beebiblogi

Kehamuutustest raseduse ajal

Kui siin veidi aega tagasi Viljandis olin ja vanaema külas käis, siis tema märkas kohe esimese asjana, et “Noh, kintsust juurde võtnud kõvasti, jah?” Eks ma ise ka peegelpildist aru saanud, et nad natukene kogukamad nüüd on, aga pole arvanud, et see kõrvaltvaatajale ka nüüd niivõrd märgatav võib olla. Isegi paar venitusarmi on kintsudele nende kasvuspurdist tingituna tekkinud. Minu esimene raseduse miinus ja hala! Paistab, et pisike preili mul palju süüa ei taha ja saadab ülejäägid kõik sinnakanti. :D

Muidugi on tore lugu ka see, et mu juunis tellitud skinnyd rasedateksad mulle ühtäkki kintsust kitsaks on jäänud. Üks päev proovisin huvi pärast jalga ka vanu teksasid ja on arusaadav, et nad ei olegi mõeldud enam eest kinni minema, aga on nemadki muudmoodi hoopis väikeseks jäänud. Ei teagi, kas on naiivne loota, et kunagi veel endistesse lemmikteksadesse mahun või tuleb garderoob täiesti välja vahetada? :/

Sellest, et ülakehal keskkohta enam ei eksisteeri hetkel, ei tasu rääkidagi. Kõik on ühtlaselt täidetud ja vormitud. Lapse ja looteveega vooderdatud. Vanu rinnahoidjaidki enam kuidagimoodi endale ümber ei pigista ja tuleb needki mõni number suuremad osta.

Raskemaks paistab see elu siin lõpukuudel kippuma.. :D

IMG_0317cIMG_0320c

12 kommentaari

 • Triin

  Minu rasedusaegsed kilod läksid kõik kintsudesse ja paar kilo kõhtu ka :D Aga nüüd 11 kuud peale sünnitust on kintsud ja ka kõik muu väga kokku kuivanud. Algkaaluni jõudsin nädala või kahega ja peale seda 3 kuu jooksul läks veel -10kg. Tagasi need kilod kuidagi ei tule, kuigi mul oleks neid hädasti vaja :D

  • Kats

   Kusjuures, mind üldse ei huvitagi see, kui palju ma juurde võtan või kui palju ma kaalun. Kaal ei ole tegelikult otseses seoses ju kehakujuga. Mõni kaalub palju ja on peenike. Mõni vähem ja on hoopis tüsedam nt.

   Aga lihtsalt, endist figuuri ja endistesse riietesse tahaks küll ikka kunagi ju tagasi mahtuda. Pluusidega pole probleemi, aga just mõned püksid, mis enne rasedust täpselt ostetud said ja mida kandagi ei jõudnud. :D

   Samas, kintsudest ehk ei ole ka väga raske lahti saada. Tuleb leida aega kuidagi vaid, et veidi trenni teha hiljem lapse kõrvalt.

 • Kaisa A.

  Ah, ära muretse.. Isegi mina, kes ma 27,5kg juurde võtsin (ma muidugi läksin vett täis viimastel kuudel), olin paari kuu pärast taas raseduseelses kaalus tagasi.
  Garderoobi välja vahetama hakata ei soovita – andsin ahastuses kõik riided peaaegu ära ja vahetasin välja ning olin siis paari kuu pärast hädas.

  • Kats

   Ma kaalu pärast endiselt üldse ei muretse. Paar lisakilo võikski pigem alles jääda, et kord elus ometi normaalkaalu saaksin. Muidu olen elu aeg olnud alakaaluline enne rasedust.
   Lihtsalt, et need pehmed pekikesed ja polsterdused, mida rasedus paratamatult tekitanud on, nendest loodaks ikka lahti saada. :D

 • Ethel

  Minul kasvas raseduse ajal vaid kõht. Või noh ma ise arvasin nii. Peale sünnitust kandsin lemmikteksasid kohe. Kuu aega hiljem läks probleemideta jalga juba püksipaar, mis enne rasedust numbri võrra väike oli ja kõige mugavam ei tundunud. Abikaasa väidab, et tagumik olevat raseduse ajal suuremaks kasvand (positiivses mõttes). Aga ise peegli ees keerutades ma seda juttu küll uskuda ei taha.

  • Kats

   Lootsin ka, et nii joppab, aga poole raseduse pealt hakkasin paratamatult natuke ümarduma.. :D Samas ei leia ma ka, et peaksin sööki või miskit valima, ei viitsi niisuguse asja pärast küll pead vaevata. Las vohab siis hetkel.. aga varsti tahaks tagasi päris mina ise ikka olla.

 • Kärt

  Garderoobi ei tasu vahetama hakata ;) Käisin paaril kuul pärast sünnitust retuuside ja pikemate plussidega. Andsin enda teksad ja asjad kõik ära ja nüüd pole midagi jalga panna :D Ja ka praegu piltidelt ei ole näha, et sa oleks paksemaks läinud, ainult nö rasedakilod on tulnud ja need kindlasti taanduvad pärast sünnitust ja imetamist ;)

  • Kats

   Pildilt jah ei ole näha, aga no teksad kintsudest enam jalga ei lähe. Eks retuus natuke vormib ka jalga vms, aga tõsiasi on, et nad ikkagi tublisti kosunud on ka. :P

 • Blogi lugeja

  Tahtsin lihtsalt öelda, et minu arvates on see väga tore, et sa leiad aega kommentaaridele vastata:)
  Ja küll need riided kunagi ka selga mahuvad…ja kui ei mahu, siis ehk on mood juba nii totaalselt muutunud, et tuleb nagunii uued riided osta:)
  Aga ära muretse. Sa selline kõhn inimene, mistõttu arvan, et su raseduseelne keha tuleb kiiresti tagasi.

  • Kats

   Ega see kommentaaridele vastamine ei võta miskit lisaaega. Hetkel mu päevad õnneks veel kuigi tegusad ei ole ja vedelen lihtsalt oma dekreedipuhkusega enamjaolt niisama. Teised inimesed ju käivad ikka tööl ja pidudel ja pole selle viimasekuurasedaga suurt peale hakata. Jaksu mul endal ka ei ole. :D
   Eks see keha arvatavasti millalgi ikka taastub jah, aga noh.. mõned kuud peale sünnitust on ju ka midagi jalga vaja ja ega kohe siis endistesse asjadesse valatult ei istu. :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga