Ilu&Mood

Kodune juuste värvimine

Mõnda aega tagasi näitasin ma pakikest juuksehooldusvahenditest, mille saatis mulle Arangur. Selle postituse (link) kommentaariumis jäi mulle silma üks kommentaar, kus öeldi, et ei tundu eriti usaldusväärne asi, sest vaadates nende veebipoes ringi jäi toodetel silma ainult positiivne tagasiside vms. Yellow Alfaparf on ka mulle olnud üsna tundmatu nimega bränd ja olgugi, et ma oleks tahtnud natuke näidata, et üks asi ei saa ainult positiivseid arvamusi omada, siis pean siiski kurbusega teatama, et midagi negatiivset pole ma siiani ise ka kogeda saanud. Mul on veel natuke maski ja mõned ampullid kasutada, seega teen nendest millalgi ehk eraldi postituse, aga täna tahaksin rääkida sellest juuksevärvist, mis ka pakis kaasas oli.

IMG_5164

See juuksevärv hakkas mulle kohe, kui tuubidelt korgid maha keerasin, meeldima, sest sellel ei olnud seda tugevat keemialõhna, mis tekitab tunde, et vajan gaasimaski juuste värvimisel. Eriti arvestades seda asjaolu, et mul siin üks väike beebi ka on, siis ei tahaks ju teda ka värvihaisuga ära mürgitada. Selle juuksevärviga seda ohtu pole, sest suutsin enda ninagi kaussi sisse toppida ja ka lähedalt nuusutades ei tekkinud halba olemist.

Nii oma kollakalt värvilt kui konsistentsilt meenutas värvikreemist ja vesinikust kokkusegatud juuksevärv mulle justkui muffinitainast. Sorri, ma olen lihtsalt täielik taignasöödik ja sellised kreemjad helekollased segud väga meeldivad mulle. :D Selle mõnusa konsistentsi tõttu oli värvi igatahes ülimalt lihtne ja sujuv juustele kanda. Mul oli toon 10.21 ehk tuhkblond ja tahtsin värvida eelkõige ainult juuri. Kuna ma aga ei teadnud, kuidas see toon jääb, tegin igaks juhuks kokku kõik juuksed ja minu pikkade juuste puhul jäi mul pool värvi üle. Kui ainult juurte väljakasvu värvimise juurde jääda, siis jätkuks sellest värvist umbes 3-4 korraks. Mina aga ei teadnud seda  ja lõpuks pidin ülejäägi ära viskama. Järgmine kord olen targem ja segan värvi jupihaaval kokku.

IMG_5883 IMG_5885

Kui värv peas oli, ei tekitanud see peanahale kihelust ja oli kerge unustada, et värv üldse peas on. Sellega seoses juhtus mul üks apsakas ka. Nimelt tegelesin Annabeliga ja unustasingi värvi veidi kauemaks pähe, kui hoidma pidi ja seega toonis värv mu juuksed lõpuks natuke liiga hallikaks/lillakaks, aga nüüdseks olen paari peapesuga selle välja saanud pesta ja värv on stabiliseerumas ilusaks blondiks. Post Color shampoon ja palsam olid ka väga mõnusa koostisega

Üks negatiivne asi siiski oli. Nimelt värvi kokku segamise õpetuses, nagu ikka, oli kirjas esimese punktina, et pane kätte värvimiskindad, aga neid ma pakist ei leidnud. Seega ma ei tea, kas mulle kogemata unustati need kaasa panna või neid ei pidanudki olema. Mul joppas, et oli eelmisest korrast ühed kilekindad alles jäänud, aga kui ei oleks nii olnud.. siis ei teagi.. oleksin kinnasteta värvinud?

Kokkuvõttes olen väga rahul ja võimalik, et leidsin endale uue lemmiku juuksevärvi, millega kodus juukseid värvida. Kas te värvite juukseid kodus või käite iga kuu juuksuris? Ma tean küll, et blondeerimine on üks suur tükk tööd ja tegelikult oleks targem seda juuksurisalongis teha, aga ometi pole ma seda iial seal veel tegemas käinud. :/

before
Untitled-1c32

afterUntitled-1c352

18 kommentaari

 • Liisu

  Heh, ma ei ole üldse varem piltidelt märganud, et sul ninarõngas (täpp) on :D

  Aga olen alati juukseid kodus värvinud, varem värvisin kogu pikkuses, nüüd ainult juuri, kasutan Garnieri Olio värve, meeldivad väga, ei haise vastikult ja katavad hästi.

 • Kristi

  Mina olen alati kodus värvinud, kuna salongivärv kulub palju kiiremini maha ja muidugi on üsna kulukas ka seal koguaeg käia.

 • B

  Väga ilus tulemus jäi sul!

  Aga ise olen ka kodus värvinud, 4-5 aastat vist juba. Ei ole mingeid apsakaid seni juhtunud. Nüüd aga kuna on veidi suurem muutus plaanis, lähen ikkagi juuksurisse lõpuks kuna ise ei hakka riskima. :D

 • Külli-Carmen

  Kuna mul pole vahet, kas värvin juuksuris või kodus, sest värv tuleb ühe kuuga kogust pikkusest pmt maha, siis värvin kodus. On palju odavam ja paindlikum.

 • Mannu

  Mina olen vaid mõne üksiku korra juuksuris värvimas käinud, sest seal ei saa ma sellist tulemust, millega rahul oleks – tavaliselt liiga kollane.
  Minu absoluutne lemmik blondidele kiharetele (mu tumedaid juukseid muud värvid lihtsalt heledaks ei tee): Inebrya Bleaching Powder ( http://tradehouse.ee/et/?i=3848 ) ja kuna liigse vesinikuga juukseid killida ei taha, siis 6% sama firma kreemvesinik ( http://tradehouse.ee/et/?i=3858 ). Tseki hindu ja tulemus superhea!! :) Kasutan juba aastaid ja olen megarahul!
  Muidugi kui väga tumedate juustega ei ole, siis võib ka veel lahjema vesiniku võtta..

 • S

  Mina olen mõlemat moodi proovinud – nii kodus kui juuksuris, kuid jäänud lõpuks ikka juuksuri juurde. Nimelt ei muutu ülevärvitud väljakasv juuksuri juures värvides kollaseks/tumedaks, nagu koduse värvimisega, või vähemalt ei hakka see nii väga silma pluss mulle väga meeldib peamassaaž ja hoolitsus :D Minu kodulinnakeses ei ole väga suurt hinnavahet ka, kas värvida ise või juuksuris (max 15 eur), nii et eelistasin alati professionaalsemat kätt. Väikelinnades on ikka kordades odavam juuksuri juures käia. Võid ka uurida nt Tallinna lähiümbrust, kui soov katsetada peaks tekkima!

  Minu arust on blond nii sinu värv, läheb hästi isiksusega kokku, kuid ma arvan, et tumedam brünett jääks ka ilus ning ilmselt oleks juuste tervisele veidi parem.

  • Katre

   Juuste tervisest lähtuvalt pole ma erilist vahet teinud. Paar aastat tagasi värvisin tumedaks ja lõikasin ca 10cm ulatuses katkiseid otsi ära. Ikka olid juuksed samas seisus nagu nad praegu on. Ma ei ütleks, et blondeerimine mu juukseid ka kuivaks või takuseks teeks. Neil lihtsalt on teatud määral seda niiskust olemas nii üht kui teistpidi.

   Aga selle koha pealt, et väljakasv lõpupoole kollakaks läheb, see jama on jah kodus värvides ja mu arust see nii inetu, aga noh.. lõpuks on suva ka. Eks ma siin kogun julgust ja mingi aeg arvatavasti teen tumedate juuste lükke ka ära, eks näis. :D

   See käib alati nii, et kohe kui idee tuleb, teen ära. Pikalt ei tohi juurdlema hakata.

 • lala

  Mind ka häiris, et kindaid polnud. Olin juba värvi kokku seganud ja siis alles avastasin, et kuskil polnudki. Muidu olin ka värviga väga rahul. Tume toon, kuid püsis väga kaua.

 • Kadi

  Väga ilus tulemus! Värvin kodus – juurte värvimisel aitab mees või korterikaaslane, kogu juuksepikkuse ühtlustamisega saan iseseisvalt hakkama. Juuksuris pole kunagi värvimas käinud. Ise pisut kadestan neid, kes blonde kiharaid saavad kanda – endale üldse ei sobi :(

 • RoosaBeebi

  Mina blondeerin ka kodus ise. Käisin küll juuksuris alguses aga tahaks tihemini värvida juuri ja lõpuks mul hakkas rahast kahju:)
  Värvisin enne Loreali värviga aga nüüd vahetasin Garnieri oma vastu välja, lootes just et seda haisu on ehk vähem. Aga ei, kui värvida siis ei saa seda teha kuskil väikses ruumis nagu vannituba vms, liiga hull hais. Olengi veidi aega juba üritanud leida värvi, mis oleks veidi “sõbralikum” aga siiani tulemusteta.
  Ehk proovin ka sinu soovitatud värvi siis järgi:)

  • Katre

   Garnier Olia ka muidu ei haise minu arust üldse ja noh, nüüd see Alfaparfi oma on uus avastus. Viimase puhul on meeldiv see ka, et töötajad on hästi vastutulelikud. Võid neile kirjutada, mis tüüpi ja värvi su juuksed ja väljakasv on ja siis nad soovitavad, kui kanget vesinikku peaksid kasutama koos juuksevärviga, et soovitud toon saada.
   Selles suhtes tooni võimalusi palju rohkem kui ikkagi nendel poevärvidel. Saad ise täpselt õige segu kokku teha. :)

 • Krissumissu

  Nüüd tekkis ahvatlus ka sealt tellida. Ma viimane 3 x poest ostnud juuksevärve, kvaliteetseid aga värv tuleb ruttu maha, peaks ütlema, et ei hakkagi õieti peale. Peaks marki vahetama.

 • lalala

  Minul on olia värvdega ainult halvad kogemused, mistõttu enam ise ei osta. Alfaparfi julgen küll soovitada. Tõepoolest saab toone segada, püsivad kaua ilusana ja vesinik on 3% enamusel, mis rikub juukseid palju vähem kui poeomad.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga