igapäev,  Ilu&Mood

Juuksed, kui pikaks ja mis värvi?

Mind on teisipäeval ees ootamas juuksurikülastus ja ma ei suuda ikka veel päris täpselt välja mõelda, mida ma oma juustega teha tahan lasta. Appiii! Kuna lähen enda jaoks täiesti uude salongi ja võõra juuksuri juurde, siis ei julge talle nagu päris suvalt öelda ka, et usaldan teda ja tehku, mis heaks arvab. Selline asi ei lõpe suht kunagi mu jaoks hästi, vaid lahkun alati nuttes. :D

Kuna mul juukseotsad on päris pikas ulatuses, ee, “natuke” katkised, siis aeg-ajalt olen mõelnud, et võtan julguse kokku ja lasen kena 10cm pikkust maha võtta. Aga peeglisse vaadates mõtlen ma ikka, et.. eiii. EI! Praegu olen ma saavutanud just täpselt selle ideaalse juuste pikkuse, et ma ei suuda ega taha neist eriti kergelt ikka loobuda. Mis siis, et katki on. Saab ju miljoni erineva möksiga neid otsi siluda ja kasvõi sirgendajaga üle käia, et korrakski parem oleks. Teised ju kaugelt ei näe ja kui keegi mulle silmapidi juustesse ei roni, ei saa keegi iial teadagi!

Isegi teadmine, et nad ju kasvavad tagasi, ei ole piisavalt lohutav ja toetav, et nii suurt sammu ette võtta. Kusjuures kui ma hetkel oma juuste väljakasvu vaatan, pärast eelmist juuksuriskäiku, mis oli pool aastat tagasi, siis on nad poole aastaga kasvanud umbes 5cm. Isegi hästi ju!? Aga siiski, praegu on nii pöörfi pikkus, et ma ei taha seda uuesti aasta aega tagasi kasvatada, et siis aasta pärast uuesti juuksurisse minna ja lasta 10cm maha. Igavesti surnud ring. :D

Ka mõte sellest, et hakkan regulaarselt käima ja neid otsi trimmima, et nad ei saakski NII katkiseks minna, ei ole reaalne, sest ma lihtsalt tean, et ma ei viitsi nii regulaarselt juuksuris käia. Kui ma viitsiks nii regulaarselt neid iluprotseduure teha, siis oleks mul ilmselt ka ripsmepikendused ja geelküüned, aga ma lihtsalt ei suuda selliseid asju endale kohustuslikuks teha. :D Niiet pean leppima asjaoluga, et isegi kui ma nad maha lõikaks, oleksid nad üks hetk ikkagi täpselt sama katki.

Muidugi kui mulle keegi tasuta juuksepikendused paneks, siis ei oleks probleem nad mul kasvõi kõrvadeni maha võtta, aga oma raha eest ma endale küll neid panna ei raatsi ja tasuta neid keegi ei paku ka. :D

Nii et eks ma ikka lasen neid katkiseid otsi NIII VÄHE KUI VÕIMALIK eemaldada ja nii palju kui võimalik, juuste pikkust säilitada.

Peamine point ikka, miks ma juuksurissemineku ette võtan, on juuste värvitooni värskendamine ja siin osas ei suuda ma otsusele jõuda, mida täpselt teha lasta. Olen jõudnud endale välja selgitada, et ma tahan ikkagi jääda niiöelda brünetiks, ehk et mitte triibutada end tasapisi aina heledamaks ja olla poole kohaga blond. Samuti olen ma teinud kindlaks, et tahan olla üsna kirju-mirju. Mitte nüüd selline vikerkaare kirju, aga noh, brünett ja samas kirju ka. Aga täpsemalt milline?

#1 pruun värviliste triipudega. Jätta baastooniks selline šokolaadi/karamellipruun, teha blonde salke ja juurde veel mingisuguseid värvisalke. Lõpptulemus võiks olla midagi sellist, nagu alloleval kollaažil, aga ma ei suuda päris täpselt ühte lemmikut varianti välja valida. Kõige ägedam on vist esimesest reast keskmine (aga kui efektne see pikkade juuste puhul välja näeks?) ja teisest reast viimane pilt. redbrowns2

#2 keskmine pruun lowlightide ja highlightidega. Ma ei leia selle jaoks üldse head pilti nii nagu mul silme ees see kooslus on ja seega kardan ma, et lõpetan lihtsalt pruunide juustega mis on heledalt triibutatud ja mitte midagi erilist. :D
Lemmikuks variandiks on vist ülemisest reast keskmine või alumisest reast viimane toonidevalik

blondebrowns

Lisan juurde veel mõned 2015 variandid, mis silma jäänud ja millega mängida:

#3 babylights/tortoiseshell pidavat olema ombre asemele tulev trend ehk siis mis jätab mulje nagu oleks päike näo ümbert, juusteotsest neid sujuvalt pleegitanud ja tulemus ei ole nii äkiline üleminek kui ombrel.babylights#4 – tumedam pruun ja karamellitooni highlightid (2 tooni heledamad baastoonist)
caramelights#5 punakas-lillakas-pruun (punast ma muidugi hästi välja ei kanna, aga ühendaks selle ka kuidagi karamellitooniga nagu esimesel valikul ja pruuni sisse, siis oleks äkki cool?)
burgundyÜhesõnaga, HELP MEEEE! Milline värvide kombo teie meelest võiks kõige ägedam nendest valikutest olla ja mulle istuda? Muidugi on seda üsna raske ette kujutada ja ma seisan vahel lihtsalt mingi pool tundi peegli ees, silun juukseid ja üritan end nii ja naapidi ette kujudaga, aga võimatu üritus. :D

Aga noh, mingile otsusele pean ma enne teisipäeva hommikut ikkagi jõudma, et vähemalt mingigi ettekujutlus juuksurile ette sööta ja loota, et ta teeb midagi ilusat mulle ikka. :D

Panen näiteks juurde ka hetkeolukorra juustest, mis on siis tegelikult tuhmunud-natuke väljakasvanud helešokolaadipruun ja mõned üksikud blondid salgud, mis on ka üsna hääbunud. Pildilt vaadates tundub see praegune ka üsna pöörfi, aga tegelikkuses oleks mingit särtsu (kasvõi efektiivsemaid blonde salke) ikka juurde vaja, aga millliiiist!?

Ma ausalt öeldes ei kujuta neid värvilisi salke endale eriti hästi ette nendesse juustesse, aga teiste piltidelt tundub see nii ahvatlev olevat ja miks mitte mugavustsoonist välja astuda ja lasta midagi nats kreisimat teha.

A samas äkki peaks jääma lihtsalt erinevates toonides pruunide-blondide juurde. OMG, olen ikka ja jälle nullpunktis tagasi. :D

IMG_3079-1-4

17 kommentaari

 • T

  Ma utlen ausalt, et palun ara tee midagi neist ylaltoodutest. Selline varvivalik on vaga out ja vaga 2009. Hetkel on au sees ikka naturaalne kas siis yleni yht tooni voi siis vagavagavaga hasti tehtud ombre v balayage ( googelda nt khloe kardashian hair) sellised punaka ja blondi seguseid juukseid kohtab nt maxima myyjate hulgas. Sina oled ilus tydruk, aga need juuksed teeksid sulle kyll karuteene:)

  Ps: ja see sona ona efektne mitte efektiivne:)

  • Katre

   Mulle jälle ombre üldse ei istu, aga ühevärviline ka olla ei taha. :D

   Ok, tunnistan, et see punase-blondi-blabla kooslus on tõesti natukene rõve. Siin väljatoodud valikutes vähemalt tõesti, aga nende piltide puhul oli pigem salkude paksus oluline, noh et näidata, et ma ei taha päris imepeenikese triibukesi nagu ka, mis tekitavad pigem blondiksminemise mulje.

   Kuna ma aga in-or-out teemadest väga ei lähtu ja ei huvita, mis moes ja mis mitte, siis otseselt see maximamüüjate arvamus ei huvita. Sessuhtes, et palju oleneb kandjast ka ja mõni inimene kannab mõne jaoks rõveda värvikombinatsiooni ikkagi osavalt välja. Teine jääb tõesti venku muljega. :D

   Kõige rohkem meeldib mulle siit see kirju brüneti-lilla variant nagu öeldud, aga jah, et kas see ka pikal juuksel niimoodi äge välja paistab ja kas ma selle kasuks otsustan, ei tea. :D

 • Mannu

  Kui sa eriti tihti juuksuris käia ei viitsi siis ei tasu väga kirjut soengut teha ja keerulist lõikust ka mitte.Aga lõikus jääb vist samaks?
  Sest siis on juuksed veel rohkem katki ja koledad,kui väljakasv paistma hakkab.
  Sulle tegelt sobis hele täiega hästi.Tumedam on ka kena aga siis peaks silmad ja nahk kuidagi kaasa töötama.Sul kulmud ja ripsmed on suht heledad ja nahk ka.
  Ma teeks kas heledmaid triipe juurde või siis tumedamaid.Aga tumedamaid triipe tehes laseks kosmeetikul ripsmeid ja kulme ka toonida tumedamaks.Ja solaarium ka ei teeks paha. Mõistlikus koguses. :)

  • Katre

   Kulmud mul ikka tumedad ja ripsmed ka. Mitte küll süsimustad, aga mitte heledad ka siiski.

   Hele juus sobib küll, aga siis on ka väljakasvuga tükk tööd rohkem. Hetkel pole pool aastat värvinud ja väljakasv ei häiri üldse, st pole näha ja hajub enamvähem sujuvalt juustesse ära. Nii on hea ja mugav. :D

   Ma mõtlengi pigem, et kui ma sinna värviliste sekka ei lähe, siis äkki teha heledaid triipe ja siis selliseid niiöelda päris tumepruuni triipe ka sekka. Ehk siis highlighte ja lowlighte ja keskmine toon jääks sarnaseks, mis praegu on.

   Päevitus ei teeks paha küll jah, aga kahjuks pole solaariumi jaoks hetkel raha kulutada, nii et tuleb suvepäikest oodata. :D Emapalk sai just läbi ja kuskilt tuleb hoopis autolubade jaoks kokku kraapida.

 • T

  Mulle ka meeldib su hele värv. Ja toesti sul on oigus, et sellise värvikombo kandmiseks laheb vaja teatud inimesetyypi ja teatud attitudei. Kas sul see on?:))))

 • Sandra

  Ombre ja Balayage on tõepoolest jube populaarsed, aga see triibutamine punase ja valgega hakkab just moodi tagasi tulema. Ma olen samuti juuksur ja ombred ei küsita üldse nii tihti, kui kahe tooniga ( blond-pruun, blond-punane, pruun-punane jne ) triibutamist. Isiklik arvamus on ,et blondi-pruuni-punasetriibuline on väga hea vaheldus. Punast saab kasutada poolpüsivärvina, mis kulub ilusti maha .. sellega saab vältida näiteks seda et tüdineks ära.
  Ja ega ikka ei kohta seda triibuversiooni üldse nii palju maxima müüjate hulgas. Ma tõesti ei tea millises Maximas sa käid, aga siiani olen mina märganud uskumatult kaunite juuste ja värvivalikuga müüjaid. On muidugi ka erandeid , aga üldiselt nende näol ,kes lihtsalt ei viitsi väljakasvu värskendada või on juuksed pesemata – aga seda võib näha igas kaupluses !
  Mina isiklikult arvan ,et see triibuvariant on väga äge. Erinevate toonide ja varjunditega saab luua sügavust, juuksed on visuaalselt kindlasti tervemad ja kui juuste eest kenasti hoolt kanda – pesta, niisutada piisavalt.. siis näeb see väga kena ja luksuslik välja.

  • Katre

   Ma nats muutsin seda kollaaži ja võtsin sealt need päris must-punane-blond valikud ära, sest midagi sellist ma päris täpselt tõesti ei tahtnud. Lihtsalt, et baas oleks pruun, aga mingeid teisi värvielemente ka hulka segada, et mõnus oleks ja mitte nii ühtlane. :D

   Minu arust on ennast täielikult ammendanud hetkel ka see pealt blond, alt pruun vms. Ja ombre on ka juba mingi 2-3aastat olnud ja minu jaoks mitte kuigi värske ja uudne valik.

 • Aili

  Kuna olin alles ise sama saamatu enne juuksurisse minekut, ei ole ma ilmselt parim nõu andja. Aga lähtudes nüüd nendest näidetest mis tõid, siis esimesed kaks on küll minu arust kohutavad :D Need veel lähevad kus üleminek ühelt värvilt teisele on selline ühtlasem, aga järjest selline pruun, valge, ma-ei-tea-mis-värv on kohe väga kaugel sellest mis mulle meeldib.
  Ülejäänud valikud meeldisid rohkem. Eriti veel see lilla tooni lisamine.

 • Eneli

  Kaks viimast varianti on minu silma jaoks kõige kaunimad, kuid kindlasti arvesta sellega, et ei oleks värv nii kreisi, et peaks tihti uuendamas käima. Samuti ütlen, et näiteks minu silm haarab küll kohe kui katkised otsad juustel, lasin just endal ka päris palju maha võtta ning otsus tuli üsna raske südamega, sest ei kasva juuksed väga kiiresti ja mõnus pikkus oli käes. Tulemusega olen aga väga rahul, sest pikkust on küll vähem, kuid terved otsad on kohe kindlasti palju mõnusamad ning kaunimad. Juukseid on juba lõigatud aastaid kuuma kääriga ning tänu sellele ei peagi tihti juuksuris käima, sest otsad tõesti püsivad hulga kauem terved!

  • Katre

   Ma silman ka väga kergelt kui inimesel on juuksed katki ja ma mäletan, et ükskord ma seisin kuskil järjekorras mingi tsiki taga ja veel kõva häälega kommenteerisin, et issand jumal kui rõvedalt katkised juuksed. :DDD

   Aga mu enda juuksetüüp on õnneks, katkistest otstest hoolimata, sellise kaugelt terve ja niisutatud väljanägemisega, et ausalt kohe ei pane nii kergelt tähele. Juuksurid ka kohe pealevaadates tavaliselt ei märka. Alles siis kui pärast pesu kammiga läbi üritavad kakkuda, vaatavad, et oh my god. :D

 • Brita

  Võid näidata juuksurile neid pilte ja ta peaks ütlema, mis sulle kõige paremini sobiks. Kui ma värvimas käisin, siis minult juuksur küsis, et äkki on mõni pilt missuguseid juukseid ma tahaks.

 • S.

  Minu meelest pole see triibuline ka mingi vene või Maxima teema, vaid võib väga lahe olla ja väga edukalt välja kanda selle. Mul on üks õppejõud, kel on ka juustes blondi ja punakat ja vist lausa midagi sinakat ja ta pole isegi kõige noorem, aga VÄGA äge näeb välja, ülihästi sobib. Nii et jah, minu meelest saavad need esimesed näited ka peas väga lahedad olla ja ega siis peagi ju kõik inimesed samasuguste juustega ringi käima. Tee, mis sulle endale meeldib, ära soovituste kuulamisega liialda :)). Ja nagu ikka, alati saab ju üle värvida, kui ära tüdined, ei ole see mingi lõplik otsus, kui korra midagi erilisemat proovitud saab. Edu!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga