Ilu&Mood,  Laps

Kombekas või komplekt?

Ma pole Annabelile veel tema eelmise aasta kombekat selga ajanud, aga mul on miski sisetunne, mis kardab, et see on jõudnud äkki väikseks jääda. Mälu järgi olid jalaosad nagu üsna lühikesed ja kuigi ta aastaga palju pikkust ei ole visanud, siis jalgadesse on küll pikkust juurde tulnud (keha arvelt siis lihtsalt vähem :D).

No ja kuna ilmad on juba üsna krõbedad (võrreldes suvega) ja tal on praegu külmatõbi ka kallal, siis ma ikka vaevan paratamatult pead selle üle, mille talle talveks selga peaks muretsema. Või noh, minu arust oleks isegi praegu juba sobiliik talvekombe vist selga tõmmata, külmavares nagu ma olen. :D

Ma olin eelmisel sügisel täpselt sama valiku ees kusjuures, et kas kombekas või komplekt ja nüüd sellel aastal leian ennast jälle täpselt samas kohas toppamas ja mõtisklemas, et kumb siis? :D

Mulle nii meeldivad kombekad ja minu arust on nad õues hullamiseks, mängimiseks ja toimetamiseks paremad. Just see fakt, et kogu kere on kohe kindlalt soojas ja lumi ei pääse kohe mitte kuidagi kuskile kere vahele. Samas.. komplekti puhul on ju traksipüksid ka kõrge osaga ja ega see lumi (kui seda üldse maha tuleb) nii sneaky ka ei ole, et tal sealt kergelt õnnestuks kuskile nabaauku ronida.

Eelmisel aastal oli Annabel pea 96%-lise osakaaluga vankrilaps, seega istus ta kombekas ja kui me ka läksime näiteks poodi, tegin ma kombeka lihtsalt eest lahti, et ta sinna ära ei sureks ja noh, nii oli normaalne. Sel aastal aga on ta juba täitsa kõndiv laps ja vanker igapäevaselt kasutuses ei ole. Seega kui minna jalgsi poodi, on ju pigem mõnus jope pealt ära võtta, kui et kombekas eest lahti kiskuda, mis kõndimise/jooksmise peale võib siis tal sootuks seljast alla vajuda.

Nii hull mõtlemine näiliselt nii väikese otsuse üle, aga noh.. mis seal ikka.

Kuna teil siin on paljudel sama vanad vanad või vanemadki lapsed, siis mind huvitab väga kuulda, mida teie oma 2-aatsastele latsekestele selga panite/panete talvel? Kombeka või komplekti?

Tean, et parim variant on mõlemat omada, vastavalt siis sellele kas on niisama õueshullamise päev või autoga sõitmine/poodiminek, aga olgem ausad, ega kõigil ei ole võimalust mõlemaid omada ja rahalises mõttes ei näe ma sellel ka väga mõttet. Parem oleks ikka see üks ja parim variant valida. :)
kookoko

Kes huvi tunneb, siis pildil on mul välja toodud Reima mingisugune kombe ja Lenne komplekt. Väikse surfamise tulemusena meeldisid mulle need lihtsalt kõige rohkem. Ka eelmisel aasta kollektsioonidest jäid mulle suhteliselt sarnased variandid just Reima ja Lenne valikust silma. Lenne seda kudumismustriga kombet ja jopet silmasin millalgi ka poes ja see oli no nii kihvt ja ilus.

Eelmisel aastal ostsin ma Annabelile lõpuks feissi grupist kasutatud Kappahli kombeka ja see oli tõeliselt soe ja mõnus. Jäin väga rahule. Ja ega ma ei välista, et ma sel aastal ka mõne kasutatud asja teed lähen. Kõik oleneb hinnast ja kasutatud õueriide puhul on mulle oluline, et kulumisjäljed ei oleks silmnähtavad. :)

17 kommentaari

 • S

  Mina, kes ma olin tulihingeline kombekate vihkaja, olen aastatega hakanud kombeid rohkem hindama ja armastama. Loodan, et sel aastal leian soovitud kombeka, et ei peaks hakkama komplekti ostmagi.. Ma olen truu Roxyle ja mu meelest ta teeb ilusaid kombekaid, kusjuures, ühte kombekat saab mul laps kanda kaks talve ehk siis investeering on mõistlik olnud:) Samas on mul talle ostetud ka komplekte, jällegi Roxy omad olid, sest neid saab kasvades pikemaks nö teha, enne teed hästi pisikeseks seest erinevate trukkide ja nööridega, hiljem teed pikaks tagasi (issand kui keeruline seletus!) :D

  • Katre

   Sain aru küll. Osadel firmadel vist ongi jah mingi kasvuvaru ka ja saab kuidagi timmida. Ma loodan ka, et sel aastal ostetud variant kõlbab ka järgmisel aastal, st kui ostaks tutika, siis kasvuvaruga, aga eelmisel aastal sai ostetud täpselt paras variant ja Kappahli kombekal ei ole kasvuvaru ka. :)

 • Anne-Mari

  Ergol oli eelmine aasta komplekt (u2a8k), aga sel aastal tellisin sportsdirectist legoweari kombe. Seal oli see ainult 27.6€ :P Kombeka suur pluss on see, et lapsel endal on seda lihtsam selga panna. Samas on meil autosõite ka vähe. Auto omamise korral ostaksin ilmselt komplekti, sest turvavarustust ei tohi kasutada õueriiete peal.

 • Mann

  Minu arust on kombekas nii väikse lapse puhul parem variant, kui komplekt. Laps saab ennast vabamalt liigutada, kuna püksid ikkagi enamjaolt kõrged ja jope tuleb veel peale neile, siis tundub kuidagi pussakas, eriti Lenne puhul. Samuti ei pea muretsema, et lumi selja juurde sisse tuleks, komplekti puhul ei saa seda päris välistada, eriti aktiivsema lapse puhul. Mina olen vähemalt oma lapsel leidnud jope ääre alt lund seljast võtmisel. Seega ise eelistan kombet, hoiab keha ühtlaselt soojas ka. Enda 2-aastasele ostsin ka kombe. Muretsesime ka talvejope ainult, sellise viisakama millega siis autoga sõita, poodi või mujale minna kui lumes hullamist pole. Tundus kõige mõistlikum variant, sest autoga sõites ja poes üldiselt pakse pükse vaja pole.

 • Kärt

  Ma käisin mõlemat varianti vaatamas oktoobri alguses Kotkas, kus toimus Luhta tehasemüük. Seal oli nii kombekaid kui ka komplekte võimalik osta. Ühele kribule sain talveks Icepeak’i jope ja juurde roosat värvi suusapüksid kokku 40 euro eest. Mõned kombekad maksidki 30-40 eurot (aga teisele kribule vajalik suurus oli otsas) ja oli ikka nunnusid küll seal :) Uus tehasemüük tuleb Lohjal: https://www.facebook.com/events/640892279347065/. Ja kui on aega ja võimalust minna, siis.. Seal ka palju naistele ja meestele talveks ning muudeks hooaegadeks riideid. Peale kombekate ja komplektide oli seal ka fliise, pluuse, pükse, vihmariideid, mütse, kindaid jne :) Lisaks ka Luhta koduosakonna asjad.

 • Maarja

  Ise olen enda lapsele alati ostnud mõlemad, sest nagu sa juba välja tõid, et kombe on niisama mänguväljakul ja õues parem, samas poes/külas on komplekt mugavam. Lisaks ei meeldi mulle koguaeg pesu pesta ja õueriideid eriti tihti ei tohi ka, seega oli hea, kui ühed riided olid nö linna omad ja teised mürgeldamise.
  Kui peaks valima ühe, siis eelistaks kombet just sellepärast, et mänguväljakul ikka jope võib üles tulla või kuhugi kinni jääda ja siis võib lumi sisse minna. Lisaks saab laps kombe ise selga ja seljast ära.

 • Kati

  Tere

  mina pooldan komplekte, kuna tavaliselt kannavad mu lapsed püksid läbi ühe aastaga aga jope läheks selga veel ka järgmisel aastal. seega olen siis ostnud ainult ühed püksid veel juurde. Tegelikult meil ongi nii, et on üks jope ja kahed püksid- ühed nn linna omad ja teised lasteaias ja mänguväljakul olemiseks. Samas aga on kombe parem näiteks lasteaias õues olemiseks, kuna keskosa on lapsel ilusti kinni ja selg-kõht soojas. Ka talvel kelgutamiseks jne on kombe kordades parem :)

 • Maria

  Minu arust on ka ainult ühest kombekast või komplektist ikkagi vähe (kui üks pesus ntks vms, siis vähemalt midagi muud ka panna. Ise lähen see aasta oma kahesega (saab novembris) parka ja kombeka teed, kõige parem lahendus mu arust ;)

 • Anni

  Mina ostsin sellise kombeka nagu sul see komplekt pandud pildile on. Mehaarmas lipsukestega :) ja küll laps saab neid komplekte tulebikus ka da..väiksena just nii armas kombedega hullamine :)

 • mina

  kombe. alguses ajasin ka seda komplekti joont, et autos parem jne. Aga olen arusaanud, et talvel siiski mugavam lapsega/le, kui saab riided ruttu selga. Ja meil pole vist kordagi sellist vajadust tekknud, et riided pesus ja ei saa kuhugi minna. Mõni aasta olen ostnud hmist odavama jope, et vajadusel teksade peale ja autos lihtsam.

  • Katre

   Kui ma eelmine talv kombe pessu panin, siis ma ei mäletagi. Istusin lihtsalt ühe külma päeva toas kuni kuivas või vist oli mingi suvakam vankrikombe ka olemas, millega poetiiru ära sai teha. :D
   Aaaga, ma kipun nüüd ka siis ikkagi kombeka poole vast. Rohkem käime ju õues kui sõidame autoga. Ma loodan. :)

 • Kadi

  Minu kribule lähevad ka see talv veel 68-74 kombed selga, kuigi ta ise on juba ligi 80 cm ja jookseb ammu ringi. Lassiel ja Lennel on lihtsalt nii suur kasvuvaru. Samuti on tal ühed Ciraf soojad püksid ja Lindexi soe jope, mida komplektina kanda. Siin hiljuti riideid selga proovides, tundus, et tal on komplektis palju mugavam ringi liikuda. Kombekad tekitavad saledal lapsel sellise sumo-efekti ja ta ei saanud selles korralikult kummardadagi ja raske oli istuma-püsti tagasi tulla. Pükste ja jopega käis see kuidagi mugavamalt, sest liikumisruumi tundub nii rohkem olevat. Eks kasutusse jäävad mõlemad, aga kui peaks valima ühe, siis kindlasti komplekt eraldi :)

 • kai

  Ei usu, et lumi komplekti puhul tõsistesse paikadesse pääseb, veidi lund jope serva vahel ei tee lapsele liiga.
  Kui saapad-tuukrikas-kindad lihtsalt kätte-jalga-pähe käivad, siis see kompenseerib komplekti selgapanemise keerukuse võrreldes kombekaga.
  Komplekt on rohkem kombineeritav. Teksad pluss jope, k/s püksid pluss jope, talvepüksid pluss jope.
  Ma plaanin ühe komplektiga talve läbi saada, ei taha mitut varianti.
  ja et saab lihtsalt poes või ka autos jope pealt ära võtta, on suur pluss.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga