igapäev,  Laps

Kaisuloom lapsele?

Mulle kohe täiega meeldib mõte sellest, et lapsel on mingisugune kaisuloom, mis saab talle südamelähedaseks ja mida ta endale alati magamaminnes kaissu tahab haarata. See lihtsalt on kuidagi nii armas ja justkui näitab seda, et laps oskab kiinduda ja vajab lähedust.

Paraku pean ma ütlema, et Annabelil ei ole niisugust kaisulooma (veel?) välja kujunenud. Ta vahel harva küll võtab endale midagi voodisse kaasa, aga selleks on jumala suvalt ja tuju järgi täiesti erinevad asjad. Ehk siis enamjaolt uinub ta ikka üksinda, mitte midagi kaissu võtmata, aga mõnel õhtul haarab endale seltsiliseks näiteks palli, joogitopsi, laulukoera või raamatu. Aga mitte kaisulooma. :D
IMG_7417-1

Siiski olin ma ülimalt lummatud, kui minuga võttis ühendust niisugune väike ettevõte nagu MiaPuPe, kes teeb lastele armsaid kaltsunukke ja -loomi. Kuna mina ise eriline õmbleja ei ole ja olla ei viitsi, siis minugusuge jaoks on hea lahendus see, kui keegi teine sellise armsa käsitsitehtud hõngulise asja meisterdab.

No minge kaege seda veebipoodi ja öelge, et ei ole armsad asjad? Või noh, ma õigemini olen enam kui kindel, et te ei suuda sedasi öelda, et ei ole, sest nad on armsad. :D

Valisin Annabelile siis loodetavasti tema tulevaseks kaisusõbraks välja niisuguse lillelise kleidiga jänese. Ma ei tea, mis teema nende jänestega meil on, aga neid jänesemänguasju Annabelil ikka omajagu juba on. Jäneseid ja kasse. :D Aga see jänes oli ka kohe nii sümpatiseeriv, et tahtsin selle kollektsiooni juurde lisada.

Mis eriti äge, et MiaPuPe’lt saab tellida ka personaliseerimise, nii et jänku sai endale kenasti nimeks Annabel. Noh, et kui äkki peaks kunagi juhtuma, et see nii armsaks saab, et lasteaeda või kuskile kaasa tassitakse, siis on nimi kenasti peal. :)IMG_7420-1

Nagu ma ennist ütlesin, et ega Annabel eriti millegi kaissuhaaramist ei harrasta, siis pole ka kaisujänku just koheselt kaisuloomaks saanud. Aga voodisse topin ma teda sellegi poolest salaja, eks näis. :D

Hetkel, kui ma nüüd seda postitust hakkasin kirjutama ja Annabel märkas, et ma kaisujänku pilti arvutist vaatan, läks ta näiteks kaisujänku juurde ja võttis selle voodist välja ja kallistas. Ja nüüd mil ma seda postitust kirjutasin, läks ta koos jänkuga voodisse ja jäigi koos temaga magama just veidike tagasi. Nii et noh, praegu oli success! :D

Igatahes, kui keegi veel ise kaltsunukku teha ei viitsi, siis MiaPuPe’st saab! Minge vaadake ka üle ja andke kommentaariumis teada, milline MiaPuPe loom teile kõige enam meeldib. :)
Ja kas keegi on ka ise oma lapsele niisugust looma meisterdanud? 
IMG_7425-1

Veel mõned näidispildid MiaPuPe toodetest:001-2002006

7 kommentaari

 • Liis

  Need jänesed on niiii armsad, see sinine eriti :D

  Aga jaa, see on ülikihvt, kui lapsel on üks selline mänguasi, mis on temaga alati kaasas. Mul oli omal ajal selleks “mänguasjaks” kaisutekk… ehk lihtsalt üks ruudukujuline tükk riiet, mida vedasin igale poole kaasa. Oma parima sõbranna pojale kinkisin sünni puhul ka sellise jänese peaga pisikese kaisuteki ja niiiiii armas on näha, kuidas ta praeguseni (2-aastasena) seda ikka veel hoiab ja kaissu võtab :)

 • Diana

  Minule ka meeldib kõik, millel jänku pilt või muster :) Kui jäin lapseootele, siis Nextis oli suur valik jäneseteemalisi tüdrukute riideid. Laps on juba 1-aastane ja siiani on jäneste lummuses :)

 • Heli

  Minu lapsed on ka sellised, kes peavad ostetud kaisukatega leppima, sest käsitöösoont mul pole.

  Piilusin kodulehte ja valik on tõesti vahva ja omapärane. Lastele ei näita, sest need telliks kohe kõik ära ;) Vanem laps on mul viimase nädala kõik seinad kolle täis joonistanud. Täpselt selliseid, nagu seal kodulehel oli. Vahva!

  Minu lastel pole ka ühtset kaisukat tekkinud. Aegajalt on üks loomake asendamatu ja siis teine. Ka lasteaias on aegajalt kaasas ühed ja siis teised loomad. Kuna suuremad on meil poisid, siis enamus kaisukatest on ka loomad. Inimnäoga nukud tekkisid majja koos praegu 3-aastase tütrega.

 • Kadi

  Mulle ka meeldib kui lapsel on oma kaisukas kes kõige kallim ja armsam :)
  MiaPuPe nukud on väga armsad, tahaks oma lapsele ka :)

  Ilusat Nimepärva Sulle ka ;) ;) !!!

 • Marta Jõekäära

  Minu pojal (1.5 a),ei ole ühtegi kaisulooma,pole nagu kujunenud,vb kui ma talle ise paneks kaissu miskit,siis vb tahaks sellega hakata magama minema….samas mõtlen,et vb kui oleks mingi lemmikkaisukas,et kui see maha ununeks kuskile mujale minnes,maale vanaema juurde vms,kas siis oleks katastroof?!?! Tean lapsi,kes siia hüsteerias,kui kaisukas kuskile minnes maha ununenud. Minu jaoks kahe otsaga asju :),meil kodus mõmmisid küll ja on küll armsad,kuid Johannes käib neid vahel niisama kallistamas :)

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga