igapäev,  Laps

Kaks nädalat lasteaias

Teine nädal lasteaiasaagat on läbi saanud ja mõtlesin, et panen kirja, kuidas jälle möödus – taas ülihästi!  Kuna Annabel on hästi sotsiaalne laps ja talle meeldib teiste laste ümber olla, siis minu sisetunne ütles, et teisel lasteaianädalal võib juba pikka päeva proovida küll. Et vaatame, mis juhtub.

Kuna esimese nädala lõpus neljapäev ja reede oli ta haige ja esimesel nädalal käis ainult kolm poolikut päeva, siis esmaspäeval hoidsin ma teda lasteaias taas lõunani. Neli vaba päeva on piisavalt pikk puhkus ja muidu ehk ehmataks väga ära, kui ma ta järsku siis terveks päevaks kuskile ära “viskaks.” Lõuna ajal aga muidugi ta eriti meelsalt jälle ära tulla ei tahtnud, aga õnneks kestab see tema vastupuiklemisjonn ainult mõne minuti ja kui ma talle juba saapad jalga suran, siis lasteaiauksest astume välja ikka ilma kisata ja taas naerulsui. :D

Teisipäeval aga otsustasin Annabeli õhtuni jätta ja plaanisin talle kella neljaks järele minna. Et ta kogeks ära ka lasteaias magamise ja näeks, et ega teisedki lõuna ajal sinna edasi mängima ei jää, vaid et nagunii toimub magamaminek. Tema lihtsalt pidi koju magama minema ja teised heitsid seal magama. See äranägemine vist toimis, sest kui ma talle õhtul järele läksin, tuli ta lausa RÕÕMUGA minuga koju ja ei olnud mitte mingit vastuajamist.

Lõuna ajal võttis tal lasteaias magamajäämine natukene kauem aega, kui teistel, sest ta olevat seal voodit ja tekil olevaid lepatriinusid vahtinud ja noh, küllap lihtsalt uudistas ja harjus keskkonnaga, aga pärast lõunaund oli ta samas ka kõige hilisem ärkaja. Kasvatajad pidid oma sõnutsi teda lausa natukene torkima, et ta maast lahti saada. :D

Aga jah, koju tuli ta minuga ülima rõõmuga ja päris tore oli näha, et ta mind ikka igatses ka. See oli nagu midagi täiesti uut. :D

Kuna teisipäeval oli siis pikk päev, otsustasin ma kolmapäeval ta endaga koduseks jätta, et ta asja niiöelda seediks. Jälle mingi sisetunne. Et sai jälle uue kogemuse kätte ja siis üks puhkepäev. Ja neljapäeval ja reedel oli ta jälle pika päeva lasteaias ja kõik sujus samamoodi kenasti. Väga super nädal. :)

Edasi arvan, et Annabel hakkabki enamasti pikkasid päevi lasteaias veetma ja seda neli korda nädalas. Kolmapäeviti jätan ta koduseks ja teen ühe puhkepäeva nädala keskele. Nii ei lähe liiga paljuks. :)


Kes pikka teksti lugeda ei viitsi, siis mõtlesin, et nii sama iseenda huvi pärast ka, teen sellise kokkuvõtliku ülevaate siis ka, mismoodi see harjutamine siiani välja on näinud:

1.nädal lasteaias: 
Esmaspäev: olin ise koos Annabeliga kell 8-11 lasteaias kaasas (istusin diivanil ja lugesin ajakirju ja lasteaiategevusi ei häirinud ja lapsega ise nimelt ei tegelenud ja kaasa ei asjatanud, kui ta just ise minu juurde ei tulnud midagi näitama – eriti ei tulnud).
Teisipäev: olin jälle ise kaasas ja olime lasteaias kell 8-12 (vahepeal käisin tunnikese ära ja jätsin ta tunnikeseks üksi).
Kolmapäev: Annabel oli ilma minuta lasteaias kell 8-12 ja lõunauneks tulime koju.
Neljapäev-Reede: Kodused, sest Annabelil tõusis kõrge palavik ja otsustasin ta nädala lõpuni koduseks jätta.

2.nädal lasteaias:
Esmaspäev: Annabel üksinda lasteaias kell 8-12
Teisipäev: lasteaias kell 8-16.15 ehk siis ka lõunauni oli seal.
Kolmapäev: vaba päev
Neljapäev: 8-16.15
Reede: 8-16.15

9 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga