beebiblogi,  igapäev

Kuidas Annabel end ise magama paneb

Kõik inimesed, kellel laps on või kes teavad, kuidas lapsed magama jäävad või kuidas neid magama panna, on alati Annabeli une-eelse käitumise üle heas mõttes naernud. Noh, et pole enne sellist last näinud, kes päris lutti ei võta, vaid selle asemel hoopis nähtamatut lutti lutsutab.

Seda olen ma rääkinud, et Annabel eelistab üldiselt kõhuli magada. Kui ta tahab mulle näidata, et ta megaväss on ja voodisse tahab, siis ta nõnda teebki, et paneb pea padjale või süllevõttes minu rinnale. Noh, seda teeb vist iga laps? Ma ei tea. Lisaks kaasneb aga selle kõigega juba algusest peale üks asi veel, et alati kui ta nõnda teeb, hakkab ta samal ajal ka kinnise suuga justkui imemisvõtet tegema. Suunurgad lähevad naljakalt allapoole ja huuled käivad edasi-tagasi. :D

Võiks ju arvata, et laps tahab tissi suhu või on meeletu imemisvajadus, aga ei. Lutti  pole ta ju algusest peale võtnud ja noh, rinda ta vist isegi võtaks, aga parem ju mitte last rinna otsas magama harjutada. Igatahes ongi selliseks puhuks, et “tahaks midagi imeda, aga lutti ei taha ja rinda ei saa,” Annabel endale täiesti oma asja leiutanud. Kusjuures olen üritanud talle mingit marlilappi või kaisuasja ka toppida, aga ta ei taha sedagi. Tema omaleiutatud taktika töötab suurepäraselt. :)

Kusjuures, viimasel ajal on ta päris palju isegi selili hakanud niimoodi magama jääma. Point on vist selles, et ta tahab oma magamistaktikat tehes huuli lihtsalt õrnalt millegi vastas hoida. Kõhuli olles saab seda kergemini teha, aga kui tal teinekord selili olemise tuju, peab tal lihtsalt olema võimalus pead kõrvale kallutades millegi vastu oma huuli õrnalt hõõruda. Selle tarbeks ongi tal vahel padi kõrval või tema ise kahe padja vahel. Ja tänu sellele taktikale jääb ta pooltel kordadel ka täitsa ise ja minu abita magama. Minu töö on ta lihtsalt voodisse tõsta ja edasi teeb ta oma asja kuni magama vajub. Raskematel päevadel vajab ta lihtsalt minu kaisus magada või magama jääda ehk siis teeb ikka oma asja, aga tahab, et ma talt ümbert kinni hoiaksin või tema lähedal oleksin.

Jäädvustasin selle eile ka videosse ja saan seda kifti asja  mälestuseks hoida ja siingi jagada. :D Hoiatan, et võib-olla on heli liiga tugev. Mul on arvutis heli 50% peal ja isegi nii tundub kõva, seega ma ei tea, kuidas täiesti põhjas olla võib. :D

15 kommentaari

 • Britt

  Oleks ikka lõpus magamisest ka klippi tahtnud, et noh..edukas taktika :D
  Aga see kujuteldav lutt on tõesti naljakas ja eks ta ise ka tulevikus muigab selle üle.

  Kaua ta sul muidu padjaga maganud on? Ma pole enda omale veel andnud, sest ee..polegi põhjust, lihtsalt ei ole vajadust näinud veel.

  • Katre

   Madjaga ta mitu kuud juba maganud, aga üldiselt nii, et kogu kehaga on padja peal. Noh, et kuni põlvedeni on padja peal ja siis põlvedest alates on jalad natuke lõdvalt rippu seal lina peal. Selline madalam ja kõvem padi. Mingi aeg ta lihtsalt ei jäänud muudmoodi ja tahtis nõnda olla padja peal kehaga.
   Üldiselt päris nii, et ainult pea padjal, ta ikkagi ei maga. Magamajäämiseks on tal ainult patja vaja voodis ja kui juba magab, siis keerutab nagunii end läbi une nii ja naapidi. :D

  • Katre

   Ja no, nagu videost näha on, siis mu filmimine häirib teda. Teeb oma lutsutamisnägu ja siis vahepeal irvitab ja vaatab, mis toims. :D Seega täiesti sujuvat magamajäämist ei õnnestu filmida, sest ta pingutab alati viimseni, kui midagi huvitavat on ja vägisi hoiab end üleval. Pidin kaamera käest panema, et ta saaks rahus magama jääda. :D Seega päris tõestada ikka ei saa, et see taktika nagu toimib. :D
   Aga noh, praegu ta magab, selili kuskil sasipesas (mis ta seal magamajäädes ringituiates korraldas). :D

 • minajamuud

  Väga huvitav tõesti, et ta lepibki niimodi ilma tissita ja lutita.

  Mul umbes sama vana beebi ja kji tema niimoodi huuli liigutab (lisaks veel kisendab) nii kõvasti ja nii kaua kuni talle ikka piimalett ette tuuakse. Lutt on nagu lohutus, aga see eriti ei meeldi. Näiteks täna just üritasin teda paitada ja see isegi mõjus, jäi lutiga magama. Nuttis ka ja nuuksus hiljem päris kaua..

 • Svea

  Väga armas :)

  Mul B ei maganud padjaga esimene eluaasta, arst ei soovitanud seda. Oma esimese padja saigi ta alles 1.5a ilmselt :)

 • keidu

  Kusjuures, minu laps pole samuti mitte kunagi lutti võtnud. Rinda sai 1kuu. Kuid magama jääb ta samamoodi, suunurgad alla ja imemisliigutust tehes. Erinevus on see et tal on kaisutekk mida hoiab suu ees lihtsalt ja vahetab teki “koht” siis suu juures :D. Ja Annabel on esimene laps, keda näen et ta teeb samamoodi :D

  • Katre

   Ohoo, päris huvitav, et ikka veel on selliseid. :D Siis tundub lihtsalt, et inimestele, kellele niigi on üllatuseks, et mu laps kunagi lutti pole tahtnud, on see suuliigutamine ka uus asi. Ju siis uue generatsiooni popp värk. :D
   Ma mingi aeg ka nii tahtsin, et ta kaisutekki hakkaks tunnistama, sest vankris oli teda võimatu magama saada, aga nüüd ta ongi avastanud, et selili saab ka häda pärast ju nii teha ja niiöelda tühja (kui alati ei ole midagi suu vastas) ja mõnikord jääb nii ka magama. Ju siis see liigutus rahustab teda hästi maha. :)

 • liina

  Hehee, meie plika teeb samamoodi kusjuures. Aga paneb ka käsi suu juurde. Samuti lutti ei võta ja rp laps. Nii naljakas on seda jälgida.

  • Katre

   See nii naljakas nägu jaa. :D Aga samas ülimalt tore ja lihtne. Esiteks saab inimesele, kes teda hoiab, öelda, et “kui suud hakkab kahtlaselt liigutama, siis tahab magada” ja teiseks, noh, ma ei pea tema magamapanemisega pikalt vaevlema (muidugi on olnud ka perioode ja olukordi, kus peab). :D

 • C

  Minu tüdruk teeb ka samamoodi, aga enne vajub ikka uniseks ja siis hakkab lutitama(kuigi lutti ei ole ta võtnud mitte kunagi). Ja siis lutitabki nii ja öösiti samamoodi, vahest ikka vaatan teda magamas :)

 • siki

  Minu laps hetkel 4 kuune ja samuti lutti ei tunnista, kuid tal läheb oma pöial käiku.
  Kas ta sul selles vanuses lutsutas ka näppu?
  Mõtlen siin et kas peaks teda sellest võõrustama või kasvab sellest ise lõpuks välja.
  Aga su laps ikka väga armas. Olen lugenud su blogi juba siis kui last ootasid ja vaatan kui kiiresti ta ikka kasvanud on.

  • Katre

   Annabel päris pöialt pole kunagi lutsutanud, aga mingi 3-4 kuusena toppis näppe suhu küll. See peakski vist selline avastamisperiood olema, et “Ohhooo, mis imelised asjad – sõrmed ja käed – ja neid saab suhu pista!”
   Annabelile õnneks see näpuimemine külge ei jäänud kuigi ma kartsin ka seda.

 • Kerli

  Tegelikult see imemis liigutus ei ole midagi erilist.

  Minu laps ei võtnud ka väiksena lutti, ega imenud sõrmi ja sai rinda üle aasta ning lutsutas tühja suud samamoodi. Asi ei piirdnud ainult beebi- eaga vaid ta tegi seda veel ka 4 aastaselt. Tavaliselt küll sel ajal kui ta juba magas, mitte magama jäädes. Just nii nagu imeks rinda või lutti.
  Ma olin juba üsna mures ning läksin arstile. Üks asi on kui alla aastane nii teeb, aga kui veel ka 4 aastane siis nagu ei tundunud enam õige. Arst aga ütles, et see on täiesti normaalne nähtus ja et lapsed kasvavad sellest ise välja :)
  Nüüd on laps 5 aastane ja tõesti, kui enne tegi pea iga öö siis nüüd väga, väga harva :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga