beebiblogi,  igapäev

Kuidas Annabelil läheb?

Ma usun, et nii mõnigi on märganud, et siin blogis ei ole enam väga palju juttu Annabelist olnud. Ma ise olen ka sellele palju mõelnud, et alustasin blogi beebiblogina, aga ajapikku on see rohkem hakanud keskenduma muule pudi-padile ja mulle. Mitte, et ma seda tahaks või seda suunda otseselt taga ajaks, aga nii on lihtsalt läinud. Ma ei ole osanud Annabelist midagi heietada ja ega osasid asju ei julgenud ka vahepeal, sest kartsin ära sõnuda. :D

No näiteks seda, et ta on täielikult pöörfi. Nimelt on ta hakanud päevasel ajal magama! Ja magab ikka üle tunni. Ja magab lausa kaks korda! Mõni päev isegi kolm! Vähe sellest, ta isegi uinub üsna kiiresti ise. Minu töö on ta ainult tema voodisse kõhuli asetada ja edasise teeb tema ära. Või noh, lõunauinakusse jääbki ta lihtsalt nõnda kergelt, et panen ta sinna ja ongi olemas. Päeva teisse unne teda pannes peab natukene ikka selja pealt silitama või pead paitama. Ööuni on sõltuv, aga enamjaolt ei ole selle korraldus ka keeruline. Peab lihtsalt õige aja ära taipama.

Päeval müttab ta ikka endiselt käpuli ringi ja päris palju praktiseerib liikumist ka toe najal. Diivani- või voodiäärest kinni hoides liigub ikka päris kiirelt juba ühest otsast teise. Istumisega on nii ja naa. Ta põhimõtteliselt oskab istuda, aga samas ise ta õigesse isteasendisse alati ei lähe. Kipub seda W-istet tegema, sest käputades on kergem peps lihtsalt põlvede vahele maha potsatada, aga ma ei tee sellest veel probleemi. Kui pikemalt niimoodi jääb, siis kohendan asendi õigeks küll.

Potitreeninguga pole ma veel viitsinud algust teha, sest see tundub nii hirmutav ja nii tülikas, aga ega seda igavesti edasi lükata ei saa ja varsti vist peaks ikka uurima, kuidas see asi käib. Prrr.

Söömine toimub ~3h vahede tagant ja söögikordi on tal päeval 5, millest 2-3 korda on lisatoit. Kindel on ainult see, et lõunaks sööb lihaga püreed ja enne ööund putru, aga mõnel päeval annan kolmandaks asjaks veel puuviljapüreed ka vahele. Päeva peale näksib juurde ka kamapalle või Organix näputoite. Ühel toidukorral päevas olen talle ka RPA andnud iga päev ja seda NUK silikoonist nokaga tassist. See nagu paistab talle kõige paremini sobivat ja sealt sööb kõige parema isuga. Lutipudelit ei hakanud enam tutvustama.

Annabeli meeleolud ja tujud? Alati rõõmsad! Nutab ta ainult siis kui natuke valusalt kukub või end ära lööb, aga enamjaolt isegi oma matsupanemiste peale kõigest kergelt niutsub ja müttab siis õhinal ja rõõmsalt edasi. Nalja peab talle palju tegema, sest naerda talle meeldib. Tore on vaadata, kuidas ta ikka üks ääretult õnnelik inimene on ja viitsimatusest, mossitamisest või kurjustamisest veel midagi ei tea. Võin ju loota, et ta saabki rahumeeli terve oma elu ainult naeratades mööda saata. :)

Tema imeilust naeratust saadab juba hunnik hambaid. Ma isegi ei tea, palju neid enam on. Oot… 2 all, 2 üleval + veel 2 üleval ja veel 2 all vist. See teeb siis kokku juba 8 hammast? Oh my! Seda ma öelda ei oska, kas mõni VEEL tulekul on, sest tagumisi igemeid ta eriti rahulikult uurida ei lase. Sipelda on ju vaja ja ega ma kunagi tegelikult aru ei saagi, et hammas tulekul on. Kui tavaliselt beebigrupis kõik lapse virilamaid päevi hammaste süüks ajavad, siis mina mõtlen Annabeli jonnakamatel päevadel, et no ju siis on lihtsalt kehv tuju või astus vale jalaga voodist välja…

body, püksid – Lindex / sokid – H&M

10 kommentaari

 • Mari

  “Potitreeninguga pole ma veel viitsinud algust teha, sest see tundub nii hirmutav ja nii tülikas, aga ega seda igavesti edasi lükata ei saa ja varsti vist peaks ikka uurima, kuidas see asi käib. Prrr.”

  Mida mu silmad loevad, sa ikka oled kursis kui vana su laps on? :D
  Igavesti edasi lükata :D Ei ole ma veel kuulnud, et ükski 8-kuune potil käiks, heal juhul 1,2 aastased kõige varem, küll jõuate :D

  • Britt

   Ma arvan ka, et aega on. Paljud alustavad jah juba 6-kuuste potitamisega ja on sillas, kui sinna potti midagi tuleb, aga see ei tähenda, et see nii ka jääks. Paljudel juhtudel saab laps vanemaks ja mingil hetkel ei saa sellest potist tuhkagi aru. Positiivne on lihtsalt see, et harjub ära ja ei ehmata ära, et mis asja peale teda küll istuma pannakse.

   Eileeniga pole veel ka alustanud. Eesmärk on ta jõuludeks potile saada ja tundub tehtav..vist :D

  • Katre

   No tõesti ma ei ole kursis veel kui vanalt lapsed seda tegema peaks, aga mõni harjutab enda oma juba sünnist saati potile ja viimasel ajal samavanu lapsi kui Ann ikka ka teised emad juba harjutavad.. :)

 • :)

  Mu sama vana poiss istub samamoodi W asendis. Õiges asendis istub ka ideaalselt, mõned korrad on ise ka nii istuma läinud, aga ilmselt on see talle tülikam ja on läinud lihtsama vastupanu teed. Ma ka mõtlen, kas ma peaks midagi ette võtma selles osas, aga siiamaani pole leidnud selleks vajadust. Kindlasti on mitu põhjust, miks ta nii ei tohiks istuda, aga noh…
  Mul pole veel pottigi ostetud, aega on selle kiire asjaga :D

  • Katre

   See w iste pidavat kahjulik olema siis kui laps ainult nii istubki ja pikka aega (üle poole tunni). Asendi vahetamiseks või edasi käputamise puhul on ok ja mõni laps ka alguses niisama õpib nii ära aga hiljem ikka hakkab õigesti. Enivei nii pisikese puhul ei pea vist muret tundma veel, aga asendi õigeks võib ikka kohendada :)

 • Triin L

  Oeh, andis ikka oodata seda “beebipostitust”:D
  Ma alustasin esimese lapsega potitamist sama vanalt, kui Annabel praegu on. Lõppes asi sellega, et laps hakkas potti täitsa vihkama ja röökis alati, kui poti välja võtsin. Ju siis oli liiga vara. Ja täiesti mähkmevabaks sain ma ta alles 2 aasta ja 7 kuuselt. Teine sai täna 7-kuuseks ja plaanin aastaselt (võib-olla isegi 1,5a) potitamist harjutama hakata. Alustan hiljem, siis äkki saab kiiremini asja, kuna laps ise suurem ja saab rohkem maailma asjadest aru :P

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga