkumisi on nagu ikka, Harjumaal, aga nii kaugele vaatama/katsuma tihti ei jaksa käia, seega enamjaolt piirdun ikkagi endale lähimate maakondade piiriga, kus mugavam asjaga tegeleda. :)

   Töökoha asjus kadestan neid, kes saavad minna tagasi sinna, kust puhkusele jäid. Jääb ära tööotsimise vaev. Läheks ise ka endisesse firmasse meeleldi tööle, aga paraku 12h vahetused mulle hetkel ikkagi ei sobi üksi lapsega olles ja loodan tööaja mõttes ikkagi midagi meile sobivamat leida. Jah, mõni ütleb, et see võimatu, aga üritama peab ikkagi. :)

 • K.

  Hea, et otsustasid Tartu kasuks, kuna lähedaste inimeste olemasolu on ikka väga oluline ja seda eriti väikese lapsega.
  Tuhande euro eest kahjuks küll Sinu standarditele vastavat autot ei leia… :(

  • Katre

   Muidugi neile, kes lepivad ainult ülikhuuli ja vinge autoga, mitte, aga nii palju kui ma vaadanud, siis on täitsa asjalikke isendeid ikka leidunud küll. Õnneks mu eesmärk pole seda autot igavikuks osta, vaid minimaalselt aastake kasutada ja esimesel võimalusel siiski midagi paremat vaadata. :)

   • Nell

    Ole rahulik, sinu hinnaklassis on korralikke autosid saada küll. Ma sõidan ise 700-euruse autoga juba üle 2 aasta ja aastake kindlasti veel. Remondiraha pole kulunud, lisa vaid kütust ja sõida. Uue plaanin ka osta mitte seepärast, et mu auto aeg läbi oleks vaid pigem seetõttu, et kui pere suureneb siis mitme lapse, vankri ja muu kraamiga on endid sedaani tüütu pakkida :)

    • Katre

     Vauu, päris hästi läinud sul siis! :O
     Mul just sõbrannad kõik hirmutavad, et nii odavat autot ostes pean ma arvestama sellega, et ilmselt taon 2000 eurot veel remondiks pealegi. :D

 • Mari

  Tule jaa Tartusse. Siin on päris mõnus :) Kuhu kanti elamise said?
  Mul küll last pole pakkuda aga muidu võin küll sinu ja Annuga sõbrannatsema hakata :P

   • Katre

    Oh, ma alati vihkan, kui keegi kuskil silmab mind ja siis seda hiljem kuskil mainib, et “oo nägin sind, tegid seda, kandsid seda, olid SELLISE NÄOGA” jne. Ma ei tea, ma olen aru saanud teiste juttude järgi, et ma olen alati mingi väga veidras olekus, kui ma üksi toimetan ja keegi silmama juhtub. :D

  • Katre

   Elama hakkame esialgu Lõunaka lähedal, seega ma ei julge loota, et keegi veel kuskil seal lähistel elaks. Tavaliselt kõik koonduvad ikka kesklinna-Annelinna poole :D

   • Mari

    Ma olen Raadil, ka peaaegu Annelinnas ja kesklinnas omadega :D

    Tööotsingutega praegu on jah see viimane hetk enne tudengeid jaole saada. Ja ma usun, et auto leidmisega ei teki sul ka probleemi. Kuni 1000 maksvaid autosid valik ikka on. Minu esimene auto oli väike ja 91a Seat Ibiza, maksis 300 euri. Nüüd 4a hiljem on mul juba esindusest ostetud tutikas auto ning leian, et see vana Seat oligi hea siin esialgseks ringi paarutamiseks.

    • Katre

     Ma hetkel sain ka ajutiselt laenuks ühe vanema ja roostetava auto. Hea, et midagigi ja mugav oma käike lapsega teha siiski. Küll aga jah on sellel mõningad vead, millega Tartu liiklusesse sukelduda ei julgeks.
     Üleüldse paljudel tuttavatel on esimene auto lihtsalt midagi odavat, et asja ära ajaks. :)

   • Karol.

    Mina elan Lõunaka lähedal ( uue Tamme Gümnaasiumi juures) , kas lähete Kogre teele või Aardlasse, lasteaeda said ka sinna lähedusse?
    Aga kui abi vaja või vahel jalutama tahad minna 6-aastase tüdruku ja labradoriga, siis anna teada:)

    • Karol.

     Ja tööotsingutest niipalju, et hakka kohe agaralt CV saatma, muidu varsti linn üliõpilasi täis…CV keskuses oli, et otsitakse müüjat DenimDreami Lõunakas.

 • Reelika

  Ma küll tavaliselt suurem asi kommenteerija ei ole, aga tahtsin lihtsalt öelda, et mul on hea meel, et sa jälle rohkem kirjutad! :)

 • Elis

  Mul on škoda mille väärtus on hetkel 1000 või alla. Aastakäik on 2001. Selle aasta talvel tuli juba päris palju asju ära vahetada, kuna on vana auto ja asjad kulunud, nt tagapidurid, rattalaager, rataste kokkujooks, mingid voolikud jms.. Võid arvestada, et nende ajade hoolduse ja remondi peale võib kuluda palju raha. Kui ma selle auto sain, siis neid vigu polnud või ei andnud kohe tunda. Praegugi on asju mida seal putitada saaks, aga need pole nii pakilised.

  Pm ongi nii et uue auto puhul maksaks mitu sotti liisingut, aga vana auto puhul maksad mitu sotti paranduse peale (mitte küll iga kuu, vb nt poole aasta jooksul). Soovitan auto ostul kindlalt keegi teadja inimene kaasa võtta.

  Ja edu tööotsingutel ka! Vb isegi trehvame Tartus:):)

  • Katre

   Seda ma tean jah, et see remondiasi võib tulla, aga sellepärast tahangi põhjalikult autot valida. Väike (loe suur) vahe on ikka sees kahel samasugusel või samaväärtuslikul autol, millest ühte on korralikult hooldatud ja remonditud ja teist pigem lihtsalt ribadeks sõidetud ja õigeaegselt hooldused tegemata jäetud. Ja eks üks või teine mark on vastupidavam jne. Eks see üks tülikas kulu ole, aga samas kurat, nii suur eluväärtus ka tõuseb, kui saab mugavalt liigelda.

   • Elis

    Mul oli auto sugulaste poolt hästi hooldatud ja läbisõit oli ka väga väike. Aga sellegipoolest tuleb aegajalt remontida, sest mis liigub, see kulub ja kuna on vana auto ka siis ühe hetkel tekkis olukord, et oli vaja mitut asja parandada suht lühikese aja jooksul. Suvel oli kõik ok, aga talvel, siis lõid vead välja. Samas praegu on kõik asjad ära parandatud ja sõidab väga hästi. Suht hirmutav tundub küll see auto ostmine.. vähemalt nii palju kui ma kuulnud olen (isa on autode värvija, mehe vend on autoremondiluksepp tartus – ta lausa meister seal (Garage 55):)) ja pidevalt kuulen seda autojuttu jne. Igaljuhul võta keegi teadjam kaasa kui vaatama või ostma lähed :)

 • Stine

  Hei!
  Olen su blogi pikaajalisem jälgija. Kommenteerimas ei käi, nii et selline sala lugeja siis vist :D. See Tartu kolimise jutt tuletas meelde minu kolimist Tartusse. Oii kuidas ma ei sallinud Tartut kunagi, nii kõle linn tundus kuidagi. Saatus tõi ikkagi Tartusse ja siin ma nüüd elan, ka Lõunaka kandis ;), juba kaks aastat. Ja mis ma oskan öelda, algsed mõtted ja tunded selle linna kohta on totaalselt muutunud. Ma tunnen ennast väga kodus siin!
  Soovin edu sulle uue elu alustamisel! :)

  • Katre

   Ma kunagi olen Tartus muide elanud ja tol ajal kolisin ka suure innuga sinna, aga mul läks see elu Tartus aina allamäge. Since day 1, mis ma seal elasin, juhtusid igasugused jaburad asjad minuga, kuni ma lõpuks põhimõtteliselt saba jalgevahel sealt tulema tulin. Päris pikalt seetõttu vältisin ja kartsin Tartut, et mulle tundus, et seal lihtsalt juhtuvad halvad asjad minuga. :D
   Nüüdseks olen sellest hirmust lihtsalt üle saanud ja loodan, et kui ise ellu teisiti suhtun, läheb ka paremini. :)

  • Mari

   Sama mul ka. Võib öelda, et üpris vihkasin Tartut. Tahtsin ära, Tallinnasse tööle ja Raplamaale elama. Aga siis leidsin siia töö, mida armastan ja harjusin ka linnaga ära. Nüüd mul on siit pärit elukaaslane ning ega ei plaani küll kuskile mujale minna. Isegi kui maja kuskile Tartu lähistele ostame, siis töö ja elu jääb ikkagi siia. Nii mõnus tudengilinn ning kordi parem elukoht kui Tallinn.

 • Johanna Vilt

  Minu abikaasa soovib müüa Volkswagen Golfi. Aastast 1993 ja igati hea auto! Kuuldavasti pidavad need väga vastupidavad olema…Hind on Sinu soovi puhul üsna soodne ka :) Kui on huvi, kirjuta mulle. viltjohanna@gmail.com

   • K

    Ilmselt on tegu Golf 3-ga. Need roostetavad, ja mitte vähe. Aga on ka erandeid, tean omast käest. :)
    Kõige lihtsam on auto24.ee ja soov.ee lahti lüüa, panna oma kriteeriumid ja pakkumised läbi vaadata – valikut on küll ja veel, ka Tartumaal.
    Linna soovitan bensiinimootoriga autot, eriti nüüd enne talve tulekut. Üldiselt ei lähe diisel soojaks nii ruttu kui võiks jms (rääkides nendest vanematest autodest). Pika maa jaoks öko diisel hea, aga kuna Sul pigem linnasõidud siis mnjah, eks ise otsustad. :)
    Lisaks mõelda ka tulevale talverehvihooajale, päris suur väljaminek, eriti kui ei ole tuttavaid, kellele kaudu osta ja kes vahetuse teostaksid (mõni müüb talvereheve ka kaasa, muidugi mis olukorras, see on iseasi; aastaringne lamellrehv on ka võimalus, aga seal ka palju agasid, alustades kvaliteedist (kallimad ikka paremad), pidurdusmaa, haare jne)
    Samuti uurida kuna tehtud rihmavahetused, õlivahetused jms, niiet parim oleks keegi pädevam kaasa võtta. :)
    Meeles pidada ümbervormistamise summat, ülevaatused, kindlustus (ilmselt teed oma nimele auto, siis esimene kindlustus väga odav pole, niiet püssi autot ei soovita :D )
    Ehk oli veidi abi :) Edu otsingutel!

 • M

  Oi kui tore, et lõpuks tuli postitusi kaa, pole sind kunagi kommenteerinud, aga olen ikka aeg ajalt siia lehele sattunud, lootusega, et on midagi. Nüüd siis on :). Minul ka kodus pea kolmeaastane ja kolmekuune, elame ka sealpool linnaääres, aga ema elab fi-s ja seal käime tihti mängimas ;). Lõunaka juures on Helliku lasteaed, sinna te vist ei saanud? Meie suurem läheb sügisel sinna. Olge sama tegusad edasi!

  • Katre

   Hellik oli mul jah nr 1 eelistatutest, aga kuna ma tegin avalduse hilja (kui kohad olid juba jagatud), siis ilmselt sinna hetkel enam ei jagunud. Ehk aga mõne kuu jooksul vabaneb ja eks näis. :)

 • Sandra

  Mina elab küll põhimõttliselt Tartus(loe, et lõunaka lähedal) ja mul on Annule 2,5aastane mängukaaslane pakkuda ?? nii hea on lugeda, et teil nii hästi läheb! Ma ootasin niiiii kaua uut postitust?

 • J

  Sinu meelas, veidi tagasihoidlik ent armas pilk meenutab mulle alati Deborah Ann Woll’i.

  Tore kuulda, et kõik läheb hästi – loodetavasti jätkub samuti! :]

 • T

  Siin on nii palju inimesi, kes kirjutavad.. et nad ei kommenteeri muidu, aga kuna üle pika aja on head lugemist, siis panen ka end kirja !
  Mul on hea meel, et Sul kindel plaan silme ees ja loodan, et Tartu hoiab teid hästi. :)

 • Karin

  Tere Katre! Ma ka olen pikaajaline lugeja ja pole seni kommenteerinud, aga praegu kohe tahaks. Nii tore, et sa jälle kirjutad :) Sa võiks seda tihemini teha. Ps: meil on Tartus pakkuda sinu hinnaklassis auto, mis on seni autoinimeste käes olnud ja on seega täitsa kõbus. Aga jah, uus ta ei ole. Ilmselt umbes sinu vanune :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga