beebiblogi

Kingiideed 1+ aastasele

Põhimõtteliselt JUBA NÄDALA pärast koidabki selline päev kus.. Annabel saab juba ühe aastaseks, appike. Ootan seda päeva ise ilmselgelt suurema õhinaga kui tema ja juba saan tunda seda, kui palju asjatamist ja planeerimist niisuguse väikese peo ettevõtmine endast kujutab. :D

Täna tahan aga rääkida kinkidest ja tuua välja mõned endapoolsed kingiideed. Tegelikult pole mul suuresti aimugi, mis võiks asjalik kink olla, aga üks nägemus mul on – kuna kaisukarusid on mul enda lapsepõlvest hunnikuga üle ja väga korralikke, siis veel omakorda juurde pole neid Annabelile justkui vaja. Eks mõnikord muidugi on raske vastu panna mõne eriti nunnu pehme kaisuka ostmisele, aga noh.. hetkel ma leian, et Annabelil on puudu rohkem kasulikumatest asjadest, mis talle elus ka midagi õpetaksid ja teda arendaksid. Seega kõiksugu sellised asjad, mis on arendavad ja mõtlemapanevad, on eriti oodatud.

Aga mida siis minu arust võiks 1-aastasele kinkida?
Kuigi ma ei tea veel, kas Annabelil Legode vastu huvi hakkab olema, siis arvan ma ikkagi, et Legod on küll selline kink, millega iial mööda ei saa panna. Ka mitte siis, kui kinkida komplekt, mis lapsel juba olemas. Mida rohkem juppe, seda parem! Lego Duplode näol on tegu 1,5-5-aastastele lastele mõeldud suuremate juppidega ja neidki tahan ma Annabelile kokku ajada parajates mägedes. Muutun ka ise lapsemeelseks, kui mõni legojopp näppu satub ja kindlasti hakkan Annabeliga koos igasuguseid asju ehitama. Klotsipoes on hästi suur valik kõiksugu legode komplekte.

Veel võiks Annabelil olla mingisugune motoorikakeskus. Ega ei peagi just tingimata olema alt niisuguse kastiga. Võib olla ka ainult selline traatide labürint. See peaks samamoodi nagu legoklotside kokku sobitamine arendama lapse peenmotoorikat.

Kindlasti on osutuvad põnevaks ja arendavaks ühel hetkel ka lihtsad paarijupilised pusled.

kingid

Vahel mänguplatsidel käies olen ma Annabeli kiigutada üritanud. Üritanud sesmõttes, et ta hakkab nutma pea kohe kui ma ta sinna sätin. Kas on võimalik, et üks laps jääbki igavesti kiike kartma? Võib-olla peaks teda tihemini sinna panema ja kui lõpuks meeldima hakkab, võiks kodus ukseavas rippuda tal ka täitsa enda isiklik kiik. Näiteks roosa Hello Kitty oma.

PapaOpa puidust mänguasjade e-poeke on viimasel ajal blogidest päris palju läbi käinud, aga tegelikult avastasin ma selle poe juba ammu-ammu. Kindlasti tahan ma Annabelile palju erinevaid muusikalisi pille ja ma pole kusagil näinud armsamat ksülofoni kui see kassiksülofon. Kuigi noh, tegelikult on ksülofon puidust pulkadega ja selle õigem nimetus on hoopis metallofon. Vahet ju ei ole. Peaasi, et saaks pulgaga taguda ja häält teeks. Ehk saavad minu kõrvad pottide-pannide plekihäälest siis puhkust. :D

Ja ühel hetkel kui laps tatsama hakkab (mida Annabel veel ikka iseseisvalt ei tee, kuigi üksikuid samme tegi juba ~3 nädalat tagasi), siis meeldivat neile ka igasuguseid asju endal järel vedada. Mina tõin näiteks sellise asja nagu kass Chabada.

*Kui keegi siit valikust peaks miskit Annabelile kinkida tahtma, siis vist oleks targem enne minuga üle konsulteerida, kas keegi mitte juba samu plaane ei pea. Topelt pole ju tarvis (noo välja arvatud Legod) ja tegelikult pole Annabelil üldse palju mänguasju, seega iga selle listi väline asi kulub ka kindlasti marjaks ära ja teeb pisipiiga väga õnnelikuks. :)

Ma tahaks väga öelda ka, mis meie Keioga Annabelile kingime, sest see on lihtsalt adoooorable, aga kuidagi imelik tundub seda siin enne sünnipäeva välja öelda. Tekib tunne, nagu oleks see sünnipäevakingi üllatuse rikkumine, aga tegelikult ega Annabel ju vist nagunii siia lugema ei satu. A mis seal ikka. Kuna kingitus pole tegelikult veel kohale jõudnud, sest tellisime selle netipoest ja ka mina pean ootama, siis teeme nii, et ka teie kannatate nädalakese ära oodata. :D

Võite anda veel ideid ja mainida, mida teie oma lapsele 1-aasta sünnipäevaks kinkisite või saite. Või milliste asjade vastu need 1+ aastased huvi võivad tunda? :)

31 kommentaari

 • Kätlin

  Sellised pisikesed pusled (all paremas nurgas) on väga hea valik. Ka neid ei saa kunagi liiga palju olla, sest kui asi käpas, siis pannakse see kokku 20 sekundiga ja hea on kohe järgmine ette võtta :)

 • Lugeja

  Meil hittkingitus muidugi laulev auto (kuhu saab peale istuda). Seal erinevad tilulilud, mis vajalik käemotoorika arenguks, samuti taga olev seljatugi on abiks kõndimisel (esimeste sammudega). Kõik muud kingitused tuhmusid lapse jaoks selle kõrval. Sünnipäevast möödas kuu, kuid iga päev tassitakse seda autot, pannakse istmekasti lelusid. Teine lemmar Cicco mobla, kuigi meil erinevaid laste omasid kolm kodus, eelistab just seda mis vaiksemalt mängib:). Pusled super asjad, kui sügavam huvi võib siiski tulla hiljem, sest ta Sul pm kohe kõnnib ja asjatamist palju!:)

  • Katre

   Ma auto kohta olen mõelnud, et meil vist pole tarvis, kuna käimistugi eraldi juba on olemas ja üks teine selline pealeistutav asi ka. Muidu aga oleks hea kink küll ja alguses oli meil ka listis, kuid lõpuks tundus, et võime enda omast maha kriipsutada.

 • Maarja

  Minu lemmikud on duplo printsessi sarja erinevad legod (lumivalgeke, tuhkatriinu, Ariel jne)

  Meil sai laps aastaselt – ikea mänguköögi ja ausalt parim osta, mis olla saab ;)

  • Katre

   Seda tahaks küll jaa, aga praegu kardan, et talv tuleb peale. Muidugi kevadel nagunii kuluks ära ja sesmõttes võib ta ju varem olemas olla küll. :D

 • pille

  pealeistutav auto on minu arust must-be! Ma kinkisin lapsele 9-kuuseks saades jõuludeks ja ta vurab sellega siiani, olles ise juba 2,5a. Kõik lapsed, kes külla tulevad- olenemata vanusest, tahavad sellega sõita. eriti tore kui see on laekaga (enamus vist ongi), siis saab igast asju sinan peita ka. Kui kodus midagi kaduma läheb, siis esimene koht kust otsida, on auto seest :D

 • Jaanika

  Kui mu mälu mind ei peta, siis esimese aasta sünnipäevaks sai noorem tütar auto, millele sai peale istuda. See meeldis kõigile ja isegi kass käis auto peal magamas. Ning lapsed aegajalt sõidutasid teda. :)

 • Silja

  Ostsin hiljuti lapsele (11-kuune) hüppelooma, mille peal talle küll meeldib. On õppinud sellele õigesti lähenema ka, et kuidas peale saaks ja kuidas maha. See on sellisele lapsele mõnus, kes juba tiba kõnnib ka, sest siis kuidagi kindlam teda sinna peale panna siis juba parem tasakaal ja on ka rohkem kätega maha toetamist harjutanud).

  Aga aastaseks sünnipäevaks olen ka juba soovidest vaikselt nimekirja koostanud. Kaisuloomi ma ise väga ei ole kunagi sallinud ja mul endast ka mõned alles, pluss nüüd on lapsele ka kingitud,e t rohkem neid küll ei ootaks. Aga Väga meeldivad puidust arendavad mänguasjad, ning igasugused muusikariistad (kuigi tean, et paljud lapsevanemad ei taha, et muusikariistu kingitaks, et oma kõrvu säästa, sisi leian, et lapse arengu suhtes on need olulised ning ehk hakkab midagi väga meeldima ja avaldab ise soovi kunagi sügavamalt muusikat õppima minna).
  Siis igasugused elulised asjad, nagu lapse oma koristuskomplekt või küpsetuskomplekt, millega ta saab mängida samal ajal kui mina koristan või küpsetan.
  Samuti on toredad raamatud (nii muinasjutu kui lapsele mõningad häältega õpetlikud raamatud).
  Kokkuvõtlikult mänguasjade kohapealt – less is more. Et liialt mänguasju ei tahagi kuhjata. Aga sünnipäevadel ju võib. Muul ajal saab siis muid tarvilikke asju hankida ning mänguasjad poodi jätta ;)

  Ise olen muidugi praktiline ning plaanin hoopis ise lapsele elektrilise hambaharja kinkida. Effektiivsem ja juttude järgi peaks laps sellega leplikum ja püsivam olema.

  • Katre

   Aitäh põhjaliku ja pika kommentaari eest. Oli mõnus lugeda, aga.. lõpus.. what? Aastasele elektriline hambahari? :D Ma pole millegi sellise peale tulnudki. :D
   Minu arust elektrilised ei puhasta just eriti efektiivselt ja tavaline on ikka parem. :D

   • Lugeja

    Meil ka tuttav tegi nii, ei viitsi see väikemees tänaseni hambaid pesta. Tuleb ikka koos pesta, meil laps juba ise karjub iga õhtu et hambaid pesema:))). Mänguköögi kinkisime ka alles teiseks sünnaks, see tõesti kasutusel senini, tehakse mulle kohvi, kooki jne, siiski nii suurt huvi mu aastane selle vastu veel ei tunne.

    • Sigrid

     Mul poiss saab esmaspäeval aastaseks ja ta fännab hambapesu. Noh, pool aega ta küll närib seda hambaharja aga ikka harjab ka oma kikusid ilusti. Ja kui üritad siis hambaharja ära võtta, tuleb sealt lihtsalt kisa. :D

     • Katre

      Annile ka meeldib, aga ma kujutan ette et elektrilist põrisevat harja ta pigem pelgaks ja see oleks õrnade hammaste vastu.. natuke julm. Vb see ainult minu arvamus, sest mulle pole elektriline kunagi sümpatiseerinud. Kuskilt on kõrvu jäänud ka, et eks see pigem laisa mehe hambahari – ega ta korralikult ei pese..

   • Silja

    Eks see ole ikka täpselt nii, kuidas igaüks harjunud on. Ma olen ise elektrilist kasutanud viimased paar aastat ja puhastab nii hästi hambaid. Lisaks kui ise elektrilisega pesen, siis laps juba praegu vaatab kahtlevalt, et miks tema oma häält ei tee. Aga paras vastu punnija on ta hambapesu osas mul algusest peale olnud, mil esimesed hambad tulid. Sellest siis säärane mõte tekkiski.

    Aga osad kommentaarid siin panid mõtlema, et uurin enne kinkimist oma hambaarstilt ka üle, mis vanusest see väikesele on soovitatav. :)

    • Katre

     Ma arvan, et ta on liiga tugeva survega nii väikesele. Need beebi hambaharjad on ju hästi pehmete harjastega, aga kui need harjased seal pöörlevad, siis ikka üsna vurades. Pealegi polegi mulle silma jäänud, et nii väikestele elektrilist oleks müüa. Kus sa seda müügil nägid või kust selle peale tulid?

     • Silja

      Tundub, et mul oli sellega seoses täiesti blond hetk. :D Aga nt el. hamaharjade tootekirjelduses on üldiselt kirjas, et alla 7-aastastele on mõeldud soft programm ja ei mingeid keelavaid vanuseid. Nüüd rohkem surfates nägin, et vähemalt apteekide toodete lisainfos nendel lisaharjadel on küll kirjas, et alla 3-aastastele ei soovitata.

 • Sigrid

  Mul poisil esmaspäeval esimene suur sünnipäev ees ootamas. Pühapäeval tuleb perekond sünnipäeva tähistama ja esmaspäeval siis sõbrad. Meil on neid lastest sõpru juba hulgim ja siis vahva ju neil hullata.

  Igatahes ise suutsin nimekirja sokutada 6 asja, mida poisile sünnipäevaks tahaksin. Järelveetav loomake on meil olemas. Lauluraamatud ja küpsisetünnid muidugi ka. Motoorikakeskuse sai ka alles ca paar nädalat tagasi endale. No praegu juba on tervelt miljon mänguasja ja peab pooled jälle magamistoa mängunurka ära viima, et alla juurde mahuks :D
  Igatahes nimekirja said mul kiikhobu (eelistatult puust ja retrotüüpi), peale istutav auto (eelistatavalt Cars-ist tuntud Matu oma), hüppeloom, Laulukoer, Peitust mängiv Jojo jänes ja mänguasjakast. Esimesed kaks soovis mu ema ise poisile kinkida. Aga kuna ta välismaal, siis saatis mulle raha. Käisin täna kiikhobust otsimas ja see on lootusetu. Igal pool ainult suured ja karvased, mis aastasele lihtsalt ei sobi. Või siis plastikust ROOSAD. Lõpuks eneselegi ootamatult leidsin just ideaalse retroka Home4You poest ja maksis 29,90€. Olgu siis öelnud, et vineerimaailmas maksid sellised minu arust 60 euro kanti aga mulle ei meeldi asju tellida.
  Auto lähen ostan homme ära ja hüppelooma toob meile armas naabrinaine. Jojo jänest üritasin täna leida aga no mitte kusagil ei ole. Kirjutasin Selverisse ja ootan vastust, ehk neil on kusagil veel mõni alles. Ehk siis Jojo jänes ja laulukoer tuleks pereliikmete poolt. St nad toovad raha ja mina siis selle eest saan need soetada. Juhul kui selle jänese kusagilt üldse leian. Ise lõpuks otsustasin hoopis pallimere kinkida ja lisaks üks väike kokku pandav kast mänguasjade jaoks. Puslesid ja asju saab niisama ka jooksvalt osta. :)

  • Katre

   Mu arust kiikhobu, pealeistutav auto ja hüppeloom on kõik omavahel nii sarnased, et kõiki kolme küll ei ole vaja. :D Kõigil on ju peal istumise funktsioon peamine ja seega laps valib lõpuks neist kolmest ilmselt lemmiku ja teised jäävad nurka. A noh, see minu arvamus. Ise kõiki kolme küll tuppa jalgu ei tahaks ja noh, arvan et pole mõtetki. :D

   • Sigrid

    Minu arust on need siiski erinevad. Kiikhobune on aastateks ja kuna Matule väga meeldib kiikuda, siis usun, et sellest jagub rõõmu küll pikaks ajaks. Peale istutaval autol on taga kõrge seljatugi ja selle najal saab poiss kindlamalt kõndima õppida. Talle hirmsasti meeldib asju enda ees lükata ja pigem võtan siis suure autoga “käimistoe”, sest sellest jagub ka rõõmu aastateks. Tavaline käimistugi oleks varsti minevik. Ja hüppeloomaga on ju tore hüpata. Peale istutavad asjad küll aga kõigil erinev funktsioon. Üks kiigub ühe koha peal, ühega saab ringi hüpata ja ühega saab ringi sõita. Nii et kuidas võtta. Mul õnneks majas ruumi on veel, nii et võib talle asju võimaldada. :)

 • Di

  Veel soovitan mitte Lego duplo vaid megablokid, need on suured klotsid ja alguses lasel nendega lihtsam. Lego duplo on lahe loomadega, minul laps veel nendest ise ei ehita, aga kui teen loomade kujud talle, siis mängib nendega. Teine hitt mis tal hetkel on beebi käru. Kui alles hakkas käima, siis tahtis sellega mööda tuba rallida, aga kuna ta toetas käru peale, siis see kipus ümber minema

  • Katre

   Olen megablokkidele ka mõelnud, aga Legod sümpatiseerivad kuidagi rohkem. Ega ta ei peagi nendega päris kohe nüüd mängima hakkama. Olen arvestanud, et vabalt võib huvi tundma hakata alles 1,5-2a paiku, aga siis ongi hea, kui klotse juba palju koos ja ei pea korraga suurt ostu tegema. Tulevikuinvesteering. :D

   Me käisime ühes beebipoes ja seal oli ka megailus nukuvanker, millega Annabel kohe ringi hakkas tatsama. Aga jäi ka selline mulje, et väga lihtne ümber kukkuda nii tal kui kärul, kui sinna toetab. :P

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga